1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
19. říj 2011

@tina74 taky mě to napadlo, ale právě že bych měla být jakoby 14 dnů po menstruaci ☹ je to divný pocit, záda mě teda strašně bolí už přes týden, ale to břicho dnes v takové míře poprvé..ale moc děkuju za odpověď!

tina74
19. říj 2011

@jajinka28 Já jsem to asi špatně spočítala. Tobě teď vlastně běží 11. týden... Tak to ale může být tím, že roste děloha a všechno se to tam napíná. Paní doktorka mi říkala, že je to v pořádku, pokud bolesti nejsou silnější než při menstruaci.
A nemůžeš si zajít k doktorovi? Když bolesti zad trvají už přes týden, tak je to minimálně hodně nepříjemné. Třeba by Ti na to něco dal nebo poradil, jak to řešit...

kuc
20. říj 2011

Zdravím, jak jistě víte jsem Vaše faninka a všem držím palečky. Jajinko pokud máš nějaké obavy tak bych si hned ráno zašla k doktorovi, jestli je rozumný tak tě prohlédne a také uklidní. Vy máte koníka a já si psala " těhotenský deníček kam jsem si zapisovala svoje obavy, pocity, kontroly, prostě všechno začala jsem stimulkou a skončila pár týdnů po porodu protože to jsem už měla jiné starosti ( nádherné ). Různé pobolívání břicha jsem měla prakticky celé těhotenství a jak píše tina může to být zvětšováním se dělohy a mě tehdy říkali že jak jsem malá( mám jen 148 cm ) tak že můžu mít i krátké úpony na kterých děloha drží a jak se žvětšuje a těžkne tak se více napínají. Děvčátka jak vám ty týdny krásně naskakují tak se za nedlouho dočkáte i prvních pohybů u mě to bylo přesně 19+0 ( na sylvestra ) a přesně za týden je poprvé ucítil i manžel když mi přiložil ruku na břicho. Zaručuji Vám že potom co své mimi poprvé ucítíte tak už by jste ho nedali za nic na světě a rozplynou se i Vaše pochybnosti. Tím jak se bude hýbat bude dávat o sobě vědět že je v pořádku.Zhruba ve 33 týdnu jsem od soboty večera přes celou neděli necítila pohyby tak jsem v pondělí ráno celá nepříčetná hrůzou běžela k doktorovi a po prohlídce jsme miminku společně vynadali že nemá být líný a děsit maminku. Už se moc těším jak si budete zdělovat svoje pocity z prvních pohybů. Mějte se moc hezky, příjemné těhulkování bez zbytečných komplikací. Našim snažilkám přeji co nejdříve úspěch NEVZDÁVEJTE TO !!!!

tina74
20. říj 2011

Dobré ráno, holky🙂 Tak jsem se právě vrátila ze své průzkumné výpravy do Podolí. Ještě nikdy jsem tam nebyla a musím říct, že to tam na mě udělalo velice dobrý dojem🙂 Příjemné prostředí, milý personál. Už jsem se skoro začala těšit na porod...
Registrace příští týden nevypadá nijak nereálně. My jsme dnes dorazili až kolem 7 hod, těsně než se otevřela kartotéka, a před námi bylo přesně 12 lidí... Po nás jich ještě taky pár přišlo, ale Ti už asi měli smůlu... Příští týden, "na ostro", tam samozřejmě pojede manžel dřív, ale dnes to takto orientačně stačilo...
Kdyby byl pak v den D stopstav, možná bych pak uvažovala o Mělníku, jako @bugee. Velice mi to tam doporučovala paní doktorka, která mi dělala NT screening.

tina74
20. říj 2011

@jajinka28 Jak Ti je?

jajinka28
20. říj 2011

@tina74 ahoj Tinko, moc děkuju za tvé rady a podporu..dnes už je to mnohem lepší..na ty záda jsem se ptala doktora minulý týden a říkal, že jak jsem malá a vše se zvětšuje, tak to tlačí do zad..s těma bolestma to bude asi podobné, protože jsem prodělala 4 celkem závažnější gynekologické operace a pokaždé mi museli odstraňovat i srůsty, kterých prý mám plné břicho☹..no a teď posledních pár dnů se mi bříško zvětšilo, tak to bude asi opravdu tím, jak se to tam všechno šponuje a tahá..je to hnus hnusnej..byla jsem rozhodnutá, že pokud to bude bolet i v noci, že pojedu na pohotovost, ale jak jsem si vzala utroš, hned jsem usnula a ráno už je to znatelně lepší, pořád to krapet pobolívá, ale už se nekroutím jak had..
musím se na to zeptat doktora, mám strach z toho, až se dostanu fáze břicho jako buben, co ty srůsty budou dělat, to budou asi bolesti jako porodní☹
a jak ty se máš, doufám, že vše v naprostém pořádku, že se krásně opečováváš a rozmazluješ🙂

