Zabírá lépe Nurofen nebo Paralen na zoubky?

sonije
11. črc 2008

Dobrý den, roční syn má k zoubkům horečky přes 39. K doktorce se zatím nechystáme, chceme to zkusit srazit. Ráno jsem mu dala Nurofen sirup a teď, protože spal, čípek paralenu. Ale nejsem si jistá, jestli je lepší Nurofen nebo Paralen co do účinku. Co jste používal vy?

ludmilka
11. kvě 2010

Nevadi, nabuduce budes mudrejsia 🙂 a vobec sa tym netrap, hlavne, ze ste teplotu dostali pod kontrolu, pretoze nad 39 st. vysiluje organizmus, ved to asi poznas sama na sebe a take male telicko to pocituje este viac.

rimmel
11. kvě 2010

dakujem a nie netrapim sa alebo co, vtedy mi bolo vsetko jedno, hlavne nech mu klesne 😀

maxsio5
21. únor 2011

ako je to mozne ze ja som vipila 7 tabletiek paralenu a mi nic nieje ani som sa nepredavkovala ako je to mozne hm?? 🤐

berenika39
21. únor 2011

@maxsio5 jinak dobrý?

ditule12
22. srp 2011

@markiza
..me se take nezda teplota 38 jeste dostatecne vysoka na podani leku. Ne na vsechno hned s chemii. Ja na doporuceni nasi lekarky podavam leky az od 38,5 a teplotu srazim az kdyz nezabere ani kombinace paralenu a nurofenu (podavano po 4 hodinach).

p.j.jacky
9. lis 2011

ahojte,chcem sa spytat,nam sa prerezavaju zubky a mala place od bolesti.Teplotu nema.Nurofen sirup jej davam az ked sa neda utisit napr,jednu ,dve noci po sebe a potom dve noci bez nurofenku,chcem vediet ako casto jej ho mozem davat pri bolestiach,bez teplot.ako to je z dlhodobim uzivanim?Samozrejme nechcem ju dopovat liekami ,ale niekedy je to naozaj horor. 😢

miriamr
9. lis 2011

@p.j.jacky Ahoj, ja som dávala na striedačku Nurofen alebo Panadol, pri bolestiach polovičnú dávku. Bolo to na radu detskej dr. Ale snažili sme sa radšej častejšie potierať gélikom na zúbky.

p.j.jacky
9. lis 2011

@miriamr ahoj,gel u nas nema sancu.Davala som calgel potom mundosan a nic,mala to hned zlize alebo vypluje,lebo jej to nechuti a place dalej.Ked jej davam hryzatka ,chvilu si stym pomahala ale po minute reve a reve.Davam jej ten nurofen ,len na noc Inak bud gel,alebo citronom potieram.
a aku dlhu dobu si jej to davala???

tinki
10. lis 2011

@p.j.jacky ahoj, to nič, že zlíže gel, lebo ty jej ho natrieš na ďasienká a on po chvílke troška zaúčinkuje. Priznám sa, že ja tiež keď už nevládzem, tak dám panadol sirup, aby sme sa aspoň raz vyspali..ale to len tak, raz za 3 týždne, možno mesiac. Pretože moja síce neplače ale nemôže spať a je z toho vyčerpaná..zíva, chce spať, ale keď zaspí, tak sa o chvíľku strhne, je nepokojná, je vidieť, že ju niečo trápi. No a u doktorky bolo všetko v poriadku. Je zdravá, takže to budú asi zúbky. Ale trvá to už 3 mesiace. Normálne vidieť zúbky ako jej rastú. Presvitajú cez ďasienka, tie spodné rezáky. Aj vidno ako sa približujú ale nie a nie sa prerezať. Ale časté podávanie liekov od bolesti zaťažuje obličky, tak opatrne, aby si ich malej nezničila.. 🙂

p.j.jacky
10. lis 2011

@tinki presne aj my to mame ako opisujes ty,ale posledny tyzden uz reve a reve...jasne ze jej nechcem ublizit,preto tu pytam radu ako co robit. 😉

miriamr
10. lis 2011

@p.j.jacky ja som dávala pokiaľ sa neprerezal zúbok. My sme mali naliaté ďasná už v 3 mesiacoch. Po mesiaci a pol sa nám prerezal prvý a potom to už šlo jeden za druhým. Potom som už dávala sirup naozaj výnimočne. Najhoršie to bolo na tom začiatku, keď si tie zúbky už vlastne videla a nie a nie sa prerezať. Keď je veľmi zle, tak na noc polovičnú dávku od bolesti môžeš dať. A nám veľmi pomohli aj chladiace hryzátka, to si neskúšala?

