Zabírá lépe Nurofen nebo Paralen na zoubky?

sonije
11. črc 2008

Dobrý den, roční syn má k zoubkům horečky přes 39. K doktorce se zatím nechystáme, chceme to zkusit srazit. Ráno jsem mu dala Nurofen sirup a teď, protože spal, čípek paralenu. Ale nejsem si jistá, jestli je lepší Nurofen nebo Paralen co do účinku. Co jste používal vy?

emalujza
4. dub 2012

Malawienka, je to tak. Ja som mala Nurofen asi 2 krat a velmi mi pomohol. Je fakt ze asi deti su castejsie chore, ale ked uz musim dat liek tak dam odskusany, taky co im ulavi a to je u nas Nurofen.

veruneckaz
16. dub 2012

no nas to bude kazdu chvilu cakat. Podla toho co som tu citala, tak mi vychadza ok nurofen. Ale aj tak, kazde dieta je ine, je potreba vyskusat, ze?

ija1
16. dub 2012

my jsme zkouseli oboje, ale lip zabral nurofen............

mamazuzana
18. dub 2012

ja som pocula, ze Nurofen menej zatazuje ladviny. Tak neviem....ja uz soem pisala, ze s Nurofenom mam dobre skusenosti.

ovecka13
19. dub 2012

Ahojte holky, já jsem tu dnes poprvé a nevím, kam nebo spíše do jakého okruhu se mám přidat s mým problémem. Mám 10ti měsíčního synka a už 2 dny má hrozně vysoké horečky, nějak kolem 38 a 39, do toho má chudák furt průjem. Nemáte tu někdo zkušenosti s šestou nemocí?

lucenek
19. dub 2012

tak jen obecně nurofen obsahuje protizánětlivou složku NSAID, paralen ne..... na zuby lepší nurofen, o zatížení ledviny a játra bychom se mohly bavit v případě hraničních dávek či předávkování, kdy je jednoznačně pro játra toxický paracetamol

nasekuratko
19. dub 2012

@ovecka13 ahojky, muj maly mel od minuleho utery prujem a od soboty mel porad 38,5-39 teploty. Mel to az do pondeli,tak jsem letela k dr. Myslela jsem si,ze je to k zubum (vcera nam vykouknul prvni zub), ale doktorka mi rekla,ze to neni sranda,ze to muzou byt rotaviry nebo nejaka infekce. Vzala mu stery + vzorek stolice a prokazala se u nas E-coli bakterie,takze jsme na lecich a na diete. Takze na tvym miste bych sla hned k dr.

Jinak na teplotu je dobre stridat Panadol s Nurofenem po 4 hodinach. Hodne stesti!

weri1
19. dub 2012

@ovecka13 pozor na rotaviry, právě jsme je prodělali....takže rychle k dr. a hlavně aŤ pije ať není dehydrovanej

xmalij
19. dub 2012

@ovecka13 s sestkou jeste ne, ale s rotaviry ano, vratili jsme se z nemocnice min. tyden, tak bacha na to..ted dost potvory radi. Ja teplotu do 38,3 nesnizuju vubec, jsem pro nechat si telo udelat protilatky a nezasahovat do toho a dost se nam to vyplaci. Pri rustu zoubku nebo lehce nad 38 jsem dala parkrat homeopaticky cipek Viburcol, mam s nim dobry zkusenosti.

malawienka
24. dub 2012

@xmalij ahojky ja som tu uz pisala ze pouzivame nurofen, ale zaujal ma ten Viburcol - zacinam sa viac orientoval na homeopatika. Mozes mi o nom napisat viac? Ako rychlo zaberie, na ako dlho, ake skusenosti mas? Homeopatika skusam na rozne choroby, ale na horucku som mala zatial obavy. Díky

