Zubná poradňa. Dá vám Váš stomatológ dost informácií?

drzubok
5. črc 2011

Dá vam vás pediater, stom, dost info co a ako robit aby vase deti boli bez jedného kazu????????? 😒

hasky24
5. črc 2011

@dvojka Jíra taky moc nechtěl ale jak mu nad hlavou ukazovali ty pomůcky tak zůstal doslova s pusou dokořán a bylo to no a pak s tim jídlem myslel že ´´koko´´tak taky pusu dokořán a bylo po prohlídce 🙂

drzubok
autor
5. črc 2011

@hasky24 nie prepac, je to o info, fotku nechcem davat,robim stom.10R. a odpovede dufam zavazia 🙂

dvojka
5. črc 2011

@drzubok - u naší zubařky na nástěnce dokonce visí že mají rodiče dočištovat do 11let

hasky24
5. črc 2011

@drzubok o.k já jen že by to bylo lepší 🙂

dvojka
5. črc 2011

@hasky24 -že jo...Kdyby jsme přišly k zubaři a ono byl celý zahalený tak by jsme určitě utekly 😀

drzubok
autor
5. črc 2011

@dvojka iste to je rel. docist. resp. kontrola, ked dieta a rodic pochopi preco a ako to robia- nie je problm

hasky24
5. črc 2011

@dvojka no právě 😀 😀 bála bych se i posadit aby mě nezakousnul 😀 😀

dvojka
5. črc 2011

@drzubok a ted mi prosím ještě řekni,jak čistit malýmu děcku jazyk(přece se tvrdí že je tam nejvíc bakterií) no a já když to zkouším tak jí to hrozně natahuje žaludek...Ted babo rad 😲

@hasky24 --no asi tak nějak,bych si připadala jak v hororu hostel 😅 😀

hasky24
5. črc 2011

@dvojka ten mám ráda 😀 😀

drzubok
autor
5. črc 2011

inac som si vsimol urcitu korelaciu- matky co sa zaoberaju problemami s prerez. zubkov ich deti maju vacsiu kazivost ako tie matky ktoré si prerezavanie nespajaju so symptoami a ide o mamky s vvyšším dental iq-

drzubok
autor
5. črc 2011

@dvojka ake je stare dieta???

dvojka
5. črc 2011

@drzubok -6,5 roku

drzubok
autor
5. črc 2011

@dvojka v takom veku su jedine najspodstatnejsie sestky ktorých prerezanie si 75 perc. mamiciek nevsimne, tie si vsimnu jednotky. dokonale vycisteni ryhového systému, skoré pecatenie po prerezaní, edukacia

dvojka
5. črc 2011

@drzubok -no myslim, že prořezávání šestek se u nás nedalo přehlédnout

drzubok
autor
5. črc 2011

@dvojka ako to myslis?

dvojka
5. črc 2011

@drzubok -no přece si nejde nevšimnout když se v puse objeví špička nového zubu

drzubok
autor
5. črc 2011

@dvojka tak to je milé... neverila bysi ono to tak casté nieje. hlavne tie docistovat, po prerezani azda zapecatit a dalej cistit

evaje
5. črc 2011

Ahojte, na chviličku se přidám. Co říkáte fluoridaci?

drzubok
autor
5. črc 2011

@evaje akej?

evaje
5. črc 2011

já používala Elmex gelee, ale teď mě byl doporučený GC MI Paste. Máte někdo nějakou zkušenost?

