1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

pentagras
12. lis 2011

Holky co máte za sebou 2 screning, prosím jak to chodí, když je krev ok tak se jde až na utz??? A když je krev špatná tak vám volají?? Nevíte někdo, já se staršně bojím 😠 ☹

xavera
13. lis 2011

@janijacek ahoj, já jsem z Prahy 1, chodím do Vodičkovy do Studia pro ženy. Nevím odkud jsi, ale určitě něco najdeš, když se podíváš na internet nebo i tady na Koníkovi se tomu věnují některá fóra. Někdo cvičí třeba jen doma u DVD na míči, nebo jógu či pilates. To, jestli bys cvičit měla, ti asi nikdo neřekne. Záleží, jak se cítíš, co záda, zda by tě to vůbec bavilo a přinášelo radost. Každopádně jsi ve 13.tt, tak jestli ti doktorka nic nezakazuje, tak klidně bys už cvičit mohla 🙂 záleží čistě jenom na tobě. Těhotenské cvičení se doporučuje kvůli bolestem v zádech, pro správné dýchání, proti otokům, ukládání celilitidy, držení těla, mělo by to možná pomoci pro lepší zvládnutí porodu....

xavera
13. lis 2011

@pentagras ahoj 🙂 ničeho se neboj, vůbec o nic nejde...první screening ti vyšel dobře, ne? Druhý screening je odběr krve - mě to dělali v Gennetu. Výsledky odeslali mé lékařce a že kdyby vyšlo něco špatně, že by mi volali. Hned jsem se tam objednala na ultrazvuk ve 20.tt, to se dělá vždy, nezávisle na výsledcích krve. Takže mám termín na velký ultrazvuk pozítří. Mezitím jsem byla u své lékařky na těhotenské poradně a dozvěděla se výsledky screeningu. Zapíše ti to do průkazky a to je vše 🙂

tina74
13. lis 2011

@xavera Už po několikáté cítím brnění v podbřišku. Že už by to byly pohyby miminka? Za jak dlouho mě už kopne pořádně nožičkou?

tina74
13. lis 2011

@gabulenka Myslím na Tebe, ať se správně rozhodneš a všechno dopadne dobře aspoň pro holčičku...

tina74
13. lis 2011

@jajinka28 Ahoj, já jsem na tom screeningu byla. Psala jsem o tom na konci října. V podstatě testují svaly pánevního dna - povolené a zatnuté. Není to ale nic nepříjemného. Po šestinedělí budou zkoumat, jestli se vrátily do původního stavu. Když ne, navrhnou cvičení nebo jiné způsoby rekonvalescence. Jít tam nemusíš, je to dobrovolná účast na probíhající studii. Já jsem na to zrovna čas měla a přišlo mit to celkem zajímavé.

tina74
13. lis 2011

@pentagras Haha, tak nevím, jestli bych se neměla začít bát taky. Já totiž žádný druhý screening vůbec nemám 😀
Mám jen ultrazvuk v 19. týdnu (normální kontrola), pak až screening v 22. týdnu na srdeční vady apod.
Můj 1. screening už byl ale podle nějaké novější metodologie a odběrem krve v 16. týdnu už se na něj nenavazuje 😕 Prostě nebudu mít tripple testy...
Tak ještě aby dobře dopadly ty dva předvánoční ultrazvuky a pak už snad nebude nic zásadního hrozit...

tina74
13. lis 2011

@bugee To je fajn, že se míč osvědčil🙂 Já na něj taky nedám dopustit... Houpeš na něm miminko? Líbí se mu to? 😉 Celkem prospěšné mi připadá, když na míči občas obtočím kruh pánví (do co nejzazších poloh) - protáhnout se svaly a uvolní bederní páteř.

bugee
13. lis 2011

@janijacek Jsem z Prahy, Ty máš napsanou Třebíč, to asi s tím cvičením neklapne... 😉 A díky, Barča už je OK, už jsem přišla i na to, jak do ní dostat 2x denně antibiotika - schovám je do oříšku Nutely... 🙂 Takže vše dobrý. Co Ty? Jestli se na cvičení necítíš, jestli jsi předtím nesportovala, tak se do ničeho nenuť, není to nutné. To jen my, co jsme předtím aktivně sportovaly, tu potřebu máme a chybí nám to, tak hledáme nějaké náhražky 😉

bugee
13. lis 2011

@gabulenka Máte to neskutečně těžké. Neumím si představit, že my bychom byli po tolika letech ještě konfrontováni s takovouto situací. Vůbec se nedivím, že špatně spíš. Budu Vám moc držet palce, ať už se rozhodnete jakkoli, aby alespoň holčička byla zcela v pořádku a abys ji za pár měsíců mohla držet s hrdostí a radostí v náručí. Nikdo z nás Ti nemůže ani poradit, ani pomoct, ale pokud budeš mít chuť, můžeš si tu vylít svoje splíny a my Tě povzbudíme. Vím, že to není moc... Ale já věřím, že si ten boj vybojujete a že z vás budou šťastní rodiče s krásnou holčičkou! Moc a moc držím palce!!!

