1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
14. črc 2011

@cuddle To neva že to další nezvládly, už máte svoji fazolku a uvidíš, že krásně poroste 😉 A jak se cítíš??

cuddle
autor
14. črc 2011

@werinka1 ale jo dobry, nic me neboli, sem tam pichne v podbrisku, a jsem unavena, ale toje spis z toho vedra... 😒

flyaway
14. črc 2011

@cuddle Jojo, tu malou místnůstku znám, tam jsem byla na IUI 🙂 .
A jak dlouho jsi ležela, 15 minut nebo déle?

flyaway
14. črc 2011

@leeela Ahojky bojovnice 🙂 !
Jejda Ty se máš, že máš synarel - to je ten nosní sprej, že? Já se snažila mudra taky ukecat na sprej, abych ušetřila alespoň jedny injekce, ale marně... 😒
Koukám máš ještě nižší dávky, než já - já mám zatím 150, ale je pravda, že mi s nimi asi ještě budou hýbat podle toho, jak budu reagovat (dneska teprve se stimulkou začínám).
Já se taktéž snažím pít co nejvíce, pořád s sebou tahám sklinku s vodou - a taky pořád chodím čůrat 😀 .
A copak Tě dovedlo až k IVF? Jak dlouho se snažíš?

werinka1
14. črc 2011

@cuddle Vy máte ještě vedro? Tady u nás je dneska spíš chladno. A zase prší. To nemam ráda, radši sluníííííčkoooo 🙂 Tak se šetři 😉

flyaway
14. črc 2011

@werinka1 Zítra držím palečky, ať je vše v normě a folíci se mají k světu 😉 !
A ta cysta může nadělat nějakou neplechu nebo je neškodná? Respektive je třeba ji úplně odstraňovat, není třeba šance, že by se nějak "vstřebá" nebo tak něco?
Asi se to nedá srovnávat, ale já měla kdysi zánět štítné žlázy a udělala se mi tam "čokoládová cysta" (nebo aspoň tak o tom doktoři mluvili). Provedli mi teda punkci (do krku píchli jehlu a vytáhli nějakou divnou tekutinu) a nic víc s ní nedělali - a ona se od té doby už neobjevila (naštěstí, zaklepat, tfuj, tfuj, tfuj... 🤐 )

flyaway
14. črc 2011

@werinka1 Dneska toho sluníčka moc nenasvítilo, spíš bylo pod mrakem, ale neskutečný dusno, jak v sauně a nízkej tlak, takže já teda byla jak praštěná po palici... ☹

cuddle
autor
14. črc 2011

@flyaway jojo zakrok a pak 15 minut

werinka1
14. črc 2011

@flyaway Děkuju. Mam strášek, ale dneska už mě tak trošku pobolívá podbřišek, tak třeba rostou když máme po dešti 😀 Včera jsme tu měli parádní bouřku, popadaný stromy, blesky jako blázen, slejvanec...Ta cysta je něco podobného jak píšeš. Může se vlastně vytvořit kdekoliv v těle, může být naplněná krví, nebo nějakou jinou tekutinou, já tam měla nějakou žlutou. Běžně se ty cysty vstřebávají, jenom já mam zas něco extra. Mě už jí vyndali laparkou a stejně se hned mrcha vrátila. Dr. v CARu mi řikal, že jim vadí proto, že když je větší jako jsem měla já, tak utlačuje folikuly a nemůžou tam zrát vajíčka a vadí jim pak taky při OPU - nemůžou se k tomu vaječníku dostat. Ale jak bych otěhotněla, tak je prý velká pravděpodobnost, že se sama vstřebá.

flyaway
14. črc 2011

@werinka1 Tak to teda zbývá té Tvé cystě tak maximálně poslední měsíc života, neb tam začne zabírat místo něco jiného... 😉

cuddle
autor
14. črc 2011

holky co jsem tak koukala do diskuze IVF kveten , cerven tak tam holky maji uplne krasnou uspesnost, dnes opet dva pozitivni testiky a krasne // tak doufam, ze nebudeme pozadu a pekne se ukazeme 🙂

flyaway
14. črc 2011

@cuddle No to si piš!!! 😀

werinka1
14. črc 2011

@flyaway 🙂 Doufam že ji potvoru zneškodníme! 😀

werinka1
14. črc 2011

@cuddle Jasně že nezůstanem pozadu 😉

maarina
14. črc 2011

@leeela ahojky ,tak ja sem zacala stimulovat den po tobe a utz mam za sebou dnes a taky dobry... jen me ted zarazilo , ze me neposlali na krev... proc to po tobe vubec chteli? jaky mas protokol?

