1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
18. lis 2011

Holky, včera jsem měla velký zážitek. Seděla jsem u televize a najednou mi na levé straně podbřišku naskočila velká boule. 😕 😨 😕 Pravá strana se zase propadla... Za chvíli došlo k nějakému dalšímu přesunu a břicho zase vypadalo celkem normálně... Už se vám něco takového stalo? Co tam to naše miminko proboha dělá?
Jinak už mám těch zvláštních pocitů v břiše celkem hodně, takže to asi opravdu začíná...🙂
Ještě jsem se chtěla zeptat, v jaké poloze v noci spíte? Snažím se spát na boku, ale myslím, že se někdy ve spánku přetočím i na břicho, což už pomalu asi nebude to nejlepší. Jak tomu ale zabránit? Do nedávna jsem na břiše ještě bez problémů ležela, ale teď už to není příjemné pro mě, natož pro miminko.

bugee
18. lis 2011

@tina74 U Tebe už je problém s lokální anestezií u zubaře menší, protože jsi už ve II. trimestru, kdy už mimi tak náchylné není, zato pro @cuddle ano. No a vidíš, já byla na konci I. trimestru a stejně mě objednala až po porodu, zatím mi dala jen takovou pastu na dočasné zpevnění skloviny, vhodnou i pro těhotné.
A co se týče pohybů, tak to taky začíná být mazec 🙂 Zatím je to spíš příjemné, jsem ráda, že o miminku vím, že se přihlásí, že tam je a že je v pořádku 🙂 Vyloženě bouli jsme ještě neměla, mám dost velkou tukovou vrstvu přes celý pás břicha, takže to u mě asi tak vidět nebude... Ale cítím ho a mám z toho skvělý pocit. A navíc ten náš asi moc velký akrobat nebude, protože ani na prohlídkách u doktorky nehází žádné kotrmelce, spíš je celkem v klidu.
Jinak jsem byla zvyklá spát na břiše, ale od OPU mě celé břicho bolelo a pak začalo růst, tak jsem se začala učit usínat na zádech, pak se převalím na levý bok, občas i na pravý, ale píšou, že napravo od dělohy probíhá velká dutá žíla a že pokud je přiškrcená, tak je to nepříjemné... A asi to tak bude, protože je mi většinou příjemnější a dýl vydržím na levém. Občas si dám peřinu nebo polštář pod skrčené koleno, když ležím na levém boku a je to lepší. No, ale celkově nic moc a myslím, že to bude čím dál horší ☹

bugee
18. lis 2011

@cuddle Zkoušela jsi dnes regulérní test z ranní moči? Jestli jo, tak to musela být pěkná dálnice, ne? A jak se cítíš? Vše OK?

xavera
18. lis 2011

@tina74
@bugee
holky, to spaní u mě čím dál tím horší. Nechci vás strašit, ale lepší už to asi teď nějaký čas nebude. Vždy jsem byla zvyklá spát převážně na zádech či na břichu. Na bocích mi to nevyhovuje - že mám široká ramena a jak je mám pak taková zmáčklá, bolí mě z toho hrudní páteř.

Takže...na břichu to teď nejde. Na zádech nevydržím, protože začínám omdlévat a dělá se šoufl. Točí se hlava apod..je to asi kvůli té duté cévě .Takže střídám levý a pravý bok a trpím. Nevím kam s tou spodní rukou, na které ležím. Jestli dopředu nebo dozadu, pod hlavu nebo kam. Nic z toho není moc příjemné. No snad si nějak zvyknu...

xavera
18. lis 2011

@tina74
@bugee
ještě jsem zjistila, že se často vzbudím v takové poloze jako spodní část těla na levém boku, kolena u sebe. Ale horní část mám přetočenou na záda. Takový jako vrut. Asi jak mi během spánku nevyhovuje ta poloha tak se přetočím, ale spodek nechám kde byl....

tina74
18. lis 2011

@xavera @bugee Já se zase mám tendenci přetáčet do vrutu tak, že mi nohy zůstanou položené na stranu, ale tělo se přetočí na břicho. A to se už miminku bude líbit čím dál míň...