bugee
13. lis 2011

@tina74 Brnění, proudění energie, jojo to už je mimčo 😀 Já už předevčírem večer zažila první menší kopaneček - smála jsem se jak blázen vtipu, co vyprávěl kamarád, a dostala jsem za to od mimíska co proto 🙂 Od té doby zas jen občas nějaké to dloubnutí, cítím to spíš, když sedím na gauči a ruku mám na břiše. Jinak se na míči různě houpu (zepředu dozadu, zleva doprava), skáču na něm a také kroužím pánví, je to paráda!

bugee
13. lis 2011

@xavera Už se těším na Tvé úterní zprávy 🙂 Byla jsem včera na té masáži, Filipínka byla úžasná, nějak jsme se domluvily rukama nohama 😀 anglicky, bylo to fajn a cítila jsem se skvěle zrelaxovaná. Bohužel mě celé odpoledne bolela hlava, takže jsem si to neužila úplně stoprocentně. Dnes už je to dobrý a zase si říkám, že poslední bolení hlavy bylo před týdnem, tak kdyby si to udrželo minimálně týdenní rozestupy až do porodu, tak by se to dalo snést. Na další masáž jdu za 14 dní.

tina74
13. lis 2011

@gabulenka Ještě Ti možná raději napíšu tohle: Po ET jsem se docela těšila na dvojčata a jediné, co mě děsilo byla právě tahle situace. Shodou okolností jsem se o té eventualitě bavila s jednou spolupacientkou na ET, povoláním internistkou. Říkala mi, že se to stalo její kamarádce. Genetické testy ukázaly, že je jedno mimčo v pořádku, druhé ne. Proběhla redukce, v tom smyslu, že nemocné miminko dostalo smrtící injekci, ale muselo už zůstat v děloze. Druhé to ale bez problémů zvládlo, maminka je donosila a porodila zdravé. Je to hrozná situace, ale holčička by to měla ustát...

tina74
13. lis 2011

@bugee Občas mám právě i ta lehce bolestivá dloubnutí (od 15. týdne), ale to bych mimču asi nepřipisovala. I když těžko říct. Někdy leží v dost extrémních polohách (nalevo nebo napravo) a právě tam mě to dloubá.
Taky když si položím na podbřišek dlaně, cítím chvílemi něco jako tep. Ale to by mohl být ten jeho legračí rytmický tanec, co předvedl/a na posledním ultrazvuku🙂

tina74
13. lis 2011

Tak jsem se po delší době zvážila. Už mám nahoře 5 kg, včetně obou stimulací 7 kg. Obsah tuku mi stoupl z 21 % na 31 %. Je ale zvláštní, že kromě břicha a prsou jsem spíš ztratila zásoby tuku, prostě zhubla. Přitom něco jím téměř permanentně. Pravdou je, že skoro vůbec nemám chuť na sladké...
Taky mám spíš abnormální změny vlasů a pleti. Vlasy jsou pevnější, nemastí se. Pleť (aspoň na obličeji) taky vypadá nějak líp. Jen mi lehce začínají pigmentové skvrny, které musím hlídat normálně a mám na ně kosmetiku, která teď ale prý fungovat nebude, takže by to byla zbytečná investice... Taky se mi už dost vybarvila linea negra - mám ji normálně, ale velice nenápadnou, teď je už vidět fakt hodně. Manžel si jí všiml až teď.
Tak snad bude dostatečně vykrmené a vyživené miminko. Víc už jíst a pít nezvládám... Mám pocit, že nic jiného nedělám...

bugee
13. lis 2011

@tina74 Já se vážila včera večer a mám 2,6kg navrch včetně stimulace (ta byla 2kg během 14 dní), takže 0,6kg bez stimulky, což je super, jen se to rozložení svalové hmoty vs. tuky velmi výrazně pozměnilo 😒 , takže na váze to moc vidět není, ale v objemu břicha, prsou, nad zadkem - všude samé tukové polštářky 🙂 Taky jsem se trochu styděla včera na masáži vysvléknout se do spodního prádla a i nakonec sundat podprsenku, ty prsa jsou fakt děsivý... Myslím, že nejen pro mě, už i manžel se trochu bojí 😀

tina74
13. lis 2011

@bugee Tak těch mých 5 kg snad nebude málo. Nejspíš jsou tam, kde mají být🙂 Na nohách a rukách tukové polšťáře nepotřebuju🙂 Jestli to tak půjde dál, tak asi budu vypadat ve finále dost legračně: obrovské břicho a prsa, zbytek hubenější než normálně...

