1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

jajinka28
14. lis 2011

@xavera já jsem se na to ptala při registraci a ta ženská mi řekla, že je to kvůli porodu, tak nevím ☹ ..musím tam být mezi 7-8, a u gynekologa ve 14, tak snad to nějak přečkám☹...
je to pech, drží mě to už třetí den.....a jak zítra vlezu do tramvaje tak dostanu další dávku, je to teď všude..

xavera
14. lis 2011

@jajinka28 ☹ ☹ tak asi podpořit imunitu alespoň nějakými těhuvitamíny.

jajinka28
14. lis 2011

@xavera to je u mě kámen úrazu, zjistila jsem, že mi je po nich strašně zle od žaludku, tak jsem si koupila jiné a po těch jsem i zvracela, takže beru jen listovku...zítra se na to musím zeptat Mudra...jak to vemu tak za 30-45 minut to je katastrofa, vždy letím na záchod..

xavera
14. lis 2011

@jajinka28 to je zvláštní...a nebereš je nalačno předpokládám.

jajinka28
14. lis 2011

@xavera nalačno právě ne..našla jsem diskuse, kde to holky mají taky ☹

tina74
14. lis 2011

@jajinka28 Ahoj, nemusíš tam. Rozhodně ne! Je to jen dobrovolná účast na právě probíhající studii. Jestli Ti to někdo tvrdil, tak je to divné☹ Raděj se pořádně vylež! Třeba jim jen zavolej, že seš nemocná, abys z toho neměla špatný pocit.

tina74
14. lis 2011

@jajinka28 Kapky do nosu podle mě normálně můžeš. Když jsem byla těhotná minule, volala jsem kvůli tomu své dřívější gynekoložce a říkala, že je lepší si koupit kapky než se dusit. V lékárně Ti řeknou, že nesmíš, ale prý to tolik nevadí. Dokonce ani v prvním trimestru. Podívám se Ti ještě do jedné brožurky co mám, tak jsou konkrétní léky a kdy jo, kdy ne.

tina74
14. lis 2011

@jajinka28 Už to čtu - říkali Ti to na registraci. To právě říkali i mému manželovi, ale když jsem si pak volala přímo do urogynekologické ambulance, kde to vyšetření probíhá, uvedli to na pravou míru. Je to dobrovolné, ne povinné. Já jsem toho využila, protože jsem zrovna měla čas, jinak bych se na to fakt vykašlala.

tina74
14. lis 2011

@jajinka28 @xavera Jo, jo, ty bacily se teď asi začnou všude šířit☹ Já jsem tento týden naštěstí doma, dělám nějakou práci u počítače. Příští týden ještě musím na jednu dvoudenní akci, ale už úplně poslední. Pak už končím... Stejně ale budu muset občas někam ven - na cvičení, na kontroly, tak se tomu taky nevyhnu.
Asi to chce hodně vitamínů, spánku a pořádně se oblékat. Což taky nevím, jak vyřeším. Dnes jsem zjistila, že moje zimní bunda už má jen malinkatou rezervu, odhaduju to tak ještě na 1-2 týdny. Pak to budu muset nějak vyřešit. Možná budu chvíli nosit manželovu nebo si půjčím větší bundu, popř. kabát od mámy. Taky se mi nechce kupovat něco, co mi možná vydrží jen měsíc, dva. Už teď mám pocit, že břicho je obrovitánské a to ještě vůbec nic není...

tina74
14. lis 2011

@jajinka28 Tak už jsem tu příručku našla. Byla v kufříku pro budoucí maminky, který jsem dostala spolu s těhotenskou kartou. Jmenuje se Průvodce těhotenstvím, vydáno lékárnou Dr. Max.
Nealergická rýma1.,2.,3. trimestr: Možná léčba rýmy např: nosní kapky PINOSOL, BIOPAROX sprej - místně působící antibiotikum
Nedoporučuje se: Olynth, Otrivin, Nasivin, Trigrip, Paralen Plus, Coldrex atd. atd.

bugee
15. lis 2011

@jajinka28 Ať je Ti brzy líp! Taky se bojím, že od někoho něco chytnu - manžel asi právě začal s angínou, uvidíme večer, ale vypadá to na oddělený ložnice a ten zbytek času holt musím být silná... Zatím se mi to vyhýbalo, o to větší je pravděpodobnost, že už "konečně" něco chytnu... ☹ Držím palce, ať se brzy vyzdravíš!

cuddle
autor
15. lis 2011

ahoj holky nebojte ja vas ctu, ale nemam nic noveho, tak neni co psat....

bugee
15. lis 2011

@tina74 @xavera Se zimním oblečením mám taky problém - rezerva v zimním kabátku cca 2cm ☹ (navíc břicho teď začíná nabírat grády... den ode dne roste a roste...) a jediný, co mám dost veliký, je venčící "psí" bunda, ale v tý do práce rozhodně nemůžu. Taky nechci nic kupovat, jsou to vyhozený peníze. Asi taky půjdu do nějaký manželovy bundy... 🙂 Pak si můžeme dát někde sraz a pochlubit se, co jsme kde vyštrachaly 🙂

bugee
15. lis 2011

@xavera Těším se na zprávy z Tvého velkého ultrazvuku - napiš pak všechny podrobnosti 🙂 Mám tu pracovně návštěvu z Francie, musím jít makat, nakouknu večer, tak zatím držím palce!

bugee
15. lis 2011

@cuddle Občas je dobře, že není nic nového... 🙂 A cítíš se dobře?

