1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

gabulenka
22. zář 2011

flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, kvůli nízké sliznici posun KET na začátek října
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vajicek, 10 oploz.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 29.9.
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - cekam na porevizni ms, 30.9 - genetika konzultace, histologie nalezu negativni, 3.10 plan ultr na kontrolu sliznice, mozna stimulace po 2ms ( listopad???)

tehulky:
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; KO 10.10.; screening 12.10.
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, screening 14.10.
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, vše ok, 7mm, další ko 12.10., 1.11. screening

bugee
22. zář 2011

@gabulenka To je supéééér! Dvojčátka, paráda, mám z Tebe velkou radost 😀 🙂 😀 Tak to se dvojnásobně opatruj, hlaď bříško oběma rukama a dvojnásobně se rozmazluj 🙂 ! Jak Ti je? Vše OK? Trochu Ti musím vyčinit, že se tak dlouho neozveš a pak nám sem hodíš jen aktualizaci tabulky a nic dalšího...? 🙂 Co děláš? Jak se máš?

Jinak zítra mi končí pracovní 19-ti denní maratón, v poledne mi upadne tužka a jdeme s manželem do ZOO podívat se na mláďátka, abychom viděli, co nás čeká 🙂 🙂 🙂 Už se těším. Tak dobrou všem!

janijacek
23. zář 2011

@bugee myslim, ze nevadi,kdyz si das paralen, kdyz se budes citit dobre ty, bude se dobre citit i mimisek...

janijacek
23. zář 2011

@werinka1 A co takove to PICSI? DElali vam to?Ja jsem tady v nejake diskuzi cetla, ze kdyz se nevyvyjeji embria dobre, tak to PICSI muze pomoct, ze muze byt spatna spermie a pri PICSI se vypere ta dobra

janijacek
23. zář 2011

@gabulenka Gabulenko, moc gratuluju!To je perfektni! Tak at se maji oba smoulici krasne!Opatruj se...

gabulenka
23. zář 2011

@bugee ahojky, moc se omlouvám, že nepřispívám, ale provází mě těhotenské "radosti". Jsem hrozně unavená, většinu dne proležím nebo prospím. Jsem ráda, když umyju nádobí nebo uvařím nějakou rychlovku. Vůbec obdivuju všechny, které zvládáte chodit do práce. Já jsem K.O. ☹ Motá se mi hlava, pobolívá břicho a je mi na zvracení. Naštěstí zvracím jen občas. Vadí mi spousta vůní a pachů. No hrůza. Manžel se o nás pěkně stará, ale chvílemi mám pocit, že už nemůžu a to jsme teprve na začátku. Nejsem zvyklá být takto mimo, pořád bych něco dělala ale ono to nejde 😒 Průběžně vás dočítám, na všechny myslím a držím pěstičky, ale po chvíli jsem tak unavená, že notebook vypínám 😒 A co se týká dvojčátek, máme velkou radost a zároveň hrozně moc obav, jak to zvládneme, hlavně aby bylo vše v pořádku. Pořád chodím na krev, mám tam jednu hodnotu pořád zvýšenou, tak píchám injekce Fraxiparinu, no hnus. Snad se to zlepší jinak mě pošlou na hematologii. Jinak jsem se přehlásila k nové gynekoložce a první dojem byl super, tak snad to bude ok 🙂 Opatruj se a užijte si ZOO 🙂
@janijacek díky moc 😉

jajinka28
23. zář 2011

@bugee ahoj bugeenko, tak konečně už dnes jim tam mrskneš ten rozpočet a budeš se moc plně věnovat těhulkování???🙂no tak to je paráda, máš můj velký obdiv, protože já jsem totálně nefunkční, šíleně unavená, pořád jako opilá, prostě jsem teď k prdu☹..takže si dnes krásně užij ZOO,odměn se něčím moooc dobrým, pořádně muchluj bříško krásně si dnešní den užívej🙂

jajinka28
23. zář 2011

@gabulenka gabulenko moc gratuluju k dvojčátků, je to nádhera🙂
já jsem taky úplně vyřízená, přesně jak píšeš ty...tak snad nám bude brzo líp a těhotenství si budem užívat i po té příjemnější stránce🙂
opatruj se🙂

jajinka28
23. zář 2011

@janijacek ahoooj a japak ty se ctíš??doufám, že vše je v pořádku🙂pozdravuj mimi🙂

werinka1
23. zář 2011

@janijacek Ahoj, tak bohužel nám o tomhle nikdo nic neřekl, nenabídl.... vůbec teda netušim jestli by nám to mohlo pomoct. Ale je to dobrej nápad a zkusim se na to příště zeptat.

