Vrtání zubu u 2,5 letých dětí. Máte zkušenost?

zanulav
26. lis 2010

Maminky chci se zeptat jakou mate zkušenost, u zubařu vrtaním zubu u dítete. Syn ma 2,5. Začli jsme s prohlídkama na začatku roku, neotevřel vubec pusu vzpíral se. Byli jsme dnes u zubaře a ma 4 kazy, na stoličkach. Tak v prosinci jdeme vrtat, da mu pry nejaky sirup oblbovak bude pry po nem ospalej, chci vedet jestli vaše dítka jak jste to zvladi a jak pusobil ten sirup. Zoubky se snažíme čistit pořadne, zubni pastou elmex, samozřejme taky rad mlsa. Syn starší mel 3 roky a zvladl to tehda ale mladší vubec pusu neotevře. a hruza trochu se toho obavam jak to bude probíhat.. Zubař není přímo detsky, je to muj zubař ale je v pohode. děkuju za nazory a zkušenosti žaneta.

benjik
28. kvě 2011

@svoja a pak těm chudákům dětem odumře i nerv a pak ho tahají.
@drzubok no právě,že u mě to babičky,které mě vychovala zanedbala,páč ani ona to z domova neznala,stejně tak u muže na to kašlali a proto nechci aby si dcerka tím prošla.

svoja
28. kvě 2011

@drzubok ta tvoje posledni odpoved byla mirena na me konkretne? pokud ano, tak to jsi me dost uklidnil 😉

@benjik no a to ta dotycna matka, o ktere mluvim, ma jeste starsi dceru a ta uz ma v 5ti letech nekolik kazu spravenych 😒 holky jedi porad sladke.... 😒

svoja
28. kvě 2011

@drzubok ....teda na moji dceru 😅 😀

drzubok
28. kvě 2011

@svoja pokial islo o uraz tak hej. mat poplombované ml. zuby je lepsie ako neplombované, ale tu sa da kaz na 100 percet odstranit tazko- casto zubky odumru- nasleduje opuch a otvorenie zubka- ponechanie otvoreného zuba- to je prax ceskoslovenských detských zubárov

svoja
28. kvě 2011

@drzubok me by plomby nevadily, kdyby je mela, ale ona si je rozhodne nenecha udelat 😀 dr me varovala, ze ji muze zoubek odumrit, otect....coz me neprijde a hlavne, nezda se, ze by ji to bolelo.

drzubok
28. kvě 2011

zub odumrie aj bez bolesti- neskor ked inf. pokroci dojde ku opuchu

benjik
28. kvě 2011

@svoja to nemusí být jen sladkým,sacharidy jsou i v jiných věcech. No to je pak hodně špatné. Bych spíš počítala,že po prvním kazu se člověk poučí a pak to bude víc hlídat. jednou se to může stát každému,dáš dítě na prázdniny k babičce,ta k tomu bude laxní a průšvih na světě.

svoja
28. kvě 2011

@drzubok no a jak teda poznam, ze ji odumre ten zoubek?

svoja
28. kvě 2011

@benjik jojo, ale tady je to sladkym a myslim, ze zoubky taky moc necisti 😒

drzubok
28. kvě 2011

to spozna lekar ked ho vysetri a sice zub nereaguje na studené.- u deti je to nerealne- ale aj nepodstatné.- casto sa na korienku vytvorí výod-fistula kadial hnisodteka a je to bez opuchu

svoja
28. kvě 2011

takze co mam sledovat? zoubky maji ted normalni bilou barvu, zespodu je videt dentin a otok se mi nezda, ze by byl...

drzubok
28. kvě 2011

klud len sa starat o dalsie- voebec nemusi dost ku problému, a ak dojde opuch pride naraz, ale ver ze tak skoro to nebude... horsie su stolicky- pri mliecnych vznikaju fistuly, ak deti opuchnu su to prve ci druhe stolicky... takze klud

svoja
28. kvě 2011

DEKUJU 😵

bocinka
28. kvě 2011

přečetla jsem diskuzi, protože jsem teď měla první kaz a docela mě děsí, že by ho mohla mít i malá, když s čištěním zubů bojujeme a navíc u doktora byla opravdu histerka....

