1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
10. lis 2011

@tina74 jojo 6 ty den a porad kultivuji 9 kousku

tina74
10. lis 2011

@cuddle Tak to se jich ještě pár může dovyvinout, ne?

cuddle
autor
10. lis 2011

holky tak jsem volala koordinatorce, ze kdyz vypadnou ty 2 z PGD tak ze chceme aspon tu casnou blastocystu, rikala, ze se domluvila v laboratori, ze by nejakou vybrali, a mam dojit na 14:30
ale pry ze embryolozka mi to rekla proto, ze ty ostatni jsou sice casne blastocysty, ale nevypadaji pry "moc" dobre - tak ja nevim , ale neco nam tam soupnou a uvidime jak zabojuje 🙂

gabulenka
10. lis 2011

@bugee
@jajinka28 holky děkuju, že jste na nás myslely. Není to dobré. Holčička je zdravá, chlapeček nemocný, asi ručičky i nožičky. Řešíme co dál a jsme úplně na dně.... 😢 😢 😢

tina74
10. lis 2011

@gabulenka Taky jsem na Tebe myslela a je mi strašně moc líto, že se to vyvíjí takhle! ☹ ☹ ☹ Jakoby sis toho nevytrpěla už dost... ☹

xavera
10. lis 2011

@cuddle ta naše jediná taky nevypadala nic moc, a koukej na náš výsledek. Někde jsem četka, že často ty, co embryologům se zdají nic moc, bývají holčičky. Ty se totiž z počátku pomaleji vyvíjí, jak jsou nakoplé holčičími spermijemi, které jsou pomalejší. Klučičí jsou rychlejší, a tak se často z IVF rodí kluci. Ale nevím, kolik moc je to celé pravda. Každopádně držím palce.

xavera
10. lis 2011

@gabulenka to je mi moc líto ☹ ☹ ☹ posílám mnoho sil.

cuddle
autor
10. lis 2011

@xavera jo ja toto taky cetla, ze ty rychlejsi spermie jsou nositele muzskeho dna, klidne si dam zavest 2 pomalejsi , nez nic a vsechny splachnout, pokud to nema dopadnout nedopadne to

cuddle
autor
10. lis 2011

@gabulenka ahoj kočko, to je mi lito, a dali Vam nejake moznosti? vim, ze to zni hrozne, ale udelat redukci a to spatne odebrat, jde to? vubec nevim kdyz uz jsi vlastne v 15 tydnu co se da delat ☹

xavera
10. lis 2011

@cuddle souhlas 🙂 udělala bych to samé. Taky ty holčičí jsou zas odolnější, prostě holky do toho jdou s rozvahou.

xavera
10. lis 2011

@gabulenka
@cuddle
také tak uvažuji, jen si říkám, aby ta redukce nějak neohrozila i holčičku?

111janinka
10. lis 2011

@cuddle ahoj zlato, moc ti dnes držím pěstičky! Věřím na 100% že budeš mít zdravé embryjko k použití 😉
A k té debatě o pomalejších holčičkách... sama můžu jen potvrdit, že moje lepší embryjko byl kluk a to o kousíííček horší holčička 😉 Nám to holt trošičku trvá než se zakousneme... ale pak bojujeme srdíčkem o stošest! 😉
Takže tfuj tfuj tfuj a pak nám dej brzo vědět 😉

111janinka
10. lis 2011

@gabulenka teda to mě strašně moc mrzí! Vůbec si nedovedu představit jak s tím bojujete ☹ Rozhodně bych si nechala doporučit od lékařů a konzultovala všude možně...
Držte se!

cuddle
autor
10. lis 2011

@111janinka takze vy jste si rekli, ze chcete holcicku i kdyz byla o neco pomalejsi , a chlapecek je v mrazaku....no tak uvidime, kdyz vylouci oba kousky, nechame si dat ty co se nedaji mrazit, jestli maji mit nejakou sanci zabojovat, tak jim ji dame....

jajinka28
10. lis 2011

@cuddle tak moc moc držím pěstičky!🙂 nám zase v našem Caru říkají, že kolikrát závádějí ukázkové embryjko a nedopadne to a že někdy zas zavedou takové, do kterého by nikdo neřekl, že je schopně bojovat a že se jim velmi často stává, že právě ty "horší" to krásně zvládnou🙂....
pokud by platilo, to píše @xavera - tak by jsme měli kluka???měli jsme prý ukázkové embryjko, to jedno, to druhé co zaváděli bylo slabší..no jo, ale teď mě napadlo, že vlastně nevím, které z těch dvou se ujalo??? 😀 😀
takže jsem z toho jelen.. 🙂
tak ještě pár chvil a bude špuntíček u tebe, takže držím pěsti, pěkně se rozmazluj, odpočívej a relaxuj 🙂

jajinka28
10. lis 2011

@gabulenka ahoj gabulenko..ani nevím, co napsat ☹ ...je mi to strašně moc líto...nechce se mi tomu věřit...jaké tedy doporučují další kroky?? jaká rizika jsou?posílám ti všechnu svou sílu, vím, že je to neskutečně těžké, moc na tebe myslím!!!drž se...