p.j.jacky
10. lis 2011

@miriamr aj nas trapia asi od 3mesiacov a len sa to viac a viac stupnuje.Davala si sirup cely ten cas (1 1/2mesiaca)?Aj nam su uz vidiet tak ze uz uz kazdu chvilku a nic.Aj dr povedala ze idu zubky a ze jej mam davat vzdy ak bude potrebovat.Len sa bojim aby som jej neuskodila na nieco ine.Hryzatka mame.Cez den to ani nejako neriesim.Zabavam ju,Vonku ju v kociku utrasiem aby spala.Len tie noci su vycerpavajuce aj pre mna aj pre malu.

lucia81
10. lis 2011

ahojte baby, a neskúšali ste deťom dávať Chamomilu vulgaris 15 Ch? Sú to homeopatiká a mojim deťom som dávala na záubky len toto, samozrejme keď boli teploty nad 38 dávala som brufen a paralen. Keď boli decká moc mrzuté cez deň dávala som každú hodinu 5 guličiek. Keď už boli také v pohode, ale zúbky sa prerezávali, tak stačilo 3x denne 5 guličiek a to stačilo na to aby boli v pohode aj v noci. U nás bol len v noci taký výkrik do tmy a to som vedela, že zub je vonku, a drobec spal ďalej. Neviem, či zrovna toto ste mali na mysli ako pomoc, ale ja na chamomilu nedám dopustiť. Prajem veľa šťastia

miriamr
10. lis 2011

@p.j.jacky Dávala som stále, počas celej doby, keď to ináč nešlo. Tiež len večer, najprv sme dali dobre vychladené hryzátko, s ním zaspala a potom keď sa zobudila a iné nepomáhalo, tak nastúpil panadol.

tinki
10. lis 2011

@lucia81 vďaka za tip.. 🙂

sonyay
10. lis 2011

Ahoj
aj ja davam Chamomilu a myslim ze pomaha... no na radu homeopatky davam len jednu gulicku, rozpustim ju vo vode v nurofenovej striekacke a dam synovi vypit...pokial nezaberie ma sa podavat za 20 minut dalsia ale max 3x za sebou... a nie je pravda ze by sa mala davat preventivne... len pri priznakoch ( placlivost, slintanie, hnacka, cervene licka) Jedna gulicka ma rovnaku ucinnost ako pat.... Na niektore deticky to vsak nezabera vobec...

tinki
14. lis 2011

@p.j.jacky ahoj, chcem sa spýtať, ako so zúbkami? už sú vonku? Už aj my sme začali plakať skoro celú noc a aj cez deń. Teplotu nemá, ani hnačky..normálne mi papá, pije len plače..ďasienka má naliate hore aj dole, dúfam,že sa už skoro prerežú.. 😒

p.j.jacky
14. lis 2011

@tinki ahojky,nene ziadne zubky,len opuchnute diasenka,hnackujeme,potieram v noci diasenka gelikom,bez nurofenu sme 4noc.Uvidime co bude za tyzden...ale nejako sa nam to nerysuje ,ze by mali vyjst 😖

mamazuzana
5. bře 2012

Ja davam malemu syncekovi NUrofen. Ked je chory a boli ho hrdlo a nemoze prehltat tak mu davam cipok. Inak am rad aj sirup, ten je naozaj dobry, chuti aj dcere a dokonca si to vie aj sam aplikovat cez ich davkovac. Ocuciava to a kludne by si este dal dalsiu davku 🙂. Dcere ma uz viac ako 6 rokov a pre tieto deti ma Nuriofen cucacie tabletky, chutia ako cukrik. NIkdy sa mi nestalo ze by nam nezabral.

