1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
31. srp 2011

@tina74 To jsme se nějak zkřížily 🙂

tina74
31. srp 2011

@bugee Včera nebo dnes se někdo aktualizoval ve starší tabulce, proto jsem tam měla starší údaje. Teď už je snad všechno v pořádku...

moninka2
31. srp 2011

@bugee děkuju a tobě taky moc držim palečky, ať jde všechno tak jak má 🙂

bugee
31. srp 2011

@tina74 Jojo, teď už je to OK 🙂 Vidím pod Tvým profilem "čeká miminko,..." - to je krásný 🙂Já se ještě neodvážím, počkám si na příští týden, i když mám sto chutí to všude rozhlásit 🙂 Sedím v práci za PC a uculuju se jak blázen...

tina74
31. srp 2011

@bugee To srdíčko bije krásně, co? Já jsem ho včera ještě nečekala, bylo (a bilo) docela brzy... Další kontrolu mám ve čtvrtek u svého gynekologa - musím ji ještě spojit s preventivní prohlídkou, kterou jsem měla mít v srpnu. V osmém týdnu je to prý ještě OK. Jsem zvědavá, jak časté budou další kontroly. Předpokládám, že mě bude hlídat častěji, než je obvyklé... Možná už příští týden dostaneme těhotenský průkaz, že jo?

tina74
31. srp 2011

@bugee Já jsem to ještě neřekla v podstatě nikomu. Ví to jen manžel, který se mnou byl včera na ultrazvuku. Říkali jsme si, že kdyby to mělo dopadnout nějak špatně, bude lepší, když tam nebudu sama. Tak aspoň viděl to bijící srdíčko taky🙂 A pak to ví už jen moje máma, která jediná věděla o IVF. Jinak počkám minimálně do 2. trimestru. To už nejspíš bude i vidět břicho a těžko to půjde skrýt. Co se týká práce, jsem sice (poprvé v životě) na neschopence, ale začíná to být docela problém. Říkala jsem si, že si ji pro jistotu nechám napsat, kdyby něco nebylo v pořádku a musela jsem mít vysloveně klidový režim. Jenže představa, že bych byla doma až do porodu (jak mi předevčírem prorokovala paní ze správy sociálního zabezpečení, když jsem tam volala, co mám se všemi těmi papíry dělat, a jak to pak ukončit) mě spíš děsí. Myslím si, že by mi to moc neprospělo. Asi to budu muset udělat tak, že si za další 2-3 týdny nechám neschopenku ukončit a budu si brát jen tolik práce, na kolik se budu cítit a kolik mě nebude přetěžovat a stresovat. Jsem OSVČ a můžu si to celkem regulovat. Ještě to všechno promyslím, ale mám pocit, že i miminku bude líp, když budu v pohodě, budu dělat, co mě baví, nebudu se pořád jen pozorovat a přemýšlet nad tím, co by mohlo být špatně. Jinak už taky nevím, co mám říkám klientům, když se nechci ještě přiznat, že jsem těhotná. Párkrát je OK, když se mi kryjí termíny, ale za chvíli by to už bylo hodně divné....

bugee
31. srp 2011

@tina74 No, já jsem tam s manželem dnes nejela - chtěla jsem si to případný špatný vstřebat sama, navíc jsem fakt byla spíš přesvědčená, že to špatný bude. Teď toho lituju, že jsem ho o ten zážitek připravila - tak snad bude moc jít příští týden, i když nejspíš bude muset do práce, no uvidíme.
U mě to ví jen manžel a kolegyňka, co jsem s ní v kanceláři - jinak to nešlo, musela mě párkrát krýt a teď mi ulevuje od práce. Potřebovala bych to říct šéfovi, ale ještě počkám do příštího týdne - září je u nás úplně nejnáročnější měsíc a měla bych teď dělat i o víkendech (počínaje tím příštím), takže budu muset s pravdou ven... Taky se chci šetřit, nechci nic přepísknout, ale pracovat chci, doma bych se zbláznila a navíc potřebuju peníze (hypotéka a tak).
Ty už jdeš ke svému gynekologovi, tak už asi průkajdu dostaneš, já jdu ještě na kontrolu do CARu, takže ještě ne... Ale to je jedno, hlavně, aby se to zdárně dál vyvíjelo 🙂