werinka1
23. zář 2011

@gabulenka Odpočívej a nech se hýčkat 🙂 Mam radost že je jinak všechno v pořádku. 🙂

janijacek
23. zář 2011

@jajinka28 ja se citim zatim dobře, právě že nemám žádné těhu příznaky...ale to asi nevadí. Děkuju a taky pozdravuj mimiska 🙂 Aty se citis jak?

janijacek
23. zář 2011

@werinka u nas v CARu je postup takovy, ze ti prvne zjisti, jestli maji spermie fragmentovanou DNA (na to je test, donese se vzorek jako na spermiogram) a kdyz to vyjde spatne, delaji PICSI. A nebo delaji PICSI tem, kteri maji i z jineho neznameho duvohu problem s vyvinem emrbrii.Hergot, ja uz bych mohla delat prednasky 😎

bugee
23. zář 2011

@werinka1 Ahoj, u nás byla kvalita embryjek vždycky hrůza (poprvé se nic ani neoplodnilo, pak s ICSI se sice oplodnilo, ale špatně vyvíjelo). No a teď ten poslední zatím úspěšný pokus - z 8 oplodněných vajíček metodou PICSI se nám dostalo do stadia blastocysty (tj. s PK) celých 5 embryjek, dvě vložili a 3 jsou v mrazáčku 🙂 Věřím, že nám tato metoda velmi výrazně pomohla. Tak se na to zkus zeptat, třeba by to pomohlo i vám. Držím palce!

Jinak zdravím všechny těhulky i snažilky, ZOO jsem samozřejmě odpískala, protože nestíhám ☹ Doufám, že z práce vypadnu do dvou, tak snad půjdeme alespoň na delší procházku se psama...

Mějte se všechny krásně, věřím, že do konce roku tu máme i ze snažilek těhulky a příští rok miminek všude plný postýlky 🙂

werinka1
23. zář 2011

@janijacek @bugee
Tak v tomhle jsem úplně vedle jak ta jedle. Nám právě řekli spermio OK, dali nám přečíst papíry - co je to ICSI a PK, zamražení a pak už se nás jen ptali jestli máme ty papíry.....my podepsali všechno, protože všechno zvyšovalo šanci na úspěch (tak to bylo podaný v těch papírech a je to asi i pravda) , ale došlo jen na ICSI (což nám nikdo neřekl jestli je fakt třeba nebo ne) a na další ani dojít nemohlo....Ale to PICSI by teda taky mohlo pomoct. Já myslela, že jsem spíš s kvalitou selhala já, ale možná že může být "chybka" i u partnera. Dneska jsem volala kvůli té genetice, ale sestra mi odkázala až na pondělek, jeden doktor ordinoval a druhý měl zrovna dovču. Na jejich stránkách jsem nic o ICSI nenašla, tak se budu muset fakt zeptat jestli ho dělají. Ale o tom nikdy nepadla ani zmínka. Třeba proto, že to dle jejich úvah nebylo nutný, ale nikdo s námi moc o ničem nediskutoval....

werinka1
23. zář 2011

Holky ještě, kolik se za PICSI připlácí??

tina74
23. zář 2011

@werinka1 V každém CARu to bude asi trošku jinak. Tady je pro orientaci ceník ISCARE: http://www.iscare.cz/cenik_ivf.html
U 2-10 oocytů je to 8 tis. (ISCI) versus 13 tis. (PICSI).

jajinka28
23. zář 2011

@werinka1 werinko u nás je PICSi za 16 000,- ☹ i my jsme měli PICSI a právě díky tomu máme dokonce i dva mrazáčky..

werinka1
23. zář 2011

Fíha...my platili ICSI 7 vajuch 7000,-. Natalart neni zase až tak drahej. Někde se platí i za IUI, nám řekli 6x do roka na pojišťovnu. Někde jsem slyšela že se platí i za narkózu. Já byla jednak na punkci cysty, pak OPU a nechtěli nic. Ale nevim jestli to PICSI vůbec dělají. To se dozvim v pondělí.

cuddle
autor
23. zář 2011

@werinka1 u nas cena ICSI dle postu oocytu a za PCSI je k tomu 3000,-

cuddle
autor
23. zář 2011

@werinka1 hele ja byt tebou zeptam se jich na tu genetiku, ze bys to chtela
1/ pokud si pamatuju vajicka jsi mela zrala ( pocet uz presne nevim , ale byly tam )
2/ oplodnovalo se ICSI, takze uz jste zvolili ten jistejsi zpusob nez prirozene i kdyz mate spermio OK
3/ vyvoj se zpomalil nebo zacal kolisat 3 den ne? to ti zavadeli zpatky?

