Zoubky ve 2 měsících. Je to možné?

mouss
2. říj 2021

Ahoj maminky, jdu sem s dalším dotazem, protože už nevím kudy kam... Je možné aby malou ve 2 měsících už začali trápit zoubky? Na dásních nic nevidím nebo to spíš nepoznám... Ale ona je totální závislák na prsu, bez něj neusne, je na něm prakticky nonstop. Doteď byla jen ve dne, to ještě šlo, ale teď už i v noci. Dřív spala v noci v pohodě v postýlce klidně 3-5h v kuse, teď se budí co půl hodinu, prso si jen tak dvakrát podudá a spí dál, ani nemá hlad. (všechny druhy dudlíků plive obloukem)... Ani už nejde do postýlky přendat, hned jí to vzbudí. Vzala jsem si jí k sobě do postele ale nedokážu s ní takhle spát, nestihnu ani zabrat a ona už je zas vzhůru. Jsem už jak zombík, trvá to přes týden. Přes den je teď pořád mrzutá, ráno a večer se vzteká u prsa, ani se nepřisaje, dřív to byla záruka okamžitého utišení. Tak jí zkoušíme zabavit jinak, prso dáme později a to už si ho veme. Ze spánku ale po chvíli začne pokňourávat, až úplně řvát... Je vidět že je unavená a zřejmě jí něco trápí. Má teď zadní rýmu, ale to prokapáváme a odsáváme, nevím jestli to může být hlavní příčina. Teploty nemá... Zažila jste některá něco podobného? Jediné co mě napadá je buď ta rýma nebo zoubky, že začala být takový mrzoutek... Nebo třeba bojkot kojení ale z čeho? Když dudlík ani lahvičku nepoužíváme. Ale to by to prso nevzala vůbec, ne... Řekněte že to brzy přejde 🙏

aselluska
2. říj 2021

@mouss jestli má rýmu, může ji trápit to, že se jí špatně dýchá. To pak záleží na tom, jestli to začala dělat, když se u jí rýma nebo objevila. To, co píšeš, může být i spurt. Také jsme měli takové období. A také to bylo na zombíka. Bojkot nemusí být v souvislosti s dudlíkem, nebo lahvičkou. Prostě nechce prso, i to se stává. Moc jsem neporadila, ale přejde to. Jen nejde říct, kdy ... Držím palce, ať je brzy lépe. Vím moc dobře jaké to je.

sirinfirst
2. říj 2021

@mouss viděla bych to na tu rýmu a nebo spurt.. To bude chvíli a zase bude líp.

mouss
autor
2. říj 2021

@aselluska děkuji, spurt mě také napadl, ale už to má přes týden a to by navíc fakt pořád pila ne, ne jen podudávala... Bojkot teda může přijít jen tak z ničeho nic? Jak se to odbourá? Ano všechny problémy přišly s tou rýmou...

veroniqess
2. říj 2021

Odpovím jen na ty zuby, syn měl první zub když mu nebyly ani tři měsíce 😊 Teď je mu 14 měsíců a má 16 zubů.