1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
5. lis 2011

@ma.ja Je krásná, musíš být neskonale šťastná 🙂

ma.ja
5. lis 2011

@bugee ani nevíš jak 😵 😵 😵
@cuddle fofr je slabý slovo, ale stálo to za to 😵 😵 😵

tina74
6. lis 2011

@bugee Ahoj, v pořádku jsem - moc děkuji, že na mě myslíš🙂 Jenom teď vůbec nestíhám. V týdnu jsem byla 4 x v práci a 2 x na kontrole, tak jsem se vůbec nezastavila. A o víkendu je potřeba aspoň něco udělat v domě a na zahradě... Je to docela blázinec, ale příjemný🙂 Venku je teď moc krásně...
Jinak miminko hodně vyrostlo. Nevím přesně, jakou má tu standardní délku od hlavičky po zadeček, ale celkově pan doktor (se skrčenýma nožičkama) naměřil skoro 16 cm. Krásně se pohupovalo v rytmu a těsně pod ultrazvukovou sondou mělo otevřenou dlaň, jako by nás zdravilo🙂
Později napíšu víc a hlavně dočtu, co se tady dělo, ale teď ještě musím dovařit oběd a odpoledne moštujeme...

jajinka28
6. lis 2011

@ma.ja to je kouzelná princeznička! 🙂 krásný zlatíčko Maji 🙂

jajinka28
6. lis 2011

@cuddle gratuluji a jen tak dále, budu se těšit na zítřejší skvělé zprávy 😉

cuddle
autor
6. lis 2011

@ma.ja tak to věřím, mala je moc hezka 🙂

cuddle
autor
6. lis 2011

@jajinka28 dekuju, uvidime jak se jim zitra dari

xavera
6. lis 2011

@ma.ja to je kočička malinká krásná.

xavera
6. lis 2011

@bugee ahoj, to klidně mohlo být ono, já to poprvé pocítila před 14 ti dny, také jen ojediněle, pak asi 2 dny nic, pak se to začlo stupňovat. Minulý týden jsem si až říkala, co to máme za trotlíka, jak se pořád mele - za celý čtvrtek se ani nezastavil. Teď už je třetí den zas celkem v klidu a necítím skoro nic. Tak je to docela sranda, vždycky najednou takové překvápko 🙂

Ultrazvuk 20.tt - mám 15.11. - to je za týden v úterý. Do té doby ale ještě těhotenská poradna u mé gynmudry tuto středu 9.11. Už se moc těším a doufám, že se prcek pořádně ukáže. Ne jako minule, jak byl totálně zkroucený a stočený, že se nedal ani změřit ani vyfotit, že už o něm 2 měsíce pořádně nic nevím.

Jinak mám za sebou EKG vyšetření s razítkem v průkazce. Doktor mne pobavil, prý: Jak se cítíte? Do čvrtého patra vyjdete v pohodě? 😀 😀 to teda ani nezkouším. Doma bydlím v 6., to pěšky nechodím a jinde mne to taky ani nenapadne. Protože bych asi vypustila duši. Řekl, že to je vlastně v jiném stavu normální....tak nevím, proč se vlastně ptal 😀 Pak ještě další super dotaz: Když mne poslouchal a já před ním seděla nahá do pasu, říká: A vy jste terve na začátku těhotenství, že? A já...no, za týden vlastně v půlce. Zase vedle 😀

Jsem docela napjatá, protože vážně moc nepřibírám, břicho mám mnohem menší, než kamrádka, co je těhotná - 21.tt. Tak začínají nervíky zas brnkat, jestli mimčo správně roste a jestli bych přecijen nějaké ty vitamíny neměla papat atd..no prostě ať už je středa a mimi se nechá změřit.

