1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
15. črc 2011

@leeela no my zvolili 12 taky kvuli financim, 12 vajicek je 12 tis, my volili ICSI kvuli horsimu poslednimu spermatu s vysokou morfoligii, jinak by oplodneni nemuselo vyjit a tolik jsme zase riskovat nechteli , tech dalsich 6 vajicek by bylo 6 tis, no nechali jsme si 4 tis na zamrazeni , i tak to bylo skoro 27 tis - holt je to vynosny job... 😒

leeela
15. črc 2011

@cuddle ty brdo 27 tis. to je mazec 😒 My zatím nemáme výsledky z posledního spermia - (vidíš, nesmím se zapomenout zítra zeptat) Nás to (zatím) vyjde na 13500 - máme PK a AH - snad to bude stačit...a na zamražení zatím nevíme, já jen doufám, že u nás bude co zamražovat....A jak se cítíš? Strašně se těším na ten pocit, že ta malilinkatá fazolka už je ve mě 🙂

cuddle
autor
15. črc 2011

@leeela no ja doplacela skoro 5 tis i za leky, mela jsem ty nejvyssi davky , 300 IU denne , a pak ICSI na 12 vajicek a PK, zamrazeni 1 bobka - no je to mazec a to je vlastne hrazene pojistovnou ☹
citim se dobre, vzala jsem si 2 dny dovolene a jsem doma, polehavam a uzivam si volnicka - koukam na pratele a relaxuju - fazolka je u me pekne v teplicku, dopravam ji dobrutky , tak doufam,ze se ji u me mooooc libi 😉

flyaway
15. črc 2011

@leeela No páni, koukám cesta pěkně trnitá 😒 - ale o to hezčí bude určitě ta odměna v podobě mimíska 😉 !
No my se s manželem začali tak zlehka snažit před cca 2,5 lety (kdy jsme ještě manželé nebyli), ale to snažení mělo podobu spíše toho, že jsem vysadila HA a říkali si (naivně), že až to přijde, tak to tu bude. Nějaké pokusy o měření teplot taky byly, ale pak mi mudr. řekl, ať se na to vykašlu, že se tím jen zbytečně stresuju. Když se pořád nic nedělo, začala jsem být mírně nervózní a konečně to začala řešit s mudrem. - nejdříve clostík s utrogestanem a následně pregnylem, pak jsem chvíli zkoušela různé bylinky a vitamíny, dokonce i cvičení dle Mojžíšové... No a pak nás mudr. poslal na IUI, kde se současně udělal i spermiogram a ten odhalil příčinu toho, proč se nám nevedlo - špatná morfologie (a to jako že hodně špatná 😖 ), takže jediná cesta k miminku vede přes IVF. Tak jsme se s manželem dohodli, že si zajedeme ještě před létem na "rozlučkovou" dovču a pak se na to vrhnem... 🙂

flyaway
15. črc 2011

@cuddle A oni vybírají ta vajíčka na oplodnění dle kvality - jako že z těch 18 vybrali těch 12 TOP nebo je vybrali náhodně? Já si tak říkala, že i když je to mazec co se týká financí, tak než podstupovat třeba další IVF cyklus, tak bych raděj nechala oplodnit všechno, co se oplodnit dá, abych měla větší šanci na zamražení více embryjek, ale možná o tom mám jen zkreslené představy... ☹

flyaway
15. črc 2011

Ach jo, mě při tom středečním odběru nějak blbě napíchli nerv a doteď mě brní a bolí celá ruka... 😠

tygrisek09
15. črc 2011

@flyaway "rozlučkové" léto jsme si udělali taky, jednu u moře, druhou ve Františkových lázních, kde jsme teď s manželem