tina74
31. srp 2011

@werinka1 Werinko, to už snad není všechno ani možný☹ Já ty papíry budu posílat dnes, tak to každopádně pošlu doporučeně s dodejkou, abych měla jistotu. Mám teď první neschopenku, tak jsem z těch všech lístků a poukázek docela zmatená, ale mám na nich nalepené vysvětlující nálepky z CARu, tak to snad zvládnu.
Ať se Ti zánět rychle hojí, je to nepříjemná komplikace. Řekli Ti něco k tomu, jak se to stalo? Zanesli Ti tam infekci nebo proč vlastně vznikl?

tina74
31. srp 2011

@bugee Se mnou se včera v CARu už rozloučili. Dělají to vždycky, jakmile je srdeční odezva - tím to pro ně končí. Myslím, že už taky byli rádi, že se mě po 2,5 letech zbavili🙂 Jako dárek na rozloučenou jsem si odnášela kufřík s nápisem Prenatal Box. Byly v něm různé dárečky pro maminku a miminko, třeba lahvička s dudlíkem nebo kávovinový nápoj. To bylo hrozně milé. A byl to zvláštní pocit, když jsem odtam po tolika návštěvách, vyšetřeních a procedurách odcházela s kufříčkem pro budoucí maminky🙂

pentagras
31. srp 2011

@jajinka28 ahojky jak jéééé????

pentagras
31. srp 2011

holky kdo má přehled, nevíte kdy je nejdřív vidět srdíčko na utz ??

werinka1
31. srp 2011

@tina74 Doufam, že se neurazíš, když ti napíšu, že ti upřímně závidim. Ale jenom v dobrym 🙂 Taky sem se těšila, že už mě takhle vyprovodí a najednou bum, vyprovázejí mě směr nemocnice ☹ Ale užila sis svý, zasloužíš si to a užívej si to plnými doušky 😉 Já jsem taky nemarodila ani nepamatuju, vyptávala jsem se jak pako co s kterym lístkem a když už to vypadalo, že sem to nepopletla, tak to podělá česká pošta a přidělá mi další starost......už si začínam zvykat. Co se týče zánětu, oni samozřejmě neřeknou, že by něco podělali. Bylo mi řečeno, že v pochvě je asi 40000 bakterií a i přes dezinfekci kterou dělají při výkonu se tohle prostě stát může. A i přesto, že jsem preventivně atb brala ☹ Jo, kdo ví, kde je pravda.......Strašně mi to štve, nejde mi o to přetrpět tu bolest, čert to vem, ale jde o to, aby to nemělo následky. Toho se bojim. Takže už teď vim, že budu chtít vědět, jak je to s těma vejcovodama. Jestli se zneprůchodnil teď i ten druhej. Snad mi v CARu navrhnou řešení. Profuky, laparku nevim.....Někde sem četla, že se třeba při laparce dají odstranit srůsty způsebené zánětem, někdy to už prostě nejde.....Já mam z toho takovou hrůzu. Pro mě je strašně důležitý vědět, že to může jít normálně, přesto že to zatim nejde.....člověku zůstane naděje a věří i na zázrak.....ale když se zjistí oboustranná neprůchodnost, tak pak veškerý naděje umírají ☹

pentagras
31. srp 2011

@bugee tak to přeci jen prd nebyl ale OHSS JAK BEJK,ještě jsem v nemocnicii ☹

pentagras
31. srp 2011

@werinka1 ahoj beru, moc mě to mrzí, právě to tak nějak čtu, určitě se to brzy povede

cuddle
autor
31. srp 2011

@bugee krásný, krásný - zázraky jsou od toho aby se děly, takze konecne ses dockala toho sveho 😵 😵 😵 😵

