1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
25. říj 2011

Konečně jsem se dostala k Apolináři - tak jsem ofiko zaregistrovaná k porodu (mám razítko v průkazce 🙂 ), jen tam na mě trochu padla tíseň, když jsem viděla všechny ty těhule chvíli před slehnutím na nějaké z posledních kontrol... běhá mi z toho mráz po zádech... 😒 Doufám, že na to hned zapomenu a nevzpomenu si minimálně do osmého měsíce... Jinak mě po cca 20minutách čekání začaly bolet záda a teď k večeru se opět přidala hlava, není to zatím nijak silná bolest, ale je to pěkná otrava ☹ Jdu si na chvíli lehnout do tmy do ložnice, snad obojí ustoupí.

cuddle
autor
25. říj 2011

@flyaway co ty tehule, mas se dobre, staras se o toho prcka a rozmazlujes se???

bugee
25. říj 2011

@werinka1 S těmi cigaretami je to většinou u mužských problém - můj muž pochází z rodiny, kde oba rodiče jsou dost silní kuřáci a celé jeho dětství kouřili běžně doma, takže závislost již od dětství... Moji rodiče kouřili dost dlouho, postupně oba přestali (ale máma mi umřela na rakovinu ve 49letech 😔 , těžko říct, jestli ty dříve vykouřené cigarety přispěly k rozšíření rakoviny z tlustého střeva jinde po těle...) S manželem jsme spolu 14,5 roku (13 od svatby) a oba jsme kouřili už, když jsme se seznámili. Před čtyřmi nebo pěti lety jsem přestala (ze dne na den bez užívání podpůrných prostředků, dodneška jsem si cigaretu nezapálila a nemám na to chuť), myslela jsem, že to bude pro muže motivace. Byla, ale krátkodobá, na chvíli přestal (asi 1,5roku), ale musel používat v kombinaci nicorette žvýkačky a náplasti. Pak zase začal. Po čase ho to zase začalo štvát (je velký sportovec - fitko, volejbal, nohejbal, kolo.... hodně si hlídá i stravu), takže se zase pokusil přestat - (cca na půl roku). Teď kvůli mimču nekouřil od loňského podzimu (ale opět za podpory žvýkaček nicorette) až do pokusu, no a pak hned šel a koupil si krabičku cigaret. Myslela jsem si, že to bude pro něj lehčí, vidím, že se snaží... Sama jsem na něj poprvé, když znovu začal, byla naštvaná, nemohla jsem to pochopit, jak je to pro něj složité (zakázala jsem kouřit doma, což 100% respektuje, ale byl ochotný jít v -25st na balkón 😠 ). Dnes vím, že to je snad nejhorší ze závislostí - všude dostupná, kdykoli a přes růst cen stále finančně dostupná, stále všude propagovaná - dokonce se teď nechal slyšet Kalousek, že kuřáci jsou pro stát výhodní 😠 , dle mého názoru naprosto nehorázné!). Jeho zrazují vždycky takové zažité rituály - když čeká na autobus, ke kafi, když je na rybách (uvelebí se a když čeká na záběr, je to pro něj symbol relaxu...). je to hrozný, když pak se snaží přestat a ve všech těchto situacích se mu to vrací a láká ho to... Je to zkrátka boj a někdo ho bojuje pořád dokola... Takže určitě zkus přítele přimět, aby to zkusil, zkus mu navrhnout nějakou motivaci (budeš se smát, ale my jsme se např. dohodli, že dáme stranou peníze, co neprokouří, a za ně si pak koupí nové kolo 🙂 ), uvidíš, třeba budeš mít větší úspěch než já. Držím Ti v tom palce!

flyaway
25. říj 2011

@cuddle
@bugee
Díky holky za optání, cítím se príma, dovču si sice neužívám až tak, jak bych si představovala, ale dá se to zvládnout 🙂 .
Každopádně mi teď za to asi vynadáte, ale nějak ve mě začal hlodat stín pochybnosti, co když to ani tentokrát nevyjde... 😖. Snažím se sice pořád být pozitivní, ale...ale... 🤐
Ale to nic, mě to zas přejde, to je jen nějaká momentální indispozice 😀

cuddle
autor
25. říj 2011

@flyaway nepremyslej, snaz se zabavit necim jinym - pekny film, zadne drastaky , zajdi si nekam na vylet, pokecat s kamoskama , poohlidnou co koupis vsem na vanoce, nepremyslej jestli to vyjde a nebo ne, stejne to neovlivnis je to dano v embyjku, uz jsi pro neho udelala cos mohla, ted se musi prat on, pokud nato ma predpoklady, chytne se a pokud to neni to prave, tak to stejne nevymodlis, mas v mrazacku jeste dalsi kamose, takze mysli nato, ze mas jeste dalsi moznosti a nemusis absolvovat cele IVF v pripade, ze se to nepovede, proste mysli nato , ze jsi tehotna a je to trictvrte uspechu 😀 😀 😀

xavera
25. říj 2011

@bugee
díky za spoluradost. Ráda zas napíšu, až bude něco nového. Nechci tady ale přehnaně juchat, zatímco
@werinka1 a @cuddle teprve bojují a řeší zcela jiné problémy...mé pocity možná patří spíš do jiné diskuse, mám z toho krapet výčitky. Holkám moc držím palce a udělalo by mi obrovitánskou radost, kdyby se už tady těhulilo ve 100 procentech.

