Zabírá lépe Nurofen nebo Paralen na zoubky?

sonije
11. črc 2008

Dobrý den, roční syn má k zoubkům horečky přes 39. K doktorce se zatím nechystáme, chceme to zkusit srazit. Ráno jsem mu dala Nurofen sirup a teď, protože spal, čípek paralenu. Ale nejsem si jistá, jestli je lepší Nurofen nebo Paralen co do účinku. Co jste používal vy?

jaduska
11. črc 2008

Voľakedy som používala Panadol sirup, alebo paralen čipky. Teraz väčšinou Nurofen. Ale nejaký rozdiel medzi tým nevidím... Keďže sirup a čipky som dávala na striedačku, tak ani neviem, čo zabralo lepšie...

zuzka111111
11. črc 2008

ahoj stale ked maju deti hoprucky tak stredam po 4 hodinach nurofen a panadol lebo kazde ma iny ucinok ine zlozky nurofen a brufen maju rovnake a panadol a paralen maju rovnake...neviem presne krore treba precitat v letakoch ale viem ze ich treba striedat ... 😉 akzurat sme tiez po teplotach

tonicka
11. črc 2008

myslim ze ucinok je rovnaký,nam zabera rýchlejsie nurofen... a ako pise zuzka ked das nieco na baze brufenu(nurofen, brufen a pod) mozes dat skor ako po 6 hod nieco na baze paracetamolu(panadol, paralen a pod) v extremnych pripadoch uz po hodine... napr. das paralen pri 39 a za hodinu ma stale 39 treba dat nurofen... tak to mam od dr. 😉

titkovamiriam
11. črc 2008

tak my doma vsetci pouzivame paralen,na teplotu aj na bolest.

dannynka
11. črc 2008

aj nam to dr poradil striedat paralenovy s nurofenom...ako pise Zuzka111111 😉

sonije
autor
11. črc 2008

Jé mamči děkuju, tak já mu budu dávat nurofen a paralenem to doplním jen když by mu horečky po čtyřech hoďkách nekelsaly. První tři zuby měl v pohodě, tak teď koukám, jak blázen, že má z toho horečky☹. Lékárnu mám nacpanou léky pro něj, ale vybrat z toho je pakárna..

paska
11. črc 2008

u nas zabera len nurofen sirup 😉 skušali sme aj paralen, panadolove čípky ale najrýchlešie a s najdlhším učinkom či proti horučke alebo bolesti zabral nurofen

smisela
11. črc 2008

Ahoj,nám doteraz najlepšie zaberá Paralen 100 čípky,Nurofen nám nikdy poriadne teplotu nezrazil,viac pomohol od bolesti a ešte vlažny kúpel alebo obnova zábaly 😉

petule.h
11. črc 2008

ahoj, nekoukala jsem, zda to už někdo nepsal...my trpíme když už tak už na teploty 38 -40C...podle několika doktorů i z nemocnice mi bylo doporučeno to střídat
sonije: myslím, že jsi to udělala dobře...přesně u nás to tak funguje taky, nurofen nám chutná a čípky zabírají dokonale..jen už holt do toho zadečku to moc nejde...takže střídám po 4h sirup paralen a nurofen...je to proto, že se tam nemlátí 2 stejné sirupy, jako třeba panadol a nurofen...neumím to vysvětlit..ale koukala jsem, že danynka to píše taky ... 😀 jinak ve vedrech jsou tyhle teploty přímo ukázkové...my to měli min týden 2 dny a přidal se i průjem...pak to přejde...bývá to z přehřátí organismu, ale už se nám vloni v létě podařilo mít i angínu a píchali nám uši..tak držím palce, a´t se toho rychle zbavíte a mějte se

sonoga
11. črc 2008

tak ja to striedam po 3 hodinach, ak uz u nas nastupia take teploty. Zina este nastastie take teploty zatial nemala. Ale ked ich mal Mirko, tak mu lepsie zaberali capiky. Takze na striedacku Panadol (resp. Paralen) a po troch hodinach Nurofen. A na noc samozrejme diazepam proti febrilnym krcom.

dadulka19
12. črc 2008

nám viac zaberá Nurofen,to si zrejme treba len odskúšať.Každému vyhovuje niečo iné 🙂

petule.h
12. črc 2008

diazepam bych nedávala pokud to není bezpodmínečně nutné, třeba při záchvatech kašle...apod na zklidnění..křeče mívá jen málo dětí......to slyším poprvé...určitě každému zabírá něco jiného a hlavně dětem chutná něco jiného...u nás panadol nic moc, takže jak píšu nurofen a paralen, panadol a nurofen je to samé..řekli mi to tedy i v nemocnici, ani bych netušila , že se to má střídat..ale někdy dávám taky jen jeden sirup a střídat to začínám po 3 dnech 😀

erikasadek
12. črc 2008

po troch hodinach preboha to mu chces odkraglovat ladviny max su 4 HODINOVE INTERVALY A KED SME PRItom nurofen ( ibubrufen) viete o tom ze su choroby pre ktore je uplne zakazane pouzivat ako kiahne gastro( pri hnackach) v poslednej dobe je dokonca dokazane ze vobec nie je vhodne pouzivat pre deti nurofen ma to vela skodlivych ucinkov.