cuddle
autor
31. srp 2011

@bugee jojo ja vim obden roste HCG 😉

tina74
31. srp 2011

@werinka1 Werinko, možná, že jsem měla jen obrovské štěstí, že jsem při všech těch zákrocích nikdy žádný zánět nedostala, ale na Tvém místě už bych asi neměla důvěru ke zdravotnímu pracovišti, kde Ti ho způsobili☹ Úplně jsem nepochopila, jestli Tě na stejném místě taky nechali tak dlouho čekat, když jsi měla bolesti, ale přijde mi, že Tvoje zážitky s revizí dělohy jsou mnohem horší, než je nezbytně nutné. Asi bych zvážila změnu nemocnice pro další zákroky, ať už profuky vejcovodů nebo hysteroskopii, jak jsi říkala... Tak se drž, moc Ti přeju, aby Ti brzy bylo po všech stránkách líp.

tina74
31. srp 2011

@werinka1 Teď jsem to ještě dohledala - je to stejná nemocnice☹ To je opravdu šílené jednání s pacienty...

tygrisek09
31. srp 2011

tygrisek09
 Ahoj holky, tak jsem byla dneska u Rezacovy na utz pred 6. Aplikaci Gonalu. 150 jednotek Gonalu mi nechala a od zitrka k tomu picham ampuli Cetrotide. Jinak na utz jenom 5 folikulu a dalsi utz v patek. Premyslim, ze prestanu tolik pit a jist bilkoviny, jestli tohle to nebrzdi. Je mi smutno, ze tak malo. Je mozne, ze jeste pribydou, ze je jeste brzy?

bugee
31. srp 2011

@tina74 To jsem zvědavá, s čím se rozloučej příští týden v CARu se mnou - po 9 letech 🙂 Myslím, že jim zmizí noční můra 🙂

@werinka1 Trochu mi to připomíná Bulovku v Praze - tam mi brali v r. 2002 kvůli mimoděložnímu ten první vejcovod a kromě toho, že mi doktor na ambulanci nechal ještě poslechnout srdíčko toho embryja ve vejcovodu, tak když jsem se rozbrečela, že je to neetické, že to snad nemyslí vážně, tak na mě vyjel, že co se mi nelíbí, že bych mu měla bejt vděčná, že mi zachraňuje život... A pak mě blbě zoperoval (nechal kousek konce vejcovodu v rohu děložním), no a z toho jsem pak v r. 2009 měla své třetí mimoděložní v rohu děložním... A to jsem mezitím byla na konizaci čípku (opět na Bulovce) a natrefila jsem v COPu opět na něj a on se mě ptal, jestli už mám děti a když jsem mu řekla, že ještě ne (to byl r. 2008 a mě 33 let), tak mi řekl, že jsem to už zřejmě prošvihla!!! Málem jsem se před ním znovu rozbulela (to už jsme se snažili o mimi 10 let!!!), ale pak jsem to ustála a říkám, že na Bulovku už mě nikdo nikdy nedostane, i kdyby to bylo poslední fungující zařízení v týhle zemi!
A Tobě přeju, aby ses krásně vyzdravila a aby ses mohla vrhnout s chutí do dalšího těhulkování, tentokrát už stopro se šťastným koncem 🙂 Asi si každý musí v životě projít nějakou hrůzou, aby si pak uměl vážit štěstí, lásky a radosti.

@pentagras Moc moc Tě lituju, že se Ti to takhle rozjelo, doufala jsem, že to budou skutečně jen "orkány" 🙂, ale na druhou stranu zase budeš víc pod dohledem a budeš mít častěju UTZ a vývoj mimíska budeš moct sledovat častěji, tak se těš, stojí to za to! A ať je Ti brzy líp a můžeš si to konečně začít užívat!

pentagras
31. srp 2011

@bugee moc děkuju, at už jsem doma 🙂

tina74
31. srp 2011

@bugee Tak to je děs!!! A to bych si myslela, že zrovna na Bulovce budou kompetentní po všech stránkách.... Zlaté hloubětínské Gyncentrum - opravdu na ně nedám dopustit! Všechno bez komplikaci a úžasný lidský přístup drtivé většiny personálu.

bugee
31. srp 2011

@tina74 Taky na všech ostatních operacích, co jsem prodělala, jsem byla v Gyncentru v Hloubětíně 🙂 Tam je to super, výborný sestry, příjemné prostředí.