bugee
13. lis 2011

@tina74 Myslím, že Tvých 5 kilo je úplně akorát a miminko určitě netrpí, neměj strach. Já rozhodně očekávám, že v následujících týdnech taky fest naberu. To, že jsem zatím moc nenabrala, je myslím jen tím, že jsem měla dost v zásobě 😉 Lineu negru nemám. Vlasy o moc horší, pleť byla výborná v prvním trimestru, teď se vrátila k normálu. Jinak jsem se 4 roky léčila na nediagnostikovaný problém s pletí, nakonec zabíraly dvě mastičky, které teď nemůžu, tak doufám, že se mi obličej během zimy, kdy je na to náchylnější, nevrátí do původního stavu před léčbou - kromě fyzického vzhledu, který není moc extra do společnosti (zarudlé fleky na nose, kolem něj, na bradě a na čele), mě celý obličej fest svědil 😒
Jinak čekám na výsledky tripple testů, ještě cca 9 dní...

bugee
13. lis 2011

@tina74 Koukali jsme teď dvě hodinky s manželem na film, a je to poprvé, co jsem celou dobu cítila, jak rarášek řádí - dokonce i manžel přiložil ruku a cítil dloubance 🙂

tina74
13. lis 2011

@bugee U mě je to pořád ještě jen malinko a nejsem si jistá, jestli už je to ono. Celý den ho ale nabádám, ať mě už kopne pořádně, že budu mít jedině radost🙂

tina74
13. lis 2011

@bugee A kam si ty ruce přikládáte - spíš doprostřed nebo na stranu, kde jsou nejspíš nožky? Já jsem to teď zkusila na straně a bylo tam jakési brnění🙂

bugee
13. lis 2011

@tina74 To brnění jsou určitě vibrace/ozvy jeho pohybů 🙂 Když poslouchám srdíčko, tak je většinou vlevo pod pupkem... no a ty dloubance a i ten největší kopanec byl z pravé strany, tak předpokládám, že má nožičky většinou tam. Dnes byly ty pohyby nejintenzivnější, nikdy předtím jsem je takhle moc a dlouho necítila. Teď jsem do sebe ale nacpala asi dvě kila zeleniny, takže aktuálně mi to škrundá ve střevech tak, že mimčo skrz to vůbec necítím 😉

tina74
14. lis 2011

Ahoj holky, kde všechny dnes jste? Je tady celý den nezvyklé ticho...

xavera
14. lis 2011

koukám, koukám...mrtvo, prázdno, bezvětří....

jajinka28
14. lis 2011

ahoj holky, koukám až dnes, skolila mě pěkná chřipka, mám tak oteklý mandle, že do sebe dostanu sotva čaj ☹ zítra mě čeká screening pánve a pak kontrola u Dr., ale nejradši bych byla zalezlá v posteli, nevím, jak to přečkám, v Podolí musím být brzo ráno a u Dr. až odpoledne☹ach jo...doufám, že vám se bacily vyhýbají..

xavera
14. lis 2011

@jajinka28 to je mi moc líto ☹ musíš na tu pánev, když to je nepovinné? Nechceš tam ráno zavolat a sdělit svůj zdravotní stav? Já bych se na to asi z vysoka....důležité pro tebe je být v teple a vyležet to.

jajinka28
14. lis 2011

@xavera přemýšlela jsem nad tím a ptala se a prý tam musím ☹ ..nevíš o něčem, co by pomohlo na totálně ucpaný nos?Kapky se prý nesmí a já vůbec nemůžu dýchat...takhle ko jsem nebyla hodně dlouho

xavera
14. lis 2011

taky se bojím nastydnout, prskají všichni kolem...v dopravních prostředcích, obchodech, v práci....bojím se prostydnout, že to pak drapnu. Nevím ale, co nosit. Byla jsem se podívat po nějakých teplých péřových kabátech, ale v XL vypadám naprosto strašně a navíc nevím, jak dlouho mi bude stačit - už teď mám při velikosti XL mezi látkou a břichem dost malou rezervu 😒 a o jsem v půlce 5. měsíce...co budu nosit v 8., 9.? Vůbec nevím, co koupit. Asi možná nějakou pánskou bundu...jak to chystáte vy, holky?

xavera
14. lis 2011

@jajinka28 prý vincentka či mořská voda ve spreji. Stříkej do nosu, i do krku, kloktej. Prolévej se tím jak to půjde.

xavera
14. lis 2011

@jajinka28 že musíš? A my ostatí to vyšetření vůbec nemáme...vždyť to je to v rámci nějaké studie, ne? Když v těhotenství nemůžeš žádné léky, co ti má asi od takového brutálního nachlazení pomoci jiného , než zůstat v posteli....ti jsou tedy nějací krutí ☹