1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
12. říj 2011

@xavera Jojo, hróózně se mi ulevilo, že na ní "nemusím" (ono to není povinné, ale moje dr. mě do toho fakt tlačila, že už kvůli věku...), jsem ráda, že nám nabídli alternativní neinvazivní vyšetření. Moc! A teď už si říkám, že ještě dva dny (odškrtávám zajíčky 🙂 ) a budu ve 2. trimestru, tak snad ta největší rizika mám za sebou... Navíc pomalu vysazuju utroš - včera, když jsem vynechala tu odpolední dávku, tak mi bylo tak skvěle 🙂, vše se tedy v dobré obrací... No a teď jsme na tom v podstatě stejně, ne?

Po dnešním screeningu jsem to oznámila rodině, tak je velký haló 🙂 (všichni na to čekali s námi 13let...), jsou celkem nadšeni.

xavera
12. říj 2011

@bugee skvěle to dopadlo...moc Vám to přeju. A hurá do druhého trimestru! Je to úlevička, viď? I s tím utrošem - přesně vím o čem mluvíš. Taky mi bylo tak krásně a pořád je, když odešla ta únava i zvracení. A rodině jste to řekli až dnes...tak to je velká zpráva - budete to slavit? 13 let, ty jo! To klobouk dolu za vaše nervy, teda 🙂 tak ještě jednou moc gratuluji a užijte si krásně dnešní dobré zprávy.

xavera
12. říj 2011

@bugee no jasně, že jsem na tom stejně, já jdu zítra na další kontrolu, tak jsem jak na trní. Jestli bude vše v pořádku, tak koupím ten přístroj na poslech srdíčka, ať se mohu klidnit sama 🙂

tina74
12. říj 2011

@bugee Ahoj bugee, to jsou úžasné zprávy! Mám obrovitánskou radost! A jsem z toho úplně dojatá! Ještě jsem nedojela z práce domů, potřebovala jsem si dát něco k jídlu, tak teď sedím v jednom nákupním centru, čekám na večeři a servírka docela koukala, proč jsem taková uslzená🙂 Napíšu víc později...

bugee
12. říj 2011

@xavera To je bezva, že jdeš zítra na kontrolu, určitě bude vše v pořádku, tak se těš na další kontakt s mimi - já se těším na další krásnou fotku od Tebe a další info o tom, o kolik vyrostlo (to už bude vážně obr) 🙂

@tina74 Neplač, beruško 🙂, schovej si slzičky dojetí na svůj screening - budeš je potřebovat 🙂 Já plakala, když jsem odtamtud odcházela a dostala do ruky fotku (sice za 160 korun 😒 , ale krásnou, jen ji sem nemůžu dát, protože nemám scaner - zkusím zítra v práci). Mimčo si tam hoví jak paša v harému 🙂, když jsem to viděla, tak ze mě spadl všechen stres a slzy tekly proudem zároveň s přiblblým úsměvem 😉

xavera
12. říj 2011

@bugee jsem zvědavá kolik bude měřit. Podle PM budu 14+6. takže podle tabulek nějakých 10 -11 cm....tak uvidíme, jdu až odpoledne, tak sem písnu v podvečer 🙂

cuddle
autor
12. říj 2011

@bugee to je krasny, konecne to vsechno vypada , ze to dobre dopadne, moc ti to preju 😉

bugee
12. říj 2011

@xavera Taky jsem zvědavá - 10cm, to už je opravdu míra 🙂 - držím palce a moc se těším, až zítra napíšeš!

