1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
23. říj 2011

@bugee
@flyaway jojo holky ja si rikam, preci jen koukaji na to denne uz to dokazou rozpoznat, odhadnout, ale jestli ta spravne se mrskajici spermijka, se spravnym tvarem a vsechno nese spatne info dna nebo co, tak to uz nevidi, preci jen to PISCI by tomu mohlo pomoci a nam pridat sance na vice blastocyst po PK

janijacek
23. říj 2011

@bugee jee,Ty jsi zlaticko 🙂

janijacek
23. říj 2011

@flyaway @cuddle PICSI je stejne uspesnejsi nez IMSI. U PICSI to uz bylo prokazano v nekterych studiich. Mam kamosku vedkyni,tak mi o tom prinesla clanky, sice tomu prd rozumim,ale miimalne o PICSI clanky uz jsou a o IMSI ne a to je IMSI starsi technika nez PICSI

janijacek
23. říj 2011

@cuddle Ale me tehda v Heliosu rikali, ze to opravdu ma smysl v indikovanych pripadech.Delali vam, ten test na tech spermiich?Taky Ti to urcite Texl vysvetloval,ten s tema svatozarema 😀

cuddle
autor
24. říj 2011

@janijacek no delali spermiogram a rikal, ze se to barvi necim , a ze jen ty co proplavou jsou dobre, ale manzel ma jen 0,5% morfologii, takze uvidime, mozna to zkusime

flyaway
24. říj 2011

@cuddle Tak to jsme na tom s tou morfologií úplně stejně - jsou rychlí, je jich dost, ale morfoška 0,5%. Nám ale taky nedoporučovali hned napoprvé PICSI, takže nakonec jsme se rozhodli jen pro "obyčejné" ICSI. Tak teď jen doufat, že jsou všechna embryjka v pořádku - nebo alespoň to jedno, co se u mě právě zahnizďuje (a teoreticky by dnes už mělo být komplet zahnízděné) 🙂

flyaway
24. říj 2011

Jinak holky, jak mě celý víkend po KETu bolelo břicho (takový to píchání v podbřišku), tak dnes jako když utne a nic 😨 . Tak teď jen doufám, že to je tím, že se už dozavrtalo a je tam, kde má být... 😵

jajinka28
24. říj 2011

Moje milé holky, koukám, že se to tady zase pěkně rozjíždí a mám obrovskou radost z toho, jak se nám to tady krásně hýbe tím správným směrem!cítím tady nové těhu bacily a z toho mám velikou radost! 🙂
Tak se všechny opatrujte, rozmazlujte, já vás jdu dočíst... 🙂

jajinka28
24. říj 2011

@flyaway radost, radost, radost!!to cítím, když čtu tvé řádky 🙂 drobeček už si určitě našel to nejlepší místečko a už se pěkně hoví a vychutnává blízkost své maminky🙂 Má velikou radost, teď už to prostě vyjde, jiná možnost není! je moc dobře, že se cítíš dobře a nálada je veselá, teď už jen aby to rychle uteklo a miminko ti mohlo dát zprávičku v podobě //, viď?🙂
Moc se opatruj, mám z tebe ohromnou radost!!!! 🙂 🙂 😉 jo a pozdravuj mimíska 😉

tina74
24. říj 2011

@flyaway To už je miminko určitě krásně zavrtané! 🙂🙂🙂

jajinka28
24. říj 2011

@cuddle hurááááá, mrcha je tadyyyy!!!takže už stimuluješ, koukám, že máš krátký protokol, to je super! Nám při první IVf dělali ICSI a byl to propadák, nebylo ani nic k zmrazení, když embryjka zaváděli, tak nám narovinu řekli, že jsou tak slabé, nekvalitní, že by musel být zázrak..teď podruhé bylo PICSI a embryoložka říkala, že při naší diagnoze to byl ten nejlepší krok, dokonce máme i dva mrazáčky, takže určitě doporučuji PICSI.
Láduj nás tady žhavýma informacema, moc moc na tebe myslím a strašně držím pěsti!!
Tenhle boj už vyhraješ 😉

