1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
16. zář 2011

@tina74 Díky za přání, už je to lepší 🙂 Akorát s tím víkendem je to blbý, musím oba dva dny do práce a pak ještě od pondělka do pátku v kuse, musím dodělat rozpočet na příští rok, je to dost náročný, 26.9. mám obhajobu před francouzským vedením ☹ tak to musí mít hlavu a patu a přiznám se, že mi to po těch utroších moc logicky nemyslí... Občas se přistihnu, že vůbec nevím, co počítám, bude to asi mazec 🙂 Takže přeju hezký víkend Tobě, rozmazluj se a povídej si s krevetkou a občas mi sem něco hezkého napiš, abych se aspoň chvilkama od těch tabulek a čísel mohla odpoutat.

tina74
16. zář 2011

@bugee Ty jsi tedy nezmar! Jak to můžeš všechno zvládat? Miminko ale aspoň bude šikovné, silné a odolné🙂 Já už to svoje příští týden taky začnu pomalu zvykat a trénovat ... V říjnu a listopadu bych se už potřebovala dostat do normální kondice... Finančně to zatím není zase až takový problém, ale nechtěla bych vyjít ze cviku a přijít o klienty. A hlavně jsem zvyklá být pořád mezi lidmi, 6 týdnů doma je pro mě úplné martyrium. Jinak jsem včera ráno nakonec na imunologii nejela. Řekla jsem si, že tam nejdřív zavolám, jestli v mém případě skutečně není nutné objednání. A měla jsem zase jednou víc štěstí než rozumu. Paní doktorka měla mezeru mezi pacienty, tak mi ji dali k telefonu a ona to se mnou celé prošla. Ptala se, ve kterém jsem týdnu těhotenství, jestli přirozeně nebo IVF, a který cyklus. Řekla jsem jí také o operaci dělohy a že jsem vlastně i proto pustila imunologii z hlavy, protože přepážka byla s největší pravděpodobností příčinou předchozích nezdarů. Shrnula to tak, že léky na imunitní systém nejspíš nejsou nutné, když jsem bez nich otěhotněla a vše se vyvíjí normálně. A hlavně těch pár hodnot bylo spíše jen hraničních, nebyly nijak zvlášť vychýlené. Na kontrolní testy mám tedy přijet až po porodu...🙂 Jsem ale ráda, že jsem tam zavolala a přeptala se. Moc děkuji za připomenutí!🙂

bugee
16. zář 2011

@tina74 To je moc dobře, žes to mohla vyřešit po telefonu - já jsem byla na imunobiologii v Podolí a musím říct, že hnusnější prostředí jsem dlouho nezažila... Přímo v čekárně imunobiologie smrděla ze záchodků tak silně moč, že jsem málem vrhla, vůbec nechápu, jak tam ty lidi, co tam museli čekat i několik hodin, mohli sedět. Já jsem naštěstí měla přednost - poprvé nějaká výhoda 🙂 Ale musela jsem z parkoviště 4 patra dolů po železných schodech, pak to bylo 4 patra nahoru na imuno a pak z imuna zase ty čtyři patra dolů a nahoru na parkoviště... Dorazila jsem na parkoviště úplně vyřízená, vůbec jsem nemohla dýchat, za 3 měsíce nicnedělání mi fyzička úplně zmizla jsem na tom pěkně mizerně ☹ Předtím jsem byla zvyklá fakt dost sportovat, teď mi to moc chybí.

tina74
16. zář 2011

@bugee Taky se dost zadýchávám, mně kolikrát stačí vyběhnout do prvního patra nebo seběhnout do sklepa pro prádlo🙂 Já jsem byla na jiné imunologii - v centrum Prahy. Poslali mě tam z CARu. Tam jsou také dlouhé čekací lhůty, i na telefonické konzultace. Dnes jsem měla prostě štěstí🙂 Do Podolí se asi v blízké době pojedu podívat. Znám tam jen plavecký stadion 😉 Je to zatím předčasné, ale chtěla bych se pomalu začít rozhodovat, kde bych se pak zaregistrovala k porodu. Xaveře se to už blíží víc, myslím, že psala, že by chtěla do Podolí. Já jsem si dřív myslela, že by se mi líbilo U Apolináře, ale vlastně jsem nikdy nebyla v žádné pražské porodnici uvnitř, nemám srovnání a nevím, jaká je tam atmosféra. U Apolináře se mi to tak nějak líbilo architektonicky zvenku, když jsme dřív bydleli kousek odtam a občas šli kolem během procházek. Ještě je ale čas...

bugee
16. zář 2011

@tina74 Já se poinformuju na Brandýs nad Labem, kamarád tam dělal doktora, řekne mi, máme to celkem blízko - na Bulovku nechci ani za zlatý prase, mám odtamtud otřesný zážitky... 😠 A Podolí je daleko... No ale ještě se mi to zdá předčasné...

