Zabírá lépe Nurofen nebo Paralen na zoubky?

sonije
11. črc 2008

Dobrý den, roční syn má k zoubkům horečky přes 39. K doktorce se zatím nechystáme, chceme to zkusit srazit. Ráno jsem mu dala Nurofen sirup a teď, protože spal, čípek paralenu. Ale nejsem si jistá, jestli je lepší Nurofen nebo Paralen co do účinku. Co jste používal vy?

alisas
21. črc 2008

Bydlim v Holandsku, sestra mi koupila Ibuprofen pro maly deti,protoze se toto neda v NL koupit. Tady se pouziva paralen a to je vse. Kdyz jsem rekla doktorovi,ze dam holce cipek Ibuprofenu,ze ji teplota neleze dolu (rostl ji zub), tak se zdesil... ze to je pry na zanety! A nemam ji ho davat.. Nedala jsem tentokrat,ale pri dalsi horecce ji ho proste dam!!

jabber
21. črc 2008

sonoga -samozřejmě, že všechny monokomponenty zná asi jen zkušený homeopat a taky se dávají každému na míru a jiné, tak ani nemá cenu aby je dr znal, když se tím nezabývá.....ale některé ty polykomponenty (možná všechny, já jich znám zatím jen pár) jsou fakt super a myslím, že je vážně škoda, že o nich někteří dr nemají ani páru - jinak si nedovedu vysvětlit, proč hned dávají Nurofeny nebo Panadoly nebo gely na dásně a nezkusí nejdřív něco míň chemického 😅 😕

sirinka
21. črc 2008

nam super zabera nurofen sirup, paralen sme este ani neskusali. klarka si ho dokonca bez problemov vycucka sama 😵

shaula
9. kvě 2009

Ahoj, můj 9,5 měsíční synek má už dva dny teplotu 38,5 - 39,1 stupně před odečtem. Zatím mu na to dávám 3x denně Nurofen sirup + zábaly na kotníčky a zápěstí, po tom mu teplota vždycky klesne, ale jak přestane Nurofen účinkovat, tak je teplota zpátky. Tady jsem četla, že je vhodné to střídat s čípky na bázi paracetamolu, mám Panadol, ale ten je až od 9 kg. Prcek má 7 kg - můžu mu čípek dát s tím, že kousek odříznu? Nebo mu ho nesmím dávat vůbec? Ještě s tím nemám žádné zkušenosti a jako na potvoru je zrovna prodloužený víkend. Na pohotovost jsem zatím nešla, on je jinak čilý, hraje si, papá. Nebo myslíte, že bych měla radši jít?

draga
9. kvě 2009

shaula já bych nedávala už paracetamol, vždyť po odečtu nemá ani celých 39...to zase není taková teplota...zkus to vydržet...dala bych asi až kdyby to vylítlo nějak moc přes 39 po odečtu... 😉 případně si na pohotovost jen zavolej o radu 😉

hancas
9. kvě 2009

holki nám pomáhá panadol baby sirup,nurofen taky ale méně,a paralen čípky to vůbec to jem zavrhla hned po prvním použití,panadol nej nej.....a dětem i chutná

peppapig
9. kvě 2009

Nejlepsi na srazeni opravdu vysoke teploty je kombinace sirupu nurofen a pak sirup obsahujici paracetamol (v cr asi panadol), samozrejme podle navodoveho letaku davkovat.

kim
9. kvě 2009

shaula, jj jak píše Draga, taky bych ho ještě Paracetamolem necpala, až když by to bylo k těm 39 po odečtu...jinak kdyby se to stalo, tak kup čípky Paralen 100, ty jsou pod těch 9kg váhy mimča, je v nich 100mg paracetamolu, v Panadolu je tuším už 125mg, proto se smí až nad těch 9 kg 😉

shaula
9. kvě 2009

Aha, díky za rady, já to beru podle sebe, teploty nemívám, takže při 38,5 už umírám🙂 A koukala jsem na krabičku, máš pravdu, v Panadolu je 125 mg.

hancas
9. kvě 2009

panadol nám doporučila i dětrská a to jsme neměli ani 9kg,tak nevím ☹

lena27
10. kvě 2009

když jsme v roce měli horečku a nemohli to srazit tak nám na pohotovosti řekli střídat nurofen a čípky paralenu po třech hodinách. zabralo

marketa47
11. kvě 2009

Tak nám doktorka řekla, že při horečce nad 38 stupňů střídat po 3 hodinách čípky Paralen s Nurofenem. Takže dávám obojí (Paralen, pokud horečka neklesne, tak za 3 hoďky zase Nurofen...).

zuzik.3
11. kvě 2009

tak nám zase zabírají paralenové čípky, po nurofenu ji horečka neklesala nikdy, dr. na pohotovosti říkala že to dávkování je na krabičce špatné, já dávala 2,5 ml dle návodu a prej že mám dávat 6 ml 😕 Ale nedala jsem, zabraly ty čípky 😉

kim
11. kvě 2009

Já teda ten sirup nedávám vůbec, hlavně kvůli chuti, je to hnusný a když je prckovi špatně a ještě do něj cpát tohle 😝 takže já nedám dopustit na kombinaci čípků Panadol a čípků Nurofen!!!!!!

kisska
11. kvě 2009

Podla mna zalezi od vysky teploty - ak je len kusok nad 38 (po odcitani ) a trva dlhsie, tak je lepsi Nurofen sirup - zabera pomalsie, ale ak je horucka vysoka a potrebujete ju zrazit co najskor, tak je lepsi paralenovy cipok. Alebo zalezi aj od toho ci dieta zvracia, vtedy sirup nema vyznam, nestihne sa vstrebat, a ked ma hnacku, tak sa nestiha vstrebat cipok. Ale urcite by som ich nekombinovala po 3 hodinach, nam dokina hovorila, ze by malo byt minimalne 6, ved aj dalsia davka lieku by nemala byt skor ako po 4 hodinach.

