Zvracení při růstu zoubků. Stává se vám to?

ada80
24. lis 2009

Ahoj holky chtěla bych se zeptat jestli vaše děti taky zvrací když se jim prořezávají zoubky.Mám 16ti měsíční holčičku a vždycky když se chystá zoubek tak zvrací.Doktorka mi řekla,že když dětem rostou zoubky až po roce že to má těžší průběh.

simlenka
25. lis 2009

Nam prvni zoubek vyrostl na roce a tydnu a cca 3 tydny predem byly prozvracene a proprujmovane,ale spis to zvraceni. mamka mi rikala,ze kdyz rostly zuby mne,ze jsem taky spis zvracela nez mela horecku a prujem... jinak u nasi slecny tohle probihalo asi u prvnich 6ti zubu,pak uz to relativne slo.ted se ji prorezavaji spicaky a je kupodivu docela v pohode.

timbouctou
26. lis 2009

Holky to máte zatím dobré, my měli všechny zuby v klidu kromě horních předních, to měl malý 41 horečku, mazali jsme o půlnoci do Motola. A pak zase pohoda, až teď mu lezou zadní stoličky a v pátek zvracel celý den, samozřejmě jsme byli na cestách, jak jinak. Chudák tam má už velikou bouli, ale vypadá to, že už se brzo prořeže.

zorina
6. pro 2009

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak dlouho vám trpěli děti průjmem když jim rostli zoubky. Mám pocit že se mu prořezává zadní stolička nahmatám ji prstem pod dásnem. Už máme 24 hodin průjem hodně to smrdí a taky měl den horečky to před tím průjmem. Nejsem jsem si jistá jestli jsou to zuby nebo někde něco chytnul. Nevím jestli mám zítra mazat k doktorovi. Díky za odpověď

bereninka
6. pro 2009

My měli průjem 5 dní a nepomáhala dieta ani smecta.
Pokud má ale horečku, tedy nad 38.5, radšoi bych snad zašla k dr....

iloha
7. pro 2009

Zorinko, nám takhle začala salmoneloza ☹ Jeden den poměrně vysoká teplota a pak smrdutý průjem, a to téměř jak voda. Po dvou dnech, když to neustávalo jsme šly k dr. a ta udělala výtěr ☹

danu
30. pro 2009

jenda7476 • Dnes o 08:49
Julinka, 8 měsíců
třetí den se nám poprvé začají klubat zoubky... hoří nám tváře, nechutenství a dneska ráno poprvé i průjem
tohle jsou standardní projevy, ale co nás zneklidňuje je časté ublinkávání během dne... začalo to předevčírem; včera jsem zajeli raději na pohotovost a krev je naštěstí v pořádku (z prstu test na bakterie), prý to snad je střevní nevolnost... doporučili nám nějakou mrkvovou šťávu, atd... tu samozřejmě ale taky ublinkáváme...

můj dotaz je, je možné že i tohle má spojitost s těmi zoubky??? dost by nás to uklidnilo...

dneska ráno jsme místo standardních 180ml mateřského ml. vypili jen 80ml a obávám se, že za chvíli budeme zase průběžně ublinkávat...

erikasadek • 2d, snž • Dnes o 10:15
jenda no u vas to vyzera skor naozaj na crevnu chripku, je to viralne;. 😉
a zubky asi tazko.. tak lne kojit ab nedehydratovalao babo.. 😉

pimpa • 1d • Dnes o 11:28
aj ja myslim ze to uz nesuvisi so zubkami 😉
my sme mali zo zubkov nechutenstvo, ale Patko vracaval ale len vecer, plus zacervenale dasienka a kopa sliiiin 😨
u vas to bude naozaj nieco s travenim. Drzim palce 😉

aponchie • 2d • Dnes o 11:37
ORS roztok od Hipp kupte na doplneni soli v tele

nikollette • 1d • Dnes o 11:53
Tiež si myslím, že to nie je kvôli zubom.

aponchie • 2d • Dnes o 11:56
http://www.babyonline.cz/nemoci-deti/ublinkavan...

aponchie • 2d • Dnes o 12:01
http://www.emimino.cz/diskuse/jak-se-pozna-rust...
http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=120
http://www.mineralfit.cz/rodina-clanek/cekate-u...
http://zena.centrum.cz/rodicovstvi/tehotenstvi-...
http://www.zubni-portal.cz/news/39/15/Detsky-ch...

zkus pocist

aponchie • 2d • Dnes o 12:11
http://www.zuzinka.eu/index.php/detske-bolesti/...
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Zvracení_u_...
http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=606
http://rodina-deti.doktorka.cz/zvraceni-u-deti-...
http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=140&n...
http://www.potravinova-alergie.info/clanek/trav...

mikulka
16. led 2010

Tak my to tak máma a to proto, že malý polyká sliny, ven nejde nic, takže pak zvrací ty sliny. Je to hrůza.
Máte to taky z toho polykání slin?