cuddle
autor
18. lis 2011

@bugee prave ze ne, ale reknu ti proc, carka je stejna, mozna o neco slabsi nez vcera, ale je to asi z duvodu, ze jsem litala v noci na zachod ( naposledy kolem 3ti rano ) testovala jsem v 6:30 a porad jsem pila vodu, protoze me desne od vecera bolela hlava a nechtela jsem si brat zadny prasek, takze spis jako prutokac......no a opravdu to rano nebyla moc, ale spis naredena voda....takze i tomu prikladam vysledek, ale zase vim, ze HCG se ma porovnavat obden , takze uvidime, ted se spis zameruju nato ze vic piju a sice porad chodim na zachod, nez abych se snazila pit min a mit silnejsi carku.....

cuddle
autor
18. lis 2011

ta nahore je dnesni, bud je to stejny nebo o kapicek slabsi nez vcera...

cuddle
autor
18. lis 2011

tady to jde asi videt lip, udelala jsem orez

xavera
18. lis 2011

@tina74 😀 😀 tak to máš super polohu, to by mě ani nenapadlo zkoušet 😀 😀

xavera
18. lis 2011

@cuddle ta nahoře( 7 den ) je krapet silnější, ale jinak jsou skoro stejné. A tím tvým pitím to určitě bude, navíc jak říkáš - testovat obden. Takže pohoda 😎

bugee
18. lis 2011

@cuddle Jo, to máš pravdu, když běháš v noci čůrat a ještě piješ, tak je to jasný. No a určitě je důležitější dodržovat pitný režim, hlavně když Tě bolí hlava, než sledovat sílení čárky 🙂 Já to psala proto, že mě včera opravdu překvapilo, že máš z dopolední moči čárku tak silnou - sama jsem to jednou zkoušela večer a nic tam nebylo... Tak se opatruj, těhulinko, hlavně ať Tě přestane trápit ta hlava, znám to, bolí mě teď cca 1x týdně, není to nic moc.

xavera
18. lis 2011

@bugee tu hlavu mívám taky, jako ty - cca 1x týdně. Většinou o víkendu ☹ nevím čím to je, možná si tolik nehlídám pitný režim, na rozdíl od sezení v kanclu, kdy mám na stole stále plnou sklenku. Říká se - 8 sklenic denně.

tina74
18. lis 2011

@xavera Mně pan doktor uložil vypít každý den 3 litry 😕 A docela se mi to daří. Vypiju dvě sklenice mléka, dvě sklenice moštu a zbytek je voda/Magnesie. Do toho ještě občas heřmánkový čas s medem. A hlava nebolí. Jen pořád běhám na záchod...

xavera
18. lis 2011

@tina74 šikulka 🙂 jen to mléko do toho asi nepočítej 🙂 já piju ráno roibos čaj, pak už jen čistou vodu celý den. Točím si z vodovodu a filtruju ji. Sklenici mléka ráno a večer taky, ale to není pití, to se počítá jako potrava 🙂 Magnesii jsem dříve byla také zvyklá pít, tu mi ale v těhotenství doktorka nedoporučila.

bugee
18. lis 2011

@xavera Tak mě bolí hlava taky většinou o víkendech - asi to bude opravdu kvůli pitnému režimu..., taky si ho tolik nehlídám jako v práci.

Jinak já vypiju denně spoustu těhu čajů, nějaký roibos a taky piju jak čistou vodu, tak Magnézii (je v ní dost hořčíku, který pomáhá jak na křeče, tak na trávení), nebylo mi řečeno, že by byla v těhotenství nevhodná - přijde mi lepší než do sebe cpát umělé doplňky stravy s minerály.

tina74
18. lis 2011

@xavera @bugee Do nedávna jsem taky pila jen vodu z vodovodu, ale nějak mi přestala chutnat, tak už jí nejsem schopná vypít tolik. Nevím proč... Na Magnésii jsem se neptala, ale v rozumné míře snad nevadí a hořčík je určitě prospěšný. A ještě jsem zapomněla zmínit své drobné hříchy: 1 šálek každé ráno , občas kola k obědu.

tina74
18. lis 2011

Oprava: 1 šálek KÁVY každé ráno , občas kola k obědu.

