1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
21. lis 2011

@xavera dekuji, nevim jestli skytani neni taky nebezpecny....radeji bez skytani a bez krvaceni......

babka
21. lis 2011

@tina74, jj, 21+1 dneska 🙂 Profil jsem se ještě neodvážila změnit 😔
@cuddle, tak to je super, budu držet pěstičky, snad to ten váš bojovníček vybojuje 🙂

tina74
21. lis 2011

@cuddle No tak to je přece paráda! Hurá! Tak už se hlavně nenervuj, dělej něco příjemného a těš se, že brzy na ultrazvuku už bude embryjku bít malé srdíčko🙂

cuddle
autor
21. lis 2011

@babka dekuji

cuddle
autor
21. lis 2011

@tina74 dekuji, ono se to hur provadi , ale snazim se....

xavera
21. lis 2011

@babka tak to jsi tu z nás nejdál a my tu o tobě ani nevíme 🙂

tina74
21. lis 2011

@babka Chápu, taky se pořád ještě bojím, abych to nějak nezakřikla. Na druhou stranu to u mě už nějakou dobu moc tajit nejde. Břicho je nepřehlédnutelné, nemůžu dělat spoustu věcí, které normálně dělám, a v práci budu za chvíli končit, takže jsem to už musela s nějakým předstihem avizovat...
Jinak širšímu příbuzenstvu, které mě teď osobně nevidělo, jsme to ještě taky neřekli, to asi až na Vánoce. V rodině to ví v podstatě jen obojí rodiče...

xavera
21. lis 2011

@babka kdy jste měli OPU? My 12.7. ...to jste pár dní před námi, když máš termín porodu 1.4. a v jakém CARu?

babka
21. lis 2011

@xavera, OPU jsme měli 8.7. v Gennetu

xavera
21. lis 2011

@babka tak to jsme se tam skoro minuly 🙂

blanula85
21. lis 2011

ahoj holky,chtěla bych se zeptat který den po PK se embrijka začínají uhnízdovat(asi)??

babka
21. lis 2011

@tina74 no u mě už to taky moc tajit nejde. Do minulého týdne (do začátku) to ještě bylo o.k., nosila jsem pořád moje normální oblečení, ale pak nějak břicho povyskočilo 🙂 V práci to neví ještě vůbec nikdo (kromě jedné kolegyně tedy), moje nadřízená to věděla, ale ta k 30.10. odešla a s mým novým šéfem jsem se ještě nebavila. No, minulý pátek už mi jeden kolega gratuloval k těhotenství, takže mi došlo, že už to fakt dlouho tajit nepůjde 😀 Jinak já jsem asi fakt cvok, od nás z rodiny to ví jenom moje sestra a to jenom proto, že bydlí taky v Praze a věděla, že jsem byla v nemocnici kvůli podezření na mimoděložní těhu.
Zítra jdeme na velký ultrazvuk do motola. Toho se taky bojím, mojí kamarádce na něm kdysi zjistili u miminka srdeční vadu neslučitelnou se životem, tak je ve mě malá dušička. Ale jestli to dobře dopadne, tak už můj jiný stav zapírat nebudu, slibuju 🙂

cuddle
autor
21. lis 2011

@blanula85 hned po vlozeni tak do 5ti dnu by melo byt uhnizdene

babka
21. lis 2011

@xavera, jj, jen o pár dní .-)

blanula85
21. lis 2011

@cuddle a spinení musí nebo nemusí být?

cuddle
autor
21. lis 2011

@blanula85 nene nejlip bez neho, ale je to individualni, spis takove male pichani v podbrisku

tina74
21. lis 2011

@babka Teda! Já už se do normálního oblečení nevejdu od 8. týdne☹ Břicho nemám nijak mimořádně obrovské na 18. týden, ale přeci jen je nepřehlédnutelné. Ráno to ještě jde, ale během odpoledne a večera se objem pokaždé pořádně zvětší...
Tak ať Ti dobře dopadne velký ultrazvuk! Určitě pak budeš klidnější🙂 Já už se taky moc těším, až to budeme mít za sebou. My máme nejbližší kontrolu - po měsíci - příští týden (na začátku 20. týdne) a pak za dalších 15 dní velký ultrazvuk.