Ta tvoje bolest hlavy bude taky od zad. Jde o to, že se nám posunuje těžiště těla a tím pádem je samozřejmě jinak zatěžovaná páteř. Nejspíš nějaké skříplé nervy působí na bolest hlavy.

@flyaway normálně chodím do práce, od 9 do 18. Už mi je dobře, nezvracím, unavená nejsem, takže v pohodě. Uvidím, jak to bude dále. Pokud zase přijde nějaké ošklivé nachlazení nebo paní doktorka doporučí být doma, asi už si udělám Home office. Jinak plán je fungovat ce nejdéle až cca do půlky února.

@kuc tak to uvidíme, jak to bude u nás s tatínkem. Ještě nevíme, co to bude, ale manžel se nějak automaticky rychtuje na holčičku. Tak už to vidím...tatínkova holčička, to bude spiklenecký páreček a máma trapná u plotny a žehlícího prkna 😀 😀

janijacek
25. říj 2011

@cuddle Ahoj,gratuluji kMS 🙂 A jeste jsem si vzpomela, ze doktor Texl nam tehda rikal, ze je PICSI i pro ty , kdo prodelali potrat myslim, takze mozna je to u vas opodstatnene.Uz jsi se na to ptala?

janijacek
25. říj 2011

@jajinka28 Ano, v ramci moznosti se citim dobre.Nevolnosti jen rano tak co vic si prat🙂Jak je Tobe?

bugee
25. říj 2011

@xavera Rozhodně si myslím, že jsi pro všechny tady spíš nadějí, na kterou čekají, že je motivuje slyšet, že se může zadařit a že se zadaří i jim 🙂 Takže odhoď výčitky a sděluj nám v klidu své radostné pocity - bylo by opravdu blbý, kdyby konečně, když se můžeš radovat, jsi měla tu radost skrývat a nenechat jí volný průběh... A holky jako @werinka, @flyaway a @uddle budou mít určitě brzy také svoje radostné momenty ke sdílení 🙂

janijacek
25. říj 2011

@werinka1 werinko,jak jsi psala o tom vajecniku,pamatuju si jeste ze skoly, ze mame o mnoho vic vajuch nez potrebujeme,myslim, ze vajecnik nedoroste,ale ze kdyz Ti ho nevzali cely, tak mas vajuch urcite dost

werinka1
25. říj 2011

@xavera Já teda jestli mohu, tak za sebe prosím s každym detailem sem!! Je to hrozně povzbuzující a mam z toho oooobrovskou radost 🙂

janijacek
25. říj 2011

@xavera bozi🙂na bublinky se uz take tesim 🙂

werinka1
25. říj 2011

@janijacek No, já netušim vůbec jak velkou část brali, nikdy mi ani na UTZ doktor neřekl, že by byl nějak menší než druhý. takže já doufam, že to skutečně byl nějakej kousíček a že je vajuch ještě velká zásoba 🙂

janijacek
25. říj 2011

@werinka1 To vis ze ano🙂 az se do toho pustite, urcite Te bude cekat kvalitni snuska 😉

werinka1
25. říj 2011

@bugee Teda, závidim, že jste to takhle zmákli. Muj přítel spíš udělá asi něco s váhou, ale s cigárem prostě ne. On vůbec nemá potřebu přestat. Jak píšeš, zatim pořád finančně dostupné, a co se týče zdraví......no, okamžitě mi předhodí, že kdejaká smažka nemá sebemenší problém naflákat si x dětí, takže nevěří, že to bude mít nějakej prospěšnej vliv na jeho spermíky. 😒 A co mi teda obrovsky štve, že po ránu tu kouří v obýváku!!!!!!! Já odejdu do práce a i když nadávam a já nevim co, prostě on si to cigárko tady zapálí 😠 😠

werinka1
25. říj 2011

@janijacek Já hlavně ještě doufam, že po té laparce, chromopertubaci a hystereskopii, to třeba přijde samo.....naděje člověka drží nad vodou. Jen se právě docela obávam, že mi to naději tou operací vezmou a já mam vlastně strach, se smířit s tim, že jinak než IVF to nepůjde. Prostě doteď pořád věřim na zázrak....

werinka1
25. říj 2011

Spíš strach z toho, že ty pokusy IVF jsou omezený. Kdyby jich bylo třeba 10, tak mi to ani tak netrápí 😒

werinka1
25. říj 2011

A pádim na kutě. Dobrou noc kočky 🙂

pentagras
25. říj 2011

@tina74 ahojky, dostala jsem na špinění ascorutin, ale hned jak mě to přešlo jsme ho vysadila, moc mu nevěřím

pentagras
25. říj 2011

@xavera no to jsem zvědavá, třeba se mi to zlepší, holky ještě takovej dotaz v kterým týdnu vstupuju do 2 trimestru, dík

bugee
26. říj 2011

@pentagras Ohledně začátku 2. trimestru jsme se tu dohadovali, já jsem našla, že začíná 13+0, tzn. že Ty už v něm jsi, takže hurá, gratuluju 🙂 Podívej se na http://www.maminkam.cz/14-tyden-tehotenstvi, tam to je.