janette.j
18. led 2010

Ahojda máme stejný problém,už tak týden se nám klube stolička,malá zvrací a prujmuje,ale zvrací jen v noci,teplotu nemá,taky řeším to jestli to je střevní chřipka nebo zuby 😒 😒 😒 a když zvrací tak to má taky plné těch slin 😢

ewuli
19. led 2010

Máš Míša blinkal při každém zoubku. Je pravda, že mu první vylezl až na konci 15.měs a máme asi proto horší průběh. Většinou k tomu mívá i zvýšenou teplotu, ale bez průjmu.

mikulka
20. led 2010

ewuli: a kolik máte zubů teď? Nám taky začaly růst pozdě a asi proto je každý zoubek s těžkým průběhem.

kacajam
27. led 2010

Ahojky, mám téměř 13. měsíčního raráška. První 2 zuby mu vyrostly v 9. měsíci každý po 2 týdnech. Nedávno mu naráz vyrosly další 2. Teď má tedy všechny 4 řezáky. Teď v neděli mi po odpoledním spinkání poblinkal celou postýlku se vším všudy. V pondělí mě přepadl ukrutný průjem a zvracení. V úterý večer mi to přestalo. Jenže v úterý v noci se prcek opět poblinkal - celý i postýlku. Dnes ve středu mně je už jakžtakž dobře, prcek má ale průjem a není ve své kůži. Nasadila jsem mu dietku, vypil už asi litr tekutin, ale měl jen 2x počuranou plenku a 2x průjem jak hrom - žlutý a smradlavý. Teplotu nemá. Tak nevím, zda je to k zoubkům, nebo jsme něco chytili oba. V pátek chodíme plavat, v pondělí cvičit...

nicollina
23. zář 2012

ahojky, dnes je malymu 8 mesicu a 3 dny mu je nevolno zvraci skoro po kazdym jidle nebo to vydavi ze sebe, kvuli tomu toho moc za den nesni, jinak je to velkej jedli ale posledni 3 dny mi dela starost, nevim jestli je to zoubkem kterej mu roste a ma ho uz pulku venku ale vypada jako problem ztravenim a vcera mel i prujem a 3x zvracel po jidle a to mel jen prikrm brambory s mrkvi, obcas je i bez nalady a nejak vic spi, davam mu caj aby nebyl dehydrovanej aspon ze ten caj nevyzvraci ☹

timbouctou
23. zář 2012

@nicollina to vypadá jako střevní potíže, zajdi hned ráno za dr, neváhala bych. Tohle asi od zubu nebude ☹

holland
26. bře 2013

ahojky mohla bych zde pozadat o pomoc? mam 10 mesicni holcicku rostou ji zoubky mame horecky ale s ceho mam nejvetsi strach je prujem ma to uz jak vodu... trva to uz tri dny,,,, nechce mi jist... pouze pije a to dosti,,, musim upozornit , ze ziji v amsterdamu z\a zde lekari... nic moc proto se obracim sem dikyyyy 😉

timbouctou
26. bře 2013

@holland zkus tam sehnat Enterol. Můžou ho už mimina a funguje na průjem dobře. Když nezabere, tak doktor. Jídlo jí asi nedávej, když má průjem, to se tím jen zhorší. A havně pozor na cukr. A jak jí je? Jestli jí je špatně tak bych taky šla k dr. Ono tři dny už je dost dlouho...

holland
27. bře 2013

@timbouctou ahojki, diky za odpoved. dns rano opet voda tj.... prujem;;;;; zde tonefunguje tak , ze hned te vemou k doktorovi musime se obednat coz manzel ucinil dnes rano... mam spise podezreni na strevni chripku mansel dnes rano , prujem, horecka,,, no nevim????? hlavne ne prosiiiiim salmonea..... uz tyden mala spi v noci po hodinkach,,, pres den jsme bez horecek opravdu si uz nevim rady.... takze jdeme k lekari.... jinak sari se ma focela fajn az na ten prujem hraje si pokousi lest no spise se nam prevaluje , a co vy? zatim bay. 😉

timbouctou
27. bře 2013

@holland to je dobrý, a co akutní případy? Přece tam musíte mít nějakou ambulanci, pohotovost. Jestli ne, tak je to jediná země na světě, kde není. Normálně bych na drzovku šla na tu pohotovost. Příznaky podle mě na salmonelu nevypadají, to by měla křeče a touhle dobou už i v kakání krev. Já teda nejsem lékař, ale leccos jsem o tom četla 😉 A děti mám dvě, taky když něco chytnem tak si to předáváme.

