Zubařka ulomila dítěti kousek nového zubu, jak to řešit?

reruna
23. srp 2012

Ahoj, prosím o radu. Moje sestra byla včera s neteří (7 let) vytrhnout mléčný zoubek a zubařka jí s ním odlomila kousek nového zoubku, který byl hned vedle. Zubařka chce ten zoubek zbrousit a dát bílou plombu zdarma. Zajímá mě, jestli si myslíte, že je to dobré řešení - mě to nepřijde, protože plomba dlouho nevydrží, je to spodní jednička, tedy viditelná. Je možné požadovat nějaké odškodnění, doživotní ošetření toho zubu zdarma, korunku nebo takový nárok žádný není? Ségra je z toho docela hotová - holka už má poškozený zoubek na celý život a navíc trauma ze zubařů, protože to i dost bolelo☹

pepibubu
23. srp 2012

bože to je na nahlášení na lékařskou komoru....

mates22
23. srp 2012

@reruna ahoj, tak to je teda věc, vůbec nevím, co bych dělala, ale paní doktorka se to evidentně snaží zamést pod koberec a to není dobré......zkuste se sestrou ještě trochu zasurfovat, jestli někdo nemá nějakou podobnou zkušenost a neřešil to nějak, třeba právě s lékařskou komorou..........stávají se i horší chybky s fatálníma následkama, se zbroušeným zoubkem se žít dá, ale je to určitě pochybení zubařky a nějaké odškodnění nebo něco by asi bylo na místě. Otázka je, jestli se do nějakého sporu bude chtít sestra pustit, já bych se soudu vyhýbala obloukem, některé výroky soudců mi připadaj na hlavu postavené, tak aby to pak nebylo horší než lepší. Možná by se dalo něco dohodnout přímo se zubařkou, ale to by asi nebyla celoživotní péče, protože paní doktorka tu nebude věčně ☹ a taky, jestli bude malá ochotná zrovna jí se svěřovat do péče. každopádně pokud by k nějaké takové dohodě mělo dojít, tak určitě písemně a nejlépe s dohledem právníka (notáře).

camelinka
23. srp 2012

@reruna zkusenost nemam, jen vim, ze s doktory obecne je tezke se soudit, vsichni se vzajemne kryji i u horsich pripadu, nez je tenhle. Zkusila bych se s ni domluvit, a vypatrat jestli je nejaky narok na odskodne,protoze zoubku je urcite skoda 😔 a stavat by se to nemelo, jinak pohrozit spatnou reklamou a nahlasenim na lek.komoru.

ckei
23. srp 2012

Má sestra v ruce záznam od Dr., že se toto stalo?? Doufám, že ano!!!

reruna
autor
23. srp 2012

@mates22 do nějakého sporu právě ségra moc jít nechce, není ten typ, malá už rozhodně k té dr., co jí to způsobila jít nechce, ona tam vlastně původně neměla ani být, mají ordinaci společnou, ale ona je přihlášená k té druhé zubařce, včera tam zrovna byla tahle a tak jí vzala, opravit to chce, ale asi se raději dohodnou, aby jí to opravovala ta původní, ke které chodí už od mala.

reruna
autor
23. srp 2012

@ckei to nevím, měla by to mít v kartě, upozorním ségru, díky

ckei
23. srp 2012

@reruna nejlepší by bylo, kdyby takový záznam měla sestra vytištěný v ruce, pak se dá ledasco....bez toho se taky milá paní zubařka může kousnout a tvrdit, že si to malá udělala sama ☹ Ony se fakt stávají i horší věci, ale proč se sebou nechat vláčet a nechávat i takováto pochybní bez povšimnutí, takže se kdyžtak obrátit i na nějakou právní online poradnu, třeba bude mít někdo nápad, jak si zajistit alespoň nějakou kompenzaci na úrovni 😉

reruna
autor
23. srp 2012

@ckei tak to snad ne, byla u toho ještě zdravotní sestra, nemyslím si, že by tvrdila, že se to nestalo, ona to opravit chce a už mi potvrdila jedna zubařka z MK, že zbroušení a bílá plomba je dobré řešení

ckei
23. srp 2012

@reruna tak jako řešení je to určitě dobré, to neříkám, že ne......to bych brala ovšem jako absolutní samozřejmost + něco k tomu 😉

reruna
autor
23. srp 2012

@ckei no uvidíme, jak se domluví, podle mě by to taky chtělo ještě něco, protože teď to sice spraví zdarma, ale co do budoucna...plomba nevydrží věčně, bude možná potřeba výplň, kdo to zaplatí potom...