3ti den dochazi ke spojeni vajicka, spermii - nejak to zacina spolu reagovat a pokud je tam neco spatne, proste se to zpomali, zastavi nebo neco podobneho
pokud by bylo spatne vajicko - nedoslo by k oplozeni - proste po tom ICSI by se neoplodnilo - my to meli 1 z 12ti
a pak se to vetsinou drzi pomerne dobre az do toho 3tiho - 4teho dne kdy to zacne stagnovat a mozna proto ti to radeji vlozili dovnitr, pac to neslo presne tak jak by podle tabulek melo a PK by pak nemela vubec cenu
oni se snazi na to ICSI vybrat tu nejlepsi spermii - ale samo je to jen podle vzhledu mrstnosti atd. to neznamena, ze ta spermie nese dobre informace , muze byt spatna i tak, to by to PSCI melo vyloucit

jajinka28
24. zář 2011

krásně sobotní dopoledne Vám všem🙂
Tak jak se dnes máte?Co nového??🙂
Já jsem si libovala, že nezvracím, že mi je jen nevolno, ale dnes chyběla asi vteřina k tomu, abych pozvracela sousedku, a to nehorázně 🤐 ..všichni mě chlácholili, že v naší rodině nikdo nezvracel, že taky nebudu, ale my holt musíme mít vše All inclusiv 😖
Krásně si užijte víkend a sluníčkové počasí🙂

bugee
24. zář 2011

Ahoj sluníčka 🙂
Neuvěřitelné se stalo skutečností - začínám po 19 dnech v práci odpočívat 😀 Už včera jsem vypadla z práce dřív a ZOO jsme sice odpískali, ale byli jsme na hodinové procházce se psy. Dnes jsem začala opět procházkou, pak jsem trošičku poklidila (ale spíš jen tak, aby se neřeklo...), dojela na malinký nákup (spíš jen tak něco na zub - začala jsem mít poměrně nehoráznou chuť na sladký ☹ , takže čokošky to jistí 😀 ), teď se cpu, za chvíli si vezmu knížku, a než manžel dorazí z práce, tak budu lenošit a číst si... No, a ty procházky, knížku, dobrůtky a lenošení hodlám tak nějak střídat až do zítřejšího večera 😀 Doufám, že i vám se daří relaxovat a že vám je v rámci možností dobře (i když zrovna psala @jajinka28 to, co psala ☹ ). Mějte se krásně a užívejte sluníčka 🙂

xavera
24. zář 2011

@bugee ahoj, to jsou dobré zprávy. Moc ti gratuluji, že máš ten pracovní maraton konečně z krku a pořádně si teď odpočineš. To já si dnešek taky skvěle užila. Bylo krásné počasí. Strávili jsme den v Liberci, kam jsme vyrazili včera navečer a ubytovali se v jednom krásném hotýlku ve starém hrázděném domě. Výborně tam vaří a já povečeřela úžasného lososa - tak to se mimi pomělo 🙂 Dnes ráno jsme navštívili výstavu psů a pak zašli do zoo. Cestou domů jsme se ještě na chvíli natáhli a odpočinuli si na louce a pak zašli na houby. Opravdová pohodička. Po příjezdu do Prahy jsme udělali týdenní nákup a já teď ještě řádila cca hodinku v kuchyni. Mám po třech měsících konečně skvělý pocit sama ze sebe, že jsem zvládla tolik pochůzek, nikde nikoho nepozvracela ani neomdlela...tak že by mi snad začínalo být lépe? Taky je to možná trochu díky tomu, že přestávám s utrogestanem. Už beru jen 1 denně a zítra chci vzít poslední, od pondělka tedy úplně bez!!! 😎 taky mi doktorka řekla, že až ho přestanu brát, můžu začít chodit plavat...takže se asi blíží i moment, kdy si dám pořádnou vanu 🙂

