Zubní kaz u krčku ve 4 letech. Řeší se kazy i u mléčných zubů?

ilunka
17. zář 2019

Dobrý den, synovi budou 4roky a má zubní kaz u krčku. Slyšela jsem že se s tím nic nedělá, když se jedná o mléčné zuby. Máte někdo s tím zkušenost?
Klidně mu zaplatím bílé bomby to je mi jedno. K zubaři chodíme,ale toto se mu objevilo během chvíle.

babanci
19. zář 2019

@radka8888 Právě, že se za správného "čističe" nepovažuji. Možná dnes ano, mám kvalitní sonický kartáček a kupuji si jen zubné pastu Swissdent, ale v dětství a mládí jsem na to pěkně pekla. Dvě minuty jsem si zuby nikdy nečistila a ještě jen jednou denně. Jak se říkalo ...ráno pro krásu, večer pro zdraví, tak já si čistila jen pro krásu. 😀 Chtěla jsem svým příspěvkem říct, že někdo to prostě má zadarmo a někdo se stará a přesto nemá. Je to tak třeba i v případě chodidel. Já o ně pečuji neskutečně, každé tři týdny chodím na pedikúru a denně mažu, aby byly hladké. Moje kamarádka na ně nikdy nesáhla a má je jako dětskou prdýlku.

ilema
19. zář 2019

@fifina86 a proč by se jí hned měl rozjíždět zánět? Víš kolik lidí chodí po světě s kazy a záněty nemají? Já zase nevidím důvod, proč zatěžovat dětský organismus narkozou, když to není bezpodmínečně nutné, věřím zubařce, že tomu rozumí lépe než ty a diskutující na netu, bez urážky. Napsala jsem, jak to řeší naše zubařka a dal nemá cenu o tom psát. Jako děti jsme k zubařce chodily až na základce, dřív ne, mléčné vypadaly, narostly druhé a nevím o vrstvenícich, kteří dodržují návštěvy zubaře, že by měli nějaké extrémní problémy s chrupem 😉

pajamo
19. zář 2019

@ilema moje má třeba už v 6 letech 4 kazy i přes veškerou péči. Má je také opravené, bez narkózy, ale čím je starší tím to hůř snáší. Naopak bych je ošetřila hned jak se na to přijde, je to otázka 5 min max a trpělivě zubařky. Dneska je zubní hygiena hodně jinde než když jsme byli malí, nevím jak ty ale od školní zubařky mám dost hrozné zážitky. Naopak mi přijde že jsem jedna z mála dospělých co má všechny zuby své a neřeší nějaké velké problémy. Ostatním do pusy nevidíš a málokdo z dospělých kolem 30-40 má opravdu hezké své zuby.

fifina86
19. zář 2019

@ilema k zubari podobneho razeni a nazoru jsem chodila taky (predpokladam lekarku vyssiho veku, ktera pravidelne nedela rtg a neposila na hygienu).Presun k novemu me pred 10lety vysel na 25tisic a 2roky chozeni na opravy.
Kaz je infekcni, to je proste fakt a muze poskodit zub druhy.
A stovnavat casy davno minule a soucastnost je mimo.

ilunka
autor
19. zář 2019

@pajamo ano jsme objednaný

ilunka
autor
19. zář 2019

@petanevesta ty bláho,on se syn zubařů nebojí dobrovolně otevře pusu všechno. Ale ještě mu nikdy nevrtali. Asi je lepší ta narkóza. Taky to měla známá a aspoň si dítě nic nepamatuje. A nema blog že zubařů

ilunka
autor
19. zář 2019

@fifina86 já doufám že to půjde, chci aby měl krásný úsměv a hlavně aby se mu pak někdo nesmál že má ošklivé zuby.

fifina86
19. zář 2019

@ilunka u nas kontrola v prosinci, vse ok, za 4mesice kaz, az do drene, opravu i s injekci ditko zvladlo. A ted 2mesice po kontrole dalsi kaz, ale malicky, opet opraveno, u obou jsme priplaceli 500Kc za material. Drzim palce, at zmakne opravu v pohode.

denski24
12. led 2024

@tulikiss jak to prosím probíhalo? Synovi se udělal nejspíš kaz mezi zubem a to čistíme i mezizubním kartáčkem a nití.. dá se to tedy nějak vyvrtat? V pondělí ho chci objednat k zubaři tak ať vím co nás čeká