@cuddle Děkuju, přála bych si, aby ses k nám taky připojila a mohly si to užívat spolu - určitě tu budu na Tebe čekat 😉

cuddle
autor
12. říj 2011

@bugee ty uz budes tou dobou rodit 🙂 budu pak skemrat o info at si vzpomente na to jake to bylo u vas 🙂)))

bugee
12. říj 2011

@cuddle Tak to budeš mít určitě od nás z první ruky, to slibuju 🙂 Máte nějaké nové zprávy o adopci? A co kočička, jak se jí daří?

cuddle
autor
12. říj 2011

@bugee socialni pracovnice prijde 20.10 na cumendu na byt a pak uz to budou posilat na kraj, doufam, v jarni pripravu ...
kocicka se ma dobre, vcera jsme byli na veterine odcervit a ma 2,6 kg, pani doktorka ji odhaduje na 4,5 - 5 kg

bugee
12. říj 2011

@cuddle Tak to jsou taky super zprávy, budu držet palce, ať je to schvalování co nejrychlejší! A kočičku za mě podrbej za ouškama 🙂

tina74
13. říj 2011

Moje dnešní aktualizace🙂
snažilky:
flyaway - 1IVF - OPU 27.7., ET 2.8. - 1 zavedené, 3 zamražené, TT i krev 13.8. negativní, 16.10. kontrolní UTZ před KET
ma.ja - 5xIUI, 3xIVF - OPU 27.8. ,30.8.ET ,14.9.krev negativní, tím naše snažení končíme a čekáme adopťátko
etra - 9 pokus (3 IVF, Kety ? , Nativ ?) 4 vajíčka, 3 embryjka zavedená 18.7., 8.8.krev-negativní, další pokus na podzim
lenivoni - 2IVF.,29.7. OPU,3.8. ET (PK) - 1 embryjko, zadne mrazacky - negativni
katerrinkaa - 1IVF - srpen 2011, 8.8. zastaven cyklus, 24.8. zahájena stimulace, OPU 3. 9. - 12 vajíček, po OPU hyperstimulační syndrom II. až III. st - 8 denní hospitalizace, kapačky, zotavená a vyčkání na nový menst. cyklus, KET 3.10. - 2 zavedená, 1 zamražené ( zbylých 5 se postupně nevyvíjeli dobře)
werinka1 - nevydařené 1.IVF, v listopadu (snad) 2.pokus
vanule - 1.IVF stimulace začne 16.9 OPU 29.9. ET pravděpodobně 4.10.
tygrisek09 - 1.IVF-ICSI - 4. den stimulace, 31.8. - utz
cuddle - 1IVF - ET negativni, KET // - spontalni potrat v 6tt - cekam na porevizni ms, 30.9 - genetika konzultace, histologie nalezu negativni, 3.10 plan ultr na kontrolu sliznice, mozna stimulace po 2ms ( listopad???)

tehulky:
janijacek-1 IVF, OPU 26.8. , 12 vaj, 10 opl.,31.8. ET 1 emb., 4 mraz., 10.9. //, 14.9.HCG 235, UTZ 26.9. srdicko
gabulenka - 1IVF - OPU 8.8., ET-13.8.-2embryjka,6mrazáčků, 24.8. //, 2.9. 4mm-dvojčátka, máme srdíčka a rosteme
pentagras - 2 IVF -13.8.- 2 embryjka,13.8. - ET 1embryjka a 1 je sněhuláček , 24.8 //, krev 26.8.Hcg 810, 8.9. utz - 7,8mm a srdíčko, 9.9.utz car- předána ke svému dr
hp - 1 IVF,OPU 26.7.,ET 30.7.-2 embrya,4 do mrazáčku.12.8.//,UTZ a krev 19.8.
maarina - 1IVF - ET 22.7 - 2 zavedená, 4.8 -pozitivni hcg 468:8, 12.8.krev
xavera - 1IVF - OPU 12.7., ET 16.7., 27.7. - 88,6 Hcg, 3.8. - 2100 Hcg, 20.9. - UZ - 6 cm, screening OK
111janinka - 1IVF - OPU 23.7; ET 29.7 - 1 embr; 7.8.//; 9.8.HCG 137;UTZ 31.8. srdíčko, 5.9. kontrola gyn.
leeela - 1 IVF - ET 22.7, 29.7 pozitivní TT, 3.8 prví test z krve: HCG 400, KO 8.8 :HCG 2625, UTZ 22.8,Mimi'A' srdíčko,6+3, mimi'B' zatím bez srdíčka, 6+1,předána k obvodní Mudr, KO 24.8
bugee - 3IVF - OPU 30.7., ET 4.8., 31.8. UTZ ♥ 5mm, UTZ 7.9. 1,1cm; UTZ 19.9. 2,3cm; 10.10. 5,87cm; 12.10. screening OK (1/2100) a 6,46cm
moninka2 - 1.IVF, OPU 11.8. , oocytů 11, ET 16.8. 2 embryjka zavedená, žádný mrazáček, 31.8. //, 7.9. UTZ 9,4mm zatím bez srdíčka, 13.9.UTZ srdíčko, další kontrola 4.10.
tina74 - 2.IVF - OPU 2.8., ET 6.8., 17.8. //, UTZ 30.8. - ♥ 4 mm, UTZ 8.9. - 1,1 cm , UTZ 21.9. -2,1 cm, 13.10. screening OK (1:3280), 5,89 cm
Jajinka28 - 2.IVF, OPU 17.8., ET 20.8. - 2 embryjka , TT 1.9. //, KO 21.9. UTZ ,srdíčko, těhu průkaz, 12.10. - 2,8 cm, vše ok, screening 1.11.

