1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

moninka2
13. zář 2011

snažilky:
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, kvůli nízké sliznici posun KET na začátek října
ma.ja - 3IVF - OPU 27.8. ,30.8.ET-2embryjka(8-buněčné morulky)
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
janijacek-1 IVF,srpen 2011, OPU 26.8. , 12 vajicek, 10 oploz.,31.8. ET 1 embryjko, 4 mrazáčci, 10.9.20011 //
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - po rekonvalescenci se uvidi co dal

tehulky:
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, 8.9.-náznak srdíček
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 2.9. - UZ - 2,6 cm
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., UTZ 31.8. fazolka ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm další UTZ 19.9., 14.9. krev imunobiologie
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčka

bugee
13. zář 2011

@ma.ja Jak je to s Tebou? Regulérně se Ti rozjela MS nebo to bylo/je jednorázový? Moc bych Ti přála, aby Ti to vyšlo! Máš toho za sebou už taky, že je toho na jednoho až dost ☹ Jinak můj chlap všechny pokusy a nezdary nesl ještě hůř než já ☹ Dokud doufal, že děti mít budeme, tak si se všema úplně úžasně vyhrál, vymýšlel jim bojovky a já vždycky věděla, že by byl bezva táta... Ani se dodnes skoro nestýkáme s přáteli, co mají malé děti, nebo se zbytkem rodiny (jeho 2 ségry mají dohromady 6 dětí, můj brácha 3), on je z toho vždy hrozně špatnej. Tím, že to nesl vždy hůř, musela jsem být já ta silnější, abych ho utěšila, takže jsem si hrála na otrlou a vždycky jsem si pak poplakala někde, aby on to neviděl... Teď je tak natěšenej, že už opravdu doufám, že to vyjde a že ze sebe budeme moct tohle vše setřást. A Tobě to přeju z celýho srdce taky!

bugee
13. zář 2011

@moninka2 Gratuluju k srdíčku!!!! To je krásná zpráva 🙂 Raduj se a rozmazluj vás oba!

bugee
13. zář 2011

@moninka2 S utrošem jsem měla taky problémy, takže ho taky musím jen polykat. Ale ty máš nízký dávkování, tak Ti to nebude dělat takovou neplechu jako nám, co máme 2-2-2 a jsme po něm jako sjetý 🙂 To Ti trochu závidím 🙂, občas bych se chtěla cítit jako normální (a normálně myslící) člověk 🙂

jajinka28
13. zář 2011

ahoj holky🙂 tak japak se dnes máte??
to moje břicho se snad uklidnilo, u vaječníku zatím klid, tak snad to byla jen blbost a fazolky tam jen dělaj kraviny🙂
Jinak mám dnes děsnou lítostivou, jsem ňáká rozhozená a ubrečená, jsem v tom sama??🙂

jajinka28
13. zář 2011

@moninka2 krásný, krásný, krásný mooooooooc!! tak už cvaká, to je krááááááásný🙂zas brečím, já už se na to dnes fakt vyprdnu🙂

jajinka28
13. zář 2011

@bugee už bude všechno dobrý, už toho špatného bylo dost! U nás to bylo obráceně, manža byl ten, co potají brečel a byl ten "silnější"..já jsem se postupem času dostala do stvau, že jsem měla milion důvodů, proč nemůžem jet tam a tam..a důvod byl vždy stejný....šíleně mě bolel pohled na "štěstí"..když jsem viděla, jak manžel si s dětma krásně vyhrál, jak jo děti milují, bylo to pro mě snad ještě hroší než kdyby se k nim choval "normálně"..strašně jsem se za své pocity nenáviděla 😢 ....

jajinka28
13. zář 2011

@janijacek mám z tebe ohromnou radost!!!🙂 taky jsem pořád testovala a bála se, aby čárka neutekla 😀
užívej si to, rozmazluj se a raduj se🙂

jajinka28
13. zář 2011

@tina74 Tinko, už bude dobře, už bylo dost smůly! zítra bude vše v naprostém pořádku a přidáš se k bugge a xaveře k tématu - co budem nosit🙂 a bude to stát za to🙂
v kolik jdeš??

jajinka28
13. zář 2011

@ma.ja je dobře, že jsi dnes netestovala, zítra budeme moudřejší. Strašně moc bych ti to přála a budu na tebe opravud myslet! Hrozně moc si přeju, aby jsi nám zítra dala pozitivní zprávu!

