Zubné kazy u 5 ročného dieťaťa. Nedám jej je opraviť

bertica.h
6. únor 2011

Máme 5ročnu slečnu.
zuby jej umývame o dpol roka každý večer,pastou Elemex.
Umývame dokladne.
Bralafluoridové tbl.
Chodili sme s nou na prav.prevent.prehliadky k zubnej lekárke.
Prestahovali sme sa a nová zubárka jej našla 3kazy.
strašne sme boli šokovaní.
Fakt na zuby našich detí dbáme,sladkostí maju minimálne,sladké nápoje rovnako.
No..a čaká nás v stredu ošetrenie.Čím viac sa to blíži,tým viac preýšľam,že jej tie zuby nedám opravit.
Kazy musia byt uplne povrchové.Kedže má 5rokov zuby jej zachvílku nahradia trvalé zuby a ja vidím skor pre to dieta traumu ..nechat si do zubu vrtat.Ona by to zvládla,odbery krvi,očkovania su pre nu ok..je to veľmi snaživé a rozumné dievčatko..ale nevidím dovod prečo by sa jej tie zuby mali vratat.Tie kazy su skutočne mini,takže určite nepresahuju hranicu zubu..

čo si o tomto myslíte?aké máte skusenosti so zubami svojich detí?
Som vdačná za každý názor.Díky 😉

paolin
6. únor 2011

@bertica.h ahojky! dceři od kamarádky vrtali zoubek v cca 4 letech a zvládly to 🙂 zoubky nemají kořeny, tudíž vrtání nebolí. jestli máte malé kazy, asi to není potřeba spravovat 😕 špatné zoubky mohou být i geneticky. nemusíte nic dělat špatně.

belda
6. únor 2011

ahoj,mně zas přijde trošku mimo uvažovat o tom,že zkažené zuby nenechám spravit?! 😖 mléčné zoubky můžou vypadnout třeba až za dva roky a co do té doby?? kaz se jí "prožere" až do dásní a kaz pak může napadnout zárodky nových trvalých zubů!!! a pokud jsou kazy opravdu tak malé, postačí je jen "vyškrábnout" a ne hned vrtat. mléčný chrup je totiž měkký. a popřemýšlela bych o tom, že zoubky budu čistit vícekrát denně, ne jen jednou.
každopádně přeji hodně zdaru, já v tomto věku měla za sebou již tahání nervu.a to je vzpomínka na celý život ☹

evena
6. únor 2011

ahoj, zuby bych jí určitě nechala opravit, třeba na nové stoličky si počká ještě řádku let ... čištění jen večer je určitě nedostatečné, vy si určitě taky zuby čistíte i ráno né 😕 pokud se doktorů nebojí a hravě to zvládá tak by měla zvládnout i vrtání 😉

zanulav
7. únor 2011

Souhlasim s beldou, doktor řika že se tam zanese infekce pokud se mlečnak nevyvrta ale kamaradka ma jinou zubařku a zoubky nevrta každy doktor je jiny. staršimu synovi vrtal ve 3 letech, a v pohode žadne sceny. ale mladši bude mit v dubnu 3 roky a v prosinci jsme byli 5 kazu. chodime od 2 let na prohlidky. čistime taky, ale hlavne stoličky pořadne a hlavne ne sladke piti neslazeny čaj. a mladši syn hrozny kraval pusu neotevřel s manželem jsme ho museli držet, nespolupracovall syn hrozny zažitek, syn se hrozne boji doktoru