anehap
25. dub 2012

@malawienka já ti můžu napsat zatím moji zkušenost s Viburcolem - malé hodně při růstu zoubků pomáhá na takovou tu podrážděnost, noční buzení, prostě když není "v náladě", po něm je lepší a klidnější, takže na zoubky jí pomáhá. Malá u zoubků vysoké teploty nemívá, dřív jsem si myslela, že je to k zoubkům, ale vždycky se k tomu nakonec vyklubala nějaká viroza. Jinak na vysoké teploty nám Viburcol až tak nezabírá, možná by zabral až později(jako jiná homeopatika - nefungují hned, ale spíš "povzbudí" tělo, aby se bránilo,takže teplota klesá pomaleji, je to přirozenější), ale já na to u vysokých teplot nemám nervy a tak když jí nezabral asi do hodinky, dala jsem raději Nurofen, po něm má teplotu do půl hodinky nižší 😉 Ale jinak na problémy, co souvisejí se zoubkama, malé super pomáhá 🙂

monikapalo
25. dub 2012

U nas zabrala Chamomilla 30, ked uz bolo zle, tak som davala Nurofen sirup. Prezili sme si svoje, ale uz je to za nami. 🙂

xmalij
25. dub 2012

@malawienka Ahoj, me ho detska doktorka doporucila po prvnim ockovani, kdyby se objevila horecka. Tzn. nic zasadniho, pochopila jsem, ze kdyz se horecka nehrne rychle napr. k 39 a dal, tak ho davam. V letaku je uvedeno, ze je na horecku, na zoubky, pri stresu z cestovani apod. Kdyz mela mala obdobi, ze rincela a ja nevedela cim to je, nic ji nebylo, ale pritom neco ano, zrejme zuby, tak jsem ji ho dala a do chvilky byl klid. Presne jak pise anehap..na spatnou naladu 🙂, ale zase ne, ze bych to do ni rvala pri kazdem zaknourani, to ne 🙂.

emalujza
27. dub 2012

@malawienka a pomaha vam to homeopatikum? ked ja sa bojim skusat nieco nove, co ak nezaberie? ja stale len Nurofen...

jabber
27. dub 2012

@emalujza když nezabere, tak neuškodí, je to homeopatikum 😉 Vyzkoušej ho a uvidíš - jestli vám zabere, tak je to mnohem lepší než rvát dítě chemií 😎
Nám taky zabírá výborně 🙂

labaga
27. dub 2012

@jabber iste ortut arzen je príroda

jabber
28. dub 2012

@labaga já neříkám, že Nurofen nepoužívám, taky ho dávám (na horečku), psala jsem o tom někde dřív, jen si prostě myslím, že na zuby je to zbytečně silný kalibr a že pokud zabere něco jiného, tak stačí a je lepší dát to. Taky se zuby neprořežou za jeden den, takže rvát x dní dítě Nurofenem.....to teda nic moc. Přečti si a porovnej příbalový leták Viburcolu a Nurofenu - složení, nežádoucí účinky atd. a myslím, že to mluví samo za sebe 😉
http://www.lekarna.cz/viburcol-12-cipek/
http://www.lekarna.cz/nurofen-pro-deti-cipky-60...

Mimochodem - rtuť i arzen se v přírodě vyskytují.

labaga
28. dub 2012

@jabber aplikovat do konečníka detom harmanček, lulok sladohorký-jedovatý poloker z čelade lulkovitých, skorocel a poniklec lučny v pochybných koncentráciach od firmy produkujucej..... je zvrátenost. Dakujem za informáciu že sa ortut a arzen vyskytuju aj v prírode. Myslela som si že su produkované práve homeopatickými farmafirmamy

aduskatt
28. dub 2012

@jabber pri Viburcole nie je napisane, ze nema neziadnuce ucinky, ale ze nie su zname🙂) to len tak na okraj
Protože české zákonodárství neumožňuje u homeopatických
přípravků, u kterých nebyla posuzována účinnost, podávat informace v oblasti indikace .to znamena, ze sa nikto nezaoberal ucinnostou? Neviem, pytam sa, nerypem, chcem sa poucit, kedze v hoemo sa nevyznam, nepouzivam. Dik