evaje
5. črc 2011

My to používáme celá rodina. Už i děti, protože krásně plivou. Malý syn je teda v čištění 😝 , protože preferuje postoj "Já sám" a nemůžu ho nijak přesvěčit na dočišťování, tak doufám, že se to brzy změní. Už to trvá snad rok 😖

drzubok
autor
5. črc 2011

@evaje elmex gel nie je zazrak- iba dvakrat vyssia konc.fluroidov ako v paste pre dospelých aku gc paste... cena hovori o vsetkom. v podstate ani jeden produkt neriesi zakladný problém

evaje
5. črc 2011

No jo, jenže GC je na jiném principu, ne? Navíc dy podle informací, které jsem k tomu dostala měl nasytit zuby vápníkem. Co znamená " produkt neriesi zakladný problém"? Jaký problém? Jako že zuby nechrání víc před kazem? To by snad měl, když je tam vyšší obsah fluoridu než v pastě, ne? Je mě jasné, že nemůžu ošidit čištění a říkat si, že fluoriduju, ale jako doplněk?...

drzubok
autor
5. črc 2011

@evaje to vies je fluorid sodny, su aminfluoridy, teraz fluorid cinicitiý-meridol, a kalcium fosfopeptid s amorfným kalciom- teda gc tooth mouse. ak raz zub nie j dokonale ocistený a prísun substrátu je nekontrolovatelný - neochrani ho nic 🙂

drzubok
autor
5. črc 2011

@evaje ä ni c lepsie ako fluor- do demin. skloviny nie je- ten vapnik sluzi stale ako depozit fluoru ako CaF2

evaje
5. črc 2011

A jo, takže v podstatě jsem mohla zůstat u levnější varianty elmefu, co 😉 ? No my máme i fluoridaci v rámci půlroční prohlídky, takže budeme fluoridovat i klukům.Taková ta pasta, co se dává na lžičku zkousnout na nějakou dobu asi 3 min. je to asi přímá fluoridace, nebo co, a pak se nesmí hoďku nic baštit ani pít

drzubok
autor
5. črc 2011

@evaje niee... vsetko je to o tebe o dennom cistení, o mnozstve a frekv. príjm. potravy. tie polrocne fluoridacie... tak ti poviem. ak by to bolo o tom tak tu mame bezkazové dete 🙂 . avsak je to o mamickach

evaje
5. črc 2011

Teda už píšu s překlepama. Jdu spinkat, zítra cestujeme, tak ať jsem fit. Dobrou noc a děkuju za radu. Budu dočítat , téma mě zajímá, takže se těším. Klukovy taky zuby dočišťuju a ani mě nikdy nenapadlo do kolika let bychto měla dělat. Zatím jsem smířená s tím, že dokud mě k tomu pustí a hlavně dokud uvidím, že to je potřeba. Snad se to do 18 let naučí 😉

evaje
5. črc 2011

@drzubok No jasně, ale není to úplná blbost, ne? Jsou přece lidi s větší kazivostí zubů? nebo ne?
Já třeba fakt zuby čistím, nitě používám, mezizubní kartáčky a přeci se mě stalo, že tam kaz byl. A fakt teď po dětech. Možná, že je to opravdu tím, že si v tom celodenním fofru nevyčistím pořádně, a nebo se mě stávalo, že malý křikloun už si mě žádal a tak jsem třeba pořádně nedočistila a podobně. To bych jako bezdětná neudělala, tak se to třeba teď jeví, jako že je to dětmi. Navíc mám z dětství a dorůstání zuby zničené. Tenkrát jsem asi nevěděla jak na to a ni se tu nevedla taková osvěta jako teď. Ale myslím, že ta fluoridace není vyhazování peněz, ale stejně jako správná strava,pravidelné čištění a hlavně správné, tak je to součástí péče o chrup. A tak to beru já. Pokud si někdo dokáže udržet zdravé zuby bez fluoridace, tak je to v pořádku, ale já mám pocit, že je to další věc, kterou pro neše zuby můžu udělat, tak ji dělám 🙂

drzubok
autor
5. črc 2011

@evaje iste, ak bola zanedbavana starostlivost v puberte, dochádza ku stratám skloviny, obycajne paralelne na zuboch- preto tollko naraz- podstatne je ze pre to nieco robite. ako to ja uz posudit nemozem, nieste moja pacientka ani som vas nevidel.