1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
24. lis 2011

@xavera A pravdou je, že jsem si teď několikrát po sobě dopřála svíčkovou a halušky s brynzou a slaninou, tak možná budu muset věnovat i víc pozornosti tomu, co jím. Nikdy jsem s váhou neměla problémy, nikdy nedržela diety, ale možná to budu muset začít hlídat.

tina74
24. lis 2011

@cuddle Je mi moc líto, že to nevyšlo☹ Včera jsem z toho byla tak rozladěná, že už jsem zase začala mít lehkou paniku ze svých blížících se kontrol a říkala si, že to u mě přece všechno nemůže jít tak hladce...
Každopádně je divné, že se Ti ta embryjka nechytají a nechytají. Co hysteroskopie? Nebo třeba i nějaká alternativní léčba? Každopádně by to chtělo nějakou pauzu, aby si odpočinulo tělo i psychika...

cuddle
autor
24. lis 2011

@tina74 no ale embryjko se chytne, otehotnim, mam potvrzene HCG, ale pak ho telo z nejakeho duvodu vypudi......takze budu zkouset hemetologii jestli nemuzu mit nejaka vnitrni srazeniny, ktere tam pak delaji neplechu a endo - podrobnejsi stitnou zlazu, ktera pry hodne zpusobuje ty ranne potraty, zadnou laparo, ani hystero nemam, jen pruchodnost vejcovodu, ale to je mi u IVF stejne na prd, kdyz mi davaji embryjko uz do delohy....zadny vejcovody nepotrebuju, sama ovulaci nemam....takze jedina moznost je stimulace, odsati, a oplodneni mimo telo

tina74
24. lis 2011

@cuddle Jasně, ale dělohu potřebuješ. Já jsem taky až po dvou zamlklých těhotenstvích a spoustě jiných vyšetření zjistila, že ji nemám v pořádku. Na ultrazvuku to bohužel nebylo zjevné...

xavera
24. lis 2011

@cuddle
@tina74
možná se teď zeptám hloupě, ale jde u nás vůbec varianta nechat odnosit dítě jinou ženou? Jedni manželovo známí mají teď vlastní miminko v bříšku nějaké mladé paní, platí jí 20.000 Kč měsíčně + stravu a za porod dostane tuším 30.000 Kč. Přijde mi to tedy docela scifi a já osobně bych do tohoto nešla, ale to je každého věc. Spíš jsem překvapená, že je to legální. Nevíte o tom něco?

cuddle
autor
24. lis 2011

@tina74 tak ja uvidim co mi dal doporuci, do dalsiho KET ted pred tema dalsima vysetrenima nepujdu, a chci zkusit ty lazne...

cuddle
autor
24. lis 2011

@xavera to jako u nas? ja myslim, ze to legalni neni, myslim, ze chteli schvalit, ze bude mozne, aby ti to donosil nekdo v rodine, matka, sestra, ale toto je dle me nevim, ta zena musi uvest jako otce ditete muze a sama se ho zrict, nevim, protoze matka je v cechach ta kdo dite porodi......ale je mozne, ze to nejak obejit jde....

tina74
24. lis 2011

@xavera Já bych do toho šla, kdyby mi nic jiného nezbývalo. Pro mě je to narozdíl od adopce přijatelné řešení. Loni to byl můj plán B pro případ, že se probudím z narkózy a řeknou mi, že dělohu nejde zoperovat. Naštěstí jsem se touto variantou musela zabývat jen měsíc, tj. mezi první hysteroskopíi, kdy mi zjistili přepážku, a následnou diagnostickou laparoskopií a operativní hysteroskopíí, kdy potvrdili, že to zoperovat jde a operaci provedli.
U nás to není legalizováno, tj. právně upraveno, ale dělá se to. I zde na koníkovi je o tom diskuse, kterou jsem ale četla až teď nedávno. Já osobně bych spíš zvažovala USA nebo Izrael.

tina74
24. lis 2011

@xavera Každopádně je k nezaplacení, že si teď miminko můžu odnosit a vykrmit ve vlastní děloze🙂

xavera
24. lis 2011

@cuddle
@tina74
tak jsem si mezitím přečetla zajímavý článek
http://www.crmzlin.cz/article/2361.moje-dite-po...
vyjde to tedy zruba na půl mega 🙂

cuddle
autor
24. lis 2011

@xavera je to zajimave, u nas by toto bylo bohuzel nad nase financni moznosti ☹ a jelikoz s adopci nemame problem jsou toto nase zadni vratka....

xavera
24. lis 2011

@cuddle u nás by také vyhrála adopce. Jen mne to tak zajímalo. ...

tina74
24. lis 2011

@xavera Moc hezký článek. Díky za odkaz...