jajinka28
20. říj 2011

@kuc ahoj kuc, děkujeme za tvá slova, jsou vždy plná optimismu 🙂 😉
tak jsem si právě spočítala, že pokud by ten náš mrňousek byl tak šikovný jako ten tvůj, tak bych mohla ty první pohyby dát manželovi k Vánocům🙂už se moc těším,až budu mít zpráy nejen z utz, ale až nám je bude posílat i miminko přímo z bříška 🙂

cuddle
autor
20. říj 2011

ahoj holky doufam , ze se mi to mate vsechny dobre....
dnes mela dojit pani ze socialky kuknout jak bydlime, ale onemocnela, takze se to odklada.....no co se da delat... 😒

tina74
20. říj 2011

@jajinka28 Tak snad Tě to bude pobolívat jen občas...
U mě je teď zrovna všechno v pořádku. Nic nebolí, energie mám přes den nesrovnatelně víc, už mi to líp myslí. Nastal zlom mezi 1. a 2. trimestrem a taky braním a nebraním utroše🙂 Jen pořád hrozně dlouho spím. Dnes jsem vstávala kvůli Podolí o půl šesté a když jsem se pak vrátila, chvíli jsem něco dělala, ale pak na tři hodiny odpadla. Stejně tak v pondělí - to jsem vstávala brzy kvůli práci, odpoledne se vrátila domů a hned šup do postele🙂 Zítra jdu poprvé plavat, už se moc těším. Od listopadu ještě budu mít jednou týdně těhotenskou jógu.

tina74
20. říj 2011

@kuc Ahoj, na pohyby už se moc těším. Zatím mě uklidňují aspoň AngelSounds🙂

jajinka28
20. říj 2011

@tina74 tak to je moc fajn, že už je konečně líp a že si to těhulkování můžeš krásně užívat🙂s tím spaním to je jen dobře, tělo si to žádá, tak hezky pospávej, prospěje to Vám oběma 😉 já bych taky jen spala a spala, ale já ještě beru utroš,takže pořád jak "sjetá" a už se nemůžu dočkat, až s tím seknu a budu zase fungovat jako svéprávný člověk 🙂
takže v Podolí se ti líbilo??tak to je paráda, my se tam chceme jít podívat příští týden a na registraci 12.11.
koukám, že si opravdu začínáš užívat - plavání, těhu jóga..to je prostě paráda!! 🙂

jajinka28
20. říj 2011

@cuddle jé, tak to mě mrzí, to je teda pech..člověk se na to připravuje a pak tohle..ale lepší uzdravená sociální pracovnice, než protivná nemocná 😉

werinka1
20. říj 2011

Ahoj holky, tak si sem jdu postěžovat ☹ Od víkendu mě bolí v podbřišku, je to taková zvláštní bolest - nebolest. Chvilku ho cítim, občas mi projede takovej trošku pichlavější bolest až jakoby mravenčení, naštěstí žádný výtok nebo tak. Včera jsem naběhla k doktorce. Udělala mi stěry a do pondělí musim čekat, jestli to není opět zánět!!!! Vyšetření bylo dost nepříjemný, takže něco tam dole neni v pořádku, ale zase to nebylo nic tak hroznýho jako když jsem měla ten zánět po revizi. Údajně by to taky mohl bejt močák. Jenže mě kromě toho občasného bolení a lehounce zvýšené teploty (večer) vlastně nic není. Při močáku to údajně bolí při čůrání a to je u mě v poho. No nepictly by jste se už??? 😠 Chtěla jsem po ní atb protože mam úplnou hrůzu, že by se mi to rozjelo jako minule, ale dr. mi řekla, že mi atb takhle naslepo nedá. Takže já vlastně jen oddaně čekam do pondělka jestli ta kultivace něco ukáže. akorát mi pěkně štve, že pokud to zánět je, bude se to jenom zhoršovat a já čekam a čekam a čekam a nic! Navíc máme jít v PO na imunologii a hned další den na genetiku, takže mam strach, abychom to nemuseli odložit ☹ Já už se z toho fakt zbláznim ☹