werinka1
31. srp 2011

@tina74 Jejej, sem nějak nepochopila? Jak si psala, že je to stejná nemocnice?
No, kdyby člověk věděl kam jít.....v Sušici nic neni, Klatovy, no žádnou chválu jsem neslyšela a třeba se Strakonicema nemam zkušenosti ani nevim o nikom kdo tam byl. Na laparce jsem byla ve Stodě kvůli cystě a jelikož se mi objevila za 7 dní znova, 2 nezávislý lékaři na sobě se dost divili a řikali, že to muselo bejt špatně udělaný......Lochotín je vcelku novej, tak jsem šla tam (vlastně mi tam poslali). Moje teta tam byla před půl rokem a taky pak měla zánět, ale já fakt nevěděla kam.......pak sem si řikala, že se to prostě stát může a nemusí to být fakt jejich chyba....ale teď tam už nepůjdu, to je jasný, ovšem co je to platný když je možná pozdě a jí už nebudu mít šanci na přirozené těhu ☹ A hlavně nevim, kam bych na tu případnou laparku a hystereskopii měla jít ? Moje gyn sice operuje ve Strakonicích, ale ta je zase tak striktní, že by mi chtěla vzít vejcovod popř oba dva, pokud se prokáže že jsou neprůchodné a to zas nechci já.....četla jsem tu na koníkovi spoustu příběhu (i jinde), že se to podařilo i přes diagnozu neprůchodných vejcovodů. Ale když je fakt vezmou, šance neni žádná...

bugee
31. srp 2011

@werinka1 Taky bych si zbytečně nenechávala nic vzít, na druhou stranu při problémech s průchodností vejcovodů doktoři tvrdí, že je zvýšené riziko mimoděložního (což jsem si sama 2x protrpěla), a to bohužel i po IVF. No a když už vejcovody nejsou, tak jsou prý ideální podmínky pro IVF.

bugee
31. srp 2011

@werinka1 A opravdu Tě nechci nijak strašit, ale já byla na diagnostický laparce (kontrola dělohy a průchodnosti zbývajícího 1 vejcovodu) - výsledek OK, vejcovod průchodný - podařilo se nám otěhotnět přirozeně a zaseklo se to v tom "průchodném" vejcovodu, takže mi přišlo, že ta laparka byla úplně k ničemu... ☹ A tak mi sebrali i ten druhý. Kdybych to tušila, tak bych si ho nechala rovnou vzít a šla bych hned na IVF a netrápila se zbytečně...

werinka1
31. srp 2011

@bugee Jj, tohle mi moje dr. taky řekla. Možná, že kdybych to mimoděl. protrpěla, tak bych na to koukala jinak. Zatim žiju v tom, že se může stát zázrak a přesto, že bude diagnostikována oboustranná neprůchodnost, tak se třeba náááááhodou prostě zadaří. Kdybych o tom párkát nečetla, tak bych dr. asi věřila, no ale takhle budu věřit v ten zázrak.

werinka1
31. srp 2011

@bugee Tak to je teda fakt smůla ☹ Mě dr. řikala, že se právě stává, že se to chytí na tom neprůchodném. Ale stát se může holt všechno....bohužel a někdy bohudík.

bugee
31. srp 2011

@werinka1 Věř na zázrak, to víš že jo, u každýho je to individuální. Já si to prostě vyžrala všechno postupně, jsem taková raritka a nechtěla jsem Tě zbytečně nervit, promiň. Samozřejmě bych Ti přála, aby se Ti zadařilo hned jak budeš OK přirozenou cestou, má to svoje kouzlo, je to z lásky a ne z misky 🙂

werinka1
31. srp 2011

@bugee Kdyby tak člověk viděl dopředu....já sem někde četla, že dokonce někomu zjistili, kde má neprůchodnej vejcovod, to místo "vystřihli" a spojili ho znovu a pak se normálně zadařilo....možná to tak neni, těžko říct, už sem toho vyčetla, že si někdy řikam, že z toho jednou zblbnu 😒