cuddle
autor
6. lis 2011

@xavera bud v klidu kamaradka z jine diskuze je jeste o neco dal a brisko nema skoro vubec, je taky vysoka jako ty a mimco se nejdriv roztahuje a pak teprve zacne vylizat u vysokych pupik, takze ty jsi uplne v pohode...... 🙂

bugee
6. lis 2011

@xavera Určitě je vše v pořádku, jsi zkrátka vysoká a štíhlá, bříško se už brzy ukáže a alespoň budeš rychle na své váze, až ho budeš mít v nářučí 🙂 Já mám sice pupek už pořádnej, ale když se předkoním a chytnu si "řasu", tak je to spíš celý ten pupek - takže hezké kulaté úložiště špeku, mimísek je až pod ním 😀
Jinak, co to bylo za doktora? To nečetl, kdo Tě tam posílá a proč? Ještě, že jsi u něj byla "jen" na tom EKG 😉

Mě čeká kontrola zítra (obyč UTZ na gyndě) - jsem taky moc zvědavá, naposledy jsem viděla mimíka na screeningu, teď by měl být dvakrát takový. Zkusím se zeptat, jestli už mudra pozná, co to bude... A asi mě taky pošle na EKG, tam jsem ještě nebyla. V úterý jdu na krev na triple testy (místo toho odběru plodovky). A pak zas dlouho nic...

bugee
6. lis 2011

@tina74 Ty máš pěknej fofr, neměla bys odpočívat a relaxovat, mamino? Vím, že to říká ta pravá, ale stejně... 😉 Jsem ráda, že jsi v pořádku. No a 16cm, to už je pěkný obřátko 🙂 - bylo vidět pohlaví?

xavera
6. lis 2011

@cuddle
@bugee
holky, díky za uklidnění...určitě máte pravdu, jak mám dlouhý trup, tak se mi tam ty vnitřnosti a mimi asi lépe vejdou nežli menším holkám. 🙂

xavera
6. lis 2011

@tina74 tedááá, to je macík 🙂

xavera
6. lis 2011

@bugee to máš tedy obrovskou výhodu s tou výbavičkou od kamarádky....to mě dříve taky všechny slibovaly, ale jak nám to dlouho trvalo, než jsem otěhotněla, tak to vše mezitím porozdaly jiným kamarádkám, či sourozencům. Tak u mě asi nezbyde než nakoupit něco nové, něco sekáč.

bugee
6. lis 2011

@xavera No jo, to je spíš velká náhoda a trocha toho štěstí, tahle kamarádka taky nepočítala s tím, že bude mít mimi až v 38... A všechny ostatní (3 švagrové, které mají dohromady 9 dětí, a ostatní kamarádky) už mají děti ve věku 4-21 let 😒, nejdřív mi všechno schovávaly, ale postupem času to taky porozdaly... Takže spíš fakt velká klika 🙂

xavera
7. lis 2011

@cuddle tak jaké jsou pokroky?

jajinka28
7. lis 2011

Krásné ráno všem berušky🙂 posíláme s mimískem pozdrav, venku je krásně, tak si dnešní den moc hezky užijte 🙂
Poslední tři dny jsem úplně ko, neskutečný migrény, bolesti v kříži a jak se šponuje břicho tak mě tak bolej srůsty v břiše, že kdyby to šlo, tak snad polezu po zdi ☹ takže víkend jsem jen proležela a modlím se, aby dnes už bylo líp..

Hezký den všem!

xavera
7. lis 2011

@jajinka28 to je mi líto, že máš takové bolesti a migrény ☹ snad ti to dnes poleví. Moc bych ti to přála. Vím, o čem mluvíš, já když měla naposled před14ti dny migrénu, tak jsem jen brečela a držela se za hlavu, protože jsem měla pocit, že mi praskne. Bylo mi z té bolesti až na zvracení. Pomohla mi masáž zad a šíje.