Dadula preboha diazepan pre male dieta ak tvoje dieta ma krce v horucke tak stym cim skor na pohotovost to znamena ze uz vobec nezvlada horucku ved je to nebezpecne

sonoga
12. črc 2008

erikasadek, nechcem mu odkraglovat ladviny. chcem mu zbit dile teplotu. a v mojej hoci len kratkej praxi som sa stretla uz s dost detmi, ktore tie febrilne krce mali, tak preto doporucam aj ten diazepam. u nas je bezne, ze sa predpise aj diazepam ku vysokym teplotam. a tiez tie lieky nedavam kazdy den. tak to potom vsetky lieky su skodlive.

erikasadek
12. črc 2008

SKODLIVE SU MAS PRAVDU JE MI LUTO ZE NA SLOVENSKU SA DAVAJU HOCIAKE LIEKY VO VSEOBECNOSTI SA ODPORUCA LEN PARACETAMOL pretoze ja najmenej skodlivy co sa tyke ibubrufenu len v extremnych pripadoch tojhodinovy interval tak ano kazdy normalny lekar ti to povie max rozpatie je 4 hodiny nie kazda horucka potrebuje byt stiahnuta do 39 C pokial ma uplne normalne spravanie pokial je nepôtrebuje sa stahovat to je jedna vec telo sa chrani voci urcitym virusom len tym ze dvyha telesnu teplotu tym ze ju neustale stahujete sposobujete len jedno ze neskor telo straca prirodzenu schopnost sa branit to je tiez na zamyslenie

ak tebe tvoj sposob podavania liekov vyhovuje tak je to v poriadku mozno by pomohlo ak by si si precitala aj prilozeny letak o ucinkoch ako aj kontraiidikacii tychto liekov

sonoga
12. črc 2008

teraz neviem, ci sme sa pochopili, ale ja dam paracetamol a po troch hodinach ibuprofen. a okrem mna to tak odporucaju aj lekari. nielen u deti ale aj o dospelych.

erikasadek
12. črc 2008

aj po troch hodinach je to dost skoro no ak ti tak odporucaju slovensky lekary tak ich pocuvaj ja len viem ze sa to pouziva len v krajnych pripadoch silnej horucky ktora sa tazko stahuje no a v poslednej dobe sa od toho upusta pretoze sa zistilmo ze ibubrufen je skodlivy u deti a este sa presne nevie ake nasledky to zanecha na detoch ktore to pouzivali casto to mas ako aspirin aj ten je zakazany u deti no a niekedy sa s takou lahkostou daval.

no a ten odstup by mal byt naozaj len kazde 4 hodiny no a pri paracetamole 6 hodin to neznamena ze teplota musi klesnut na 37 stupnuv skor je to zle ked ich tak zbijate dolu tie teploty no napokon je to kazdeho osobna vec ja len viem ze teraz na to prichadzaju ze v terajsej dobe nedame telu sancu sa branit prirodzene a uz sa ukazuje ze to nie bez nasledkov u tejto generacie.

co sa tyka nasich lekarov tiez mam natoi svoj nazor. dam ti priklad ktory sa stal pred nedavnom mojej znamej jej dcera dostal kiahne takze jej nato dali len tekuty puder to vsio ona zvyknuta ze tu im davamecosi uplne ine taksi pytala anto jej odpovedali ze take nieco neexistuje vratila sa sem lekarka jej dala sirup na zmiernenie skrabania co vraj neexistuje sprej na vyrazky ktory ich vysusa a zaroven dezinfikuje.

vidim to aj namojej mame na slovensku jej navedia pomoct a ked pride ku mne a navstivy tu mojho lakara tak vzdy jej da nieco co jej zabera a na slovensku si to pyta tak dostava len opdpoved ze oni nieco take ani nepoznaju.

bianca
12. črc 2008

my sme detom na detskom nesmeli dat nic skor ako po 4 hodinach.

erikasadek
12. črc 2008

dakujem

sonoga
12. črc 2008

ale ja zasa ten paracetamol a ibuprofen nedavam pravidelne. davam to len v prvy den, ked maju deti vysoke teploty. a pravdu povediac, aj ked mam na to vzdelanie, ale mam len kratku prax, tak si vsetko uňodobrujem, hociaku malickost, u mojo ocka, ktory je pediater na detskom oddelnei. uz dost dlho.
u nas sa na kiahne dava tekuty puder na vysusenie. ale napriklad ja som davala fenistil kvapky a fenistil gel. lebo mi ani tak neslo o to vysusenie, ale o to, aby si syn nerozkrabal vyrazky.

