1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
18. črc 2011

@xavera ja taky byla 2 dny doma plus vikend a dnes uz zase pracuju, ale radeji bych si sla lehnout , sem si nato odpocivani nejak zvykla 😀 😀

xavera
18. črc 2011

@flyaway S manželem jsme se rok neúspěšně snažili a protože mám po prasklém slepém střevu před dvěma lety, pravděpodobně budou srostlé vejcovody. Jinak po všech vyšetřeních jsme oba v pořádku. Nabízejí mi laparoskopii pro zobrazení průchodnosti, ale já se zatím úspěšně bráním. Místo toho se zkusilo 2 x IUI. Neúsěch, takže teď mám po svém pvním IVF.

ccacorka
18. črc 2011

ahoj holky , diky za privitani.....
@flyaway je to uz me 2ivf, (1ivf i ket se nevydaril).....doufam, ze ted to dopadne.... a co ty, jestli se nepletu - stimulujes?
@xavera je to jsme na tom stejne 🙂 ja jsem take nervozni.....naordinovala jsem si sice dnes polehavani s knizkou , netem a tv, ale nejak se mi nedari byt v klidu.....moc ti drzim palecky, aby ti to vyslo..... je to tve 1ivf?
@cuddle to cekani je dlouhe......take bych nejradeji usnula a probudila se 1.8. kdy mam jit na krev....drzim palecky!!!!

flyaway
18. črc 2011

@cuddle Normálně mě fakt drsně pobolívá v břiše - myslíš, že je to možný, teprve 5. den stimulace? 😲
Nebo už začala fungovat autosugesce? 😀
A jak je, takhle po návratu do práce - kromě abstinenčních lenochodních příznaků 😎 ? Máš v plánu pokračovat s prací i po potvrzení těhotenství?

ccacorka
18. črc 2011

koukam, ze jsem nejak pomala 🙂 nez odepisu, vy uz mi stihnete vse odpovedet dopredu 😀 budu se muset polepsit 😖
ja jsem na neschopence, delam v azylovem dome na smeny, nekdy je to psychicky narocne, tak jsem chtela byt v klidu....

xavera
18. črc 2011

@cuddle to je fajn, že ti to vyšlo akorát s tím víkendem 🙂 kdy se vlastně vajíčko přichytává k děloze po ET?

xavera
18. črc 2011

@ccacorka mám to stejně, knížka, filmy, net. Nejsem na takové povalečství ale zvyklá, tak mě to docela vytáčí 🙂 nevím třeba, jestli vadí sedět. Mám totiž s sebou práci doma, tak uvažuju, že bych se na to vrhla.

xavera
18. črc 2011

@flyaway je to možný, já to měla taky tak. Měla jsem krátký protokol, začátek 2.7., odběr 12.7. takže za 10 dní se tam utvořilo sousta folikulů. to je prostě hrozný záhul a velké změny v břiše. Jaký máš protokl?

flyaway
18. črc 2011

@xavera Laparoskopii pro zobrazení průchodnosti? Vždyť to jde přece i nějak jinak, neoperačně, za pomoci kontrastní látky či co, ne? No ale pokud jste s manželem oba v pořádku, tak díky IVF je jasný, že se to určo povede! 😉. Teď se jen obrnit trpělivostí a vyčkat testovacího dne "T"! 😀

@ccacorka Jojo, stimuluju purogenem 5. den, dnes odpolko zjistím dle výsledků krve, zda zvýšit či snížit dávky a pravděpodobně ve čtvrtek mám teprve ultrazvuk. No už se těším, až přejdu do další fáze... 🙂
Pro mě je to poprvé, takže jsem z toho ze všeho taková vyjukaná, ale naštěstí je nás tu hodně a navzájem se můžem psychicky podporovat - taková naše malá IVF rodinka 😀

ccacorka
18. črc 2011

@xavera ja taky nevim, jak ten rezim nastavit....zatim jsem si rekla, ze ted budu tak 2-3 dny spise polehavat, pak zacnu chodit na prochazky a celkem normalne fungovat.....
pri 1ivf jsem poctive lezela celou dobu a nevyslo to.....pri ketu jsem fungovala normalne a taky nic....
asi to je stejne nekde nahore dano, jak to dopadne...

flyaway
18. črc 2011

@xavera Já mám dlouhý protokol, takže dnes si už 15. den píchám decapeptyl (mrcha jedna bolavá) a 5. den puregon - no a dle všeho ještě další týden mám před sebou, ach jo... ☹
Mám pocit, že čím víc se to blíží, tím víc se ten čas vleče - a naprosto chápu, že při čekání na testování je to ještě zpomalenější... No jo, to jsme my netrpělivý holky 🤐

xavera
18. črc 2011

@ccacorka v CARu mi řekli, že mám být hlavně veselá. Jde o ten stresový hormon. Nic moc prudkého nedělat ( sex například ) ale jinak že se může fungovat normálně. Člověku to ale nedá...