bugee
20. říj 2011

@werinka1 Teda děvče nešťastný, ty si nedáš pokoj? To je děs, že Ti nemůže být chvíli dobře 😠 A to čekání na výsledky - místo, aby sis od toho na chvíli odpočinula, tak se zas objeví něco jiného a zase musíš čekat... Je to blbý, vůbec Ti to nezávidím, a ještě přes víkend, to bych se picla ☹ Nemáš to teda vůbec lehký! Budu na Tebe myslet a držet palce, aby to byla jen nějaká maličkost, aby to bylo brzy v pořádku a nemuseli jste nic odkládat. Těšíme se všechny, až se k nám přidáš 🙂 Tak hodně štěstí!

bugee
20. říj 2011

Jinak já jsem dnes nějaká rozlámaná, hlava mě zas bolí od rána (určitě tím počasím - chvíli sluníčko, pak zas déšť a vítr, pak zase sluníčko a zase déšť)... Byla jsem celý den mimo kancelář na jednání, zima tam byla jak v morně, doufám, že jsem si neodnesla nějaké nachlazení. Teď jsem dorazila dom, udělala jsem si horký čaj s medem a zázvorem a jdu si na chvilku lehnout, snad to všechno zažehnám 🙂

werinka1
20. říj 2011

@bugee Moc děkuju, jsem z toho prostě nešťastná. Snad to bude opravdu jen maličkost. Docela vážně začínam uvažovat o té diagnostické laparce, hystereskopii a chromopertubaci. Dr. mi zvyklala. Prý si takhle třeba vyplácam tři pokusy a přitom by tomu spontánímu oplodnění mohla bránit jen maličkost a při té laparce by to prostě všechno zkoukli a případně "napravili".

bugee
20. říj 2011

@werinka1 Dávám za pravdu paní doktorce. Jdi do všech diagnostik, které můžeš podstoupit, ať se vyloučí veškeré drobnosti, které Ti mohou úspěšnost dalšího pokusu zkomplikovat. I Ti to zlepší psychiku, když budeš vědět, že jsi pro to udělala vše, cos mohla, a nebudeš si říkat: "Možná kdybych na tu laparku šla..." Ať můžeš mít při příštím pokusu pocit, že to je stopro 🙂

jajinka28
20. říj 2011

@werinka1 werinko taky bych se přiklonila k laparce a hystereskopii..mně ji tenkrát taky dělali a zjistili co všechno právě brání mít miminko..bohužel nám řekli spoustu špatných zpráv, ale u nás je to prostě komplikovaný, ale chci říct, že Dr. říkali, že se může velice dobře stát, že i přes to všechno otěhotním přirozeně, všechno ti to tam profouknou, vyčistí, jakoby "nakopnou" a moje kamarádka do 3 měsíců byla těhu🙂
držím pěsti, drž se!!

werinka1
20. říj 2011

@bugee
@jajinka28 Holky jste hodný, moc děkuju za dodání odvahy. Já mam jen strach z toho, že si tim zas něco po...... Moje zkušenost je taková, že po první laparce kvůli cystě mam podezření na srůsty na pravé straně(i dle dr.), která by měla být průchozí, levá strana údajně neprůchozí. Když si vzpomenu, jaký to bylo po operaci, jak to bolelo, hlavně vyndání drenu, tak mam husinu a tenkrát jsem řekla, že už nikdy více!!!! A navíc cysta do týdne zpět.....Možná že sem bebíčko.... Teď mě po revizi dělohy stihnul akorát zánět a bůhví co se vyklube ještě z těch problémů teď.....Takže moje důvěra v jakýkoliv výkon je pod bodem mrazu ☹

jajinka28
20. říj 2011

@werinka1 chápu tě, já prodělala 4 gyn. operace a taky jsem se dušovala, že na další už nikdy..ale jsme bojovnice a náš cíl je tak silný, že to zvládneš!..nejhorší je vytáhnutí drenu, ale uvidíš, že výsledek bude stát za to🙂
ty srůsty ti aspoň odstraní, bohužel se udělají znovu, ale aspoň na nějaký čas budeš mít klid..u mě je to dva roky zpátky a teď když se břicho zvětšuje, mám takový bolesti, že hyperstimulace i vytáhnutí drenu je pohoda🙂mám strach z toho, co se v tom břiše bude kvůli tomu dít dál..takže buď statečná, zvládneš to a výsledek v podobě plné náruče ti na to všechno hned pomůže zapomenout🙂