tina74
24. lis 2011

Dnes mě poprvé někdo pustil sednout v tramvaji!🙂 Nevím proč, ale udělalo mi to velkou radost.🙂 Miminko už je nepřehlédnutelné...
Tak jsem si tam stála u tyče a vzpomněla si, jak nedávno psala @xavera, že ji někdo pustil sednout. Myslím, že psala, že trošku víc dýchala a držela se za břicho. Aspoň doufám, že si to celé nepletu...
Já jsem tam stála celkem normálně, jen jsem si přemýšlela nad tím, že to na mně asi ještě není vidět, když tam ti mladíci sedí a ani to s nimi nehne. A najednou ke mně přišla jedna mladá paní, která seděla o něco dál, a trvala na tom, že se mám posadit.
Tak to byla dnes premiéra🙂

xavera
24. lis 2011

@tina74 krása 🙂 tak tohle se mi ještě nestalo. Jak píšeš - ta má historka byla lehce vynucená. Když nastoupím do dopravního prostředku, rozepnu kabát, ale pod tím mám teplý svetr a na hrudníku mohutnou šálu - takže se to celé tak maskuje, že to ani nemohu nikomu zazlívat.

xavera
24. lis 2011

Holky, já udělala takovou hloupost a trochu se stydím. Koupila jsem mexickou bolu. Myslela jsem si, jak to bude holčičce pěkně hrát a po porodu ji s tím budu uklidňovat. Podařilo se mi ji sehnat přes bazar za 300 Kč ( nová stojí od 500 - 1500 Kč ). Je to blbost, skoro to nehraje. To nemůže být do bříška slyšet, když tam je takový rámus. Ale zase je fakt, že je moc krásná a uvažuji, že si šňůrku zkrátím a budu nosit jako šperk. Až se malá narodí, dostane to na hraní jako rolničku. No prostě jsem nalítla na reklamní špek.

babka
24. lis 2011

@xavera Já si tu bolu koupila taky 🙂 Ale v obchodě, líbilo se mi, jak vypadá a jak cinká. Miminko to asi neslyší, taky myslím, ale zato mě to uklidňuje 😉 Takže jsem spokojená.

babka
24. lis 2011

a stála mě myslím 399 Kč, takže to nebyla až taková hrůza...

tina74
24. lis 2011

@xavera @babka Tak já jsem si teď holky alespoň rozšířila obzory. Vůbec jsem nevěděla, co to ta bola je, tak jsem si to musela vygooglovat s popisem i obrázky🙂

xavera
25. lis 2011

@babka a tobě to hraje i při normální chůzi? s tou mou si člověk musí hrát v ruce. Koulet po bříšku a tak....na to je samozřejmě čas maximálně před spaním 🙂 jinak při normálním pohybu a chůzi to nevydává vůbec žádný zvuk. Alespoň ta moje ne ☹

xavera
25. lis 2011

@tina74 jj, některé jsou hezké - tu svou jsem dala do fotoblogu. A popis zní taky moc lákavě. Přesně na tohle jsem se nechala utáhnout 🙂

babka
25. lis 2011

@xavera Normálně při chůzi to nehraje, spíš jen když vstanu ze židle nebo udělám nějaký prudší pohyb 🙂 Ale já si s kuličkou občas hraju i v práci, takže mi tu tiše cinká, jsem ráda, že to nedělá žádný hluk.

babka
25. lis 2011

@xavera Koukala jsem k tobě do fotoblogu, máš moc hezkou bolu 🙂 A koukám, že už vybíráte kočárek. A jinak už něco nakupujete pro mimčo? Já jsem zatím koupila jen pár drobností, trošku se zatím bojím nakupovat... ☹

xavera
25. lis 2011

@babka my koupili jen ten kočárek, zatím nic víc. Využili jsme úžasnou slevovou akci. Jinak bychom kupovali určitě až později - cca 2 měsíce před termínem. Tak snad jsme tím nic nezakřikli, kočárek je v bytě u našich.

babka
25. lis 2011

@xavera, určitě jste nezakřikli nic, my moderní ženy 😀 přece nejsme pověrčivé, ne? Já včera koupila mimísovi první dupačky - to má odměnu za ten úspěšný ultrazvuk v úterý 😉

xavera
25. lis 2011

dnes jdu poprvé na těhotenské plavání, tak jsem zvědavá - snad cestou domů nenastydnu 😖

xavera
25. lis 2011

@babka a vy víte pohlaví? Nebo jsi koupila neutrální barvu?...já se děsím, že dostanu od kamarádek a švagrové vše růžové - na to mne moc neužije.

babka
25. lis 2011

@xavera Doktorka v úterý na ultrazvuku tvrdila, že to bude holčička. Ale koupila jsem neutrální barvy. Já mám stejně nejraději zelenou a béžovou, rozhodně nehodlám nakupovat žádné růžové věci a zakázala jsem to i všem okolo 🙂 Nerada bych, aby případný kluk (pokud by se MUDr. spletla) musel být navlečený v růžové.

xavera
25. lis 2011

@babka holčička v modrém či zeleném není problém, ale kluk v růžové..... 😀

babka
25. lis 2011

@xavera no právě, holka může mít barvu jakou chce, ale chudák chlapeček v růžovém oblečku 😀 to bych mu nemohla (a nechtěla) udělat.