cuddle
autor
13. zář 2011

@ma.ja myslim na tebe a drzim vse co mam

cuddle
autor
13. zář 2011

@janijacek supr novinky jen tak dal

bugee
13. zář 2011

@cuddle Ahoj Cudlinko, jakpak je? Rozumím, jestli nemáš náladu ani odpovědět, tak se nezlob, že se ptám... Ráda bych Tě nějak povzbudila - třeba tím, že to bylo Tvoje úplně první IVF, tak máš ještě spoustu dalších šancí 🙂 Mě se po prvním odběru vajíček ani nic neoplodnilo, takže byl celej pokus úplně k ničemu, no a Ty aspoň víš, že to jde, že můžeš otěhotnět, tak jsi aspoň o krůček dál, i když zatím s takovým smutným výsledkem. Odpočívej a naber síly, posílám Ti velikánskou dávku pozitivní energie! Drž se.

bugee
13. zář 2011

@jajinka28 To je dobře, že Ti je líp - určitě tam fazolky jen blbnou 🙂 A lítostivou mám snad furt - jen v práci se snažím držet a pak večer doma se to provalí a já bulim i u zpráv o počasí 🙂

cuddle
autor
13. zář 2011

@bugee dekuju , ano ja vim, ze to byl radoby 1 pokus IVF, ale ono tim, ze uz se to tahne 2 roky se to zda fakt dlouho - navic telo je unavene a potrebuje trochu odpocinku
samo v porovnani s tebou jsem jeste bridil a relativne nic za sebou 🙂 je hezke vedet, ze vytrvalost se vyplaci
zitra jdeme na socialku zjistit si podminky a moznosti adopce, chceme si nechat otevrena zadni vratka pro vsechny pripady....tak jsem zvedava co nam reknou

jajinka28
13. zář 2011

@cuddle ahoj Cudlinko, ani jsem nedutala, jestli mám napsat, ale bugee to prubla, tak to zkusím taky..často na tebe myslím, asi i proto, že jsme to měly obě tak načasované kousek od sebe..když jsme šli do prvního IVf, bylo to po dvou letech marného snažení a psolouchání, jak jsme oba k ničemu, že dítě my prostě mít nebudem a nemůžem..po tom nezdaru, mě to totálně servalo..navíc, v den kdy jsem potratila moje sestra otěhotněla, takže to pro nás bylo peklo...sledovat jak sestra krásně těhulí, jak jí roste břicho..navíc mi to sdělila na Vánoce a pro mě to byly ty nejhorší v životě..když se jí narodil krásný chlapeček, bylo to ještě hroší, nedokázali jsme přemýšlet nad tím, jak by asi vypadalo naše dítě, že už by jsme taky řěšili zoubky, nočník...nedokázali jsme sebrat odvahu a jít do toho znovu..až po dalších dvou letech..po dlouhých 4 letech se zadařilo, ve chvíli kdy jsme mluvili o adopci..jsem na samém začátku a strach mám obrovský, oddechnu si až to malé budu mít v náručí..ale proč to píšu - nevzdávej se a bojuj, vím, že to teď nerada slyšíš, já už posílala každýho do pr...e, když mi tohle lidi říkali, ale bojuj, prosím...jsou tady holky, které prošly peklem a teď se konečně zadařilo a já věřím, že se k nám brzo přidáš, moc si to přeju, strašně moc....

cuddle
autor
13. zář 2011

@jajinka28 neboj my se nevzdavame - to co bylo jsem uzavrela, uzamkla a jde se dal - potrebuju si trochu odpocinout od toho litani po doktorech a proc nezkusit mezitim vyridit zadost o adopci, je to proces na nekolik let , nakonec nikde neni dano, ze nas schvali atd. - ale chceme to zkusit - a samo pak pujdeme do dalsiho IVF a uvidime , timto to pro nas neskoncilo, pokud to zdravi dovoli a pujde to absolvujeme to na zacatku roku znovu a treba uz to tentokrat vyjde az do konce 🙂

jajinka28
13. zář 2011

@cuddle 🙂jsi moc statečná, jsem hrozně ráda, za slova co jsi napsala, je v nich síla a odhodlání! Odpočiňte si, dobře jste to naplánovali, strašně Vám držím pěsti a máš můj veliký obdiv, jsi silná a druhý pokus bude mít krásný výsledek🙂

