1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
26. srp 2011

@tygrisek09 pit, bilkoviny hlavne pri priznacich hyperstimulaku, ktery muzes mit i pred OPU, po OPU i po ET, takze spis celkove, nutridrinky od OPU do uhnizdeni nekdo doporucuje, jako zvyseni imunity, prijmu atd.

flyaway
26. srp 2011

cuddle - 1IVF - ET- negativni, 18.8 KET 1 blastocysty, test 28.8, krev 30.8
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 28.8. UTZ před KET
ma.ja - 3IVF - OPU 27.8.
pentagras - 2 IVF - OPU 8.8,15 oocytů, 12.8 - 8 embryjek, 13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8.-19 oocytů, 9.8.-12 embryjek, ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, krev 24.8.
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, krev 7.9.
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
janijacek-1 IVF,srpen 2011, OPU 26.8.
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus

tehulky:
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 11.8. - UZ fazolka + srdíčko, 23.8. - 7+6 UZ - embryjko měří 1,5cm
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embryjko, 2 mrazáčci; 7.8.//; 9.8.HCG 137; UTZ 19.8.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8. (2ks), 10.8. TT //, 15.8. HCG 300, 19.8. HCG 1360, UTZ 31.8.
tina74 - 2 IVF - OPU 2.8., ET 6.8. (2 embryjka), TT // 17.8., UTZ 30.8.

flyaway
26. srp 2011

@tina74 Tak já doufám, že nebude třeba čtyř pokusů a povede se to už teď!!! 😀

flyaway
26. srp 2011

@cuddle Ty piješ i teď po KET nutridrinky? Já přemýšlím, že bych si jich pár zase pořídila, koupila jsem si ty juice style jablečný a docela mi i chutnaly 🙂

flyaway
26. srp 2011

A copak všechny naše těhulky 🙂 , jakpak se máte a jak zvládáte ty příšerný vedra? 🙄

werinka1
26. srp 2011

Nemáte někdo zkušenosti s Rh - ?? Jestli je to velký problém, jaké to může mít dopady na početí nebo právě na těhu? Já mam Rh právě negativní a muj přítel pozitivní. Vyčetla jsem už pár věcí, ale hodila by se nějaká osobní zkušenost. Nikdo mi teda na nic neupozornil, zapomněla jsem se vždycky taky zeptat 😠 . Akorát jsem včera po revizi dostala injekci s antiglobulinem, prej právě kvůli tomu, abych v dalších těhu netvořila protilátky proti mimísovi.

tina74
26. srp 2011

@flyaway To víš, že se to podaří už teď 🙂 Ale ještě zůstanou nějaké hrazené pokusy na další sourozence...

tina74
26. srp 2011

@flyaway Jo, jo, vedra v kombinaci s Utrogestanem opravdu nejsou nic moc. Chvílemi se mi dost točí hlava a mám pocit, že omdlím.

flyaway
26. srp 2011

@tina74 To joooo...🙂

tina74
26. srp 2011

@werinka1 Zkušenosti s tím nemám (oba máme Rh+), ale podle toho, co jsem četla a slyšela, je tomu rozhodně potřeba věnovat pozornost. Např. novorozencům se po porodu vyměňuje krev. Někdy jsou intervence nutné už během těhotenství. To je docela divné, že Tě v CARu na nic neupozornili☹

flyaway
26. srp 2011

@tina74 A jsi doma nebo chodíš normálně do práce? V tyto dny je asi úplně nejlepší vůbec nevystrkovat nos ven... 😒
Je pravda, že po utrogestanu jsem byla hrozně spací - teď jsem 14 dní "čistá" 🙂 , bez všech hormonů, teda alespoň těch umělých a doslova si to užívám... 😎
Ale stejně už se nemůžu dočkat, až budu mít důvod je do sebe opět cpát vrchem spodem, aby se mimísek zavrtával a zavrtával, až bude úplně nejzavrtanější... 😀

werinka1
26. srp 2011

@tina74 Ani o tom nepípli, je mi to trochu taky divné. že by to nebylo tak důležité.....??Já teda četla, že u prvního těhu to nevadí, spíš až při dalších. No a mě ty další teď čekají (snad). I když to poprvé nedopadlo, bere se porod nebo potrat jako první "pokus" že..... Možná že by zpozornili až při druhém, těžko říct. Skoro bych na to taky zapomněla kdyby nepřišla sestřička píchnout mi ten antiglobulin nebo jak se tomu nadává.

flyaway
26. srp 2011

@tina74
@werinka1
Páni, holky, o tomto slyším poprvé, já ani nevím, jakou mám skupinu 😒
Koukám budu muset trošku vyzpovídat doktory a teda pokud by nám - nedej bože - nevyšel ani KET, tak budu trvat na všech možných vyšetřeních, který nám předtím vůbec nedělali 😠

tina74
26. srp 2011

@flyaway Jaké nutridrinky to s Cuddle vlastně pijete? V těch vedrech se mi nechce jíst tak často, jak bych měla. Třeba bych tím do sebe dostala víc bílkovin... Poradíš mi, co to je? Ovoce do sebe peru ve formě čerstvého moštu. To funguje docela dobře.