jajinka28
24. říj 2011

@janijacek ahoja, tak japak se máš maminko??jak užíváš ten nový stav plný nových pocitů???🙂cítíš se dobře??🙂

jajinka28
24. říj 2011

@xavera ahoooj, tak nevím jak ostatní, ale mně tady tečou slzičky a už asi po třetí čtu a tom novém pocitu, vlastně pohybu🙂to je tak krásný!já jsem z toho ouplně na měkko 😅 moc ti to přeju, jsi tady taková naše průkopnice, všechny tvé nové zprávy hltám a říkám si - jééé, tak až budu v takovým a takovým týdnu, tak už by mohlo tohle být takhle a už bych mohla cítit tamto 😀 krásně si to užívej maminko 🙂
Jaká byla masáž??mně pořád strašně bolí záda v kříži, tak snad mi už doktor taky dovolí pomalu třeba plavání nebo nějaké cvičení pro těhotné...pomohla ti masáž?

jajinka28
24. říj 2011

@bugee ahoj bugge a miminko, zdravíme vás 😉 děkujeme za receptík a chválíme, z nutričního hlediska výborná záležitost 😉
jak se s miminkem cítíte??posílám mu pohlazení a pejsánkům taky🙂

tina74
24. říj 2011

Holky, dnes jsem se neubránila a zase si poslechla miminko. (Na týden odjíždím, tak poslední kontrola...) Minule to bylo totiž dost náročné, a když jsem ho konečně našla, slyšela jsem ho špatně. Zato dnes to ale byla pecka! Málem mi to utrhlo uši. Hledala jsem ho pěkně dlouho, ale pak se najednou ozval neuvěřitelně hlasitý tep a vydržel asi 3 minuty. Tentokrát byl o něco rychlejší než normálně, cca 158, jinak to bývá něco mezi 140-150. Jediné vysvětlení, které mám, je, že tam prováděl nějaké šílené cviky a pak se na chvíli zastavil a odpočíval. A pak nanovo🙂 Já už se tak těším, až bude konec dubna a konečně ho uvidím! Já se snad začnu i těšit na porod! 😵

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 no to je krásný!!!!takže malý artista?? 😀 no to víš, se tam přeci jen taky musí nudit, tak už teď vymýšlí lumpárny 😀

tina74
24. říj 2011

@cuddle To jsou samé skvělé zprávy! Genetika v pořádku, menstruace, začínající stimulace... S PICSI máme taky dobré zkušenosti. Minimálně byla ze všech vajíček kvalitní embrya, no a jedno z nich mi teď děla kotrmelce v děloze🙂

tina74
24. říj 2011

@jajinka28 Já jsem se musela moc smát, když @bugee napsala, že bych přece taky nechtěla být 9 měsíců v jedné poloze 😉

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 jo, to je fakt 😀

tina74
24. říj 2011

@xavera Na těhotenskou jógu se chystám od listopadu. Kdybys někde objevila pilates pro těhotné, dej prosím vědět, dřív jsem chodila na normální pilates a líbilo se mi to.
Nicméně nejvíc jsem se teď odrovnala při zazimování naší zahrady. A to jsem pomáhala asi jen 2 hodiny s nenáročnými činnostmi... Bolí mě hlavně ruce a záda ze stříhání trvalek☹ To už mám fakt pořádně ochablé svaly, když mě takhle zničí stříhání zahradnickýma nůžkama... ☹

tina74
24. říj 2011

@bugee Na té kávě něco bude... Já jsem totiž známý hříšník, kávu piju každé ráno. Slabou, ale piju. A když jsem v 8. týdnu měla problémy se začínajícím špiněním a musela pár dní jen ležet, k těm pekelným bolestem hlavy a zad možná spolu s dvojnásobnou dávkou utroše přispělo i to, že jsem vůbec nepila kávu.