tina74
13. říj 2011

Milé holky, tak to máme za sebou! Miminko bylo velice čilé, mávalo ručičkama, kopalo nožičkama, šudlalo si ručičkama hlavičku (hlavně nosánek, když mu ho paní doktorka chtěla zkontrolovat), různě poskakovalo... Ale paní doktorka ho velice chválila, jak s ní krásně spolupracuje🙂
Šíjové projasnění i nosní kůstky jsou v pořádku. A taky všechno ostatní, co paní doktorka prohlížela.
Miminko je pěkný macík. Nejdřív mělo 6,1 cm, což vyšlo na 13tt + 5, pokud se nemílím. Druhé měření (to už nebylo tak našponované) vyšlo na 5,9 cm. Každopádně je docela napřed... Paní doktorka to přičítá prodloužené kultivaci při IVF a mojí výšce🙂 Krevní testy jsou taky v pořádku. O něco vyšší byla hodnota beta HCG, ale nic alarmujícího. Celkové riziko (i se zohledněním mého věku) na Downův syndrom mám 1:3280, u trizomie 18 téměř 8 tisíc, u trizomie 13 téměř 25 tisíc.
Jinak je všechno normální - děloha, placenta, vaječníky. Můžu cvičit a pohlavní styk nevadí. A ty nedávné bolesti přičítá paní doktorka zvětšování miminka a dělohy. Pokud nebudou silnější než během menstruace (což nejsou), není důvod k obavám🙂

tina74
13. říj 2011

@jajinka28 To je fajn, že kontrola dopadla dobře. Včera jsem nestíhala, tak píšu až dnes...
@xavera Těším se na dnešní zprávy od Tebe!

tina74
13. říj 2011

Dívala jsem se teď na rozměry miminka @xavery a @bugee a myslím, že jsem to špatně pochopila. Paní doktorka asi říkala, že podle velikosti je to konec 13. týdne, 12tt + 5 (dnes jsem 12tt + 1 podle PM). Taky se dívám, že první měření bylo dokonce 6,2 cm.

tina74
13. říj 2011

Ještě přidávám fotečku🙂 Tady nám zrovna nechce ukázat nosánek🙂

bugee
13. říj 2011

@tina74 Mám z vás obou velikánskou radost 🙂 Máš pěkného obříka 🙂 Trochu Ti závidím to cvičení... Taky bych ráda... Jinak máš krásné výsledky, to je paráda, mimísek je nádhernej a má se krásně k světu! Jen tak dál 🙂