xavera
18. črc 2011

@flyaway to tě moc lituju, že musíš tolik dní píchat injekce, je to dost nepříjemný. tak si zavolej doktorce a zeptej se na tu bolest břicha přímo jí, aby tě uklidnila. Určitě je to normální

cuddle
autor
18. črc 2011

@flyaway ja kdybych vedela jake jsou priznaky ceho a v jakem stadiu, tak je mam vsechny 😀 urcite bych se pozorovala jako das , no me pobolivalo na leve strane tak od toho 6 dne urcite, vsak jsem se ho nato na tom ultrazvuku pak i ptala a on mi rika, nenene to neni vajecnikama, ty jeste tak zvetseny nejsou, tak jsem si rikala, zase mas neco extra 😀 😀

xavera
18. črc 2011

@flyaway to s tou laparoskopií mi vysvětlili tak, že zavedou laparoskopicky kameru zvrchu pod pupíkem, aby směřovala na dělohu a spodem vstříknou tu kontrastní tekutinu.Kamera bude sledovat, kam se barvivo dostalo. Přes povrch by to prý nebylo vidět ....Já se v tom ale nevyznám. možná bych se mohla zkusit zeptat v jiným CARu, když tenhle pokus nevyjde.

cuddle
autor
18. črc 2011

@xavera vidis to jsem radeji nezjistovala ,pac jinak bych zase mela vsechny priznaky, ja myslim, ze by melo zacit hned 🙂 pac vlastne 6-8 den po ovulaci by se melo po oplozeni pripadne hnizdit, takze to je po tom OPU vlastne to stejne, a kdyz mas ET 5-6 den, pak snad do 3 dnu - radeji se neptat , holt cekat
me pobolivalo v podbrisku, semtam me v nem pichne , a mam citlivejsi prsa, ale uz ne tolik jako po pregnylu to byl masakr - jinak nic beru utrogestan

xavera
18. črc 2011

@cuddle já píchala taky Pregnyl. Vaječníky bolely, prsa se ani nevešly do podprsenky...už to vše odeznívá a konečně je líp. Já měla ET 4. den a to jsem přilácela za prodlouženou kultivaci. Normálně prý dělají ET 2.-3. den..Tys měla ET 5-6 den?

cuddle
autor
18. črc 2011

@xavera ja mela PK a mela jsem volat den po oplodneni, pak 3ti den a pak az 5ty a ten mi rekli, ze mame 2 embryjka ve stadiu blastocysty a ze muze byt transfer, 1 jsme si nechali hned vlozit a 1 zamrazit, dalsi embryjka uz do toho stadia blastocysty nedosla, takze byla zlikvidovana, horsi nas car nezamrazuje,vis jake embryjko ti vkladali kolika bunecne, blastocystu jsi asi 4 den jeste nemela....to by bylo moc brzo

xavera
18. črc 2011

Uázali mi ji na monitoru...mělo to několik buněk - cca 10, takže to byla asi morula. Do tohoto stádia došla ze 7mi vajíček jen 2, ostatní se postupně přestala vyvíjet. Bylo to kruté slyšet každý den, jak postupně odpadávají. Takže jedno jsme nechali v sobotu vložit a druhé že budou do neděle sledovat a pokud pojede dál, zamrazí ho.
dnes nebo zítra mi zavolají, jak to s ním dopadlo. Možná proto jsem taky trochu nervózní, jestli bude vůbec co mrazit. Nesmím na to pořád myslet a radši si pustím nějaký film 🙂

cuddle
autor
18. črc 2011

@xavera my davali oplodnovat 12 vajicek metodou ICSI, oplodnilo se 11, vsechny se vyvijely, zadne neodeslo , 5ty den byly 2 blastocysty a ani jedno dalsi to nedobehlo, vic jak 6 dnu je nechavat nesmi , takze jen 1 mrazacek - ale taky blastocysta, ty pry jedine maji sanci na rozmrazeni a nasledne uchyceni
no ja taky volala den po ET jestli to jeste nejaky embryjko zvladlo dal a bohuzel, no lepsi by bylo nevolat a dozvedet se to az treba za 14 dnu , takto jsem taky byla smutna, ale tak co uz jsme radi i za ty 2 😉

xavera
18. črc 2011

@cuddle to jste na tom líp než my s těma dvěma morulkama. Taky embryolog říkal, že jsou to podle nich 2ky na stupnici od 1 do 3. takže nic perfktního. Tak si zpětně říkám, že jsem si měli nechat zavést obě. No nic, teď už je pozdě. Jinak mi měli taky metodu ICSI a ze 7mi se oplodnilly pouze 4 a 2 se pak přestaly vyvíjet a zbyly jen ty dvě béčkový. Tak si říkám, jestli má vůbec smysl doufat.

