Zkažené zoubky u malých dětí (16 měsíců)

lenulik16
2. črc 2014

Dobrý den chci se zeptat zda máte taky někdo problém,že mají vaše děti zkažené zoubky.Moje dcerka 16měs.byla kojena do 8,5měsíců.Pak jsme přešli na sunar z flašky.Nedávno jsem zjistila,že má trochu zčernalé stoličky nahoře máme dvě,jedna na každé straně.Dole taky,ale tam jsou pěkně bílé.Přední jsou zatím bílé,ale obávám se,že na to taky přijde řada.Flašku má jen na noc pije z ní sunar.Pak má druhou a v ní vodu.Přes den má z pítkem a neslazený čaj.Sladké ji nedávám spíše ovoce a zeleninu.Je to právě moje druhé dítě.U prvního syna jsem kojila měsíc a pak flaška a cumel skoro do dvou let.A mý přední zubky pryč,protože se mu zkazily a tvořili záněty a dolní má naprosto v pořádku.Kde dělám chybu? ☹ ☹ ☹ čistíme ráno i večer pastu mají elmex a jednou týdně mažeme elmex gel.nechci ať jde taky trhat.Vím,že teď napíšu hloupost,ale od kamarádek děti jsou taky na flaše a zuby mají asi v pořádku samozřejmě jim je nezkoumám,ale myslím si to.A vím,že každé dítko je originál 🙂 ale na zuby jsem prostě pes 😉

maice
3. črc 2014

@lenulik16 Koukám, že nikdo nereaguje, já tedy nejsem žádný expert, ale moje maminka je zubařka a dle jejích slov mají děti zkaženén zoubky právě z toho neustálého cumlání pítek a dudlíků (třeba právě ten sunar) Doporučuje nakrmit sunarem a v lahvičce nechat opravdu jen tu vodu.

pajar
3. črc 2014

Ahoj, ja mam doma 3 deti a dcera (prostredni ditko) je jedinna, kdo mel zkazene zoubky nahore a to byla od 3 tydne zivot na flasce. Zadnemu z mych deti jsem do roku neslaila ani caj ani nic jineho a opravdu jen dcerka mela problem. Ona je take jedinna, kdo ma vysokou kazivost zubu. Pan zubar mi rekl, ze proste ma poruchu skloviny, takze mame cistit, cistit a cistit. Ted uz ji rostou druhe a zatim v poradku, tak jsem zvedava. Jinak u nas take cistime od prvnich zoubku 🙂

barinkas
3. črc 2014

malá má dudla i ve skoro 2 letech, zoubky má krásně bílé, i přes to, že moc nečistíme, prostě to nějak nejde, ona se tak brání.. ječí jak čert, pak si to vezme sama, trochu si to tam přejede a konec. Nechcu to dělat násilím, vím, že je třeba čistit, ale problém prostě. Nechce ani se mnou, takže tím to asi nebude. Sunar má z flašky, ale vypije trochu a už konec, necumle to. Teď už ani z flašky moc nepije, spíš hrníček či pet láhev ta malá. JInak sladké nepila nikdy, jen čaj a voda.

holubice.petra
3. črc 2014

Nevim cim to muze byt ale pokud vycistite zoubky a pak pije sunar tak si myslim ze to cisteni bylo zbytecne....zrovna predevcirem jsme byli u zubare maly ma zuby krasne ale i tak me dr.upozornila ze po cisteni nema uz nic jist a ani nic kreme vody pit jinak to je vse zbytecne 😉 pak mi jeste poradila ze mam koupit malemu fluorove tabletky v lekarne a dat mu cca 3denne rozkousat (jsou bez chuti a malinky) je to prevence na zubni sklovinu 🙂

frantiska85
3. črc 2014

Jestli po čištění zoubků pije sunar, je to celé k ničemu.

juldaska
3. črc 2014

Náš zubař zakázal cokoli sladkého přes den a na noc vyčistit zoubky a pak už nic jen vodu. Nejhorší je právě cucání sladkých šťáv, mléka.. atd. Dr. mi i vysloveně řekl, že v noci nekojit! a pokud kojit/anebo UM, tak po každém nočním krmení vyčistit miminku zoubky gázou. Ono je to asi i dané, jak se komu kazí zoubky..

romitr
3. črc 2014

A co mateřské mléko po čištění zubů, nezjišťoval někdo? To by mě docela zajímalo. Malej má hrníček s brčkem na vodu jen na cesty a jinak pije jen ode mě, žádná lahev ani dudlik. Je mu skoro rok, první zuby na třech měsících, čistíme od začátku a má je hezké

juldaska
3. črc 2014

@holubice.petra
fluorové tabletky jsou prevencí pro druhé zoubky, na první nemají vliv

juldaska
3. črc 2014

@romitr
jak jsem psala víše, náš zubař říká, že zoubky se kazí i po mateřském mléku (je jedno jestli mateřské nebo umělé), že po každém nočním kojení vyčistit mimču zoubky gázou.. což si neumím úplně představit. Mé kamarádce řekl její zubař to samé.

lenulik16
autor
3. črc 2014

Děkuji za názory.No někdy je to těžké to čištění pereme se,ale prostě bohužel ji držím a čistím.Tak snad už se nám kazit nebudou a přesunu pořadí sunar čištění a pak voda 🙂 🙂 🙂 a jinak opravdu mě to moc mrzí,že jsem to asi zavinila já ☹ jinak preventivky chodíme už od roku 2 ročně doktory naštěstí hlídám

romitr
3. črc 2014

@juldaska Tak to si neumím představit, spí se mnou v posteli, teď mu rostou špičáky tak je přisátej skoro celou noc, někdy to i zaspím že se napil :oD, takže to u nás nehrozí :oD