tina74
20. říj 2011

@werinka1 Ach jo, Werinko☹ To už je teda opravdu smůla☹ Snad už komplikace po revizi brzy definitivně odejdou... Moc Ti to přeju!!! K těm kontrolním vyšetřením (laparo, hystereskopie a chromopertubace) bych se ale taky přikláněla. Já jsem to loni (včetně hysteroskopické operace) přečkala celkem dobře: v pondělí jsem nastoupila a vše absolvovala, v úterý mě přeložili z JIPky na normální oddělení a začala jsem trénovat chůzi a ve středu mě propustili. To už mě vlastně jen táhly stehy, jinak mě nic nebolelo. Po jejich vytažení další pondělí (týden od zákroku) už jsem o ničem nevěděla a normálně fungovala. Dreny jsem ale žádné neměla, tak k tomu se vyjádřit nemůžu...

bugee
20. říj 2011

@jajinka28 Neboj, já mám po těžký operaci slepýho střeva (uloženo mezi kličkami střev, takže ho nemohli najít a rozkuchali mě od boku až k pupku, takže srůsty jak blázen), po diagnostické laparce a po třech mimoděložních těh. (to poslední v rohu děložním, kdy mi brali kus dělohy, takže kromě srůstů je jizva i na děloze), taky nevím, co to bude dělat, jak to všechno poroste a jestli někde něco nebude praskat... ☹ Ale kurňa už věřím tomu, že jsme si prošly tolika patáliema, že teď už to zkrátka bude v pořádku!!!!! Musí. 🙂

jajinka28
20. říj 2011

@bugee no, tak koukám, že máš v břiše asi taky pěknou neplechu ☹ včera mi bylo fakt šíleně, připadala jsem si jak kdyby mě natahovali za živa na skřipec ☹ ...a to jsem teprv na začátku, mám strach, aby se to v tom břiše nějak nedeformovalo, aby to prostě nemělo nějaký špatný vliv na miminko, na dělohu..a tebe břicho nebolí?myslím ty všechny srůsty..já z toho včera měla pěknou depku...
stejně jsi statečná, moc statečná..s tebou si život pěkně blbě pohrál ☹..jsi velká bojovnice a jsem moc ráda, že konečně i k tobě to štěstí zavítalo🙂jsi vzor pro mnohé z nás tady 🙂

jajinka28
20. říj 2011

@flyaway tak co???platí ten zítřek???mooooc držím pěsti!! 🙂 😉

bugee
20. říj 2011

@jajinka28 Statečně si nepřipadám - myslím, že statečnost znamená jít do něčeho, z čeho má člověk strach, mít odvahu a strach překonat... já se musela jen vždy vylízat z toho, co se mě potkalo. Vždy při mě stál můj muž, o to to bylo "jednodušší" (a možná v lecčems trošku těžší, protože když jsem kolikrát viděla, jak ho to trápí, tak jsem sebrala všechny vnitřní síly a dělala, jako že jsem naprosto v pohodě). Všechny ty věci mě samozřejmě zocelily, a proto jsem mohla jít dál (taky např. do tohohle posledního pokusu) a na druhou stranu si někdy připadám příliš tvrdá (někdy i k ostatním ☹ ).
Ale jsem ráda, jestli můj příběh někomu pomůže načerpat odvahu a síly do dalšího boje 🙂
Jo, a to břicho - občas si připadám, že se do svýho těla vůbec nevejdu (tahá mě všechno až k bránici, dole zejména jizvy po laparkách, kolem pupku taky) - ale myslím, že to cca před třemi týdny, před měsícem bylo horší. To se asi všechno tak nějak poroztahovalo do dnešní podoby a teď je to lepší. Jen čekám, že s dalším radikálním růstem pupku se to zase vrátí... Ale na druhou stranu, co je "trocha" bolesti, když nás na konci čeká plná náruč 🙂

xavera
20. říj 2011

Ahoj holčiny moje. Konečně se mi podařilo sem mezi vás opět zavítat. Poctivě jsem teď dočetla posledních 5 stránek, které jsem zanedbala. To jsem ostuda tedy. Nějak jsem poslední dobou nestíhala koníka.