Jinak jsem dnes jela z práce a stavila jsem se v centru v tom H&M, co psala @xavera, bohužel jsem si koupila pouze jednu věc, vyzkoušela jsem jich spoustu, ale skoro nic mi nebylo (kalhoty do práce mají všechny s hrozně úzkejma nohavicema a já mám stehna jak panímáma, volný kalhoty jsem zkrátka nenašla)... Strávila jsem tam hoďku a byla jsem z toho tak urvaná, že jsem sotva dojela dom 😒 Ale jsem ráda i za ten jeden vršek, je moc pěknej a zatím celkem spolehlivě maskovací 🙂 Hezký večer, jdu se najíst a pak už asi do hajan, zítra vstávám zase v šest...

jajinka28
17. zář 2011

ahoj holky,
tak i naše štěstí dostalo trhlinu...když jsem konečně měla pocit, že náš život se obrací lepším směrem a že po tom všem trápení jsme konečně šťastní, tak mě život hodně rychle vyvedl z omylu a dal mi krutou ránu...moje babička navždy odešla...jsem jak opařená..když jsem se narodila já umřela taťkova maminka, teď když v sobě nosím nový život já, odešla druhá babička...je to opravdu život za život...

flyaway
17. zář 2011

@jajinka28
@werinka1
Holky zlatý, upřímnou soustrast! 😢
Nevím, co víc říct...

flyaway
17. zář 2011

@111janinka Jaňulko, to mě mrzí ☹ .
Vím jak je to bolavý, ztratit svého zvířecího kamaráda 😢 .
Hlavně Ti teď přeju, ať jsi Ty i miminko v pořádku, to by si ta vaše psí princezna určitě moc přála 🙂 !!!

flyaway
17. zář 2011

@janijacek Skvělý zprávy, jen tak dál!!! 😉

flyaway
17. zář 2011

@ma.ja Maji, to mě moc mrzí, moc jsem Ti to přála ☹
Ale tak teď jak nám schválí ještě ten jeden hrazený pokus, tak to už určitě vyjde, ne? 😉
Nebo nepřemýšlela jsi třeba nad nějakou tou minimálkou nebo nativem? Některým holkám to právě tímto způsobem po řadě neúspěšných IVF vyšlo... 😨

bugee
17. zář 2011

@flyaway Ahoj, jakpak se máš Ty? Dlouho jsi tu nebyla a mě se už stýskalo 🙂 Meškání MS, když na ni právě kvůli něčemu čekáš, je úplně běžné - to jsou takový ty naschvály, co nám příroda naděluje, abychom si náhodou nemyslely, že je vše podle nějakého řádu a že víme podle jakého 🙂

@jajinka28 Upřímnou soustrast! Osud si s námi zahrává, velké štěstí musí být vždy vyváženo velkou bolestí...

flyaway
17. zář 2011

@bugee 😀 To máš teda pravdu!
No my se teď byli na pár dní zrelaxovat na Šumavě a teď mě tak bolej nožičky, že si pomalu ani nedojdu na záchod 😀 .
Doufám, že mrška dorazí co nedřív, už tak je to čekání na KET dost dlouhý a teď se začínám bát, že mi řeknou opět něco v tom smyslu, že tento měsíc to zas nevyjde... No to už by mě asi šlehlo 🙄 .
A co Ty, pracante jeden nepolepšitelnej? Jak si užíváš těhulenskýho života? 🙂

bugee
17. zář 2011

@flyaway Jsem v práci 🙂 Napíšu kvečeru z domova, mám toho ještě kopu a musím s tím hnout... Zatím papa a neboj, teď už bude vše v pořádku, KET proběhne a za chvíli už budeš mít krásnou dálnici a úplně jiný starosti 🙂, budu Ti moc a moc držet palce!

bugee
17. zář 2011

Ahoj holky, z práce jsem dorazila ve čtyři, hoďku jsem pospala, byla jsem úplně mrtvá... A teď jsem se s novou energií dala do vaření kuřecí polévky, udělala jsem si rajčatový salát a umyla jsem záchod a umyvadlo. A pekelně mě rozbolela hlava, určitě očekávaná změna počasí, to bohužel mívám ☹ Tak budu doufat, že to nějak přejde.