labaga
28. dub 2012

@aduskatt cela homeopatia je o tom ............................. že radšej si uvarme čaj

jabber
30. dub 2012

Když myslíte, holky..... 😀 pro mě za mě dávejte svým dětem co chcete, třeba 3x denně Nurofen 😉 Nehodlám nikoho o ničem přesvědčovat 🙂

b1105
30. dub 2012

ahoj ten sirup to treba na kila rozratat nie na vek

jabber
30. dub 2012

@aduskatt - to nemáš nikdy u žádného léku napsáno, že vedlejší účinky neexistují, vždycky je psáno 'nejsou známé' . Prostě to znamená, že se zatím žádné neobjevily. Nikdo ti nikdy nezaručí, že nebudeš první, koho po něčem bude např. bolet hlava. Třeba Stodal (homeopatický sirup na kašel - taky výborný) už v příbalovém letáku má, že se mohou objevit žaludeční obtíže, takže určitě i homeopatika někdo zkoumá a vedleší účinky registruje 😉
A o účinnosti např. Viburcolu taky není potřeba pochybovat - dítěti se prostě buď uleví nebo neuleví, to vidí matka přece sama, u dítěte nemůže být žádný placebo efekt, což je nejčastější argument odpůrců homeopatie 🙂 Kojenec si neřekne 'tak, teď mi dali lék, tak přestanu mít horečku, přestanu brečet, přestanou mě bolet zuby atd., prostě mu je líp opravdu 🙂

Ale to jsme už úplně mimo, tohle není téma o homeopatii. Jen jsem v téhle diskuzi chtěla nabídnout další možnost, jak na ty zoubky 🙂

aduskatt
30. dub 2012

@jabber mne ako chemikovi staci vediet, ze zriedenie je tam 10 na 30tu a viac nemusim ani uvazovat, ci ano, alebo nie.....ale ako uz vela ludi napisalo, kazdy ma svoj nazor a nech si robi ako uzna za vhodne a ako mu je to najlepsie podla jeho gusta🙂

jabber
30. dub 2012

@aduskatt přesně tak 🙂 ať si každý sám vybere a dělá co uzná za vhodné 🙂

maryyyp
8. dub 2013

Já mám doma oba sirupy a od Nurofenu i čípky. Zatím jsme si vystačili s tím Nurofenem sirupem (jen jednou, když došel, jsem použila Panadol), zabral nám vždycky hned a i na docela dlouho. Dává se ho méně než Panadolu a chuťově je také lepší.

kiara0666
9. dub 2013

Aj ja mam doma aj Panadol aj Nurofen sirup a aj cipky. vzdy mu dam skor Panadol,zda sa mi slabsi a ak teplota alebo bolest neustupi tak dam Nurofen.

karbi
19. dub 2013

Já mám taky nejlepší zkušenost s nurofenem. Na zoubky nám pomohl bezvadně. Dává se ho oproti paralenu méně a dětem chutná🙂paralen jsem zkusila jednou a malá mi ho vyblinkala☹

javejvoda
20. dub 2013

my máme dievčatko 13m a na zúbky nám pani doktorka odporučila Viburcol, ale ten uz vraj nema platnu registraciu..niekto doporucal aj Chamommilu CH9 - homeopatikum, ale ja osobne mam najlepsie skusenosti s Calgelom, je to taky gelik na dasna, ktory zabera vlastne okamzite. a ak ma mala bolesti doprevadzane teplotkami, tak davame 2,5ml Nurofenu na noc a je po starostiach. Ked sa v noci zase zboudi, ze ju zubky bolia, tak jej zase len namazem gelikom. 🙂

25jaja
6. bře 2014

My máme vyzkoušený Nurofen - jak sirup, tak čípky. Doporučila nám ho doktorka, když jsme byli na očkování - kdyby náhodou byly teploty. A jsme spokojení a zabírá rychle.
Ale opravdu dávám, až když je teplota těch 38,5 a výš.
A když teploty nejdou dolu, dá se střídat po 3h paracetamol a ibuprofen.