1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
11. črc 2011

@arianka Díky moc za povzbuzení, takové příspěvky dělají opravdu moc dobře na duši! 🙂

cuddle
autor
11. črc 2011

@flyaway dekuji - no pevne verim, ze ve stredu urcite zustanou ti bojovnicci a bude se jim pak u me tolik libyt, ze tam zustanou minimalne 8 mesicu ... 😉

kolikaty jsi dnes tedy den?

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka jeeeee my chceme zavest taky dva, predstava dvojcat semi libi a desi zaroven, asi to bude zahul, ale tak co uz 😀

cuddle
autor
11. črc 2011

@flyaway jojo kdyztak se nato poptej na ultrazvuku rovnou , ono v te narkoze pri odberu maji nejake moznosti do toho zasahnout, tou kanylkou pri zavadeni preci jen je to bez znecitliveni, tak asi nechteji moc trapit....hlavne at to jde, ono taky to nekdy muze byt stresem, se vic stahnes a pak to je na prd....

flyaway
11. črc 2011

@cuddle Dneska právě 30. den, tzn. dnes, zítra nebo nejpozděj pozítří zajít na krev a začít se stimulkou...

flyaway
11. črc 2011

@cuddle Koukám, že už jsi teda na stopro rozhodnutá pro dvojčátka...? 😉
Mě by to taky lákalo, ale moje tělo by tu zátěž asi nezvládlo 😒
Ale já budu ráda i za toho jednoho kulíška, kéž by se už brzo povedl! 🙂

cuddle
autor
11. črc 2011

@flyaway myslim, ze zitra dorazi, u me to taky byl 31 den - uvidis krvicka a zacnes stimulovat , kdovi treba se tam ve stredu mihneme, i kdyz nevim jestli ten nas ET bude ve stredu nebo ve ctvrtek

cuddle
autor
11. črc 2011

@flyaway no porad o tom doma polemizujeme, na jednu stranu by to vse vyresilo, vzali bychom si 2 prcky najednou, sice by to bylo narocne, ale meli bychom 2 deticky a dalsi IVF nebo podobne veci bychom uz nemuseli podstupovat a taky to obdobi nevyspani, unavy, prebalovani, krmeni atd bychom vzali najednou a ne postupne - 😀 no ale rozhodneme se asi v den transferu , dle vyvoje embryjek

flyaway
11. črc 2011

@cuddle Mě by se taky líbilo mít dvě děti na jeden "vrh" 😀 , a samozřejmě ještě kluka a holku, ale asi se nakonec přikloníme k tomu, co nám doporučí lékaři - no a samozřejmě, kolik bude "materiálu" k použití 😉 .
Někde jsem dokonce slyšela, že prý s dvojčaty je méně práce, protože si vystačí v některých oblastech (třeba při hraní) sami se sebou - prostě není třeba se jim věnovat tak moc, jako když je jen jedno miminko... Tak to třeba budeš mít jednodušší a my utahaný, zcela vyčerpaný matky jednoho dítěte Ti budem tajně závidět 😀

arianka
11. črc 2011

@cuddle : 😀 nám zbyly tenkrát pouze 2 bublinky, tak nemělo smysl jednu dát stranou na potom .. 😀 no a vida 😀 je to záhul 😀 ale krásný záhul 😀

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka no vidis, ale nelitujes, urcite mas z chlapecku radost, kolik jim je? jak jsi zvladala tehu, kazdej strasi, ze ty vicecetne jsou komplikovane, a pritom v okoli vidim tolik kocarku s dvojcaty.....

cuddle
autor
11. črc 2011

@flyaway ano to jsem prave cetla taky, samo z kraje mas zahul to je jasny, ale pak uz si dokazi spolu i pohrat a maji vlastne dozivotniho kamarada, vzdy je muzes pustit spolu ven - kamaradka ma dvojcata holcicky 2 roky a rika, ze zatim je to zahul, ale ze uz ma i chvilky kdy vidi, jak si spolu pekne hraji a nepotrebuji nikoho kdo by se jim porad venovat....to ten jeden prcek vyzaduje vic

arianka
11. črc 2011

@cuddle : samozřejmě, že jsem ta nejšťastnější máma 🙂 klukům jsou 3 měsíce 🙂 Těhotenství nebylo nijak extra, znám lepší etapy svého života 🙂 , ale co by člověk nevydržel 🙂 díky dvojkám jsem měla rizikové od začátku, pak zase vysoký tlak a nakonec šli kluci ven v 36tt, kvůli mému tlaku. Ale dá se to. Jen to břicho je holt trochu mega a člověk poslední 3 měsíce moc nenaspí 🙂

flyaway
11. črc 2011

@arianka Moc krásně se to čte, opravdu - skoro by mě to zlomilo taky pro dvojčátka 😀 .
A to se povedlo hned v rámci prvního IVF?

arianka
11. črc 2011

@flyaway : předcházela hormonální léčba Clostylbegit, to jsem vzdala po 3 měsících, pak IUI, kterému dávali dr šanci, protože partner i já jsme v pořádku, také nic a pak I. IVF a vyšlo to 🙂 Jen tedy jsem byla tenkrát trochu zaskočená, protože z 12 ti vajíček se chytlo 9 a v den trsf byla jen 2...