@xavera Netrpělivě Tě vyhlížím... 🙂

No, a já jsem před chvilkou dorazila od zubařky - byla jsem tam těsně před IVF v červenci, teď mě začal bolet jeden přední zub, který mi v červenci čistila... ☹ Tak jsem jí řekla, že potřebuju i razítko do průkazky a že co s tím zubem. Dala mi na výběr dvě varianty - buď navrtá do zubu po umrtvení větší jamku, aby byla výplň větší, ale musela by mi dát tu injekci, nebo si v Profimedu koupím nějakou pastu na 30-tidenní použití a budu si ji nanášet na zuby a sklovina se mi nějak dotvoří či co a přestane to bolet. Samozřejmě jsem zvolila bezbolestnou variantu č. 2 a těšila se, jak mi dá razítko do průkazky a půjdu... Ale to jsem se sakra zmýlila! Začala mi kontrolovat všechny zuby, až narazila na nějakou pětku dole, kde je prý malý kazík, tak ho odstraní ještě rychle bez injekce - no, tak z malého kazíku se vyklubal kaz jak prase a já jen cítila, jak mi bolestí tečou slzy, jak si vrývám nehty do stehen a stékají krůpěje potu po zádech dolu - holky, měla jsem na ní takovej vztek a zároveň bych jí nejradši z toho křesla utekla a už se nikdy nevrátila - můžu říct, že radši sto injekcí pregnylu do břicha než tohle 😢 Přežila jsem to a mimísek snad taky, ale doufám, že takovýto zážitek byl do porodu poslední! V každém případě si pustím AngelSounds, abych si bublinku zkontrolovala.

janijacek
13. říj 2011

@xavera Ahoj 🙂 To je fajn, že už je Ti dobře..Já jsem pak celý den také v pohodě...takže mohlo tobýt horší...Tak budu čekat na ten 13. týden 😎

janijacek
13. říj 2011

@tina74 Nádherná fotka! Moc Ti to přeju 🙂

janijacek
13. říj 2011

@bugee To je mi líto, typická návštěva u zubaře... 😒 Chuděrko...Ale mimísek si to ještě pamatovat nebude, tak je to dobrý....Takový ošklivý tréning na porod... 😅

tina74
13. říj 2011

@bugee Co se cvičení týká, paní doktorce se nelíbil můj nápad posilovat záda na veslovacím trenažeru, protože by to byl záběr i na břicho. To mi ale říkal i manžel☹ Doporučovala plavaní nebo těhotenskou jógu. Já jsem před pár lety byla párkrát na power józe a to byl hrozný záběr. Hlavně jsem na to byla šíleně neohebná. Tak nevím, jestli by na mě jóga nebyla příliš, ale možná se tam pro zajímavost půjdu podívat. Na plavání mi vadí studená chlorovaná voda, ale teď bych to možná i skousla, když nemám jiný pohyb.
Neboj, třeba se vaječníky už konečně umoudří a budeš moct cvičit taky. A když ne, tak to pak určitě doženeš, až se narodí miminko. To pak budeme mít všechny pohybu až až!
Tvůj dnešní zážitek se zubařkou zní hrůzně! Můj zubař bez lokální anastezie nejspíš nebude chtít dělat nic a bojím se, že nějaký kaz taky najde. (Přiznám se, že se mi teď v těhotenství z čištění zubů docela zvedá žaludek. Ne že bych si je proto nečistila, ale snažím se to trošku urychlit.) Tak nevím, jestli bude malá injekce v těhotenství přijatelná nebo bude muset zubař odložit ošetření na později. Dnes jsem se na to ptala sestřičky a řekla mi, že to musí posoudit konkrétní zubař podle toho, co přesně píchá a kolik. 100 % ale vím, že se v těhotenství nesmí dělat rentgen zubů. Ten mi normálně dělají při každé preventivní prohlídce (tj. 2 x do roka). Bez toho se tentokrát budeme muset obejít. Průšvih by byl, kdyby mi nedejbože opět odešel nerv v nějakém zubu, protože endodoncii by bez rentgenu a anestezie neudělali už vůbec. To se teď ale určitě nestane, když jsem na jaře měla rentgen, a tudíž by žádné kazy, případně nově vzniklé, neměly být tak fatální.
Miminko určitě bude v pořádku. Večer mu za statečnost přečti nějakou hezkou pohádku! 🙂