tina74
10. lis 2011

@jajinka28 My jsme dostali jedno embryjko, které bylo standardní (přesně podle tabulek), druhé bylo obzvlášť rychlé (už cca po 87 hodinách z něj byla kompaktní morula). Taky by mě docela zajímalo, které se chytlo, ale to už zůstane navždy tajemstvím🙂 Nejdřív jsem automaticky vycházela z toho, že se chytlo to nejrychlejší ze všech, a tudíž to bude chlapeček. Ale třeba se chytlo to o něco pomalejší, které ale taky nebylo nijak pomalé...
@cuddle To je dobře, že to zkusíte v každém případě🙂

jajinka28
10. lis 2011

@tina74 no právě, tím, že transferovali dvě, tak teď babo raď, které bylo to bojovnější 😀 😀 😀 jenže nám doktor, řekl, že ten náš hyperaktivní akrobat to svoje pohlaví asi neukáže, prý budem rádi, když to zjistíme těsně před porodem 😀 ten náš cipísek, to toálně sabotuje 😀 nás i doktory

tina74
10. lis 2011

@jajinka28 No paní doktorka na NT screeningu miminko nakonec pochválila, že "krásně spolupracovalo", ale nevím, nevím🙂 Každopádně je velice živé a ten tanec minule byl neuvěřitelný🙂 A podle AngelSounds je pokaždé úplně jinde... Dnes jsem ho výjimečně našla uprostřed...

111janinka
10. lis 2011

@cuddle doporučili nám lepší zamrazit, nerozhodovali jsme se podle pohlaví. Ale je pravda... že jsem si tajně holčičku přála o něco víc 😉
Však ještě chviličku a ukáže se 😉 Užij si to 😉

jajinka28
10. lis 2011

@tina74 😀 takže koukám, že taky budete mít veselo 😀 taky žádný kliďas 😀
počkej za rok, až si tady budem všechny psát, jak to bylo fajn, když řádili jen v břiše, to už budou řádit doma a to nás chraň sám pán Bůh 😀

werinka1
10. lis 2011

@gabulenka Je mi to moc líto. Moc mi mrzí co musíte prožívat ☹

werinka1
10. lis 2011

Holky já se dnes byla domluvit na tu laparku. Leží mi v hlavě teď jedna věc. Dr. mi doporučuje odstranit neprůchozí vejcovod(y). Dle laparky z r. 2007 mam neprůchozí levý, druhý ok. Uvidíme co se nám ukáže teď, ale pokud by byly oba, dr. je chce odstranit. Prý je jednak riziko mimoděložního a jednak to prý i ovlivňuje zahnízdění embrya v děloze, kdyby tam byly na tom vejcovodu nějaké zánětlivé změny. Což u mě je možný, po tom prodělaném zánětu. Řekla jsem jí, že mi dr. v CARu řekl, že on za svou praxi zatím teda pouze jedenkrát zažil, že pacientka měla jeden vejcovod průchozí a druhý ne. A při další operaci, to bylo přesně obráceně. No a ona na to, že to neni možný, že to museli splést. Já sem tady na koníkovi četla docela dost příběhů, kdy byly diagnostikovány neprůchozí vejcovody a ejhle, povedlo se přirozeně. Já prostě tomu věřim a i když zjistí, že jsou neprůchozí, chci je nechat. Jen nevim jak to dr. říct, ona si myslí, že ji nevěřim, že prej nemam dát na to co vyčtu na netu, ale věřit i jejim zkušenostem. Já jí věřim, ale přesto chci doufat v zázrak, kterej po odstranění vejcovodů prostě nepřijde. Mě by to prostě strašně zacloumalo s psychikou. Připadala bych si jak ženská na nic, nevim proč, ale prostě bych měla pocit, že jsem poloviční ženská. Nedokážu to prostě udělat. A nevim jak to mam dr. říct, aby to pochopila a nemyslela si, že jí nevěřim. 😒