werinka1
26. srp 2011

@flyaway Ono ani tak nezáleží na skupině jako na Rh faktoru. Bohužel jsem zase raritka a mam negativní. Našla jsem na netu že negativní má asi 10% populace, takže máš velkou šanci že budeš pozitivní a pak ti jedna starost ubyla.....

tina74
26. srp 2011

@flyaway Teď jsem doma na PN. Během 1.IVF jsem chodila normálně do práce a během předchozích - bohužel velice krátkých - těhotenství taky a byla jsem neskutečně unavená, ospalá a zmatená. To jsem i teď, ale zvládám to líp, protože se nemusím do ničeho nutit. Každopádně to ráda vydržím, hlavně aby se embryjkům dařilo dobře.

tina74
26. srp 2011

@werinka1 Určitě to není v dnešní době nic neřešitelného nebo zvlášť riskantního, jen se to musí pohlídat. Možná Tě tím jen nechtěli znepokojovat, a vzhledem k tomu, že se před všemi zákroky dělá rozbor krve, hlídají si to sami.

tina74
26. srp 2011

@flyaway Jo to já už zase taky nevím, jakou mám krevní skupinu☹ Jen ten Rh faktor si pomatuju - vím, že je to ten, co s ním nejsou žádné komplikace. V CARu to všechno zjišťovali hned během první návštěvy, spolu s hormonálním profilem, HIV a dalšími pohlavními nemocemi.

flyaway
26. srp 2011

@tina74 Těch nutridrinků je hrozně moc druhů, ale vzhledem k tomu, že já nemám ráda mlíko ani nic, co by ho nějak připomínalo, tak jediný pro mě přijatelný druh je juice style, ten chutná skoro úplně jako džusík 🙂
Tady je přehled http://www.vyzivavnemoci.cz/pripravky

tina74
26. srp 2011

@flyaway Tak já asi zkusím ten Nutridrink Protein s vaninkovou příchutí. Mňam! V informačním letáku píšou, že jsou vhodné při nechutenství. To po ránu mívám i normálně... Mají je v každé běžné lékárně nebo se musí kupovat v nějakých specializovaných?

tina74
26. srp 2011

@flyaway Už jsem na jejich internetových stránkách našla i seznam lékáren, kde je prodávají. Mají je i tady u nás. Tak tam hned zajedu🙂

janijacek
26. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem se právě probudila z druhé narkózy, kterou jsem si uštědřila po návratu z Heliosu, protože jsem z toho horka byla úplně vyřízená...Trochu mě bolí břicho, ale jinak dobrý. OPU nám dělal pan doktor Šula, je to docela sympoš 😎 . Měli jsme 13 vajíček a 12 z toho je zralých 🙂 Hurá! A další skvělá zpráva, manželovy spermie vypadaly taky dobře,takže jsme se rozhodli, že necháme spermijky,ať oplodní vajíčka sami. Přesvědčila nás paní embryoložka, že prý není důvod, aby to nevyšlo 🙂

janijacek
26. srp 2011

Já mám vážně dobrý pocit! Holky, doufám, že jste všechny dnes měly krásný den !

janijacek
26. srp 2011

@werinka1 já jsem si vždycky myslela, že to badí až po porodu-až se krev miminka potká s tvojí, ale nevím 😒

tina74
26. srp 2011

@janijacek Tak to jsou krásné výsledky🙂 Blahopřeji!

werinka1
26. srp 2011

@janijacek Noooo moc hezký. Přímo paráda! gratulace 😉 Taky jsme dneska mluvili o tom, jestli si příště zaplatíme ICSI když je spermiogram v pořádku. Ale jelikož my měli vajíček jen 7, je to taková jistota. Uvidíme příště......
Ten rh faktor je důležitej po porodu to jo ale na stejnou úroveň se bere i potrat či mimoděložní. První těhu je relativně ok, horší je další

janijacek
26. srp 2011

@tina74
@werinka1
děkuju 🙂
Aha, to jsem, Werinko, nevedela....jinak ja jsem take RH-, at v tom nejsi sama ;)

janijacek
26. srp 2011

@werinka1 Kdybych mela 7 vajicek, tak bych mozna taky zvolila ICSI, ale zase ta predstava, ze to bude tak na pul prirozene, je lakava...

flyaway
26. srp 2011

@tina74 Jojo, dají se koupit i v normálních lékárnách, ale většinou se musí objednávat, protože je nemají běžně na skladě.
Tak ať Ti chutná a pomáhá! 😉