cuddle
autor
15. lis 2011

@bugee jojo v pohode, ja prave nevim nejak uz si nepamatuju presne jaky jsem mela priznaky po ET negativnim a po KET pozitivnim ( mam to vse dohromady) , je to neco mezi.....sem tam pichne v podbrisku, prsa zatim v normalu, unavena jsem porad.....

xavera
15. lis 2011

@bugee můj manžel nosí jen takové lehké látkové bundičky - no jo otužilec - a navíc máme dost podobné postavy - jeho věci by mi byly akorát tak teď. A v jeho lyžařské bundě do práce chodit nemůžu. Moje maminka je plnoštíhlá, ale zase o dost menší, rukávy bych měla po loket. A táta má takové nazelenalé hacafráčky, to bych vypadala že jdu na ryby 😀 Včera jsem objevila superteplý prošívaný kabát v Alpinepro - ale XL je mi přes břicho akorát. V XXL už se mi ztratily ruce, takže zase smůla ☹ Já prostě musím něco sehnat - asi obejdu nějaké sekáče a projdu internetové bazary.

xavera
15. lis 2011

@bugee na UZ jdu ve 13 hod, tak podám zprávu, až se odpolko vrátím do kanclu 🙂

tina74
15. lis 2011

@xavera Do secondhandů nakonec taky určitě zavítám, protože ty vypůjčené bundy (manžel, máma) budou spíš jen na přechodné období 6. a 7. měsíce. Pak už nepomůže ani to...
Dnešní UZ je ten tzv. velký ultrazvuk na vývojové vady? Jdeš zase do Gennetu?
Já už jsem z těch vyšetření docela zmatená. Ve 20. týdnu mám normální kontrolu, pak mám mít ve 22. týdnu screening na srdeční vady atd., to jsem se dnes objednala ke stejné lékařce, co mi dělala NT screening.

xavera
15. lis 2011

@tina74 ty máš ty vyšetření nějak úplně jinak než já. Já Jdu dnes na ultrazvuk ve 20.tt. do Gennetu. Nevím, co vše mě tam čeká, ale někdo říká, že se měří obvod hlavičky, bříška, délka stehýnka apod....a říká se tomu Velký ultrazvuk. Uvidím, podám tady pak podrobnou zprávu. Mě už pak nic dalšího nečeká - žádné srdeční vady nebo tak. Pak zase jednou měsíčně těhotenská poradna, včetně testu na cukrovku ve 24.tt a pak až někdy ke konci začnu chodit do porodnice na prohlídky.

tina74
15. lis 2011

@xavera Ten velký ultrazvuk bych měla mít právě ve 22. týdnu (20.-22. týdnu). Na 20. týden mi vychází normální pravidelná kontrola, kterou bych mohla mít kdykoli dřív.

xavera
15. lis 2011

@tina74 tak to mám za sebou 🙂 Prohlídka velmi důkladná, obvod hlavičky, bříška, délka ručiček, nožiček, prohlédnutí rtíku, nosíku, postupně všechny orgány i cévy v orgánech, počet prstíčků....všechno v pořádku. Je to prý na 100% holčička. Dostala jsem krásnou fotečku, tak umístím do profilu.

tina74
15. lis 2011

@xavera Tak to moc gratuluju! 🙂

bugee
15. lis 2011

@xavera To je krása 🙂 Malinkatý děvčátko, mám radost, že je vše v pořádku, hezká práce, maminko!

bugee
15. lis 2011

@xavera Krásná fotka, nádherně ostrá a princezna je už pořádně veliká - kolik měří, váží? Uvědomuješ si, že to nádherný stvoření v sobě nosíš? A vzala jsi s sebou maminku, užila si to?

tina74
15. lis 2011

@xavera Teď jsem našla fotečku - to je opravdu nádhera!

xavera
15. lis 2011

@tina74
@bugee
holky díky moc za gratulace a spolusdílení radosti.....nestíhám se moc rozepsat, mažu z práce domů, přijde mi náhle návštěva. Takže zatím papa

cuddle
autor
16. lis 2011

@xavera blahopreju k holcicce, takze u tebe to sedlo, ze pomalejsi embryjko byla slecinka a navic ty nevolnosti co sis protrpela.....tak at mala pekne roste

jajinka28
16. lis 2011

krásný den všem holky!
Tak jsem včera byla v tom Podolí na tom měření, volala jsem svému Dr. jestli tam opravdu teda musím a jelikož se mi čím dál víc horší záda, tak chtěl abych tam šla, aby se případně zjistilo, jestli je to povoleným svalstvem..odpoledne jsem byla u gynekologa, miminko je v pořádku, včera překvapilo i Mudra, celou dobu si tleskalo, takže ani fotečku z 4D nešlo udělat,ale hlavně, že je v pořádku...mám trochu horší výsledky krve, ale největší problém jsou ty záda☹...takže se nejdřív lekl, jestli je vše v pořádku s dělohou, jestli není k něčemu přirostlá, ale po vyšetření by to mělo být "opravdu" jen od zad, tak mě poslal na jednu kliniku, kde pracují s těhulkama, tak snad mi uleví..ty bolesti jsou příšerný...
Mám radost, že už víme, že tady budeme mít jednu holčinku - moc moc gratuluji @xavera! 🙂

děkuju všem za rady na tu mou chřipajznu, krk se zlepšil, na nos jsem si koupila kapky z mořské soli a konečně se už tak nedusím🙂..takže dnes trávím celý den v posteli s čajem a obložím se jídlem🙂

jajinka28
16. lis 2011

@cuddle japak se cítíš??doufám, že jsi v tom rozmazlování a hlazení nepolevila 🙂 opatruj se a šetři se