maarina
14. črc 2011

@flyaway jen tak pro zajimavost se te chci zeptat , ja mam taky gonal 225 a synarel.. to kdybych nedostala ten sprej tak to nahrazuji jinym druhem injekci?? to si teda pichas 2 injekce a oboji je do bricha??

flyaway
14. črc 2011

@maarina Jojo, v našem CARu doporučují místo spreje spíše injekce, údajně s tím mají lepší zkušenosti či co. Takže při dlouhém protokolu jsem vyfásla 28 injekcí decapeptylu a na stimulaci zatím 1800 IU puregonu v peru - má se to píchat současně, takže po ránu si tam vždy lupnu dvě injekce jako správná feťačka 😀 .
Ale vím, že jsou i holky, které špatně reagovaly a musely si dokonce píchat injekce 3 - no je to síla... 😒

flyaway
14. črc 2011

@cuddle Prosím Tě, takže když mám přijít v pondělí na odběr krve, tak se nemusím objednávat a prostě jen přijdu a nahlásím se na recepci? A na ten UTZ se pak při další kontrole taky objednávat nemusím? Jsem z toho ze všeho tak zblblá, že už ani nevím, jak se jmenuju... 😒

flyaway
14. črc 2011

@maarina jo a obojí je do břicha...

tygrisek09
14. črc 2011

hurááá, už jsme zase pokročili v CARu, 25. si jdeme pro výsledky genetiky , po 7 týdnech místo 4, ale co už, konečně pokrok

pentagras
15. črc 2011

@cuddle ahojky, tak jsem dostala pero, chodím do gennetu, budem píchat gonal, no jsem zvědavá, ted už jen čekám až to dostanu, ale já ani na výběr neměla, dr mi oznámila že pero a jiná varianta ne!!!!Tak jsem koukala a ani mi vlastně neřekal co to bude stát 😒 ale člověk má tolik otázek a na cenu se nezeptá....

pentagras
15. črc 2011

@flyaway ahojky, kolik tě to pero vyjde??? Mě totiž vlastně ani nikdo neřekl co to bude stát, samo že jsem si to uvědomila až doma..

flyaway
15. črc 2011

@tygrisek09 Tak to gratuluju, jsem ráda, že se Ti to aspoň trošku uspíšilo! 🙂
A už víš nebo alespoň tušíš, kdy se na to tedy vrhneš?

flyaway
15. črc 2011

@pentagras Tak to já měla na výběr z několika možností - vybrala jsem si, v CARu to zanesli do žádosti na pojišťovnu a pouze mě upozornili na to, že to pojišťovna může změnit (já chtěla puregon, takže by mi to případně změnili na gonal, tzn. pero by ponechali, jen by změnili "značku"). Nakonec mi nechali ten puregon, který je tedy o něco dražší, ale zase je k dostání i po menších baleních, takže se dá líp dávkovat. Ten je u nás (Helios Brno) za 5,5 tis., gonal je cca za 5 tis., ale ono se to asi mezi jednotlivýma CARama liší... No samozřejmě je to ale dotovaná cena pouze za těch 1800 IU, poté už se platí plná pálka, která např. za 900 IU dělá cca 9 tis. 😖

cuddle
autor
15. črc 2011

@flyaway nene nemusis se objednavat, proste mezi 7-7.30 dojdes, dole reknes, ze jdes na krev, oni te napisou do pc do poradniku a sestricka v tydnu bezne vola, a pak ti rekne, tak dnes jste nepr 8 den a po krvi jdete dole na ultrazvuk, da ti kartu a prejdes dolu a pak pripadne te doktor posle za koordinatorkou nebo ti da leky

cuddle
autor
15. črc 2011

@pentagras no bohuzel, oni nektere ty caru uprednostnuji pera - asi maji vetsi provize od vyrobcu leku , zato ze je predepisuji ☹ no a mozna nechteji komplikace s dalsim vysvetlovanim ohledne aplikovani injekci, no samo je to drazsi, ale tak nekdo si radeji priplati , aby mel komfort - ale pokud leku potrebujes hodne , tak je to opravdu drazsi, pokud ti staci mensi davky , tak proc ne

tygrisek09
15. črc 2011

@flyaway do CARu jdeme na druhou konzultaci začátkem srpna, ale to už budu nějakých 9DC (takže po ms), takže si myslím, že až v září

