1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
4. lis 2011

@ma.ja Páni, teda Ty jsi s tím zatočila 🙂 A dojala jsi mě tak, že jsem se v práci za PC rozbrečela... To je vážně paráda, moc a moc Ti gratuluju, je to skvělý, úžasný, nádherný 🙂
Určitě nám napiš detaily celého příběhu, jaká Terezka je a celkově jaký to je ocitnout se takhle bez přípravy s malinkatým miminkem v náručí... A jak to zvládáš?
V každém případě ještě jednou vám oběma hodně zdraví, štěstí a radosti!

xavera
4. lis 2011

@ma.ja řvu tady jak želva, rozmazalo mi to poznámky v bloku 🙂 všechny podrobnosti sem, hned jak to půjde !!!

ma.ja
4. lis 2011

holkÿ moje zlatý, tak si tady svorně pobrečíme 😵 taky mám slzy v očích.....v práci jsme to taky ořvaly....no a jak to bylo....v úterý, v práci na prd, protože místo 5 jsme byly ve 3....zazvonil telefon a ozval se úřední hlas..tak jsem se vyděsila, co zas je za problém,...ale úřední hlas mi sdělil, že se sešel poradní sbor a byli jsme vybráni k miminku. Takže jestli se s ním chceme seznámit, tak ve středu nejdřív na Kraj. úřad přečíst papíry a pak do kojeňáku.... v kojeňáku láska na první pohled....řekli jsme, že ji chceme co nejdřív domů...tak hodná paní na kraj.úřadu nám vše zařídila, že v pondělí budou papíry a my budem moct pro Terku...a teď je napapaná a krásně spinká a já můžu být chvilku s vámi 😵

jajinka28
4. lis 2011

@ma.ja maji to je taková nádhera..já jsem fakt totálně dojatá a brečím tady zase znovu...jak dokáže jeden telefon změnit celý život, viď 🙂 mám z vás hroznou radost!!
Přeji Terince spoustu zdravíčka, štěstíčko získala v podobě těch nejlepších a milujících rodičů a moc vám to přeju!!
Je to opravdu nádhera, posílám veliké obětí tobě i malé berunce a budu hrozně ráda, když nám budeš dávat info, jak se máte a jak krásně rostete🙂
Tvoje zpráva mi neskutečně rozsvítila dnešní ponurý den a já zářím jak radioaktivní uhlí 😀 😀

bugee
4. lis 2011

@ma.ja Nemám slov... Nejhezčí zpráva, jakou jsem dostala! 🙂 Užívejte si to a piš nám, jak se máte! A zaktualizuj nám tabulku, ať se můžem kochat 🙂

cuddle
autor
4. lis 2011

@ma.ja jejda to je super zprava , zrovna kdyz mi odebrali vajicka na nase 2 IVF - jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee sem tak stastna za tebe , tak to jste cekali jak dlouho 2 roky necele, ze????? k nam prijde pani podivat v utery, Terezka a 7 tydnu to je paradicka, taky chciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, moooooooooc ti to preju kočenko 😉

xavera
4. lis 2011

@cuddle a jak se cítíš? bríško bolí? OHSS nic?

cuddle
autor
4. lis 2011

@xavera jojo boli , ale ne vic nez minule, tentokrat jsem ty leky na OHSS nedostala, tak snad nebyl naznak

xavera
4. lis 2011

@cuddle tak držím pěstičky, ať se ti nic nerozjede a ať je jenom líp a líp. Jsem zvědavá na zítřejší úspěch. Moc ti přeju ať máte bojovníčků co nejvíce.

xavera
4. lis 2011

holky, včera jsme měli sraz se základkou po 19ti letech a já zjistila, že tam mají všichni 2-3 děti, některé dokonce 14ti leté. To jsem zírala tedy, jak jsem pozadu. Ale víc mě zarazilo, jak se všichni ptali pořád dokola : co chcete aby to bylo, jaký budete mít kočárek, jaké pleny, postýlku, atd... mě to přijde všechno tak strašně nepodstatné, že jsem to vůbec ještě nezačla řešit. Zatím jen myslím na to, aby bylo mimčo v pořádku, jak dopadnou screeningy, jak bude UZ ve 20.tt..ostatní věci typu předměty, oblečení atd...to prostě nakoupím těsně před porodem, nebo jsem divná?

