Zuby. Kdy to skončí?

8. pro 2021

Ahoj všem, už jsem naprosto zoufalá. Malému skoro 2 roky rostou poslední 4 stoličky a najednou. Už je má hezky vylezlé jen u každé ještě chybí ještě kousek, aby byl zub stejně vysoký. O předchozích zubech jsem ani nevěděla nebýt rozkousané savičky. Pořád si ráno a večer dopřává UM a pořád z lahve, i když s ortodontickou savičkou. Učicí hrnky bojkotuje. Kolem oběda vždy šílený řev, nechce jíst, jen nosit. Trvá to už týden. Teplotu nemá, pořádně pokakaný ob den. Občas sní oběd, ale jinak je trochu UM vypije, ráno jen suchý rohlík. A jen nosit, nebo mi visí na noze. Chvíli se směje a pak pláč k neutišení.Jak dlouho to ještě potrvá?

vladienka
8. pro 2021

Predpokladam ze to bola len recnicka otazka a potrebovala si sa vyspovedat 🙂 kazdopadne- starsej rastli posledne stolicky 6 mesiacov 😁 ale teda ona uz mala cez 2,5 roka, takze bola len obcas uplakanejsia. Ale taketo akutne bolesti vacsinou netrvaju viac nez 2-3 tyzdne, u nas velmi pomaha Camilia, pripadne ak ho to tak boli, dala by som nurofen

areh
8. pro 2021

U staršího jsem celkově o zubech skoro nevěděla, jen stoličky mu rostly asi 3 měsíce. Vždycky se ozvaly, pak bych pár týdnů klid a znovu. Ale asi ve 22 m měl všechny zuby.
Teď mladší na zuby strašně trpí. Od prvních zoubků je to šílený řev. Aktuálně je mu 15 m a mám pocit, že mu roste zbylých 12 najendou. Nepomáhá nic. Teda jen paralen, ale ten mu zase nemůžu dávat nějak často....
Však ty zuby jednou vyrostou...

zrzeckas
8. pro 2021

Nereknu ti jak dlouho... Ale rikej si uz jen kousek... Maly ma 2,5 roku a ma je stale pod dasni, uz jde videt, ze tam je, ale ani kousinek venku a kdyz na to sahnu, tak asi jeste chybi dost 😃😃... Zacali mu rust vsechny 4 najednou v srpnu, takhle jdou "videt" jen dve a po dalsich se slehla zem 😅😃😃

jjasmina
9. pro 2021

Stpolicky malé lezli snad 2m, teď ji vylezli tři trojky a byl to měsíc očistec. Já jsem asi už zvykla, do 14 mes se i tak budila co půl hod, když jsem kojila

marge_s
9. pro 2021

A jsi si jista, ze jsou to zuby?

linee
11. pro 2021

Ehm...mno, u dceri jsem vedela o kazdem zubu. Kdy se prorezaval, kdy se posouvali zuby v dasnech, kdy lezl ven, kdy mel malo mista. Celkem toto obdobi trvalo asi od 6 mesicu tak do 3,5 roka (s mensi nebo vetsi pauzou, ale mam pocit, ze to bylo pretrvavajici obdobi). Takze urcite to uz dlouho nepotrva🙂)