tina74
10. lis 2011

@werinka1 Werinko, pro někoho jiného je asi hrozně těžké, aby to pochopil. Paní doktorka postupuje pragmaticky, chce Ti pomoct k miminku a předejít dalším komplikacím. Do určité míry chápu Tvé pocity. Když jsem se dozvěděla, že nemám v pořádku dělohu, byl to hrozný šok. Ale spíš proto, že jsem se bála, že nebudu moct mít děti. Vejcovody bych asi tak neprožívala, protože k IVF nejsou potřeba. A taky nenesu nijak těžce, že jsem šla na IVF. Asi bych časem znovu otěhotněla přirozenou cestou, ale IVF mi připadalo jako úspora času, to čekání jsem už nesla hrozně špatně a hlavně jsem potřebovala po operaci dělohy otěhotnět relativně hned.
Tebe tolik netlačí čas, takže to můžeš ještě nějakou dobu zkoušet. Otázkou ale je, jak bys případně snášela mimoděložní těhotenství a další laparoskopii k odstranění vejcovodů. Pak by sis to taky třeba vyčítala a říkala, že kdyby sis vejcovody nechala odstranit, mohla jsi mít normální těhotenství a miminko na cestě.
Je opravdu těžko radit. Já mám vejcovody zdravé, ale stejně mi teď k ničemu nebyly. Možná u druhého dítěte, ale to bych nejspíš šla vzhledem k věku zase na IVF...

werinka1
10. lis 2011

@tina74 Tinko moc ti děkuju za tvuj názor. Je fakt, že dr. postupuje pragmaticky a já jí to věřim, ale já mam prostě blok. Já si holt potřebuju nabančit a pak si to vyčítat. Možná že je to taky tím, že jsem otěhotněla po IVF a přesto že mam levý neprůchozí, obě embryjka se uhnízdila v děloze. Tak si řikam, proč ne příště. Já chci jít určitě do dalšího pokusu co nejdřív, taky už mam nejvyšší čas na první dítě (z hlediska lékařů), ale třeba dalšímu už bych dala prostor a snažili bychom se ihned a "normálně". Hodně prý dělá psychika a u mě dvojnásob 😒 Muj muž má navíc pomalejší spermíky, takže taky proto to nejde hned. chce to prostě klídek a čas, ale já mam pořád něco, takže na to neustále myslim a taky neni na to první mimčo už čas....

tina74
10. lis 2011

@werinka1 To je pravda - obě se uhnízdila v děloze. A někdy se uhnízdí ve vejcovodu, i když jsou průchozí. Asi člověk dopředu nemůže říct, jak to dopadně. Já bych se vejcovodů raději zbavila, protože bych s tím neměla problém a nechtěla bych riskovat. Jenže když Ty s tím problém zjevně máš pořádný, tak takový zásah možná může přinést víc škody než užitku.☹ Já fakt nevím...☹

werinka1
10. lis 2011

@tina74 Bohužel, sama nevim proč, ale prostě ne ne ne. Jsem paličák a když sem o něčem přesvědčená, tak mi to nikdo nevymluví. Ovšem jak to říct dr. a neurazit 😒

tina74
10. lis 2011

@werinka1 Tak jí prostě řekni, že to psychicky neuneseš a raději budeš riskovat mimoděložní těhotenství.
Urazit by ji to snad nemělo, spíš to možná nepochopí...

xavera
10. lis 2011

@werinka1 a Werinko, nemáš pocit, že když ti vaječníky a děloha zůstanou, budeš pořád ženská jak má být dál? Nic se nezmění hormonálně, vajíčka se ti budou tvořit dál? V děloze můžeš vykrmit krásné vlastní miminko a porodit ho? Vejcovody jsou jen trubky, které tu má většina z nás stejně k ničemu. Nepomohlo by ti nahlížet na tu věc z této stránky? Asi o tom už přemýšlíš dost a dost a nejspíš s tebou nic nehne, jen ti zkouším nějak pomoci a přemýšlím nad tím ze svého pohledu.

werinka1
10. lis 2011

@tina74 Taky už jsem to měla dneska na jazyku, ale ona tě na mě tak koukala.....jako kdyby si řikala, ty si holt blbá, chceš dítě a meleš tady nesmysly o psychice, když já ti chci pomoct.....ale mam si to rozmyslet a než půjdu na sál tak se ještě uvidíme a řeknu jí. Takže pak už jí to asi vážně řeknu a několikrát páč budu mít strach, aby nezapomněla, že já jsem ta z milionu, která tohle odmítá.... Sem asi vážně exot 😀 To sem byla minulej tejden u nový zubařky tady v Sušici (do Plzně se mi nechtělo už dojíždět, ale budu opět dál a ráda) a ona se mi tak začla rejpat v puse i přes moje protesty že to bolí, že jsem tu pusu zavřela a řekla jsem jí, že takhle teda ne! A řekla jsem to několikrát za sebou a demonstrativně jsem si dala ruku před pusu. Přestala pracovat i sestra.....No odešla jsem s tím, že odmítam ošetření. Jsem totiž od mé dr. zvyklá, že mi nic nebolí a když už něco bolet má, tak mi to umrtví. Asi sem zhýčkaná a bebíčko. A to asi jsem 🙂 Ale co naplat, jiná nebudu. Nebo si spíš řikam, když vim, že to jinak jde, tak proč se mam nechat trápit 😒