cuddle
autor
15. črc 2011

@flyaway ja se radeji neptala - ale predpoklad je, ze odeberou oocyty - ocisti a prozkoumaji zralos, kvalitu a predpokladam, ze vybrali tech 12 nejlepsich 🙂 no kdyz se oplodnilo vsech 11, tak to asi bylo dobre, mozna se casem poptam jestli z tech 18ti byly zrale vsechny nebo jak , ale tak kdyby jsme meli prirozene oplodneni, nechame samo vsechny, ale kazde po 1 je dost a navic kdyz uz i ted vis, ze nakonec zbudou 1-2 jedine, ktere jsou vhodne na transfer a mrazeni, takze vice je opravdu vyhazovani penez, mozna by priste stacilo tech 8 nejlepsich

flyaway
15. črc 2011

@tygrisek09 Tak to my jeli taktéž k moři (do naše milovaného Řecka 😎 ), ale pro letošek - a kdo ví, možná na další min. 2 roky - je to asi vše a teď se budem brouzdat jen po našich rodných luzích a hájích vždy jen v rámci jednodenních výletů... 🙂
I když pohladit Františka mě taky docela láká - jen tak, pro jistotu... 😉

cuddle
autor
15. črc 2011

@flyaway ja to take tak brala a vidis 11 embryjek se vyvijelo krasne , jen 2 byly o neco napred a nakonec to byli jen ty 2 co se dostaly do stadia blastocysty...., a ostatni stejne se museli zlikvidovat, na zamrazeni to nebylo , kdybychom nemeli nic jineho asi nam zavednou i 8mi bunecne jako to delaji jinde, ale nemrazili by je, pry by byla mala sance , ze se dobre rozmrazi a preziji to

cuddle
autor
15. črc 2011

@tygrisek09 u nas je taky krasne, my byly pred IVF na tyden v jiznich cechach a paradicka 😉

flyaway
15. črc 2011

@cuddle Co Ty víš, třeba ten vítězný borec, který se v Tobě teď zabydluje, byl až ten devátý... 😉
No asi budu mít na pány doktory ještě spoustu otázek 😀
Už teď jsem nervózní, jak dopadne ten můj první UTZ, zda mi tam něco vyraší nebo jsou ti moji folíci dokonalí ignoranti... 😕

cuddle
autor
15. črc 2011

@flyaway jojo i to je mozne , tak pro dobry pocit, jsme dali 12 a uvidime - pokud tam ma byt bude tam 🙂
ono si to clovek vzdy planuje a pak prijde na vec a zapomene na vsechno co chtel a doma mu to naskoci 😀

flyaway
15. črc 2011

@cuddle Jojo, to znám - ale já mám naštěstí Tebe a Ty mi zodpovíš všechny otázky, na který jsem se zapomněla zeptat v CARu 😀

pentagras
15. črc 2011

@cuddle
@flyaway ahojky holky, jdu poprvé, tak nic moc nevím, dostala jsem gonal 112,5 a mám krátkej protokol, tak asi je to malé dávkování, nevím, ms mám dostat příští víkend a nastupuji ihned na marodný jak začnu stimulku, protože dělám v baru a a12 hod,směny, tak je problém ještě to řešit v práci jak to udělat aby zatím nikdo nic nevěděl, a do jakého caru chodíte vy????

cuddle
autor
15. črc 2011

@pentagras my chodime do Heliosu v Brne

flyaway
15. črc 2011

@pentagras Ahojky, jojo, Helios Brno, sešly jsme se tu dokonce tři ve stejném CARu 🙂 .
No já mám dlouhý protokol z luteální fáze (nebo jak se to přesně jmenuje), takže 16. DC jsem začala s proverou, 23. DC decapeptyl, 31. DC jsem to dostala a po odběru krve jsem hned (3. den MS) začala píchat puregon. Řekla bych, že tento protokol asi mají napoprvé všechny holky v našem CARu, akorát ty léky a dávky se můžou lišit.

