1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

werinka1
15. črc 2011

@cuddle Dr. se to snažil vymyslet. Puregon dělají 300 nebo pak 600 a já potřebovala 450 IU. Tak mi to právě nakombinoval s tim menopurem. Dneska píchnu 250 IU puregonu a zítra mě čeká ďobanec decapeptylu, 175 IU Puregonu a 75 IU Menopuru. Auuuuuuu, to bude dílko. Už teď mam na pravé straně pěkné modřinky. No a když jsem koukala na tu injekci Menopuru.....to budou muka ☹ Teda pro mě....já bebíčko ☹
Já myslela, že se stimuluje 14 dnů standartně, protože mam stimulační protokol, kde je 14 řádků na 14 dnů. Příště budem zase o něco chytřejší. Je jasný, že budu zřejmě potřebovat vyšší dávky, takže půjdu do Menopuru nebo něčeho podobného co mi dr.doporučí, na ten puregon bych musela mít plat jak pan poslanec.

werinka1
15. črc 2011

Teda já sem drnda 🙂 🙂 Já si to popletla a puregon mi vystačí ještě na zítřek a ten co jsem si dokoupila dneska - 300 IU, tak ten použiju v neděli a zbyde mi ještě 50 IU. Takže menopur potřebovat nebudu a holt jim ho vrátim. No to budu před dr. vypadat jako že do pěti neumim počítat 😒 Ale teda udělala se mi pěkná modřinka na břuchu. A zvětšuje se 😢

111janinka
15. črc 2011

Ahoj děvčata 🙂 Tak jsem zpět z dovči a hlásím návrat do místní diskuze 😉
Zítra mě čeká kontrolní odběr a ultrazvuk. Jsem strašně zvědavá a z původního nadšení a těšení na nové informace mám už zase skoro strach. Jak se tu tak koukám, může být úroda folíků různá. ☹

cuddle
autor
15. črc 2011

@werinka1 ty tak to je divny, doktor prece vi co ti predepsal, kolik jsi toho vyfasovala a kolik teda mas jeste mit, to prece musi vedet a dle toho ti poradit....☹ ach jo aby clovek vsechno resil a myslel na vsechno sam, co?
no ja dnes kontrolovala bricho a po vpichach ani pamatky, vse to do tydny zmizelo, jen mam porad moncla na pazi, jak mi napichli spatne kanylu a udelala se mi tam srazenina a ted uz to zelena....no jako fetak 😀 😀 😀 😀
tech 14 dnu je tam vetsinou vzdy, u nas je 11-12 den vepsano predpokladane ukonceni stimulace 14 den predpokladany termin OPU

cuddle
autor
15. črc 2011

@111janinka tak pfuj pfuj zitra, neboj , nestresuj v klidu - kdyztak se poptej, ale oni stejne budou cekat na vysledky krve a podle toho upravi leky pripadne - to to leti za chvilku budes koncit 🙂

werinka1
15. črc 2011

@cuddle No jo, doktor se mi ptal kolik mi toho puregonu zbývá a já nevim proč, zafixovala jsem si, že mam ještě akorát na dnešek a ono to vychází ještě na zítřek. No tak hlavně, že mi nechybí, to by byl větší problém.
Já mam fakt to břicho už rozpíchaný, hrůza ☹ Potěšilo mě, že mi ten puregon vyjde a budu ušetřena dalších 2 inj.navíc.
Já sem si připadala jak největší feťák dneska v krámu když jsem hledala peněženku a z kabelky mi lezly ampulky s menopurem a injekční stříkačky 😀
tak to jsem nevěděla, že se stimuluje 11 - 12 dní, nevim jestli mi to někdo řekl a já to zapomněla, nebo mi to ani neřekli.....podle toho papíru jsem teda předpokládala 14 dnů a dneska mě dr.překvapil. Ale sem ráda, že to jde vcelku rychle. Jestli to teda dopadne dobře a půjdu na OPU, tak předpokládam, že to bude ve středu nebo čtvrtek a jestli si dobře pamatuju PK je 5 dní a pak transfer, tudíž ten další týden v po nebo út už by na to mohlo dojít 🙂 No jo, jenže to je zatim ještě tak nejisté.....
Přemýšlim, jestli mam cvičit Mojžíšovou, ale myslim, že tim nemůžu ničemu uškodit, jen nemůžu tolik zatáhnout bříško páč přeci jen pobolívá.

cuddle
autor
15. črc 2011

@werinka1 no jo ja vzdy kdyz to doma vybalila a pak kdyz jsem videla co jsem vsechno spotrebovala, tak fetak hadra....se divim ze mas tak rozpichane bricho, kdyz mas ten puregon, taky to nechava fleky jako bezna injekce? no tak uz jen par a budes mit konec, pak OPU a et JE 5-6 DEN PO den OPU se nepocita, zalezi jak se vyviji embryjka pri PK a jestli je uz 5 ty den nejake vhodne k transferu , to uz utece 🙂

