,,Vykloubený" mléčný zub u 3,5 letého dítěte

nikka.vo
21. říj 2010

Syn dnes pil z flašky s pevným, ohnutým,plastovým brčkem a nenapadlo ho nic lepšího, než si to zaháknout za přední - spodní zoubky a stalo se to, že jeden zub se mu ,,vykloubil" směrem ven. Řval, tak jsem nevěděla co se stalo, tohle mě totiž nenapadlo, ale po chvíli jsme si všimla, že jeden ze zoubků směruje o pár milimetrů směrem ke rtu. Zkusila jsem ho vrátit zpátky, cítila jsem jakoby loupnutí, jako by se zase usadil. Zezadu má dáseň lehce fialovější. Na bolest si už nestěžuje.
Chci se zeptat, jestli se to už někomu stalo a zda je šance, že zub zůstane na místě, řekla bych že drží pevně, ale nevím jak dlouho mu tam zůstane. Chtěl rohlík, ten jsem mu raději nedala, ať hned první den ten zub nezatěžuje kousáním tužšího jídla.
Budu ráda, pokud mě někdo uklidníte, že je možné, že dáseň se kolem zubu stáhne a zoubek možná vydrží, taky doufám, že jestli má vypadnout, že vypadne sám a ne, že mu ho bude muset rvát zubař, tím by bylo asi vystaráno o hysterie při každé další návštěvě zubaře a ráda bych strach ze zubaře co nejvíc oddálila. ☹

faflina
21. říj 2010

Hm, co jediného mě napadá je opravdu navštívit lékaře. Ale už jsme slyšela že to dokážou ty druhé zuby že se dají vrátit zpátky, ale mléčný nevím, nevím.

bufina
21. říj 2010

@nikka.vo Ahoj, určitě to jde, že se zoubek vrátí zpátky, sem to četla v nějaké Mamince, že když si dítě udělá něco se zoubkama, tak to jde "spravit" Že aji skoro vyraženej zub jde vrátit zpátky. Tak ho sleduj a ráno třeba zavolej někam k zubařovi a poptej se, ale mělo by to být dobrý.

nikka.vo
autor
21. říj 2010

@faflina
@bufina

Zkoušeli jsme mu na něj sáhnout teď, pár hodin PO a zdá se fakt pevný, určitě to není na nějaké velké zatěžování, ale trochu mám naději.
Faf, k lékaři ho nechci právě moc tahat, aby z toho neměl nervy, beru to tak, že buď zůstane v rohlíku, nebo ne 😅 , být to druhý, tak tam letim samozejmě hned. Jen jsem potřebovala slyšet, jestli je šance, nebo ne. Malinko uklidnit. Byla jsem z toho vypleslá, přitom za pár let mu bude padat jeden za druhým 😅

bufina
21. říj 2010

@nikka.vo V tom časáku to psali že mléčný zoubek se dá zase vsadit zpátky. Zkus mu nedávat nic tvrdýho, ať se tam ten zoubek zase pěkně usadí a okolo se to zatáhne.

nikka.vo
autor
21. říj 2010

@bufina díky moc 🙂

bufina
21. říj 2010

@nikka.vo Nemáš zač. Naša malá má zase kousek předního zoubku uraženej. Vůbec netuším kdy a jak si to udělala. To je hned.

faflina
21. říj 2010

no bufina, asi ví, tak to je super aspoň něco pozitivního

bocinka
21. říj 2010

jestli to bude jako u mýho bráchy, tak zoubek zůstane na místě, jen trochu stmavne, jakoby odumře.... ale neboj.... myslím, že by tam měl kvůli druhým zoubkům zůstat co nejdýl, zkus k zubaři jen zavolat... 😉

vojtisek2007
21. říj 2010

@nikka.vo ahojky, můj nestarší syn si takhle vykloubil zub když jezdil na tej odrážecí motorce, letěla jsem s ním k zubařovi, ten mu zub vrátil na místo a bylo to , řekl že stejně tyhle mléčný nemají žádný dlouhý kořeny,a že se ta dáseň zase zatáhne a bude to dobrý, a taky že jo, nezčernal nic, normálně mu vydržel další tři roky než mu sám vypadl....

nikka.vo
autor
21. říj 2010

@vojtisek2007 a kousal na to normálně?

vojtisek2007
21. říj 2010

jo, už druhej den o tom nevěděl, mě ho jakoby vyvrácenej dozadu k dásni ne ke rtu (a o dost) - přední jedničku - dal mu to zpátky a bylo to.

janinac
21. říj 2010

Niky Adámek si před rokem odrazil přední horní zuby...u kamarádky si vlezl na odstrkovadlo a když se zvedal tak se opřel o řiditka a plnou váhou spadnul na pusu na dlažbu...druhý den jsem s ním jela k zubařce, ta mu zuby zrengenovala a zjistila, že je to v pořádku - naštěstí mají druhý zuby ještě hodně schovaný, takže se nemůže stát, že by si nějak hnul i s druhými (ty jsou už připravený v dásni - to jsem třeba vůbec nevěděla, ale na rtg to bylo krásně vidět) pár dní jsme měli opatrně čistit a dávat jen měkkou stravu a zoubky sledovat. Dokud nezačnou černat tak je to dobrý, ale počítej že se může trochu změnit pigment a že můžou být trochu načernalý, ale měl by se ten kanálek zase brzy zatáhnout a zoubek by měl být vyživovanej.

nikka.vo
autor
27. říj 2010

Tak zub drží, syn jí normálně a na nic si nestěžuje, tak jsem fakt moc ráda 😵