Trochu to tu zkomírá, doufám, že si všechny užíváte těhulkování a víkend 🙂

flyaway
17. zář 2011

@bugee Čoveče děvčico (jak my na Moravě říkáme 😀 ), kde Ty bereš pořád tu energii? 😲
No nic, nějak jsi mě tím vařením nakazila, chytla mě mlsná, tak jdu upéci něco sladkého na zoubek 🙂

bugee
17. zář 2011

@flyaway Upřímně přiznám, že zhruba 14 posledních dní jsem doma neumyla ani nádobí... Každý den jsem teda chodila dvakrát na půl hoďky se psama a z práce jsem byla vždycky tak vyřízená, že jsem zkrátka žádnou energii už neměla. No a dnes manžel odjel se psama do lesa, vrací se až zítra, takže se můžu pořádně vyspat a odpočinout si... A v práci jsem byla "jen" do tří 😠 , tak jsem se pak přemohla no... Co pečeš? Já dost vařím (teda kromě posledních 10 týdnů 😀 ), ale nepeču a manžel to po mně ani nechce, protože dost cvičí, tak má spíš takovou racionální stravu se spoustou rýže, těstovin, masa a zeleniny. Sladký vlastně jíme výjimečně (i když na to nevypadám, spíš jako bych se cpala sladkym od rána do večera...), to si většinou koupíme nějakou dobrou čokošku.

werinka1
18. zář 2011

@flyaway Děkuju.....v pátek jsme babi pohřbili. Nic horšího jsem zatim v životě nezažila. Musela jsem si vzít prášek na uklidnění. Jinak bych to prostě nezvládla. Tak moc jsem si přála, aby se mnou byla na naší svatbě.....to mi tak strašně mrzí. Jsme spolu 12 let a tak už dá se říct v manželství žijeme, ale až poslední dobou jsme se - teda spíš muj "snoubenec" rozhoupal(i) a začali jsme to trošku plánovat. Pozvolna....Když jsme se rozhodli začít řešit náš problémek v CARu, tak jsme svatbu odsunuli na druhou kolej, našim cílem bylo mimi a když se zadařilo, tak jsme si řekli, že se holt vezmem dýl, já se vdávat těhotná nechci a dneska už se svatba tolik neřeší....Kdybych tohle věděla, tak jsme se vzali už letos......jenže jsem u toho kdyby kdyby kdyby.......Jsem ráda, že moje mladší sestra byla čilejší. Babi byla alespoň na její svatbě a stačila si alespoň trochu užít dvou pravnoučátek.
@jajinka28 Upřímnou soustrast. Moc mi mrzí, že i ty musíš prožívat tu hroznou bolest, navíc když máš v bříšku miminko. Ráda bych ti napsala, že to bude zase dobrý, ale já sama tomu pořád nemůžu věřit a pořád se v tom strašně plácam a nedokážu myslet na nic jinýho, než že tu babi neni.....a jak strašně chybí. Musíme věřit tomu, že to přebolí. Babička vás bude ochraňovat z nebíčka.

kacnov
18. zář 2011

holky já jsem v háji jak už sem psala chystáme se na IVF ale bez PK je tu některá které to vyšlo i bez PK? já mám strach že to nevýjde :(

werinka1
18. zář 2011

@kacnov Ahoj, nám to vyšlo bez PK. Teda vyšlo....jak se to vezme. Měli jsem 7 vajíček, žádné se nevyvíjelo tak jak mělo, některé se zastavily úplně. Dle embryoložky měli problém vůbec vybrat 2, které by zavedli třetí den po OPU, o PK jsme si mohli nechat zdát.....No a obě se chytly 🙂 Druhá věc je, že se pak zastavily ve vývoji, jedno odešlo samo, druhé se stále drželo, tudíž v 7 tt revize 😒

michaela28
18. zář 2011

@kacnov ahoj, sice do této diskuze nepatřím, ale čtu jí. Jsem také po IVF tedy vyšel nám až 2. KET a PK jsme neměli. Měli jsme 3 denní embrijka. Vždy mi zaváděli 8 buněčná. A vím, o více případech, kde PK nebylo, ale mimi ano 🙂 . Takže z toho neměj zbytečný stres. Držím palce 😉 .

kacnov
19. zář 2011

@werinka1
@michaela28 holky děkuju
no já tu čtu jak všichni mají PK ale my si toto fakt nemůžeme dovolit :( to je tak stresující jo a ještě se zeptám jak to je s těmi injekcemi jak dlouho se píchají než jdete na ten odběr?

bugee
19. zář 2011

Hezké pondělní ráno všem 🙂
Doufám, že jste všechny vkročily do nového týdne tou správnou nohou a že teď už zde budou pršet jen samé dobré zprávy 🙂
Dnes večer jdu na kontrolu, vůbec nevím, co bude obnášet, jen doufám, že zase uvidím mimíska se srdíčkem a aspoň 2x tak velkého jak minule... tak mi držte palce. Doteď jsem měla tolik práce, že jsem na to moc nemyslela, ale právě jsem začala a s tím přišel samozřejmě plíživý pocit strachu ☹