111janinka
15. črc 2011

@cuddle Děkuji za podporu 🙂
Ani jsem si nemyslela, že na ty potvory bodací si tak zvyknu, že už mi to ani nepřijde. Větší strach mám opravdu z toho, co se dozvím. Ale i to už bude brzy za mnou a já, jak jinak, doufám že zakončeno úspěchem 😉
A jakpak ty se cítíš? Už si nic nepícháš.. jen odpočíváš, šetříš se a bereš vitamíny? 😉

werinka1
15. črc 2011

@cuddle ty píchance a modřinky mam spíš od decapeptylu. Nu, tak do 14 dnů, spíš dřív, když to půjde jak má, bychom mohli mít taky nějakýho bobíska u sebe a pak to čekání.....nabídli ti neschopnost? Pročítam tady ty diskuse a je to s těma folikulama a vajíčkama fakt různý. Většinou teda čtu, že odebraných vajíček bylo vcelku dost, ale málokteré se vyvíjelo jak mělo a nebo byly folíci prázdný. No holt to tam bude nebo ne....jen mam strašnej strach z toho zklamání ☹

werinka1
15. črc 2011

@111janinka Taky držím palečky 😉

111janinka
15. črc 2011

@werinka1 Děkuji a nápodobně 😉 Psala jsem to tu už mockrát.... ještě že se tady máme navzájem 🙂 Povzbuzujeme se, radíme si, držíme si pěstičky.... člověku je hned líp když ví že, na to není sám a že mu někdo naprosto rozumí 😉

tygrisek09
15. črc 2011

holky a jak je to s pojišťovnou při IVF - ICSI, co hradí a co ne? je ještě nějaká překážka stimulaci, pokud už máme spermio, horm. profil, genetiku?

luca77
15. črc 2011

Ahoj holky,mě třeba dala dr. v CARu vybrat čím chci stimulovat, buď Gonal v peru nebo Menopur.Říkám a jaký je v tom rozdíl,říkala,že v podstatě žádný.Účinek stejný akorád, že za Gonal se doplácí 2.500,-.Řekla jsem,že mi injekce vždy píchá máma,tak mi řekla,ať si vezmu Menopur.Takže budu stimulovat Menopurem(ale až v někdy v září).
@cuddle tak to je mi líto,že nakonec zbyli jen 2embryjka z takového množství 😒 ,to je stejně věda.A kdy se máš testovat?

111janinka
16. črc 2011

Tak se hlásím s výsledky kontroly. Taaaakže, folíci jsou a je jich prý dost (přesný počet neznám), bohužel jsou ale poněkud menší než by mohli být ☹ takže jsem dostala přímo tam jednu injekci - sestra říkala na podporu kvality vajíček. Pak jsem šla vyfásnout další léky ke koordinátorce - tentokrát Merional. Prý je levnější pro doplácení a nevadí že před tím byl Menopur. Po 11 si mám klasicky zavolat na výsledky testů a upřesnit následné dávkování.
Tož tak.
Doufám, že folíci ještě mají čas dorůst a že nebudu jako jehelníček zbytečně 😉

111janinka
16. črc 2011

Ještě jsem zapomněla uvést, že to začalo hezky, že jsem byla pochválena za výšku sliznice... což bude pravděpodobně dobrá zpráva 😉
Taky musím pochválit, že v sobotu tam vůbec nikdo nebyl, takže i s běháním z patra do patra to netrvalo dýl jak 20 min. 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka nene ja uz nic nepicham, vitaminy jen v ovoci a zelenine, beru jen utrogestan rano a vecer a pak nejake tabletky co doporucuji proti spineni, krvaceni ty jsem si tam kupovala , pac jsou rakouske

cuddle
autor
16. črc 2011

@werinka1 ne v caru mi neschopenku nenabidli, myslim, ze v den OPU si muzes rict, vystavi ti ji , ale ja si vzala 1 den dovolene a ted 2 , ale jsou holky co hned po OPU jdou na neschopenku, kdyby mi bylo spatne nebo neco, sla bych, ale rekla bych si o ni asi obvodni, nechci aby v praci kazdy vedel kam chodim a ze by se to rychle rozkriklo

cuddle
autor
16. črc 2011

@tygrisek09 IVF vykon mas hrazeny, leky 2000 IU dle toho cim stimulujes, pokud potrebujes vic, platis si to sama, ICSI pojistovna neplati hradis dle ceniku tveho caru, PK pojistovna neplati taky calujes sama, pripadne mrazeni taky pojistovna neplati, platis si sama - urcite ti v caru daji cenik

cuddle
autor
16. črc 2011

@luca77 testovat mam 10 den po ET, takze pristy vikend

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka jojo skladba tech leku je stejna, jen se to jinak jmenuje, Manopur je o neco drazsi, ja mela taky Merional, princip stejny - pac uz si to platis sama, tak to naskakuje rychle, ja mela nakonec dalsi 15 krabice a to je skoro 5 tis v tom Merionalu
sliznice je taky dulezita, aby se pak embryjku u tebe libylo, kdyz je nizka musi ji podporovat, aby dorostla - ja s tim mela vzdy problem , ale naposledy psal doktor 9mm a to bylo tyden pred ET a pry staci 7mm aby se plod udrzel
no ja se divala do te karty co mi tam napsal za velikosti foliku jak jsem byla zvedava 🙂 vzdy tam ma stranu velikost a pocet, tak jsem si to opsala 😀 😀 😀

111janinka
16. črc 2011

@cuddle co se týká vitamínů, dostala jsem od své doktorky (dost důrazné) doporučení na zejména kyselinu listovou a to v podstatě už v období plánování těhu, aby se tělo připravilo, následně prý podporuje zdravý vývoj plodu. Ideální je prý femibion. Tak se snažím poctivě, prý to hooodně pomáhá.