@drzubok zaujalo mě, jak říkáte, že dětem se po antibioticích nekazí zuby..... Odkud tedy vznikl název "penicilinové zuby"???? MOje teta je zubařka, nějakou dobu studovala a pracovala v Michiganu a říkala mi, že antibiotika kazí zuby.... Moje mamka je na ústní hygienu pes a to od malička, přes to má od 16ti let protézu.... Stejně tak můj přítel patřil k dětem, které měly antibiotika i 10x do roka a přišel o zuby ve dvaceti????

drzubok
28. kvě 2011

myslíte tetracyklinové zuby???

bocinka
28. kvě 2011

@drzubok a co kojení???? to by mě třeba zajímalo, vím, že se to týká dospělých, ale moje dva malé kazy - jak je nazvala má zubařka - mám prý z kojení, z nedostatku vitamínu????

bocinka
28. kvě 2011

@drzubok já??? 😀 😀 😀 asi, nevím, u nás se říká penicilinové..... 😕

drzubok
28. kvě 2011

@bocinka ja som uz pisal o troch podst.faktorom kazu. a konstatovania ze ten a ten si neumyvvali zuby a maju ich super résp. niekto si ich stal cisti a su pokazene.... ide o to ako si ich cistí... a uz sa opakujem zvysne faktory no atb tam nepatria. to len v pripade ze su vo forme sladkeho sirupu inac aj panadol ma sacharozu a ak ho date do pusy v nosi, ptom dieta nezapije vvodu kaz bude. ale nie pre atb a panadol

drzubok
28. kvě 2011

@bocinka kaz sa nerobi ani z nedostatku vapnika ani vitaminov. to preco ma vase dieta kaz je na dlhsí rozbor- v kazdom prípade sa kazu da predijst- hlavne správnm davkoanim a zlozenim jedal s ohladom na obsah sacharidov

drzubok
28. kvě 2011

@drzubok a kaz je infekcne ochorenie- prenasane z matky resp. otca na dieta.

bocinka
28. kvě 2011

@drzubok je fakt, že nevím, jak si dříve čistili zuby - i mamka i přítel, ale dneska si je podle mě čistí stejně jako dřív a když jsme byli naposled všichni tři u zubaře, tak nám bylo řečeno, že si je čistíme i dobře.... proto jsem si myslela, že je to tím - anibiotiky, když já mám zuby v pořádku a přítel ne....

bocinka
28. kvě 2011

@drzubok moje dítě ne, ale já ho měla po kojení..... 😉 😉 jedla jsem stejná jídla a čistila si stejně zuby, tak nevím..... malá je zatím bez kazů, jednu vadu, ale má, rýhu na dvojce....

drzubok
28. kvě 2011

aby bola hygiena dostatocna plak sa musi odstanit aj z medzizubných priestorov- zubna nit- uz u 4 rocných detí je nutná medzi mliecnu stvorku patku nehovoriac o trvalých zuboch. niekedy sa to nepouzivalo a výsledky su asi take

bocinka
28. kvě 2011

@drzubok to je možná fakt, že nit se dřív neužívala.... ale já sama ji používám taky asi jen dva roky....

drzubok
28. kvě 2011

dalsia vec je pouzivat ju a pouzivat ju systematicky a pravidelne. - ale ta prehnana hygiena je len dan za potravinové vymozenosti ktoré tu mame

drzubok
28. kvě 2011

@bocinka a nevieme preco vase matka prisla o zuby ci pre parodontitis alebo kaz.

bocinka
28. kvě 2011

@drzubok při parodontoze zuby vypadávají, ne???? jí se vydrolili.... ale to už je dneska jedno, jen jsem chtěla říct, že se nemůžete divit, když si lidé myslí, že atb zuby kazí, když jim to někdo 30 let tlačí do hlavy.... 😉 😉 😉 😉

bibinka3011
8. bře 2012

ahoj všem já a moje mala nemamme žádného doktora zubného přej už vůbec Nepřejovu pacienti tak sili a chodím stále na pohotovost a celu kravinu sem přesila a nic tak sem nasraná proc tak to je moje mala má hoden kazu a dost dlouho chodím po doktorech aby sem nasála nějakou doktora zubného děkuji 🙂 ☹

jetynka
8. bře 2012

@bibinka3011 písnu ti do IP doktorku zubní + nějaké info jak to máme my.

l.u.c.i.e
21. lis 2012

Holky, včera jsem malému při čištění našla na stoličce černou tečku, která se nedá vyčistit. Mám pocit, že je to kaz? Jak probíhá u malého dítěte vrtání? Malýmu je 2 roky a 4 měsíce. Navíc se šíleně bojí doktorů. Hned se roztřese a má hysterák. Před necelým rokem prodělal angínu, chodil každý den na injekci a od té doby se bojí! Naše zubařka se mu ještě ani pořádně nepodívala do pusinky, protože řval a řval. Naposled jsme tam byli před 3 měsíci. Chodíme pravidelně po půl roku.