flyaway
11. črc 2011

@arianka A vidíš, nakonec ta dvě bohatě stačila 😉
Doufám, že za rok se budu moct taky s nostalgií ohlédnout za svým - úspěšným - snažením 😵
Tak ať kluci dělají mamce a taťkovi jen a jen radost! 🙂

arianka
11. črc 2011

@flyaway : díky a držím palce ! hlavně to chce věřit a šetřit se 😉

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka no jo predpokladam nejaky podobny postup - tlak mam nekdy zvyseny i ted, takze je dost mozne, ze k tomu smeruju - ale mam to po hormonech , po tom roku se mi to zvysilo a kolisa to samo taky dle toho v jakem jsem stadiu a jak stresuju..... ☹ ale na interne mi rekla, ze to ted urcite resit nebudeme, ze by vyckala na potvrzeni tehu a po 1 trimestru zacala pripadne hlidat....
taky jsem mela clostik, na ten jsem nereagovala a stimulace na IUI byla slaba, takze jsme skoncili na IVF, no jsem zvedava kolik nam jich vydrzi do ET - holt i ti 2 staci 🙂

arianka
11. črc 2011

@cuddle : oni ten tlak v těhu opravdu hlídají bedlivě, je to škodlivé pro prcka, nejen pro mamču, když mě vylítl na 190/120, tak už holt kluci šli ven 🙂
IVF je ze všech metod největší jistota, je to prostě tak 🙂 Tak ať se jich udrží co nejvíc, přece jen to je min. na psychiku podstatně lepší vědět, že má člověk "zásobu" než vycházet z jednoho či dvou, ačkoli, jak jsem psala, i to nakonec splní účel 😀

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka ano to ja verim, me uz gynekolozka posilala kdyz mi v ordinaci namerila 140/100 kdyz jsem byla na prohlidce, no nakonec zhodnotila na interne, ze to mam z tech hormonu a i stresu atd. a ze uvidime jak dal , takze pokud budu tehu urcite to budou hlidat, preci jen chceme mit zdrave a spokojene miminka, ja bych teda rada parecek - sem skromna 😉 holt tu jednu princeznicku bych tam chtela 🙂

arianka
11. črc 2011

@cuddle : třeba ten páreček vyjde 😉 my byly parta 8mi holek tady na koníkovi a z toho 4 máme dvojčata 😀 a všechno kluci, ten zbytek po jednom a také kluci 😀

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka no jo ja nekde cetla, ze po IVF jsou vice kluci, ze ty spermijky klucici se vice mrskaj, proto jsou casteji vybirane....no vidis a kamoska ma zrovna 2 holcicky, ale druha znama ceka chlapecka a jina ma taky chlapecka . takze uvidime co tam manzel poslal za bojovnicky a jake vybrali 😉

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka dam si te do pratel, kdyby se nam ty dvojcatka povedla budu pak potrebovat rady 😀 😀 😀 😀

arianka
11. črc 2011

@cuddle : už jsem tě potvrdila 😀 jj, fakt samí kluci, holčičky jsou vyjímky, ale ono vůbec tenhle rok je zvláštní, protože i ty, které otěhotněly přirozenou cestou kolem mě mají samé kluky 😀

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka kdyz se rodi kluci , tak se rika, ze bude valka ne? no tak kdovi co nas za x let ceka....ale tak nejaky holcicky jsou potreba, co pak se vsema tema fesakama 🙂

arianka
11. črc 2011

@cuddle : ale dej pokoj 😀 říká se to, no 😒 ale buďme optimističtí 😉 je fakt, že u nás by se holka hodila, neb moji dva bratři mají každý dva syny, takže babička má 6 vnuků 😀 už jsme všichni z těch traktorů, autíček a všeho unaveni 😀 ale nejsem si jista, zda se o holčičku pokusím 🙂 ačkoli, když čtu Victorii Beckham 😀

cuddle
autor
11. črc 2011

@arianka no tak zase aspon po sobe kluci muzou dedit, svagrova ceka dvojcata ted v listopadu, ale nechce rict co to bude - takze kdovi, manzel ma taky same bratry, takze tchyne prahne po holcice a ja bych taky chtela panenku , holt co pak s 3ma chlapama doma, bych byla v nevyhode 😒
no jo tak Victorie si to muze dovolit vzhledem k prijmum jejiho manzela...myslim, ze u nas by ty dvojcata docela zahybala rozpoctem, ale tak co holt se budeme muset uskromnit 😀

cuddle
autor
12. črc 2011

@arianka mam dotazek, byla jsi po ET doma na nemocenske, nebo jsi bezne chodila do prace? ja sem uplne uvaneva a jen prehazuju z jedne strany na druhou, nemuzu se soustredit, navic venku to vedro - do toho pracuju jako obchodni zastupce a cely den jsem vlastne v aute na cestach a premyslim, jestli po tom transferu to nebude vadit, ze porad sedim a ty narazy jak jezdim po tech kvalitnich cestach , pak vzdy skubne cele bricho.... 😒

cuddle
autor
12. črc 2011

@111janinka cauky, tak co injekce???

arianka
12. črc 2011

@cuddle : já jsem neponechala nic náhodě a byla jsem doma, jsem taky většinou na cestách, radila jsem se s dr a ten se přikláněl dát si klidový režim, člověk nemusí ležet, ale prostě podle potřeby se jde projít, nebo si lehnout a tak, takže jsem zůstala doma do prvního ultrazvuku, kde se objevil hematom na děloze a já zůstala pak už doma až do porodu ....