@kacnov Na Tvou otázku není jedna odpověď, je to individuální, záleží, jestli máš krátký nebo dlouhý protokol, co máš za zdravotní problémy, jaký druh stimulačních hormonů Ti dr. nasadí, jakou dávku, jestli budeš mít víc léků najednou... apod. A pak samozřejmě záleží na tom, jak budeš na ty léky reagovat (chodí se jednou za pár dní na kontrolu UTZ, doktor podle toho dávky upravuje nebo přidává další léky)... Konkrétně se na to musíš vyptat u svého doktora - neboj se ptát, od toho tam jsou a jsou za to velmi dobře placeni 🙂 Hodně štěstí!

tina74
19. zář 2011

@bugee Ahoj, to je fajn, že už ho zase uvidíš🙂 Teď už bude vypadat jako opravdické miminko🙂 A možná už bude i víc než 2x tak velký než minule... A neboj - věřím, že to nejhorší už máme za sebou! Když už jsi v 10. týdnu, tak Ti paní doktorka možná nechá vzít krev na první screening. Mě UZ a odběr krve čeká ve středu, za další dva týdny pak samotný screening - na ultrazvuku budou zkoumat nosní kůstky a šíjové projasnění. Tak dej večer vědět, co je nového, ano?

jajinka28
19. zář 2011

@bugee bugeenko vše bude v pořádku a ty si dnes pořádně vychutnej pohled na toho vašeho broučínka, bude to stát za to🙂

jajinka28
19. zář 2011

ahoj holky, tak koukám, že nám to tady trošku skomírá.
Já se pomalu probírám ze smrti babičky, navíc jsme tady měli 3 dny tchýni s tchánem a bylo to hrozný☹ moje tchýně je hodně složitý člověk a tak jsem pěkně trpěla☹..je to děs...
Ve středu jdeme konečně utz, už jsem trochu nervózní, aby bylo vše v pořádku, včera mě zas šíleně bolel vaječník, měla jsem teplotu, měla jsem pocit, že snad praskne břicho☹..chtěla jsem jet ráno do Caru, ale je mi líp, tak počkám do středy, trochu se bojím, jestli se mi zase nerozjíždí hyperstimulace, Dr. říkal, že je to dost možný..no ale taky se mě bere strach, abych nedopadla jako werinka☹holky dnes jsem pěkně protivná, co☹..ale kombinace babičky a tchýně a toho vaječníku mi dala pěkně zabrat☹..
No, moc doufám, že se máte krásně, že krásně těhulkujete a pořádně se rozmazlujete! A všem, které teď čeká vysněná cesta k miminku držím moc pěsti a těším se na pozitivní zprávičky🙂

kacnov
19. zář 2011

@bugee a kolik dní je při krátkém protokolu a kolik při dlouhém? moc ti děkuji za tvoje odpovědi

tina74
19. zář 2011

@kacnov Kam chodíš do CARu? Takové informace by Ti tam přece měli poskytnout. Nebo se podívej na internetové stránky jednotlivých CARů, např. http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=4

tina74
19. zář 2011

@jajinka28 Všechno je to nápor na nervy☹ Já jsem byla nesnesitelně protivná včera, a to mi nikdo neumřel a nic mě nebolí. S Tvojí babičkou je mi to moc líto - úpřimnou soustrast. S hyperstimulací nemám zkušenosti, ale nejspíš to může nějakou dobu trvat, než se tělo opět dá do hromady. Obavy z ultrazvuku velice dobře chápu. Svůj nejbližší mám taky ve středu a pomalu se zase začínám děsit, aby bylo všechno v pořádku. Tak se drž a ve středu dej vědět, jak už je embryjko velké🙂

cuddle
autor
19. zář 2011

ahoj holky, zdravim v rychlosti novinky
- dnes podana 1 část zadosti o adopci na socialni urad - uz jen doplnim potvrzeni od lekare a hodnoceni od zamestnavatele a je to podane - a muzou zpracovavat a posuzovat
- zitra konzultace v Caru co a jak dal po revizi - jestli a jake testy udelame a kdy muzu zacit dalsi stimulaci, jsem zvedava....

tina74
19. zář 2011

@cuddle Moc zdravím🙂 To je fajn, že je všechno na dobré cestě...
@bugee Ozvi se, co bylo nového na kontrole. Jsem zvědavá na Tvé dojmy.