holland
27. bře 2013

@timbouctj Jasne , ze tu mame pohotovos. funguji v nemocnicich.. ale na co se te zeptaji , prvni je, ze ; byla jste u domaciho lekare? takze se musis objednat ke svemu lekari a ten , te treba posle do nemocnice. nesmis obejit haus doktora potom v tech spitalech jsou nas.... no vis zde je to opravdu jine to zdravotnictvy.. cesi nadavaji ale ujistuji kazdeho , ze cesky doktor a medicina ta nejlepsi jest..... Pro mne byl zde sok .
ze tu neexistuji detsky pediatri... dam pripad ok? porodila jsem a za hodku mne pakovaly domu.. je to zde poravdu normalni.. malou a mne prohlidne porodnik rekne ok a ty jdes domu v 8 dnech , te kazde rano navstevuje jenom takova radoby sestra jestly nekrvacis a tak..... mne to nekdy rozciloval0 pripadalo mi to jako obtezovani a ty za to pak musis pojistovne zaplatit jeste 100 euro... nic tu neni za darmo ....Stezuji si pouze na lekarstvy ma sousedka je archytekt haus... no nevy kdy a jak ale chytla svrab.... chodila po doktorech v noci na pohotovosti no hruza bylo mi ji faktlito vsude ji rikaly , nic to neni... do finale jela semnou do cech a tam muj znami lekar ji diagnostikoval svrab... co mam psat jiz jsem to zde vyslovila... lekari na nic ... ONI TE TOTIS ZDE NELECI LEKARI ALE MEDICI..... LEKAR SE OBJEVY POUZE .. KDYZ SI HO VYZADAS............ NENI CO DODAT......... TJ HOLLANDSKO

timbouctou
27. bře 2013

@holland hustý....

speedygon
27. bře 2013

Tak Lenička zvracela u klubání všech zoubků, až na první 2 myslím...jak ráno vypila mlíčko a letělo ven, věděla jsem, která bije...průjem tuším neměla, ale to zvracení bylo...a někdy i večer a víckrát...ještěže už má teď pokoj, byl to boj, protože kolikrát to v noci probrečela dost...nebýt Panadolu, tak nevím nevím...

holland
29. bře 2013

@holltaand tak jsme ze vseho venku slava... prujmi jsou pric, jenom zoubky.. zachranila nas , ryze....... varena naamixovana ryze 🙂 . Uz, jsem nemohla cekat na lekarku,,, tak jsme si opet zde pomohli sami 🙂

holland
29. bře 2013

@timbouctou jojo to vim,, to ti nepisi vse to jsou story zde..... zlateeee cechy,,,,,, 🙂

timbouctou
29. bře 2013

@holland no hurá... 😀 znáš to, pomoz si sám a bůh ti pomůže. Příště se na domácího dr vyprdni a na drzovku tam vlítni. Snad jsou lékaři a museli složit nějakou přísahu, ne? Prostě je donuť ať vám pomůžou.

holland
30. bře 2013

@timbouctou 🙂 ahoj, tak si mne opet rozesmala.... ale , mas pravdu.... 😉 ty zoubky ji trapi v noci moc nespi mrzuta horecky no vzdyt to znas 😝 ... nemas nejaky recept jak ji ulevit??? a necpat ji stale parastamol,, to je jedine co zde holandani maji a co , ti povoli dati decku.... zkousela jsem masirovat dasnicky ale uz si neda sahnout do pusinky 😢 ... nemas tam nejaky recept nas ceskyyyy.....????? zatim pa,,, 🙂

timbouctou
31. bře 2013

@holland jo holka, tady každá rada drahá... my to taky přežívali s nurofenem, nic klukům nezabíralo. Kamarádka přísahá na jantar, už sjem to leckde slyšela, ale teda mi to připadá nesmysl. Když nezabral Calgel, tak nevím.

holland
2. dub 2013

@timbouctou ahojky,, dnes jsem konecne obdrzela balicek s cz,,, a vnem gel panadol a jeste dalsi veci,, mala tet uz spinka a je v klidu... jo malem bych zapomela prorizli se nam ctyri zouky najednou vrchni.. i to je mozne proto tak plakala a td...toto nepreji zadne mame koukat se na sve dite jak place nemoci pomoci.... ☹ no ale bolest ustoupila tedy pro dnesek..... ten jantar zkusim moc , ti dikkkkkkkk 😵

timbouctou
2. dub 2013

@holland holt musíme vydržet. Naše mámy taky vydržely 😀

holland
3. dub 2013

@timbouctou cauves,, tak to si napsala krasne... mas za jedna.... 😀 ano nase mami, ,, a tet mi ,,,, tet je 7 hodin rano no a mala mi jeste spinka takze se vracime do normalu... sem tam zaplaace zavola mam,, ale spinka poklad muj.... 🙂 tak zatim pa.....

corrie
17. led 2014

Holky, jak to tu čtu, tak to vypadá jak brnkačka, ale malej je jak bez života, zvrací druhej den, ale dneska už si ani nehraje, jen bezcílně bloudí po baráku a sem tam polehává.. Já jsem z toho psychicky už dost v háji.. Dávám mu teď už jen mlíko, protože všechno ostatní háže ven, ale úplně všechno.. Začalo to horečkama, pak srajdy, a včera i zvracení.. Horečky ani teploty ale už nemá.. Srajdit už asi ani nemá moc co, je to podobný jak když byl na mlíku, jen světlejší a hustější.. Nevíte co na to zvracení, aby se mu nedělalo ze všeho šoufl?

vedinka
19. lis 2016

Potrebuji poradit myslite ze to budou zoubky kdyz mi holka 20.mesicni zvraci v noci uz tyden mela vodovou stolici a ted uz ma stolici v poradku ale jen zvraci a pokazde jen v noci a zoubku ma 10 stolicky venku ale spicaky porad nic a hodne slinta