tina74
24. říj 2011

@jajinka28 A co Ty? Jak se cítíš? Co je nového? Za chvilku už máš screening, že jo? Já mám další kontrolu taky 1.11:-)

tina74
24. říj 2011

@pentagras Já jsem měla dost velké problémy s pletí i vlasy (začaly mi hrozně padat) po květnové stimulaci. Teď kupodivu vůbec, spíš naopak... Je to nevyzpytatelné...
A co to Tvoje špinění? Dala Ti na to paní doktorka něco nebo to považuje za normální? Mě se to stalo jen v 8. týdnu a byly to hnědé kousky sliznice. Hrozně mě to vyděsilo, na pohotovosti mě zrovna moc neuklidnili (jen tím, že je pořád srdeční akce). Musela jsem ležet, brát vyšší dávky utroše, ascorutin a hořčík. Naopak můj pan doktor mi za pár dní řekl, že je to normální, všechno nechal vysadit (zůstal jen původní Utrogestan) s tím, že kdyby se to barvilo do červena, musím zase začít s ascorutinem.

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 tak to se nám to sešlo, my jdeme taky 1.11. 🙂 malinko už se zas začínám bát, ale věřím a doufám, že se má miminko dobře a že bude vše v pořádku.
já jsem si dnes vzala poslední Utroš, tak jsem zvědavá, co přinesou další dny, 🙂 teď už to bylo krušné, šílené bolesti zad a hlavy, takže víkend jsem jsem ležela a spala ☹ pořád mám závratě a tmu před očima, tak doufám, že se mi teď uleví, když jsem dobrala ten hnus...
tebe teď vlastně čeká služebka, viď??jak zvládáš práci a cestování?
pozdravuj mimínka🙂

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 já mám problémy s pletí příšerný, samý pupínek a při tom se mi loupe...připadám si jak ropucha 🙂 ale už jsem z toho utroše asi fakt přecpaná, protože posledních asi 10 dní jsem úplně mimo a o vzhledu katastrofa ☹ co se vlasů týká, tak mi kadeřnice řekla, že jsem přišla tak o půlku vlasů, ale to jsem měla i při první stimulce..naštěstí mám( teda měla jsem) je hodně husté, takže dobrý..ale padaj mi pořád a šíleně..

tina74
24. říj 2011

@jajinka28 Vysazení Utrogestanu určitě pomohlo. Minimálně mi zase normálně funguje mozek. Ale fyzická únava ustoupila jen částečně. Pořád spím 10-11 hod denně. Buď spím ráno tak dlouho, jak potřebuju, anebo vstanu brzy ráno, jdu do práce a doháním to, jakmile se zase vrátím domů.
A co se práce týká, pracuji teď jen pár dní v týdnu, takže to celkem jde. Dnes sice odjíždím na celý týden, ale pracovní povinnosti mám jen od zítřka do čtvrtku, jinak budu na návštěvě u rodičů. Klient by mi sice zaplatil hotel, ale u rodičů mám ještě pořád svůj pokoj, tak jsem mu dala přednost🙂

tina74
24. říj 2011

@jajinka28 A cestování se teď docela vyhýbám. Letadlem bych teď nikam neletěla, pracovně se snažím být v Praze.

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 aha, já jsem si právě říkala, že jsi superman, fungovat týden na služebce 🙂 u rodičů bude blaze, tak se hezky nech rozmazlovat 🙂
já právě doufám, že se mi zmírní ty závratě, aspoň trochu, bolesti hlavy a ten stav, kdy si připadám totálně nesvéprávná 🙂 Dr. říkal, že moje tělo asi produkuje hodně Progesteronu a ve spojení s Utroušem jsem pak fakt jako feťák 🙂
co se spánku týká, ten je prý v těhotenství strašně moc prospěšný, takže si schrupni hned jak se začnou klížit oči 😉

jajinka28
24. říj 2011

@tina74 to je rozumné, do letadla by mě teď taky nikdo nedostal..

tina74
24. říj 2011

@jajinka28 Dokonce jsem se s veškerou soudností vzdala řízení na D1 a raději pojedu autobusem...