ckei
23. srp 2012

@reruna no právě, proto bych to hnala maličko dál....protože jak to bude do budoucna nikdo neví a nebýt paní zubařky, mohla mít kočka zoubek v pořádku.....a za blbost se platí.....tak sestře moc držím pěsti, aby z toho dostala co je možné 😉

sal80
23. srp 2012

@reruna Určitě se to nemělo stát, ale nemyslím si, že je potřeba to někam hnát, hlásit a tak. Neudělala to umyslně. Možná mě odsoudíte, ale je to můj názor... Stalo se mi to stejné (pravda, ne v 7.letech, ale v 17.), jen se jednalo o jedničku nahoře. Zubařka zub zbrousila, udělala bílou plombu a už tam drží 15 let.

reruna
autor
23. srp 2012

@sal80 taky nejsem pro to, někam to hnát, ale domluvit se s tou zubařkou. Takže plomba ti drží dobře, ale je to určitě vidět, že? Když budeš za čas potřebovat výměnu, tak si to budeš platit asi sama, za bílou plombu se platí, že?

sal80
23. srp 2012

@reruna Vidět to není vůbec. Nepoznala bys to, jedině bys musela koukat přímo do pusy a ještě přesně vědět, kam se dívat. Bílé plomby se asi hradí, ale od určitého věku a to taky ne pokaždé...

ponik25
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kettynka1234
23. srp 2012

Ahojky, je to síla, co dnes zubaři dělají. Ale takto zničit malé slečně přední zoubek? to je síla! Nenechala bych si to líbil. Ale kdyby to zubařka zablombovala bílou plombou, nebude to moc viditelné. Náš mladej ( 8 let) si ve škole ulomil obě jedničky! Jeli jsme hned na rentgen zubů a k zubařce. Jen mu to zaplombovala a zatím dobrý. Naštěstí tím nárazem jedničky neodumřely 🙂 Není to tolik vidět. Jen při bližším skoumání. Je to už 2 roky a mladej kouše do všeho tvrdého 🙂) jablíčka, maso,....) TAk ať vám to dobře dopadne a zubařce to jen tak neprojde!

slunicko26
23. srp 2012

@ponik25 to jsem opravdu nepatří nechápu, že to sem dáváte a i do jiných otázek a diskuzí

evitaa
23. srp 2012

Já osobně si myslím, že je to od doktorky férová nabídka. Znám i doktory, kteří by se ani neomluvili. Jedná se jen o zub, který se dá snadno opravit, není to životně důležitý orgán. Stávat by se to nemělo, ale to samé se by se jí mohla stát třeba v družině. To byste požadovali doživotní odškodnění od vychovatelky? Myslím, že i kdyby to sestra hnala před soud, víc než nápravu chyby by nevysoudila. A to jí vlastně dr. nabídla hned. Akorát by byla o pár tisíc lehčí za soudní poplatky a právníka. Jak už tu bylo napsáno, do 18 let hradí bílé plomby pojišťovna. Znám klučinu, který při tělocviku přišel o slezinu, a dostal od školy odškonění jen 40tis. Tu mu nikdo neopraví a je z něj doživotní mrzák. To mi přijde hrozný!

reruna
autor
24. srp 2012

@evitaa jasně, že se jí to mohlo stát kdekoli, ale to tady teď neřeším (btw ve školce, škole i družině jsou jsou děti i učitelé pojištění, takže by možná nějaké odškodnění bylo, i když jak píšeš o tom klukovi se slezinou, tak je to víceméně směšné, zdraví mu to nevrátí, zubařka je jistě také pojištěná, neteř má také úrazovou pojistku, ale už se informovala, že by nějaké odškodnění dostala jen kdyby jí zoubek odumřel, což doufám, nehrozí).
Na opravu jsou objednaní za 14 dní, tak se s tím do té doby snad smíří

pampeliska1
24. srp 2012

@reruna já když jsem si ulomila 2 zuby (horní jedničku a dvojku) v tělocviku na základce, tak se to řešilo s pojišťovnou a pojišťovna ulomený zub nebere jako trvalý následek, takže jsem žádné bolestné, odškodné nebo co to je, nedostala. Tím chci říct, že sestra, pokud by to nějak víc řešila, tak tím taky nic nezíská..je to prostě "jenom" zub, který jde lehce spravit bez nějaých dalších následků. Ale věřím, že to naštve a mrzí ☹

evitaa
24. srp 2012

@reruna Učitelé ve škole pojištěni nejsou! Jsem učitelka, takže to vím. Pojištěna je pouze škola. Jinak zub je braný jako 1% těla. Aby dostala odškodnění, musí mít pojistky min. od 1%, ale hlavně by musel být zub vyražený celý. Kdyby byla pojištěna na 100tis., dostala by 1000,- Kč, kdyby na 500tis., dostala by 5000,-.

reruna
autor
24. srp 2012

@evitaa u nás jsou tedy pojištěni i učitelé

ckei
24. srp 2012

@evitaa u nás jsou též pojištění i učitelé.