bugee
4. lis 2011

@xavera Vůbec nejsi divná - jenom oni nezažili to, co my... pro ně je nějak samozřejmý a automatický přijít do jinýho stavu hned, jak se rozhodnou, vůbec si nepřipouštěj, že by mohli mít jakýkoli zdravotní problém oni nebo jejich děti, tudíž to neřeší a řeší samozřejmě tyto "kravinky". Moje kamarádka má ročního chlapečka a už mi taky chtěla balit tašku s věcma, tak jsem zchladila její nadšení a zápal a řekla jsem jí, že dřív, jak na jaře si od ní nic nevezmu... Divně koukala, tak jsem jí to musela trochu vysvětlit (popsat pár možných komplikací, které můžou nastat), no a pak to teda vzdala a řekla, že mi to připraví na březen 🙂

cuddle
autor
4. lis 2011

@xavera vis kolik je lidi co porizuje vybavu jeste nejsou ani tehotne..... 😀 😀 😀 ja se divam po tom co se mi libi a co je na trhu at pak cca vim, postylku mam vytipovanou, povleceni maji krasne, ale kocarek nad tim zacnu maturovat a zjistovat parametry az to bude aktualni, pac si budu chtit osahat , a obleceni bych videla tak po kamoskach co kdo da, proda - a pak bych kupovala az tak 6-7 mesic, az bude sance, ze to bude vse ok, problem je , ze je to dost sezonni a kdyz cekas miminko v prosinci, tak malokdy v cervenci prodavaji zimni veci, tkaze stene musis pockat nebo kupovat od nekoho, takovy aukro atd maji spoustu veci

xavera
4. lis 2011

@bugee asi to bude tím jak říkáš, nedochází jim, co je podstatné. Já k tomu řeším rekonstrukci bytu a samozřejmě chodím do práce, o víkendech výlety s manželem. To je vše, co je pro mne aktuální včetně starosti o zdraví miminka.

xavera
4. lis 2011

@cuddle asi se začnu po tom velkém ultrazvuku ve 20.tt dívat po kočárku. Vůbec se v tom nevyznám a budu si muset prostudovat trh, všechny typy a pozitiva a negativa. Některé kočárky mají prý dodací dobu až 2 měsíce, tak asi abychom měli už po Vánocích vybráno a měla jsem klid na duši. Zbytek věcí taky nejspíš dostanu od kamarádek a bráchy jako ty.

cuddle
autor
4. lis 2011

@xavera ono ted se koncem roku meni hlavne u vetsiny vyrobcu modelove rady, tak pokud by jsi vybirala ted muzes narazit, ze uz ho v lednu neobjednas, tak radeji to nech az budou mit ty nove, at ti to neni treba lito, ze to nemaji v te barve co se ti libi, no my budeme kocarek resit limitem, nechci to nejdrazsi na trhu jen proto, ze to ma nejaka herecka, proste 30 tis za kocar nedam..... 😒

xavera
4. lis 2011

@cuddle jojo, souhlas. Já spíš myslela, že si udělám představu vůbec o typech - 3 kola, 4 kola, terén, město , velikost korby apod. Taky jsem limitovaná šířkou - potřebuji kočárek do šíře 60 cm ☹ Když budu mít jasno, klidně nakonec koupím secondhandovej. Ráda bych se cenově taky držela při zemi 🙂

cuddle
autor
4. lis 2011

@xavera jo tak to jo, ono to chce osahat , vybrat nejlehci a nejlip ovladatelny , pac jinak se nadres....

flyaway
4. lis 2011

@ma.ja Máji, to je nádhera! 😀 😀 😀
Gratuluju moc a moc 🙂 !!!
Až to půjde, určitě nám sem vlož fotečku, ať se můžeme pokochat... 😉

cuddle
autor
5. lis 2011

holky tak z 13 zralych vajuch mame dnes oplozeno 10 bojovnicku, doufala jsem o krapet lepsi vysledek, ale taky asi u tech 3 vajicek byla nejaka chybka, takze s 10 hrrrrrrrrrrrrrr do boje, v pondeli dalsi telefon

kuc
5. lis 2011

Májinko to je nádhera a přidám ještě jeden příběh ze svého okolí jedna známá před 15 lety adoptovala chlapečka, o dva roky později to skusili s IVF a mají dalšího kluka a za další dva roky ke svému překvapení zjistila že je těhotná a je to další kluk, takže má doma tři kluky 15,12 a 9 let. Tak si možná také za pár měsíců přečteme jak zvesela těhulkuješ . Přeji ti moc a moc zdraví, štěstí a radosti z tvého zlatíčka a Terezce jen a jen to nejlepší i když to nejdůležitější už má a to jsou starostliví a milující rodiče

xavera
5. lis 2011

@cuddle
to je krásný výsledek 🙂 moc gratuluji, to bude i spousta mrazáčků. Paráda. A jaký lepší výsledek? Mě tohle přijde naprosto super. Když srovnám s námi...my měli 7 zralých, z toho se oplodnily 4 a prodlouženou kultivaci přežilo jen jediné....vy máte z čeho vybírat, tak ať se pěkně vyvíjí dál, jsem zvědavá na pondělní výsledky.