111janinka
16. črc 2011

@cuddle Byla jsem trošičku vyplašená že musím ještě na injekci a pro léky, že mě nějak nenapadlo šmírovat si kartu 😉
V protokolu už mám jen uvedeno, že za 4 dny je předpokládaný konec stimulace, už se nepíše nic o odběrech ani ultrazvuku. Ten by ale myslím ještě měl být, aby doktor určil aplikaci Pregnylu. Jak ty jsi to měla?
Určitě mi to poví koordinátorka až jí budu volat.... když ty jsi tu tak po ruce 😉

werinka1
16. črc 2011

@111janinka To je paráda, folíci dorostou, to nemusíš mít strach. K těm vitamínům - mě dr. řekl taky jen listovku, jinak nic.
Já sem si holky pěkně pospala, vstávala jsem před chvilkou, jsem posledních pár dní taky nějak unavená a spavá. Jenže čekam návštěvu na oběd a ještě nemam ani zadělaný knedlíky a k tomu chci dělat guláš, takže mam fofr 🙂

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka ja to mela prave takovy nejaky trosku jinak, mela jsem pak na stredu naplanovany dalsi ultrazvuk, uz zadna krev a doktor se dost divil co to je a volal koordinatorce - asi jsem byla nejaka vyjimka, kvuli te predesle zkusenosti s malyma folikama, jak to konci bezne ti nereknu, pregnyl ti u dali? urcite zavolat a pak se domluvit co teda dal, jestli ti to reknou jen po telefonu a nebo si te pozvou jeste na ultrazvuk

cuddle
autor
16. črc 2011

@111janinka jo listovku to rikala doktorka kdyz jsem oznamila, ze bych chtela otehotnet, ale rvat se ni 2 roky fakt nema moc cenu, to bych byla pripravena jako blazen a penezenku mela o 10 tis lehci ☹ brala jsem stridave nektere mesice, doporuceno to baby calibrum, tam je ji pry hodne a pak jsem mela kotvicnik prave na podporu rustu sliznice, koupila jsem si i caj, ale ten je tak horkej, ze jsem to zvladla zatim jen 2x a uz do toho asi nepujdu brrrrrrrrrrrrrrr...... 😒

111janinka
16. črc 2011

@werinka1 Taky se přiznávám ke zvýšené únavě. Bohužel jsem si stanovila ranní píchání, takže musím vstávat i o víkendu ☹ Ale už se mi párkrát podařilo usnout přes den, což je u mě nevídané. Takže nějaký vliv to asi mít bude. Minimálně ten, že se tělo musí snažit víc než obvykle a je z toho unaveno 😉
Při vaření přeji hodně zdaru a aby návštěvě chutnalo 🙂 Já mám uvařeno ale hodlám upéct buchtu když už mám ty meruňky 😉

111janinka
16. črc 2011

@cuddle Pregnyl mi právě ještě nedali, takže nějaká návštěva tam pravděpodobně proběhne. Ještě se teda poptám, určitě to bude zajíma i "flyaway" 😉
Kotvičník doporučuje švagrová. Hodně se zajímá o bylinky a má zaručené úspěchy. Taky mi dle čínské medicíny spočítala "plodné dny" a 23. července by se nám mohla podařit holčička. Je to plus mínus datum OPU.... tak mě to dost potěšilo 🙂 Obvykle na to moc nevěřím, ale ona je snad opravdu čarodějnice, v rodině tak pomohla už mockrát. Mimo jiné díky ní vím o svém problému se štítnou žlázou.. je to moje alternativní lékařka 🙂

flyaway
16. črc 2011

@111janinka Zdravím po dovolené! 🙂
No vidíš to, hodně foliků, pěkná sliznice a ukončení až za čtyři dny - to bude bohatá úroda 😉
Já jdu na UTZ teprve v pondělí, tak jsem napnutá jak malý trenky 🤐
Vitamínky (Calibrum Babyplan) beru už cca rok, tak snad mám vitamínově předzásobeno 😎
Jojo, flyaway určitě bude zajímat, jak je to s tím Pregnylem!!! 😀
Jůůů, a nemá ta Tvoje švagrová nějaké konzultační hodiny nebo tak...? 😵

flyaway
16. črc 2011

@werinka1 Jééé, škoda, že bydlíš tak daleko, dneska bych si dobrej gulášek taky dala!!! 😀

cuddle
autor
16. črc 2011

@werinka1 taky dneska varim gulas, hovezi, ale s chlebem - manzel si objednal pry ma na nej chut, no dikybohu za vynalez jmenem papinak, zavru to tam a hotovo 😉