shaula
11. kvě 2009

Kisska, paralen (nebo panadol) a nurofen jsou na různém základě (paracetamol x ibuprofen), takže se střídat můžou i po těch 3 hodinách. Léky stejného typu se mohou dávat nejdříve po 6 hodinách.

markiza
11. kvě 2009

u nas lekarka predpisuje na horucku len sirup na baze paracetamolu, ale da sa kupit aj nurofenovy. nad 39, max.39.5 zacinam zrazat paracetamolom, ak neklesa, kupel, zapal, atd... az ked to uz ozaj nejde dam nurofen, ale nikdy nie skor po 4 hodinach.

shaula
11. kvě 2009

Markíza, ty srážíš teplotu až nad 39 stupňů? To mi přijde hodně, já dávám léky na doporučení lékařky při 38 po odečtu (resp. 38,5 před odečtem). Zatím jsem dávala jen nurofen, v kombinaci s octovými obklady na zápěstí a kotníky zabírá krásně), kdyby teplota neklesala nebo byla vyšší, tak bych dala čípek (na to zatím naštěstí ještě nedošlo🙂

markiza
11. kvě 2009

shaula, ak je to pocas dna, kedy ich cely cas sledujem tak ano. v noci som opatrnejsia kustik, 38.7-39, teplotu meriam kazdu pol hodku kym neklesa, vyzleciem do plienky. a samozrejme vela zalezi aj od celkoveho stavu.

peppapig
11. kvě 2009

shaula, souhlasim, paralen a ibu jsou dva ruzne leky, ktere je mozne kombinovat a pri vysoke horecce se to doporucuje a zabira! Plus co nejmene obleceni, spis nechat jen v plence a tilku.

shaula
11. kvě 2009

peppapig: a to neprochladnou? Když se zpotí, tak jim bude zima☹ Už tu někdo psal nepřikrývat, já teda přikrývám, ale lehce. I když zatím měli nejvíc 39,7 před odečtem.

peppapig
11. kvě 2009

shaula, tak pokud mas doma standartnich 18-24'C pokojovou teplotu, tak fakt neprochladnou. Ja vim, ze nas maminy nechaly potit a nemoc se mela vypotit atd, ale tady se to pri bezne teplote bere tak nejak jinak. A navic to jsem chtela dodat, ze pokud je ditko nemocne, tak na teplota vlastne znamena, ze se uspesne pere s nemoci a vlastne leci 😉

shaula
11. kvě 2009

Jo, to pocení jsem nesnášela, takže to svým dětem taky nedělám, ale tak nějak bych neměla odvahu nechat je skoro nahé nepřikryté☹ Tak je přikrývám jen lehce dečkou nebo sice peřinou, ale po pás.
S tou teplotou máš pravdu, proto se nemá hned srážet, ale má se počkat nebo srážet až vysokou teplotu (já srážím na doporučení doktorky až od 38 po odečtení).

markiza
11. kvě 2009

shaula, prave ze male deti sa nemaju prikryvat koli tomu, ze lahko dojde k prehriatiu, to aj potom teplotu zrazas, ale bez efektu. podla rocneho obdobia treba dieta nechat vyzlecene len v plienke alebo len v bodynku... ak mame horucku v noci, tak sa vyzleciem ja a sme telo na telo. urcite neprechladnu, ved ak bude primerane vyzlecene, tak sa nema ako spotit.

markiza
11. kvě 2009

shaula, mne sa tych 38 zda malo na to, aby sa medikamentozne znizovala horucka, hm...

daanka85
21. lis 2009

Ze vraj od 38,5 by sa mala zacat riesit teplota... A my sme užívali sirupy, pomohli an 4-5 hodin, ale akosi sa jej grga a je jej zle, ci rtake cosi, takze uz davam cipky, striedam paralen a nurofen.. (vlastne sa chystam od teraz...) Uz druhý den máme od 38,5 - 39,2 pred odcitanim... A nic ine okrem teploty, len je placliva, mrzuta, zamamkana... Sand zubky, zatial sme bez 😒

mirri
21. lis 2009

ja ziju v it a tady se uziva jen paracetamol (paralen).tak jsem si dovezla nurofen z ceska.delam u doktora,tak jsem se ho na tyhle leky zeptala.rekl mi,at nurofen uzivam jen kdyz nezabere paralen,ze muze zpusobit zalud. vredy atd,pri pouzivani na lacno,ale to jen pri dlouhodobem pouzivani...
nam ted rostou zuby,maly ma obcas i horecky a zabira jen nurofen.

berenika39
22. lis 2009

ahoj, my jsme ted používali sirupy - na střídačku paracetamol a ibuprofen, ale u většího dítěte je toho sirupu už tolik na objem, že se mu z toho zvedal žaludek, strašně ho to prohnalo, pak už jsem to do něj ani nemohla dostat.
Tak jsem dali čípky, a super, jednodušší na aplikaci, v lékárně mi řekli, že klidně o jeden stupeň silnější, než píšou. Pokud už je váha dítěte na horní hranici čípků s obsahem 125mg, tak klidně jeden čípek 250mg. A to funguje.

kacka.va
22. lis 2009

Já jsem střídala čípky paralen a nurofen. Sirupy nám zrovna 2x nezabírají ☹

berenika39
22. lis 2009

no nám právě taky ne. asi je ten sirup dobrý pro úplně malinký, ale ted už mi fakt přišly lepší ty čípky.