cuddle
autor
5. lis 2011

@xavera no minule bylo 12, oplodnilo 11, ted 13, oplodnilo 10 - takze pomerove je to trochu horsi, doufejme, ze tito budou lepsi bojovnicci - a budou nejake blastocysty na PGD a budou v poradku 😉

bugee
5. lis 2011

@cuddle Máš rozhodně skvělý výsledek - já měla 12 vajuch, 8 oplodněných, takže ještě horší poměr, ale díky PICSI se do stadia blastocysty dostalo 5, tak Ti budu držet palce, aby jich u Tebe bylo ještě víc, aby bylo jak na testování, tak do mrazáčku 🙂 A co bříško? Všechno OK, nic nebolí?

cuddle
autor
5. lis 2011

@bugee tak to víš ze trochu poboliva, ale kupodivu to neni tak hrozne jako minule, ze bych to uz snasela lip, ani ten naznak OHSS tentokrat nebyl, tak hura , ja pevne verim, ze jich treba tentokrat bude opravdu vic nez minule

bugee
5. lis 2011

@xavera Kdy jdeš na velký ultrazvuk, vychází to cca za týden? A co Tvůj malý artista, jak řádí? 😉 Já jsem měla pocit, že jsem včera při cestě autem cítila takový první dloubnutí, od té doby zase nic 😒 , tak ani nevím, jestli to opravdu bylo "ono" 🙂

@tina74 Žádné zprávy od Tebe, jsi v pořádku? Asi nemáš moc času, viď? Napiš aspoň krátkou větu, ať mám klid 😉

Jinak já jsem byla včera s kamarádkou, co má ročního chlapečka, je to šikula, moc roztomilej, poseděly jsme a pokecaly. No a mám slíbenou komplet výbavičku: dva kočárky - jeden s hlubokou korbičkou a balónovými koly, druhou terénní tříkolku v trojkombinaci, postýlku, vaničku, polohovací židličku, autosedačku, 3m2 velkou hrací deku, přebalovací pult, bednu chrastítek a hraček, monitor dechu, speciální popruh na nošení mimča na bříšku (původní cena 3tis.CZK, to bych za to asi nedala), spoustu oblečení, některé dokonce úplně nepoužité, látkové plíny, apod. jsem z toho úplně nadšená 🙂. Většinu věcí jsem viděla, moc se mi líbí (vkus bych měla stejný, ale asi bych ve finále koupila věci levnější), jsou jako nové, kamarádce je 38, takže také vymodlené dítko, na výbavě rozhodně nešetřila, zřejmě jí toho koupili hodně i rodiče, kteří se už dlouho těšili na první vnouče... Navíc za to vůbec nic nechce, což samozřejmě nepřichází v úvahu, ale rozhodně nás to vyjde na zlomek původní ceny 🙂 , což je paráda. V podstatě nebudu muset kupovat vůbec nic, protože určitě nějaké další drobnosti chce koupit tchýně a zbytek rodiny... Jsem hlavně ráda, že nemusím lítat po obchodech a nic shánět, nejsem nakupovací typ, hrozně mě to nebaví. Samozřejmě jsem všechny ty věci zatím nechala u ní a odvezu si je nejdřív v březnu, abych něco nepokazila!

bugee
5. lis 2011

@cuddle Určitě budeš mít víc silných a zdravých bojovníčků, moc Ti to přeju a těším se na pondělní zprávy 🙂

bugee
5. lis 2011

@111janinka Kde Ty ses nám ztratila? Vidím pouze naskakovat týdny Tvého těhu... ale žádné zprávy... ☹ Jsi OK? Nevolnosti už ustoupily nebo Tě pořád trápí?

ma.ja
5. lis 2011

ahoj holky 😵
děkuju všem, za spoustu krásných hřejivých písmenek 😵

@cuddle cuddlinko držíme ti s Terkou všechny palce co máme 😵

cuddle
autor
5. lis 2011

@bugee děkuju nic jineho si nepreju nez dobre zpravy se kteryma se rada podelim 🙂

cuddle
autor
5. lis 2011

@ma.ja zlatíčko - teda to musel byt fofr vsechno nachystat 😀