Zabírá lépe Nurofen nebo Paralen na zoubky?

sonije
11. črc 2008

Dobrý den, roční syn má k zoubkům horečky přes 39. K doktorce se zatím nechystáme, chceme to zkusit srazit. Ráno jsem mu dala Nurofen sirup a teď, protože spal, čípek paralenu. Ale nejsem si jistá, jestli je lepší Nurofen nebo Paralen co do účinku. Co jste používal vy?

brisalek
11. bře 2012

na zoubky nevim, my jsme s nima problemy nemeli. Ale paralen je podle me lek celkem na nic, mozna na teplotu co neleti vys jak na 38. Nurofen= ibuprofen ma i protizanetlive ucinky, ktere paralen nema zadne a ucinky na teplotu i proti bolesti mnohonasobne lepsi. Sirupu paralenu se u 12kg ditete musi dat 6ml kdezto nurofenu 2,5ml takze podani je take lepsi. Samozrejme jsou nejlepsi cipky,ktere nejdou pres zaludek... a nemaji v sobe zadna ochucovadlo(potencialni alergeny), ale sama mam zkusenost, ze s detma starsima jak 1,5-2 roky je to tezsi s cipkem🙂.

zuzanaa2
11. bře 2012

Já upřednostňuji Nurofen. Zabíra rychleji a v mém okolí ho vůbec víc používají, prý lépe zabírá.

malawienka
11. bře 2012

Ahoj brisalek, uplne s tebou suhlasim - mam podobne skusenosti. Paralen ma sklamal - tým, že dlho nezaberal, to kvantum, co ho je treba dat a syn ho vobec nechcel. Potom som skusila nurofen a som spokojna. 2,5 rocnemu davam sirup - radsej by som cipky, ale uz ho nepremozem. Zubky nas tiez bolievali a mali sme aj teploty a nurofen stale zabral - i na celu noc. Dcerke uz som dala cipky pri teplote po ockovani a oki.

petraprostejov
11. bře 2012

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kkomtesa/cla...
Mrkněte na článek - jakékoliv léky, pokud není potřeba, tak nedávat... Teplota se dá srazit zábalama (zkuste zabalit nejdřív jen ruce včetně loktů), na zoubky jsou mastičky a nebo se dá olej s trochou hřebíčkového eterického oleje zvenku na tvářičky... A chladivá kousátka...

A ještě 1 článek k tématu...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kkomtesa/cla...

minnie77
12. bře 2012

Já osobně také upřednostňuji Nurofen - rychle zabírá, s tím absolutně souhlasím, jelikož se nám to osvědčilo v praxi při 6. nemoci se synem. Střídala jsem Nurofen a Panadol a Nurofen byl lepší. Používáme čípky i sirup.

zelvy
12. bře 2012

Ahoj, používáme Nurofen, dříve při prořezávání, nyní na bolest ev. na teplotu.

mistula
13. bře 2012

O tom, ze my pouzivame Nurofen a zabera nam som uz pisala, ale este ma napadlo, ze mi yhovuje "nurofenova" striekacka, do ktorej naberiem spravne mnozsvo. Nepaci sa mi, napr. na Panadole, ze tiez ma sice striekacku, ale tu treba ponorit do flase, ak je vo vlasi uz menej, tazko sa to odtial dostava, striekacka je cela zapatlana, ja samozrejme tiez...

anieanne
13. bře 2012

Za nás Nurofen. Navíc má i lepší dávkování, a Panadol mi malý odmítá, zkoušela jsem ho ochutnat a přijde mi jako špatně rozpuštěný cukernatý roztok.

annaf85
13. bře 2012

Ano, suhlasim, Mistula. Ten nurofenovy davkovac je super. Skoda, ze to nemaju aj ostatne lieky...

malawienka
14. bře 2012

Ahojte, ano, ano, striekacka je super - moj chlapcek to berie ako hru, ked z nej pije a dokonca mi s nou aj raz zaspal - chudiatko bol utrapeny. Ak mate problem s podanim lieku, tak doporucujem!

katuska169
15. bře 2012

ja som davala dcerke paralenove cipky,a gel na jasna

mamazuzana
18. bře 2012

Gel nám vobec nezabral. Pouzivala som Calgel. Ked uz bolo naozaj tak, ze sme nespali cele noci, tak som dala malemu Nurofen od bolesti. Tiez pouzivame sirup s davkovacom a maly ho vycucal sam, lebo mu velmi chuti.

kataatak
22. bře 2012

Toto sa tu casto opakuje. Nie je Paralen len od teploty? Vazne zabera aj na bolest? Nurofen mam doma a viem, ze jednak to tam je napisane - od teploty aj od bolesti, jednak to mam odskusane a viem, ze to naozaj funguje na obe spominane veci.

reruna
22. bře 2012

@kataatak já mám doma nurofen i panadol baby, na obou je napsané, že snižují horečku a bolest. Při horečce nám lépe zabírá panadol. Mám doma oba sirupu, protože se dají střídat po 3 hodinách, pokud jsou opravdu vysoké horečky tak jedna dávka nezabírá. Na bolest podle mě zabírají oba stejně. u Nurofenu se mi líbí lepší dávkování, a víc dětem chutná...