flyaway
15. črc 2011

@werinka1 Tak co dnešní UTZ, jak to s Tebou vypadá? 🙂

flyaway
15. črc 2011

Holky, a už jste přemýšlely nad tím, co byste provedly se zamraženýma embryjkama, kterých by aktuálně nebylo třeba, neb budete už šťastně těhotné? 🙂
Já docela vážně uvažuju o tom, že kdyby se poštěstilo a já otěhotněla a ještě něco měla i v mrazáčku, tak bych to tam nechala až do té doby, než se rozhodneme pro další mimčo... 😵

werinka1
15. črc 2011

Ahojte děvčata, jsem tu ze z Plzně 🙂 Akorát moc důvodů k smíchu teda nemam. Sice nám něco zraje, ale je toho žalostně málo ☹ Dr. řekl jen, no, něco tam je, ale nějak nereagujete moc dobře. Na moji otázku proč, tak mi řekl jen, že někdo je na to citlivější a někdo holt ne. Samozřejmě já opět patřím do té druhé skupiny. Ale co mě to překvapuje že..... Mam si ještě 3x píchnout 250IU. Na dnešek puregon a sobota a neděle bude kombinace s menopurem, protože by mi to jinak nevyšlo a musela bych ten puregon cálovat celej. No a údajně to v pondělí stopnem. Ale já vlastně ani nevim co pak dál???? V pondělí prej uděláme UTZ a vezmou mi krev. A prej to se stimulkou bude stačit. Snad....údajně..... Každopádně sem z toho zas byla vedle, že jsem se nezeptala kolik tam toho mam. Ale jsou to jednoduchý počty. Na levé straně mam zbyteček té cysty (naštěstí se prej nezvětšuje) a současně tam uzrály 3 folikuly, který vypadají schopně. No a na druhou stranu sem se nezeptala, protože jsem to zamluvila otázkou, zda při odběru nebude překážet ta cysta. To prej ne. No ale ta druhá strana.....když si vzpomenu jak to tam měřil při tom UTZ, tak víc jak 1x, 2x na pravé straně nekliknul. Spíš tam nebude nic, max.1 folík. To je úroda, že bych zaplakala 😢 Když sem se ptala, jestli to bude stačit, tak mi řekl jen že stačí i 3 folikuly, když budou kvalitní......nu, co mi zbývá než zase doufat....

werinka1
15. črc 2011

@flyaway Tak takhle sme uvažovali taky. Jen po dnešku je nám jasný, že tohle fakt řešit nebudem 😒

flyaway
15. črc 2011

@werinka1 To víš, že stačí málo, hlavní je kvalita a tu bude určitě skvělá! 😉 . No a třeba Ti nakonec ještě nějakej mrazáček zůstane 🙂.
Akorát jsi mě překvapila s tím ukončením stimulky, připadá mi to hrozně brzo 😲. Kolik dní už stimuluješ?
A co Ti teda řekli na tu cystu, nebude dělat neplechu při odběru?
Já jsem hrozně zvědavá, jak budu reagovat já - na clostík byla odezva celkem dobrá, tak snad to bude O.K. i v tomto případě... 😵

flyaway
15. črc 2011

Nevíte prosím někdo, kolik IU je jedno balení Decapeptylu? Respektive kolik balení je těch dotovaných 2000 IU? Ptám se proto, abych věděla, kolik případně ještě budu doplácet 😒 .
A je třeba si toto píchnout i v den, kdy se aplikuje Pregnyl?