blanula85
21. lis 2011

mě sem tam pobolívá břicho,když jdu na wcko tak pořád sleduji jestli něco nebude na papíře,ale zatím čisto,tak jsem myslela že se ještě neuhnízdili 😒

tina74
21. lis 2011

@blanula85 Mě taky jen pobolívalo břicho, krev žádná... Až v 8. týdnu, v době druhé menstruace, lehké hnědé špinění....

xavera
21. lis 2011

@babka teda, já mám těhotenské kalhoty už asi od 8.tt. Nahoře zatím 4kg, ale vše v břichu, tak se to zakrýt nedá 🙂 V tramvaji už mě dokonce párkrát chtěli pustit sednout....to si ovšem musím rozepnout kabát a krapátek zafunět 🙂

xavera
21. lis 2011

@babka a že jdeš na velký ultrazvuk radši do Motola a ne do Gennetu?

xavera
21. lis 2011

@tina74 taky se mi přes den břicho nějak strašně nafoukne. Někdy mám navečer pocit, že to snad ani není v pořádku, začne mě pěkně bolet a tahat hlavně postranách. Když jdu po práci večer ještě někam posedět na pokec nebo návštěvu, musím sedět v záklonu, protože jinak je to krajně nepříjemné a docela i bolestivé. Přes noc se to zas nějak zmenší a ráno pohoda. Nevím, čím to je.

babka
21. lis 2011

@xavera, s tím ultrazvukem v Motole to tak nějak vzniklo samo. Já totiž (jako správný plašan) trpím ukázkovým syndromem bílého pláště a u mojí gynekoložky ještě o to víc, že se vždycky bojím, aby bylo s mimi všechno v pořádku. Takže mě doktorka poslala do Motola do rizikové poradny a chdím tam do teď na gynekologickou internu. A v té rizikové poradně mi při první návštěvě napsali do papírtu, že chtějí, abych ten ultrazvuk, co se dělá mezi 20.-.22.týdnem absolvovala u nich. No, tak jdu tam ☹ Jsem zvědavá, jak to tam bude probíhat. V Gennetu jsem byla vždycky spokojená, i když je fakt že v motole jsou všichni taky strašně hodní. Ale na ultrazvuju sem tam ještě nebyla, tak netuším, jací tam jsou doktoři. Zítra můžu poreferovat 🙂

babka
21. lis 2011

@xavera, tak já těhotenské kalhoty ještě ani nekoupila 🙂 Nějak mě nikde nic neoslovilo. Zatím mám jedny těhotenské legíny, které nosím pod úpletové šaty. A jinak normální XXL zimní punčocháče a šaty. A vlastně jednu těhotensku sukni jsem si ještě pořídila.Pořád mi to leželo ve skříni, no a teprve minulý týden (21.tt) jsem to slavnostně vytáhla 🙂
A vlastně už mě jednou pustil sednout i nějaký pán v metru, ale to je fakt, že jsem měla pod kabátem nacpaný tlustý svetr a ještě jsem si bříško přidržovala, protože mě pěkně píchalo v podbřišku po nějakém prudkém pohybu..

babka
21. lis 2011

@tina74 děkuju, taky doufám, že bude všechno v pořádku. Jsou to děsný nervy. já naivka jsem si říkala, že budu nervačit jen do pozitivního těhu testu, ale je to čím dál tím horší....

tina74
21. lis 2011

@xavera Mně ani tak není divné (a většinou ani zvlášť nepříjemné), když to břicho odpoledne a večer mám. Spíš se každé ráno divím, co se s ním stalo a kde je těch 10 kg (!!!), co jsem přibrala☹

xavera
21. lis 2011

@tina74 fakt je, že rozdíl na váze mám ráno o 1,5 kg menší než večer....kam to přes noc zmizí? Nemám pocit, že bych to vypotila....jsem poměrně často v noci vzhůru, tak bych si všimla, že jsem nějak zpocená...ale nic, tak nevím

tina74
21. lis 2011

@xavera To je velice zajímavé 😕 Taky zkusím udělat pokus🙂 Něco se určitě vypotí, ale 1,5 kg se mi zdá hodně...

xavera
21. lis 2011

@tina74 schválně si to dnes večer a zítra ráno překontroluju

tina74
21. lis 2011

@xavera Já taky a dám vědět🙂