cuddle
autor
13. zář 2011

@jajinka28 diky kočko 😉

bugee
13. zář 2011

@cuddle Myslím si to samý, co jajinka28, máš můj obdiv! My jsme o adopci přemýšleli x let, oba dva jsme se hned na začátku shodli, že bychom na to neměli... No ale poslední dobou se to v manželovi nějak obrátilo a byl by rád i za tu adopci, ale já do toho nikdy nenašla odvahu... Připadám si zbabělá, vždy si připomínám, kolik je v domovech opuštěných nešťastných dětí, zároveň však jsem se snažila prožít tu situaci a došla jsem k tomu, že bych se bála, že to dítě nebudu mít tak ráda, jako bych měla to svoje a že bych mu třeba někdy ve vzteku vyčetla, že má nějakou vlastnost, co my ne, prostě, že bych nebyla bezvýhradně a bezpodmínečně milující matka, no a to mě vždycky usadilo a nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Je to hnusná zbabělost... Proto Tě moc obdivuju, že do toho jdeš!

cuddle
autor
13. zář 2011

@bugee vis ja jsem optimista, verim, ze to bude dobre - manzel trosku obavy ma - stylu a co kdyz me nebude mit rado atd. predstavuje si 3leteho caparta, ktery se bude bat atd. - takze jsem ho uklidnila, ze zadat budeme zcela urcite o male miminko, ktere nebude mit moznost se nejak bat, ze je jinde, bude jen rado, ze ma spoustu lasky a pozornosti. Vime jiste, ze budeme zadat o bile dite - nechceme etniku, preci jen ty jejich geny jsou tam nekde zakodovane a ne ze bych byla rasista, ale mam jiste vyhrady. take vime ze chceme zdrave dite - ja jsem zase v tomto zbabelec nedokazala bych se s tim asi vyrovnat a poprat tak abych si mohla vzit dite o kterem se vi, ze je postizene - samo chapu, ze nektere veci proste neovlivnis a i tve vlastni dite muze kdykoliv potkat neco neprijemneho a clovek se s tim musi vyrovnat a poprat, ale radeji priznam, ze chci zdrave dite , nez cekat o rok min. Ani tak se neobavam toho, ze bychom my to dite nemeli radi, jako toho, ze nam jednou do obliceje vpali, ze nejsme jeho rodice a ze se vyda hledat ty vlastni - je to slozite, ale nac myslet na vsechny krizove scenare uz ted, proste az to prijde tak to tak bude a pak se uvidi co dal - nikde neni dane, ze te nazapudi a nepodrazi vlastni krev byt mas pocit, ze ho vychovavas jak nejlip umis....risk je zisk , ne 😉

kacnov
13. zář 2011

@janijacek no já ani nemám finance na mražení-a nevíš kolik to stojí??

zana21
13. zář 2011

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat. Mám PCO a manžel spermiogram OK. Před 2 měsící jsem začala brát clostylbegyt na vyvolání ovulace. První měsíc zabral a teď ve 2. měsíci se MS nedostavila. Tak že jsem dostala vyvolávačku (těhotenství vyloučeno). Doktor mi oznámil, že s léčbou clostybegytu by skončil a přistoupil by k jinému řešení. Dal nám na výběr 2 možnosti: a) laparaskopii, aby se zaktivovaly vaječníky a zprůchodnily vejcovody, nebo za b) umělé oplodnění.
Hrozně mě to překvapilo, že hned přistupuje k IVF. Když jsem se ho zeptala, proč nezkusit inseminaci, tak řekl, že to je zbytečný, když spermiogram je OK. Chodím do Car Gest Praha, tak předpokládám, že ví, co dělá. Ale čekala jsem, že budete hledat jiné varianty, než začneme s IVF. Prosím poraďte mi, nepřijde Vám to uspěchané? Také Vám doktor navrhnul ihned IVF? Děkuji moc za Vaše zkušenosti

jajinka28
13. zář 2011

@zana21 ahojky, taky chodím do Gestu, ke komu chodíš??

zana21
13. zář 2011

Chodím k Šulcovi.

zana21
13. zář 2011

@jajinka28 Chodím k Šulcovi a ty?

jajinka28
13. zář 2011

@zana21 u nás je situace mnohem složitější - laparka mi nepomohla, taky mám krom jiných věcí PCO, manžel má ale spermiogram naprosto katastrofální, takže pro nás bylo IVf jediné řešení..

jajinka28
13. zář 2011

@zana21 taky k Šulcovi🙂

zana21
13. zář 2011

@jajinka28 A myslíš, že mám první jít na laparoskopii? A můžu se zeptat, kde ti ji dělali?

zana21
13. zář 2011

@jajinka28 A nepřijde ti to uspěchaný po 2 měsících snažení s clostybegytem, hned skočit do IVF?