malawienka
6. bře 2012

Ahojte, moj syncek mal velke problemy so zubkami a trvalo to viac ako mesiac. Vysoke horucky, cela pusa cervena, gely nepomahali, trochu pomohlo chladenie, ale prezili sme len vdaka nurofenu. Urcite by som ho doporucila.

annaf85
7. bře 2012

Nam sa osvedcil Nurofen. Davala som len, ked mali deti teplotu a boli kvoli zubkom nekludne. Zabral a mali pokojnu noc. Ale o dlhodobosti pouzivania by som sa urcite radila s odbornikmi...

kbeata
7. bře 2012

naco davat tak malemu dietatu lieky od bolesti, ☹ jeho nervova sustava sa este vyvija,ono si tu bolest este ani neuvedomuje 😉 ,pokial nema horucku nad 38 stupnov,netreba im davat nic 🙂
par premrncanych dni sa da vydrzat,ved to netrva vecne 😉

katren
7. bře 2012

@kbeata podla mna je blbost, ze si dieta bolest neuvedomuje....ved ked nieco, da to patricne najavo....krikom.....

my mame aj Panadol aj Nurofen a minuly tyzden som skusila obidva...
Misko mal siestu chorobu a zrazala som teplotu stale, no pod 38 neklesla tri dni.....no Nurofen u neho 0 bodov, zato Panadol zabral do 5 minut a teplota klesala /aj ked nie po 38/, ale klesla....Dominicka tak horuckovala "len" 1 den a tej zas Nurofen rychlejsie zabral....takze minuly tyzden som "otestovala" obidva na detoch a teraz viem, ktoremu co lepsie zabera....

jabber
8. bře 2012

Nedá se říct obecně, který zabírá na zoubky (i na horečku) líp, protože každé dítě reaguje jinak. Ty léky obsahují dvě různé látky. Na některé dítě zabírá líp ibuprofen (Nurofen) a na jiné paracetamol (Panadol). Mně třeba na obě děti zabírá Nurofen, u Panadolu zlepšení celkem žádné. Takže to si musí každý vyzkoušet sám na co jeho dítě reaguje líp.
Jinak my na zoubky takovouhle silnou chemii nedáváme, dáváme Viburcol (a Chamomillu) a stačí to 😉

janca32
8. bře 2012

Ahojky,nám pomohl vždycky Nurofen. Ale taky je to zbytečné přehánět. Jen když to bylo neúnosné.

mates22
8. bře 2012

U nás na teplotu nurofen zabírá krásně dceři a panadol synovi (sice ne až tak krásně, ale aspoň trochu, nurofen téměř vůbec). Na zoubky jsem nedávala, dcera to měla tak, že jsem pomalu nevěděla, že jí rostou a syn byl jen trochu protivnej a měl zvýšenou teplotu, nic hroznýho.

simona112
8. bře 2012

U nás zaberá najlepšie Nurofen sirup, a panadol čapíky, tak na striedačku. A zo zúbkami to ani u nás nebolo nejaké hrozné. trošku mrchavý, trošku zvýšená teplota, maximálne sa dobre pokadili a bolo to.

mistula
9. bře 2012

U nas jednoznacne Nurofen. Najlepsie sirup. Ten im aj chuti 🙂 Cipky do nich dostat, to je kovbojka 🙂

mamazuzana
9. bře 2012

INak, znama sestricka v nemocnici mi povedala, ze Nurofen zabera vseobecne rychlejsie oproti inym liekom. Je proste ine zlozenie a nejak inak to v tele reaguje, inym sposobom. Vela ho vraj pouzivaju aj v zdravotnictve

zuzanaa2
11. bře 2012

já mám dobré zkušenosti s Nurofenem. Děti ho mají rádi, protže dobře chutná a když například měla dcera zapálené hrdlo, tak jsem ji dávala i nurofenový čípek. A taky dávám jenom když mají 38,5. To střídání léků, jak tady píšou, tak to nevím zda bych k tomu měla odvahu, naštěstí Nurofen zabírá ´hned a nemuseli jsme nic takového řešit