tina74
18. lis 2011

Jo a dnes jsem si zase vzpomněla na váhu a nestačila jsem koukat. Včetně stimulace už mám nahoře 9 kg (bez ní 6 kg), přitom mám pocit, že jsem kromě břicha a prsou čím dál pohublejší 😕 Kromě toho že pořád piju přitom taky pořád jím...

xavera
18. lis 2011

holky, poraďte. Jak se vám líbí jméno Viola? Já už jsem z toho tak zblblá, jak to do mě manžel hustí, že se mi to snad i začíná líbit. Pro malou - Violka - je roztomilé, krásné. Pro dospělou - Viola - OK. Ale pro nějakou 15ti letou holku? Via, nebo Viki, Vili ? nějak nevím, jak jí říkat domácky. Co si o tom jméně myslíte? Dělala jsem průzkum ve svém okolí a vesměs klukům se líbí moc, holkám ne. Zajímavé, což?

tina74
18. lis 2011

@xavera Mně se to líbí🙂 Mně se totiž líbí všechna méně obvyklá jména, sama bych nechtěla nějaké, které má kdekdo. Asi by to pak mohla být i Via, Viki je spíš Viktorie...

tina74
18. lis 2011

@xavera A Violka pro malou zní moc hezky🙂

xavera
18. lis 2011

@tina74 No Violka je nádherné...ale malá bude jen pár let 🙂 Via....taky mi to přijde nejlepší. Latinsky cesta 🙂 Jen si říkám, aby nás holka jednou neproklínala.

xavera
18. lis 2011

@tina74 Mě se líbí Týna, Lea nebo Beáta. Nic z toho se nesetkalo s manželovým nadšením ☹

tina74
18. lis 2011

@xavera No já mám dlouhý seznam jmen, které se mi hodně líbí, ale nenarazily na nadšení buď u manžela nebo mojí mámy☹ Ale máme i pár dalších, na kterých se shodneme... Mnohem horší je to s klučičími jmény... Minulý týden jsem třeba náhodou objevila jedno dost neobvyklé jméno, které se mi zalíbilo, ale doma z toho bylo zděšení. Pak s ním postupně začal koketovat manžel, ale teď už si zase nejsem jistá já. Každopádně je ještě dost času a třeba se na konci listopadu už taky konečně dozvíme, jestli je to chlapeček nebo holčička.

xavera
18. lis 2011

@tina74 taky jsem si myslela do porodu času dost, ale teď , když víme pohlaví, rádi bychom začali o miminku mluvit konkrétním jménem a ne pořád to, ono, brouček, apod...

tina74
18. lis 2011

@xavera Máš pravdu, hrozně to utíká... My miminku zatím říkáme zdrobnělinou manželova jména. Tak jsme o něm (resp. o dětech v množném čísle) mluvili ještě dlouho předtím, než jsem otěhotněla. Tak se ale určitě nebude jmenovat holčička, ale ani chlapeček a budeme se to muset zavčas odnaučit🙂
Já jsem teď nedávno zažila legrační situaci na obědě. Byla tam maminka s miminkem v kočárku. Přišel známý a říká: "Kde máš Seana?" A ona: "Je v práci. Se mnou je tady jen "malý Sean". Pak se ukázalo, že je to holčička Kateřina🙂

bugee
18. lis 2011

@xavera Z těch jmen, cos napsala, se mi nejvíc líbí Lea 🙂 Moc se mi totiž líbilo dívčí jméno Lejla, ale manžel to kategoricky odmítl...

@tina74 Pro kluky je těch jmen daleko méně a samá taková příšerná jako Vladislav, Vladimír, apod. Moc Ti neporadím, my se s manželem shodli na jednom jediném - Jonáš. Už na něj tak i mluvíme, tak doufám, že se doktor nespletl a že nám za 3 týdny neřeknou, že to bude holčička, to by chudinka byla už pěkně zmatená 🙂 🙂 🙂

tina74
18. lis 2011

@bugee Jonáš se mi taky líbil, už i proto, že mi loni na jeho svátek zprovoznili dělohu🙂 Doma jsem ale neuspěla...

tina74
18. lis 2011

@bugee A klučičí jména jsou v kalendáři opravdu buď hrozná (některá ještě mnohem mnohem příšernější než píšeš) nebo je má každý. Je ale pár výjimek a navíc to nemusí být nutně jméno z kalendáře...