leeela
15. črc 2011

@cuddle Děkuji 🙂 Ja před Obilňákem chodila do Repromedy - ale tam mě to moc nenadchlo...
Držím pěstičky, aby se fazolka udržela.
Jestli se můžu zeptat, kolik jsi měla folíků a kolik pak bylo vajíček? Já jsem ze všeho pořád strašně vystresovaná - máme v podstatě jen tento pokus, pokud by to u mě tento měsíc neklaplo, tak budu mít tak na 4 měsíce smůlu... 😒
@werinka1 Ahojky, tak to je super 🙂 A ne, že nereaguješ dobře - každý reaguje jinak a zvýšení dávky určitě pomohlo - Dnes jdes na UTZ, že? tak dej vědět 🙂 To já nevím, jak je moje cysta velká..snad moc ne - vždycky si přečtu tu zprávu a hned to zase zapomenu 😖 Budu si to asi fotit - ať z toho pak něco vím 🙂
Bud ráda, že tě nic nebolí - já si připadám jak hypochondr - pořád mě někde píchá, tlačí, bolí... 😒
O pití mi taky nikdo neříkal - to jsem si "nastudovala" sama 🙂
@flyaway Ahojky, no mě se nikdo na synarel neptal - jestli ho chci nebo ne 🙂 Ale asi na mě viděli jak se bolím injekcí 😀 Já měla jako první 187 jednotek - takže ještě víc - po první kontrole mi to snížili.
A co mě dovedlo až k IVF? Dlouhá cesta... Snažíme se cca 3 roky - ty první dva jen tak trošku měřila jsem bazálku a přišla na to, že nemám OVU, tak jsem to řešila s MUDrou clostíkem a pořád nic. Tak jsem dostala doporučení na spermio manžela a do Repromedy. Tam nám udělali jedno neúspěšné IUI a dál v podstatě nic (za 5000,- 😲) No pak jsme si řekli, že mimi budeme řešit až postavíme domeček, ale ouha. Teď v květnu mě přijali do Bohunic s akutními bolestmi podbřišku - měla jsem nějaký zánět a ležela tam 11 dní. devátý den mi udělali laparku (na moje naléhání) a objevili endometriozu IV stupně ☹ Takže mi doporučili umělý přechod. Po dlouhých debatách doma, jsme se nakonec rozhodli, že zkusíme ukecat doktora, jestli nezkusíme IVF - že se třeba povede a když ne, tak bude ten přechod....Takže tak. A teď se klepu, aby to vyšlo a byla fazolka - nebo dvě 😀
S tím čůráním i s tou sklinkou jsme na tom stejně - pořád někde hledám WC 😀 A co dovedlo tebe až k IVF?
@maarina Ahojky, to jsem ráda, že je nás tu tolik - budem snad těhulkovat všechny spolu 🙂
Já nevím, proč to po mě chtěli - na psali mi do papíru: UTZ+krev-na lačno. tak jsem šla - nějak mě nenapadlo se zeptat proč 🙂 Ale ono asi záleží jak který CAR ale neboj, na krev půjdeš určitě taky... No já ani nevím, jaky mám protokol. Před MS jsem brala 10 dní Noretisteron a od 2 dne MS si píchám Gonal a stříkám Synarel 🙂 Takže asi dlouhý??? Ale fakt nevím - ani to pro mě není důležité - už jen abych to měla ÚSPĚŠNĚ za sebou - ale to asi my všechny...

cuddle
autor
15. črc 2011

@leeela no jo repromeda nekdo nemuze vynachvalit, jiny jim prijit na jmeno - je to fakt individualni
no ja mela na ultrazvuku poslednim psano 18 foliku nad 10mm, pak jeste 1 injekce a pregnyl a po OPU jsem mela napsano, ze odebraly 18 oocytu - takze jestli bylo vice foliku a z toho 18 vajicek, uz presne nevim, odsaly vsechny foliky a vysledek byl 18 vajicek, ale v den OPU jsme museli rict kolik chceme oplodnit, meli jsme metodu ICSI, ale hned po OPU jeste nebyly ocistene a nebylo presne jasne kolik jich je zralych , a zatim jsem po tom jeste nepatrala, rozhodli jsme se pro 12 vajicek oplodnit - z tech se nam oplodnilo do druhe dne 11 a pekne se vyvijely, ale do stadia blastocysty, ktere vkladaji a mrazi se dostaly jen 2, ale hned 5ty den PK, dle embryolozky byly embryjka moc hezke - bohuzel dalsi uz pak nedosly, ale co tak ctu tak hodne zustava 1-2 kousky, vice jsou spise vyjimkou

leeela
15. črc 2011

@cuddle Já ne, že bych jí nemohla přijít na jméno - byli tam moc milí - jen mi přišlo, že jin zas až tak nejde o mimi jako o peníze (jasně, já vím - je to business 🙂 ). Já jsem právě četla, že ne v každém folíku musí být vajíčko - tak mě to zase pěkně vyděsilo (asi moc čtu...) My ISCI mít asi nebudeme - nějak nám na něj nevychází penízky 😢 a těch dalších šest vajíček se neoplodňovalo? Stačí i to jedno - hlavě když se fazolka pořádně chytně a devět měsíců nepustí 🙂