Miminko je krásně vidět - to je 3D fotečka, viď? To už se dělá i takto brzy? Mě v Gennetu říkali od 24.tt, tak uvažuji, že se na to pomalu objednám. A už vám řekli i pohlaví?

jajinka28
7. lis 2011

@xavera mně už včera taky tekly slzy, hlava, záda, srůsty... ☹ dnes to zatím jde, tak uvidíme s přibývajícím časem🙂

tuhle fotku nám dali minulý týden na screeningu, je to 4D, promítají to na zeď, takže to bylo moc krásné, dokonce Dr. říkal, že je mimi zatím celý tatínek🙂tak se ten můj chlap dmul jak kohout a pak se slavnostně rozbrečel 😀
Já jsem právě byla překvapená, že na konci třetího měsíce už to takhle jde..Pohlaví nevím, protože mimi vůbec nespolupracovalo a pořád tam předvádělo své akrobatické kousky a dokotor říkal, že prý budem rádi, když se to dovíme v 9. měsící, jestli bude v tom řádění pokračovat i při dalších kontrolách🙂

cuddle
autor
7. lis 2011

8 embryjek má nad 7 bunek jak má 3 den PK mít ( některé prý i 10-12), 1 má 6 bunek ( mozna to dozene ) a 1 má jen 3 a to asi se zastaví, dnes udělali AH a uvidíme ve středu jak to dopadne po zlomovém 4tém dnu....

xavera
7. lis 2011

@cuddle krásný průběžný výsledek...8 šikulů a ten jeden 6ti buněčný opozdileček 🙂 prima zpráva, zítra budeš zas volat, nebo uvidíš až ve středu? A půjdete tedy teď do toho ET? Nebo vše zamrazit? To by byla asi škoda nezkusit rovnou.....

cuddle
autor
7. lis 2011

@xavera volat az ve stredu, 4ty den se nekontroluji....pujdeme asi do ET dle vysledku , citim se dobre - oproti minule

tina74
7. lis 2011

@xavera Tak konečně po týdnu odpovídám: To ještě nemohly být pohyby, dost to pokaždé zabolelo, takže spíš napínání vazů. Miminko by takhle ještě nekopalo. Tuto sobotu (kdy podle měření NT screeningu začal miminku 17. týden) už jsem ale večer něco málo cítila. Takové zvláštní proudění. Tak nevím, jestli by to už mohlo být ono nebo ne. Časem se uvidí...
A ohledně velikosti: 16 cm není ta standardní délka, co se normálně měří od temene hlavičky po zadeček. Pan doktor ho změřil nějak celkově i se skrčenýma nožičkama (prostě celková délka ve skrčeném stavu, s nataženým nožičkami by to bylo víc). Ale i tak mi to docela vyrazilo dech, když jsem se pak doma podívala na metr a představila si ho v břiše. No už je to každopádně kus! A jak zase cvičil!🙂 Jen mě mrzí, že jsem v tom nadšení úplně zapomněla říct panu doktorovi o fotečky☹

xavera
7. lis 2011

@cuddle takže velká středa, držím moc palečky ať tam je někde mezi nimi pro vás to pravé mimi a těší se zpět k mamince. Tentokrát to určitě dobře dopadne 🙂

tina74
7. lis 2011

@cuddle To vypadá moc nadějně! Dělali vám i PICSI? Budu držet pěsti, ať máte pátý den co nejvíc blastocyst na PGD a nějaká šikovná se hned pořádně chytne🙂

cuddle
autor
7. lis 2011

@xavera doufam

cuddle
autor
7. lis 2011

@tina74 ano delali PICSI , tak doufam, ze ten ubytek nebude takovy hrozny jako minule, ale nedelam si nadej, ze z tech 8 zbyde vic jak 2-3 kousky

jajinka28
7. lis 2011

@cuddle to je krásný výsledek! Moc držím pěsti, pokud se cítíš dobře, tak bych taky šla do ET, jsou to šikulky a teď už to musí klapnout🙂takže ve středu by byl transfer??

xavera
7. lis 2011

@tina74 tak to máš pravdu, pokud to bolelo, ještě to "ono" nebylo. Mě to z počátku tak jako vibrovalo, či jak ty popisuješ - proudění. Pak asi po týdnu už mě mimi začalo dloubat. Nebolí to, jen to tak zevnitř jakoby zatlačí - jestli lokýtek, nebo nožička 🙂

Říkala jsem si, že to by jste měli vážně obříka 🙂 takto i s nožičkami tomu už rozumím. Taky si vždycky dám do dlaní pravítko a představím si takové malé mimi...už je to človíček, viď?