erikasadek
12. črc 2008

prajem vela stasti to znamena ze si v dobrych rukach

erikasadek
12. črc 2008

ako som hovorila u nas na slovensku sa dava mas pravdu uz tiez nie vsade pretoze je to zastarale a neucinne

ilijanka
12. črc 2008

ja dávam Paralen čípky 100mg najskôr po 5 hodinách, sirup mi vtedy vôbec nechce prehltnúť, to dávkovanie pri čípkoch je podľa mňa pri takých malých deťoch spoľahlivejšie, neviem nič o škodlivosti Nurofenu, keď sa dáva v normálnych odporúčaných dávkach, určite je to lepšie dať dieťaťu liek ako nechať vypaľovať 39 st.teploty, náš malý je vtedy ako máčny máčik, celý utrápený, nenechala by som ho v takých horúčkach, skúsiť treba aj osprchovať vlažnou vodou alebo zábaly na telíčko, Diazepam by som nedávala paušálne, iba vtedy, ak by už dieťa prekonalo febrilné kŕče v minulosti

erikasadek
12. črc 2008

no mas matky ako ja ktore ich nato dame zaockovat a tym padom ziadne vyrazky .

no nic ja sa stebou nechcem hadat ale mam pocit ze tu keby si povedala v nemocnici ze mu davas kazde 3 hodiny taketo lieky aj napriek tomu ze ti to vyslovne zakazu tak uz len zavolaju socialku.

no nic v zlom drz sa a dufam ze tvoje deti nebudu potrbovat dlhodobo niake lieky to ti zelam zo srdca

marty78
12. črc 2008

Sonoga to robi spravne, ak strieda po 3 hod Paracetamol a ibuprofen, po 6 hod mozno podat rovnaky liek - teda paracetamol- paracetamol. No a prevencia krcov - Diazepam pri teplote nad 39stc, a to nielen u deti, ktore uz febrilne krce prekonali, ale aj preventivne, napr. urcite v rodine s pozitivnou rodinnou anamnezou, to znamena ak sa u najblizsich pribuznych vyskytli krce, ev. ma niekto epilepsiu. Horucka je prospesna len do cca 38,5 az 39tc, pretoze do tychto hodnot stimuluje imunitne procesy, pri vyssich hodnotach ich potlaca.

jabber
12. črc 2008

My dáváme homeopatické čípky Viburcol 😉 🙂
http://www.lekarnakvalitne.cz/katalogzbozi.php?...

maca793
12. črc 2008

síce ja mám väčšie dieťa, ale najradšej som za paralen či v sirupe alebo v tabletkách alebo v čípkoch

macejka
12. črc 2008

Co se týká léků na horečku tak Brufen je možná o fous lepší v tom,že je i na záněty a bolest a horečku,kdežto Paralen,Panadol nejsou na zánět.Já dávám většinou nejdřív Brufen(Ibalgin,osvědčil se mi,že lépe zabírá,ale to je naprosto individuální)
Jinak prý se zvýšená teplota do 38.5 srážet vůbec nemá,až když je nad 38,5´,ale já po pravdě také nenechám syna tak dlouho a většinou mu něco na sražení teploty dám aspoň na noc.
K tomu Diazepamu,mně bylo na pohotovosti lékařem řečeno,že pokud dítě křeče nemělo tak nepodávat!!!Srážet jen léky na horečku a Diazepam ne.
A k tomu střídání Paracetamolu a Brufenu,může se snad po 3 hodinách pokud horečka neklesá.Dokonce mi na té pohotovosti řekl DOKTOR,že když horečka nebude klesat vůbec a naopak by stoupala tak vystřídat po hodině a půl,ale naštěstí jsem to nemusela dělat i tak bych se bála.
A co se nám ještě na horečku osvědčilo jsou octové zábaly.(zředit ocet se studenou-né ledovou vodou,namočit kapesníky,dát kolem zápěstí a kotníků a převázat suchými kapesníky a nechat působit asi hodinu)Tyhle zábali by se neměli dělat,když jsou končetiny studené,prý kvůli těm křečím.

nikka.vo
12. črc 2008

Já dávám paralen čípky a když cca za celý den nezaberou a horečka se nehne, tak přidám 4 hodiny po čípku nurofen 😉 ... a prokládáme to. Zatím měl syn horečku jen jednou ...ŤUK,ŤUK,ŤUK a to bylo k zubům. Takže jsme sráželi od začátku.

Taky jsem četla, že neni dobré horečky hned srážet, že horečka je prospěšná a tělo se pere s nemocí a tím že tu teplotu okamžitě srážíme, tak je to špatně. Ale jak jde horečka ke 39 tak srážet budeme určitě 😖

jabber
13. črc 2008

Ale horečka ze zubů není žádná nemoc, tak nevím, proč hned používat takovýhle silný dryjáky.....Viburcol je super, celkově zklidní - a hlavně je přírodní 🙂 . Dávám ho i na teplotu po očkování, jinou horečku jsme zatím neměli, ale měl by fungovat taky 😉