werinka1
15. črc 2011

@flyaway Já pořád strašně moc věřim, že to bude dobrý, ale zatim se to nevyvíjí úplně nejlíp. Nikdy jsem žádnej Clostík či Utroš nebrala, tak sem si myslela, že já s ovulací problém nemam a tudíž nebude ani problém se zráním vajíček, no a zatim jsou potvory líný zrát 😠 Mě taky překvapil když mi řekl, že mam přijet v pondělí a že to ukončíme. Budu mít za sebou 10 dávek, stimuluju od 8.7. Třeba se to fakt nevyvíjí tak jak má a proto to ukončí, zkusí něco odebrat a když to nedopadne tak příště mi rovnou nasadí větší dávku či ještě jiný léky.....jestli něco vůbec existuje jinýho co nám pomůže.... Ptala jsem se, jestli to už fakt stačí, že to ukončíme a řekl mi že jo. Chodim k takovému doktorovi co není zrovna sdílnej. Neni špatnej, jen mi přijde mouchy snězte si mě 😀
Ta cysta by údajně při odběru vadit neměla, tak snad to tak je.
Neboj, určitě to bude dobrý, máš od začátku malou dávku, takže už to svědčí o tom, že se čeká dobrá reakce a ta bude, uvidíš 😉
Decapeptyl nijak neřešim. Mam načatý 4 balený (je jich tam vždy 7 jestli to máš stejně) a pokaždý jsme na to dopláceli relativně pár korun v porovnání s ostatním. Ani to doktor nijak neřešil. Řešil pouze ten puregon. Tam se prý nevejdu do toho limitu a tak budu do 250 IU dopíchávat poslední 2 dny menopur.
Já ani nevim kdy si budu píchat Pregnyl, cuddle to možná psala.....zatim vim, že v po jdu na krev a UTZ a pak by snad měl následovat ten Pregnyl a odběr ne??

cuddle
autor
15. črc 2011

@flyaway nam kdyby se povedlo, tak si to jedno nechame na pripadny dalsi pokus

cuddle
autor
15. črc 2011

@werinka1 neves hlavu dulezita je kvalita ne kvantita, pokud tam to jedno spravne ma byt bude i v 5 ti kouskach i ve 3 - z minule diskuze je holcina co mela 4 foliky, z toho 4 vajicka, oplodnovali PRIROZENE a vsechny se chytly, ma 1 zavedene a 3 v mrazaku, no vidis 100% uspesnost, to ja z 12 mam 2 - takze neves hlavu vse je otevrene 😉

cuddle
autor
15. črc 2011

@flyaway ja doplacela 200.,- za ty prvni 2 baleni a dalsi 2 jsem dostala bez doplatku, tak nevim ☹ mam jeste jedno cele doma , tak snad jej nebudu potrebovat a vratim to

bublenudle
15. črc 2011

Ahoj holky....tak dnešní zpravy z caru..vyšetřeni dopadly dobře,imuno,horm.profil ok,mutace mala odchylka ale v norme k veku...AH hormon taky k věku...tak jsem ráááda..vyfasovala jsem prašky a gonal..takže ted čekat na ms a začíname dalši cestu za vytouženým mimouškem....jéééé se tak těšííím 😵 😵 😵 😵 ted to určo vyjde...jupíííí

cuddle
autor
15. črc 2011

@werinka1 dal ti leky, ktere maji stejny ucinej, jen jsou injekci, ale stoji mene a muzes si koupit krabicky po 75 IU a ne cele treba 900 IU pero, ktere by ti zbytecne zbylo
ja stimulovala 12 dnu - to je maximum co je povoleno , nekde to protahnou jeste, ale neslysela jsem o tom casto
pokud budes mit OPU uvidis dle vysledku odberu a pak bych to priapdne resila dal - to ze byla stimulace k nicemu se neda dopredu rict, priste by ti museli dat vyssi davky od zacatku a zvolila bych rovno nejaky fostimon, merional, menopur at se doplatis
pregnyl stanovuje doktor na poslednim ultrazvuku nebo kontrole - je to vetsinou posledni den stimulace nebo den po - kdy si vecer pichnes a za 36 hodin jdes na odber, cili obden dopoledne, tak to je u nas

werinka1
15. črc 2011

@cuddle Teeeeeda, to je krásný. To my jsme rozhodnutý ICSI, když bude co..... Já se snažim bejt optimistická, ale.....uvidíme, třeba to fakt vyjde. Já už tak strašně moc chci mít toho prcka u sebe jako ty 😉 No a jak se daří tobě? Teda vám... 🙂