bambul7
22. bře 2012

Dievcata, aj nurofen aj paralen su analgetika a antipyretika. Takze zaberaju aj od teploty a zaroven zmiernuju bolest. Nurofen (ibuprofen) je aj protizapalovy,ale na druhej strane zatazuje viac oblicky. Takze pokial na zubky alebo aj teplotu spojenu s bolestou hlavicky zaberie Paralen, tak Nurofen by som nechavala ako druhu alternativu (nepodavat skor ako tri hodiny po podani paralenu) 🙂
Inak na zubky sa u nas velmi dobre osvedcil Mundisal gel. Pouzivali sme ho pred x rokmi pri prerezavani zubkov a potom posluzil aj pri vymene mliecnych za trvale 🙂

kataatak
22. bře 2012

Ja to viem presne naopak. Znamy je lekar a ten mi to hovoril, ze Nurofen je lepsi, lebo nezatazuje oblicky. Ale ze Paralen, Pandadol ano. Preto ho doma napriklad ani nemam. Moja teta zomrela na zlyhanie oblicky, tak sa vyhybam vsetkemu, co oblicky zatazuje. Neviete niekto ako to je? Ano, Mundisal mame tiez doma, tiez je dobry.

emalujza
22. bře 2012

no, ja som od znamej sestricky pocula, ze nurofen reaguje nejak lepsie, ze nejak vlastne utoci na tu pricinu bolesti, kdezto ine lieky potlacaju bolest tak, ze to v mozgu nejak...neviem to vysvetlit. Ale takto nejak asi.

labaga
22. bře 2012

v zahraničí usa, skandinávia preferuju paracetamol - paralen - acetaminofen - maju najmenej nežiaducich učinkov a su overene

zelvy
22. bře 2012

Za nás Nurofen- pomeranč, i chutově.

aduskatt
22. bře 2012

@kataatak paralen metabolizuje v peceni, nurofen v oblickach, takze nurofen zatazuje prave tie🙂.mam poskodenu pecen a mam zakaz paracetamolu, mozem iba nurofen, kedze prechadza cez oblicky, nie cez pecen....tak snad sa moji lekari nemylia🙂

drzubok
22. bře 2012

@aduskatt ja ta troska poopravim aj nurofen teda ibuprofenum sa metabolizuje v pečeni. ale paracetamol je pre pecen potenc.viac škodlivý pre jeden mini metabolit tzv .Napqi nie pre samotný paracetamol

annaf85
23. bře 2012

Tak toto by chcelo vyjadrenie niekoho, kto sa vyzna. Ja som tiez pocula, ze paracetamol zatazuje pecen, o Nurofene som pocula, ze niekomu moze sposobovat zaludocne problemy. Ale o oblickach som nepocula...

mamazuzana
23. bře 2012

tak som pozerala a je na internete celkom dost diskusii ale ziadna odborna. oni si to aj tak vsetci vedia vylozit tak, ako im to vyhodvuje a urcite ma vsetko svoje + aj - .... tak ako vsetko. Ja som s Nurfenom nikdy nemala ziadny vedlajsie ucinky a pecenove testy mi robili a som ako babatko a zabera mne aj detom vyborne.

emalujza
26. bře 2012

@kataatak ano, naozaj to funguje. Pouzivam nurofen u oboch deti a zatial im vzdycky pomohol. Podla mna je Nurofen lepsi proti bolesti.

briketa
26. bře 2012

Ibuprofen, cize Nurofen je na bolestive zuby ucinnejsi ako paracetamol cize Panadol. Je ucinnejsim analgetikom, systemom a procesmi ako posobi v ludskom tele a mozgu

malawienka
27. bře 2012

Presne ako pise briketa, nam panadol na zubky nezabral a nurofen ano. Briketa, ty si zdravotnicka alebo si o tom niekde citala?

ronyx
27. bře 2012

Dávám panadol Baby

bambul7
3. dub 2012

@kataatak moja dcera sa lieci pre chronicke zlyhavanie obliciek, pricom jej od babatka pracuje iba jedna. takze my mame od urologa aj nefrologa informaciu, ze Nurofen (a vsetky lieky na baze ibuprofenu) iba v nutnom pripade. A rovnako nas to ako rodicov ucili, aj kym sme zili v zahranici. tam nam zvacsa na vsetko davali Apiretal, co je alternativa nasho paralenu alebo panadolu... pravdou ale je, ze nurofen je silnejsi a logicky zabera lepsie (to viem aj podla seba, ked ma bolel zub). Pracovala som ako zubna laborantka a sestricka v zahranici (mam vystudovanu vseobecnu zdrav. sestru plus specializacia na odontologiu a odontopediatriu ) a detom sme od bolesti vzdy doporucovali paracetamol, rovnako ako aj tehotnym (ked uz museli).... takze asi kolko ludi tolko nazorov...

kataatak
4. dub 2012

Tak som si to pozerala a ano, je to tak. zatazuje oblicky, preto sa pri uzivani nurofenu a liekov na podobnej baze odporuca pit vela tekutin, aby sa nezatazovali oblicky. A ten panadol a pod. ten zas zatazuje pecen. Ale dakujem za odpoved bambul7.

malawienka
4. dub 2012

No ano lieku su lieky a nie cukriky. Kazdy zatazuje organizmus, ze? Ja menit nebudem, ved ho pouzivame iba vynimocne a to az ked uz nie je ziadna ina pomoc.