pentagras
26. říj 2011

@bugee ahojky, jj, dík moc

tina74
26. říj 2011

@xavera Registrace v Podolí se zadařila, jen mě překvapilo, že jsem tam jako prvorodička ještě tento týden očekávána na "ultrazvuku pánevního dna". Odhlédnu-li od toho, že jsem s ničím takovým nepočítala a tento týden se tam při nejlepší vůli dostavit nemůžu, připadá mi to celkově docela zvláštní. Třeba jen došlo k nějakému nedorozumění... Ty jsi tam něco takového krátce po registraci absolvovala? Zítra ráno si tam každopádně zavolám, snad se to vysvětlí...
@bugee Něco podobného u Apolináře?

xavera
27. říj 2011

@tina74 a jak to probíhalo? Napiš, kolik bylo holek, jestli byl boj a tak dál...Manžel byl místo tebe viď? jak to chudák zvládl? Ten ultrazvuk pánevního dna po mě vůbec nechtěli. Vlastně mi tam kromě razítka a papíru s názvem " Co potřebujete, než k nám začnete chodit do prenatální poradny? " nedali ani neřekli vůbec nic. Na tom papíru stojí, že se k nim mám objednat až po poslední prohlídce u své gyn. lékařky a to je až začátkem března. Tak až si tam brnkneš, dej mi prosím vědět, co ti řekli.

bugee
27. říj 2011

@tina74 Ultrazvuk pánevního dna slyším poprvé - teda něco jsem četla o tom, že se provádí, aby se zjistilo, jak je velká pánev, jestli vše OK - ale myslím, že se to týkalo pouze děvčat pod nějakou výšku (pod 160cm?), které mohou mít velmi drobnou postavu, a tudíž problémy s porodem (úzkou pánev). Nic víc o tom nevím a ani si tím nejsem příliš jistá. U Apolináře mi nic neříkali, v podstatě to samé, co Xaveře - mám se objednat po poslední prohlídce u své gyndařky.
Až zjistíš, jak to je, dej nám vědět, taky mě to zajímá, abych něco neprošvihla.

xavera
27. říj 2011

@tina74
@bugee
mě měřili pánev u gyn. lékařky takovýma obrovskýma kleštěma a hodnoty zapsali do průkazky. Předpokládám, že vám taky.......

bugee
27. říj 2011

@xavera Ne, mě nic nikdo neměřil... A kdy? Na další kontrolu jdu až 7.11., tak doufám, že jsem něco neprošvihla ☹

tina74
27. říj 2011

@xavera @bugee Manžel to zvládl v pohodě🙂 Byl tam ale už v 5 hod a byl čtvrtý. Vytvořil seznam podle pořadí. Někdo to doporučoval na diskusi o registraci v Podolí, tak jsem mu to poradila. Kolem 6 hod už se to tam zaplnilo. Takže horší situace než minulý týden... To jsme byli před 7 hod třináctí (tj. "první pod čarou") a lidi prý začali chodit o něco později. Nevím, jaký byl tentokrát poměr maminek/tatínků. Před týdnem tam většina maminek byla s partnerem, jeden tatínek sám a pak ještě sama babička. Boj vzhledem k založenému seznamu asi nebyl žádný...
A co se týká ultrazvuku, není povinný, ale je to "bonus". Nevadí, když to nezvládnu tento týden, ale jsme domluvení hned na pondělí, protože později už bych byla "moc těhotná". Vyšetřuje se pánevní dno, resp. hráz.
Pánev mi kleštěmi taky měřili - toho 13.10., když jsem měla screening. Docela jsem koukala🙂

tina74
27. říj 2011

@bugee My to máme tak, že jsou jednak kontroly u lékaře, jednak je "těhotenská poradna" (hned po kontrole). Ta je v sesterně. Měří se tlak, váží se, kontroluje ranní moč. Tam mi taky vypsali průkazku a přeměřili pánev. V průkazce mám myslím 4 čísla. Jedno z nich je rozpětí mezi dopředu nejvíc vystupujícími body pánevní kosti (nebo jak to nazvat), které už je pomalu těžko najít. Pak sestřička přeměřovala nějaké další dimenze. To už ani nevím co, protože jsem byla docela překvapená, co se to děje 😀

xavera
27. říj 2011

@tina74
@bugee
mě to měřila sestra u gyn. lékařky při první kontrole, ten den, co mi dali těhu průkazku. Taky tam mám 4 hodnoty.
Ten ultrazvukový "bonus" mi v Podolí nikdo nenabídl, ani jsem nevěděla, že se na to mám ptát...možná proto, jak jsem měla zápis zařízený a pro razítko si jen došla někdy odpoledne, že sestry zapomněly. 😖 Ale tak snad to nevadí, stejně by se s tím nic nevyřešilo ani nezměnilo....