Vyražený zoubek v 1. roce. Co s tím?

miaa.r
16. led 2009

Ahoj maminky,nevím jestli jsme jen vzácný případ nebo je nás víc..Malý si vyrazil zub..Co s tím,nechat nebo v budoucnu nahradit? Máte podobné zkušenosti?

bledulka
16. led 2009

já bych šla ihned k zubařce...prý se mléčné zoubky vyražené mají za vlhka odvést k zubaři,že někdy se chytí zpět...ale nevím jak u takhle malého prcka....

miaa.r
autor
16. led 2009

my jsme tam byli,zoubek se má hned dávat do mléka..on mu vypadl celý i s kořenem ani nevím jak se to stalo..jeli jsme hned na pohotovost a tam nám řekl,že je riziko ho dát zpět,že okolní zoubky by ho mohli vytlačit a vypadl by znovu a mohl by ho vdechnout,když je tak malý..

maart
16. led 2009

Miaa ano, bohuzel mam podobnou zkusenost....Muj mladsi kloucek si vyrazil horni jednicku v 16-ti mesicih....cely zoubek i s korenem! Rvala jsem jako zelva!!!! Hned jsem volala zubarce, ale ta mne rekla, ze se neda nic delat (nevim no, v te dobe jsme nebydleli v CR, tak jsem to nejak nezkoumala dal). Taky jsem potom nekde slysela, ze se tam ten zoubek da zase "nandat" zpatky, ale to my jsme neudelali, nevedela jsem, ze to jde.

Kdyz byly malemu 2 roky, tak me moje zubarka dala doporuceni na detskou ortodoncii, kam chodime do ted. Ono je totiz problem v tom, ze je mozne, ze se vsechny ty zoubky posunou a uz nebude misto na druhy - dospelacky zub nebo ze se nejak zdeformuje patyrko. Kdyz byly synovi 4 roky, tak mu Dr. brala otisky na "mezernicek"....vlastne umely zoubek s patyrkem....Je to proste zubni nahrada - jenom to patyrko, z ktereho kouka ten zub, to si kluk nasadi a je to. Nema s tim vubec zadny problem, akorat to nenosi do skolky, protoze se bojim, ze by to nekde zapomnel nebo znicil, ale doma to nosi pravidelne. Na kontroly chodime cca 3-4 do roka a zatim je vsechno v poradku.

Takze preju, aby to vsechno dobre dopadlo a neboj, i v zubarine umi zazraky....Jo a muzu Ti rict, ze je muj klukan bez toho zoubku docela roztomilej 😉 .

miaa.r
autor
16. led 2009

Ahoj Maart,i já to pořádně oplakala,malý byl pohodě a já řvala..Zubař nám tu možnost zoubek vrátit nabídl,ale taky řekl ty rizika a domluvili jsme se že ho zpět nedáme,že pak pořidíme tu náhradu..I my budeme chodit na kontrolu co 3 měsíce,jestli se to nehýbe..Já si pořád na něj nemůžu bez toho zubu zvyknout 🙂 je to najednou jiné mimi,ale jsem ráda že je to "jen"zub..naroste jiný,sice až za dlouho,ale bude..
Ještě se tě zeptám-mělo to nějaký vliv na to jak začal mluvit? Mám z toho největší strach..

maart
16. led 2009

Ja uz jsem si na nej bez zoubku davno zvykla....uz to tak ma hodne dlouho....ma takovy ulicnicky vyraz 🙂 ...neboj, taky si zvyknes. Za chvili uz to ani nebudes vnimat. Na mluveni to vubec zadny vliv nemelo, ani s jidlem nemel nikdy zadny problem. Bude to urcite dobry.

miaa.r
autor
16. led 2009

Maart děkuji..Jsem hlavně ráda,že je to řešitelné..Z té řeči mám hodně strach,tak snad bude stejně šikovný jako tvůj a nepoznamená ho to 😉

maart
16. led 2009

Nemas zac.....uvidis, jak krasne to Matej zvladne 😉 .

janulka21
18. zář 2011

Ahoj maminky, můžete mi prosím poradit? malá si před chvílí vyrazila přední dvojku, snad celou. Nevíte jak je to v "dnešní" době, zda se dá zoubek vrátit nebo to nemáme řešit? Na dětskou pohotovst se nemůžu dovolat ☹( Děkuji

jajina.c
18. zář 2011

Ahoj holky, mé kamarádky holčička si v roce a půl o zábradlí urazila ( cca půlku ) 3 zuby v předu nahoře. Jeli druhý den k dr a ten se na to podíval a řekl, že se nedá nic dělat a jen aby to kontrolovali, aby se tam nedal zánět nebo aby zoubky nezačaly černat, to by se prý musely vytrhnout. Ani jí to neobrušoval. Držím Vám palce, nám se to naštěstí nestalo, ale vím, že je to okamžik a je to. Kamarádka byla na procházce s přítelem a holka byla před nima asi dva metry a nechytli jí ani jeden...

llluckaaa
30. čer 2013

Ahoj maminky, obnovuji diskuzi. Jak se řeší vyražené mléčné zuby? Kačka (2,5 roku) si včera vyrazila dva horní řezáky. Byli jsme na pohotovosti a zítra máme jít k zubaři. Jak se to u takto malých dětí řeší? Řeší se to vůbec nebo se nechají bez zubů než narostou dvojky?

bajunka
16. kvě 2020

Je tu ještě někdo z původních pisatele?
@llluckaaa
@miaa.r naše 14mesicni si včera vyrazila 2 zoubky jedničku o dvojku. Tak ať vím co třeba čekat do budoucna a na co si dát pozor, jestli tedy mezernicek ano či ne a jaký to mělo vliv ba stále zoubky?

llluckaaa
16. kvě 2020

@bajunka Ahoj, u nás s tím žádný problém nebyl a pak už jsme to nijak neřešili. Všechno roste jak má, dcera sice chodí na rovnátka, ale vyražené zuby za to nemohou.