bublenudle
18. črc 2011

@flyaway Ahojky..dekuji,ses broucek...myslim,ze ms dorazi ve stredu a ve ctv zacinam pichat gonal..ano,mooooc rada bych chtela dvojcatka..cim vic,tim lip 😉 jsem preštastná,že uz budu zase stimulovat...opravdu věřim,že tentokrat je bude v pořadku a na jaře tlačim kočarek 😵 😵 😵 😵 děkuji moc za podporu,vážim si toho...měj se krásně paaa 🙂

werinka1
18. črc 2011

Ahojte děvčátka, sem zde z Plzně. Takže zprávičky asi takové: sliznice 9,5 mm(to teda nevim jestli je ok nebo ne), vpravo 20mm, 18, 17,17 a vlevo 16mm a 14, 14 mm. Takže žádnej velkej zázrak. Večer si mam píchnout 2 apm Ovitrelle - asi něco jako pregnyl?? no a zítra musim obvoďačce jestli mi píchne do svalu Dexamed (taky nevim na co). Ve středu jdu na OPU. No a pak mi ještě dali azitromycin a utrogestan, ale jen mi řekli, ať si to vyzvednu a užívat až po výkonu. Tak snad se ještě dozvim na co to je. Nu, tak nic moc, ale snad ještě mají šanci trošku povyrůst ne?? Dneska už si ale puregon píchat nemam ☹

cuddle
autor
18. črc 2011

@xavera u nas v caru nas od 2 odradili, ze pokud nejsou dost silne nechytnou se a spis odejdou obe, tak ze si mame nechat 1 v zaloze na pripadny KET - tak jsme to tak udelali, takze kdyz nevyjde IVF pujdeme pro mrazacka, dalsi cyklus stimulace na IVF je stejne mozny az po nejake regeneracni dobe , aby si telo odpocinulo
ale tak v kazdem caru postupuji jinak, nekde zavadi i 6-8 budecne a jsou z toho miminka, ze nektere se v tele uchyti lip , holt vsechno je individualni, kazdy to ma uplne jinak

cuddle
autor
18. črc 2011

@bublenudle tak uz se to blizi, taky jsem byla moc rada, ze uz se konecne zase neco deje, to cekani je hrozny 😒

werinka1
18. črc 2011

Jo a Dr. se mi ptal jestli budu chtít od OPU neschopenku, docela sem koukala, myslela jsem, že mi ji nabídnou případně až tak po transferu.

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 krasny, urcite tam i mensi o kterych ti nerikali, a jeste poporostou, takze uvidis po OPU
9,5mm sliznice je krasna a uplne v poradku
Ovitrelle - ano jako pregnyl ,kazdy car pouziva neco jineho
dexamed neznam,alemi do svalu pichali neco proti hyperstimulaci po OPU, takze mozna prevence , nevim
ty ostatni leky budes mi taz po ET jak zavednou embryjko, na podporu uhnizdovani a asi proti pripadnemu spineni, krvaceni - to se dava bezne, utros mam taky a misto toho druheho mam Ethinylestradiol - to se v CR pry neprodava, nas car to vozi z rakouska , asi s tim maji dobre zkusenosti

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 no ono je to horsi po OPU nez po transferu, ja byla po OPU par dnu jak prastena po palici, zalezi jak snasis narkozu, jestli nemas nejaky ty hyperstimulacni priznaky a na rekonvalescenci, aby se pak embryjku u tebe libylo, zase je to individualni nekdo jde hned, nekdo po ET , nekdo si vezme par dnu volno, nekdo vubec

werinka1
18. črc 2011

@cuddle No nevim jestli jsou tam i menší, spíš bych řekla, že ne ☹ Mam obavu, jestli maj šanci ještě povyrůst když už puregon ani decapeptyl píchat nemam ☹
Ten dexamed je vlastně na imunitu, teď sem si vzpomněla, že to dr.řikal. Ja toho vždycky půlku zapomenu ☹
Přemýšlim o té neschopnosti, ale asi si vezmu čt a pá dovču a pak uvidíme jestli bude co zavádět. No a po transferu asi na PN půjdu. Aspoň si odpočinu 🙂

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 no neboj ty foliky se nezastavi, oni porad pracuji, porostou - zmensovat se prece nebudou 😀
no tak ja mela OPU v patek, takze to jsem dovolenkovala a so, ne k tomu - uvidis jak se budes citit