bugee
25. zář 2011

@xavera Od Tebe zprávy ještě lepší - to je bezva, že Ti je líp 🙂 To, cos zvládla včera, to bych měla asi na týden 🙂 Taky se moc těším, až přestanu brát utrogestan - ještě tak dva tři týdny... Dnes ráno jsem byla na 1,5 hodinové procházce s našimi psy a fakt jsem si to užila - je krásně, teplo, vyhřívala jsem se na sluníčku, v půlce jsem si na chvilku sedla na lavičku a kochala se... Prostě paráda 🙂 Ale manžel je v práci, tak se ještě víc těším, až si to takhle užijeme spolu - doufám, že ve středu a pak o víkendu, mělo by být zatím takhle hezky cca do 10. října 🙂 Jdu si číst, tak se měj krásně, ať Ti je už pořád tak dobře a můžeš si ten jedinečný stav užívat!

Ostatním beruškám přeju krásnou slunečnou neděli, ať vám je dobře a ať si mimískové v pohodě hoví v bezpečí vašich bříšek 🙂

gabulenka
25. zář 2011

@xavera @bugee holky už bych chtěla být v tolikátém týdnu co vy a věřit, že mi bude lépe. Opravdu si připadám naprosto nepoužitelná. Vždycky si třeba říkám, že si to namlouvám, ale pak se mi udělá zle a připomene mi to, že jsem v jiném stavu 😀 Lituju mého manžela, on se opravdu snaží a divím se, že ho ještě baví mě sledovat 😀 Pořád si na něco stěžuju, je mi blbě, na omdlení atd. Navíc vím, že ho zanedbávám, chybí mu aspoň tulení, když sex nemůžeme. Ale já nemám chut vůbec na nic 😒 Ani na jídlo. Beru spoustu léků a možná i ty mi nedělají dobře. Zítra a pozítří jdu sama na odběry krve, do teď se mnou jezdil manžel, tak mám strach, jestli to zvládnu. Ty rána mám opravdu náročný 🙂 Jinak možná skončím na hematologii, v úterý jdu ještě do CARu na kontrolu, mám špatné jednu hodnotu krve, něco se srážením. Tak mi držte pěsti, ať to v úterý dopadne dobře 😉
@jajinka28 nejsi v tom sama, my taky musíme mít vždycky všechno se vším všudy 😀 To měla sousedka štěstí 😀 😀 😀

jajinka28
25. zář 2011

@gabulenka ahoj gabulenko, teda to jsme dopadly 😀 já od včerejška jen zvracím a zvracím a to celodenně 🤐
už nevím co by mi aspoň trochu pomohlo, lízátka zaberou jen na chvilinku a pak je zas vymalováno..
tak se drž, v úterý budu moc držet pěsti, dej vědět, jak si dopadla 😉

gabulenka
25. zář 2011

@jajinka28 jojo 😀 děkuji 😀 já zvracím občas, ale to stačí 🙂 Mě radila doktorka pár věcí, ale to asi znáš. Zázvorový nebo obyč.kulatý placatý lízátka, po troškách cucat studenou colu (ale to prý jen v nevolnosti na začátku těhu, jinak je moc kalorická), kostky ledu nebo ledňák, nastrouhat zázvor a zalít vodou jako na čaj - ale to nemám vyzkoušený. Jinak jíst často a po malých dávkách atd. Musíme vydržet, máme co jsme chtěly, ale je to náročný 😀

jajinka28
25. zář 2011

@gabulenka gabulenko děkuju za rady, já už nevím co🙂 jojo, máme co jsme chtěly a máme to rovnou All inclusiv se vším všudy 😀 tak se drž, neboj nejsi v tom sama 😀 odpočívej a pozdravuj ty dva malé rarášky🙂

werinka1
25. zář 2011

Ahojky holky, máme za sebou krásnej víkendík, my i pouť u našich a pozítří mi končí lenošení a ve čtvrtek šupky do práce. Jak já se vůůůůůůbec netěšim. Zatim se doma ani trochu nenudim.
@cuddle Já měla ve středu OPU, ve čtvrtek sem si tam volala, všechny- 7- se oplodnily a v pátek už mi řekli, že se nevyvíjejí tak dobře a tudíž PK bejt nemůže. V sobotu mi je zaváděli a byli 7-mi a 9-ti bunečný. Já sem měla spíš obavu, že je to ve špatnych vajíčkach, protože když řekli, že je spermio OK, tak prostě v tom bejt chyba nemůže. Zítra volam do CARu a budu se chtít domluvit na tu genetiku než půjdem do dalšího pokusu.