@tina74 placenta na zadní stěně - to víš, že je to dobře, špatně je když je dole - tzv. vcestná. Zítra jdeš poprvé na plavčo, já už se taky musím odhodlat a hlavně si najít čas, nějak mám poslední dobou moc práce. Ale záda bolí a celé tělo potřebuje nějaký pohyb. Cítím, jak mi vše měkne. Také jsem objednala Angelsounds, moc se na něj těším, počítám že zítra bych ho měla mít na poště. Odeslán byl již v úterý. Potřebuji ho jako sůl, protože mimi ještě necítím a další kontrola je až za 3 týdny a to je ták daleko. Takže máš vybráno Podolí, tak to už jsme tu 3 jestli dobře počítám 🙂

@bugee Gratuluji k výsledkům. Masáže bych si taky dala říci. Záda bolí, jak se většinu dne hrbím u počítače. Také mám takovou jednu čarodějku, je úžasná , vždy k masáži připojí i reiky a masáž plosky nohy, celkově tě zharmonizuje, udělá výborný čajík. Jedné kamarádce dokonce hned jak ji viděla, vystřelila pohlaví miminka a strefila se. Objednám se k ní. jen je to cenově docela darda, takže si to asi nedovolím moc často. To s tou hlavo asi opravdu suvisí s dobráním utrogestanu. já to měla taky a taky se mi to pak ještě párkrát vrátilo. K tomu to nachkazení, to máš taky podobné. Snad už ti je lépe? Srůsty po slepáku mě taky trápí. Měla jsem operaci prasklého slepáku před dvěma lety. Bylo to dost akutní, navíc ho nemohli najít, protože byl za játry mimo břišní dutinu přirostlý k zádům. Takže jizvu mám docela velikou a hlavně tu vnitřní. Pěkně mě teď bolí a tahá. Občas si říkám, jestli nemůže prasknout jak to břicho poroste a udělat se kýla..... 😒

@jajinka28 to je skvělé, že už nezvracíš a je ti lépe! Teď tě zas trápí bolesti zad, tak taky asi šupka dupky na masáž 🙂 takže vánoční nálada, jo? to se picnu teda, to by mě osobně nenapadlo. 😀 Většinou mě to chytá až týden před Vánoci, ale možná budu letos víc naměkko. Abys nezapomněla...ještě bude mezitím Mikuláš 😉 Je mi líto že tě trápí bolesti bříška. Škoda, že teď nemůžeme používat žádné nahříváky, dečky a horké koupele. To by nám jistě ulevilo, ach jo.

@werinka1 holka to je děs běs 😖 moc ti držím palce, ať se to nerozjede do něčeho velkého a ať víkend přečkáš v pohodě. Drž se.

@cuddle to se to zaseklo teda zase, ale tak zas jestli je opravdu nemocná, tak dobře že vám doma nenaprská 🙂 teď je nemocný kdekdo, já když jedu tramvají a půlka lidí tam kašle a smrká, tak skoro nedýchám a mám pěkný vztek, že takoví lazaři lezou mezi lidi 😖 S tím krátkým protoklem to je dobrá zpráva, snad se to teď už opravdu pohne.

xavera
20. říj 2011

@katerrinkaa je mi moc líto co jsi prožila. Máš za sebou opravdu ošklivou zkušenost, ale věřím že na KET si půjdeš odpočatá a vyrelaxovaná v předvánočním čase a pod stromečkem bude dobrá zpráva 🙂

@pentagras takže screening před tebou, to bude úlevička potom 🙂 těším se na zprávu.

xavera
20. říj 2011

@111janinka takže Karolínka to bude 🙂 moc krásné jméno, taky se mi moc líbí. Prima screening ti vyšel Ok, to jsou super zprávy. Gratuluji. Předporodní kurzy...nevím, asi stačí až někdy po vánocích, nebo myslíš už teď? Jinak přeji, a´t ti je den ode dne lépe. Máš už nakročeno, tak snad to bude mít pozitivní tendenci.

xavera
20. říj 2011

@flyaway takže zítra KET! Teda vlastně dnes.....tak držím palce, pěsti, zuby...vše co mám 🙂

xavera
20. říj 2011

@vanule gratuluji ti k pozitivnímu výsledku. Krásná zpráva a já mám velkou radost, jak se tady pěkně rozrůsztáme.Tak se pěkně opatruj a romazluj 🙂