tina74
13. říj 2011

@janijacek Děkuji!🙂 Originál vypadá líp, bohužel nemám moc kvalitní scanner☹

bugee
13. říj 2011

tina74 Zkontrolovala jsem bublinku, je v pořádku - 154 úderů srdíčka za minutu je OK. Měla jsem vítr, protože jsem navíc dnes na ranním obchodním jednání prochladla, bolí mě spodek zad a píchá dole v podbřišku, teď večer to bylo horší - zlepšilo se to s horkým čajem a zabalením do teplé deky, tak doufám, že to bude dobrý...

bugee
13. říj 2011

@janijacek A jak se máš Ty? Je Ti líp?

bugee
13. říj 2011

@xavera Už jsem trošku nervózní, jsi OK? Doufám, že kontrola dopadla na výbornou a žes to šla oslavit...

tina74
13. říj 2011

@bugee Taky už jsem se párkrát dívala, jestli je tady něco od @xavery... A pořád nic... Tak nám určitě napíše zítra...

bugee
14. říj 2011

Pěkné mrazivé ráno, berušky!
Dnes zůstávám doma - jdu se potit, to včerejší prochladnutí je silnější, než jsem si myslela 😒 Aspoň zregeneruju i po těch stresech, tento týden to bylo jak na houpačce - chvilku totální stres před každou kontrolou, chvilku radost a nadšení... Snad se to už uklidní. Dnes poslední den 1. trimestru, zítra začínám druhý - hurá 🙂 !

@tina74 Nahlížela jsem včera taky skoro do jedenácti, jestli se nám @xavera neozve...

@xavera Budeš nás mít na svědomí... Napiš co nejdřív, vůbec nepřipouštím, že by něco nebylo v pořádku, ale už jsem fakt nerves!

Jdu se potit, tak snad až se objevím znovu, už tu bude krásná fotečka a nadšené komentáře.

tina74
14. říj 2011

@bugee Ahoj bugee, já už jsem dnes od půl sedmé u počítače, vyřizuji různé resty. Včera jsem brzy zalehla, byla jsem z těch nervů a následné radosti úplně vyčerpaná. Hezky se vylež a odpočni si - prochladnutí je potvora. ☹ Já se zatím kupodivu držím, ale asi je to tím, že do práce (ven) chodím jen pár dní v týdnu a pořád hrozně moc spím.
To je paráda, že už Ti oficiálně končí 1. trimestr! Mně podle průkazky až příští úterý, ale podle velikosti miminka už vlastně taky dnes🙂 Každopádně ze mě po včerejšku spadl šílený stres a strach...
@xavera Pořád čekáme! Ozvi se nám!

xavera
14. říj 2011

ahoj holky 🙂 všechny moc zdravím a omlouvám se za nepřítomnost. Včera jsem skončila s vyšetřením až 17 a pak už mazala na sraz s kámoškou - měly jsme domluvenou večeři. Večer cestou domu se mi udělalo tak strašně špatně, že jsem měla po příchodu svých starostí dost kolem záchodové mísy.

Tákže....včera jsem se dozvěděla pěkný houbelec. Nejdůležitější zpráva, že jsem viděla stále tlouci srdíčko a to mě krásně uklidnilo. Miminko tam ale bylo stočený do tak příšerný polohy, že se nedalo ani změřit, ani vyfotit. Vím pěkný prdlajs, ale doktorka se smála, že vypadá dobře a že budeme mít doma nejspíš atleta. ( minule taky stálo na hlavě ) holky, já se picnu, proč si tam normálně pohodlně nelehne? Takže další kontrola za měsíc, a ve 20.týdnu ultrazvuk v Gennetu.