1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
25. lis 2011

@tina74 jdu plavat po práci. Už se moc těším. Začíná mi to v 18:15 na Pražačce. Tak musím vypadnout z kanclu o hodinku dřív, abych to stihla. Žádné pozdější plavání jsem nikde na netu nenašla. Jsem na to moc zvědavá - i když cena je tedy docela crazy - 230Kč za lekci. Mohu si koupit také permici 1700 za 10 vstupů, což už mi přijde už rozumnější. Nevím ale, jestli to dát hned bez vyzkoušení.

xavera
25. lis 2011

@tina74 mě na to pokašlávání pomohly propolki - nezkoušelas?

tina74
25. lis 2011

@xavera Já si taky platím jen jednotlivé lekce. Nevěděla jsem, jak mi to bude vyhovovat. Teď jsem kvůli nachlazení pár týdnů nebyla. Hlavně se nanachlaď! Lepší je chvíli posedět vevnitř...

tina74
25. lis 2011

@xavera Nezkoušela jsem vůbec nic. Kašlu jen několikrát za den (ale i to je dost nepříjemné), tak to tolik neřeším. Jsem v teple, popíjím čaj s medem. Snad to už brzy odejde úplně. Hlavně že se to nijak nehorší...

xavera
25. lis 2011

@tina74 jsem vybavená kulichem, fleesovou mikinou, šála , rukavice 😀 😀 krátké vlasy snad vysuším pořádně... nejvíc nesnáším dlouhé čekání na tramvaj....tak když mi nepojede, dám si svěží chůzi na další zastávku 🙂 mám v tašce od kámošky těhotenské plavky, ale nestačila jsem vyzkoušet, takže dnes premiéra 🙂

xavera
25. lis 2011

@tina74 já byla hodně nachlazená někdy ve 14tt - dva týdny a pokašlávání se mi pak taky dlouho drželo. Byla jsem nějak hodně zahleněná a trápilo mě to hlavně v noci. Manžela napadlo, abych přestala pít mléko - a opravdu do 2 dní to odeznělo. Pak jsem pila asi týden jen acidofilko a postupně začla mléko zase pít. Už se mi to pokašlávání naštěstí nevrátilo.

tina74
25. lis 2011

@xavera Jo, tak mléka teď piju hodně☹ Půl litru denně?! Pokusím se přestat, ale mám teď na něm úplnou závislost...

xavera
25. lis 2011

@tina74 tak to na dva dny zkus vydržet....a uvidíš - třeba to není ono a budeš ho moci pít vesele dál 🙂

tina74
25. lis 2011

@xavera 🙂

bugee
25. lis 2011

Holky, já jsem taková blbka, že mi není rovno... 😒 Právě jsem asi dvě hodiny četla diskuzi o pozdních potratech, většinou bez zjevné příčiny... úplně mě to vykolejilo a už nejsem absolutně v pohodě! Jak jsem stará, tak jsem pitomá, teď jsem akorát na sebe pěkně naštvaná!

bugee
25. lis 2011

Myslela jsem si, že když se připravím na všechno, že budu silnější... Ach jo! Až dorazí manžel z práce, poslechneme si alespoň srdíčko (@tina74 - úplně Tě chápu, teď nemůžu vydržet půl hodiny, než dorazí, abych si broučka poslechla...) a budu doufat, že ten velký ultrazvuk dopadne dobře (těm holkám v diskuzi to začalo buď velkým ultrazvukem, když předtím všechny kontroly v pořádku a nebo pak kolem 23tt-24tt bez jakéhokoli předchozího náznaku sebemenšího problému)... Musím na to rychle zapomenout nebo se zblázním strachy... ☹ 😒 😖

xavera
25. lis 2011

@bugee velkým ultrazvukem? potrat? to slyším prvně....kdyby tam bylo nějaké riziko, tak by to snad nedělali, ne? teď mě teda krapátko taky děsíš.

tina74
25. lis 2011

@bugee No, to je asi telepatie. Já jsem tento týden udělala stejnou blbost (pozdní potraty a předčasné porody) ☹☹☹ Taky mi to zrovna nezvedlo náladu ☹☹☹

tina74
25. lis 2011

@xavera
@bugee to nemyslela tak, že to velký ultrazvuk způsobil, ale zjistil... Nebyla srdeční akce...

tina74
25. lis 2011

@bugee Já jsem teď v tak blbém rozpoložení, že jsem před chvílí zničeho nic začala brečet, když jsem si představila, jak mi příští týden řekne pan doktor, jestli je to holčička nebo chlapeček. Nedokážu si to vysvětlit, ale najednou se mi zase vybavilo, jak jsem si loni vezla domů tu zprávu z rozboru DNA embryjka po missed abortion a bylo tam napsáno, že je to holčička. Celou dobu jsem na to už nemyslela, teď mě to zase nějak vzalo.☹ Já fakt nejsem normální...
Asi bysme taková témata prostě neměly číst. Nic dobrého to teď nepřinese. Naše miminka určitě budou v pořádku a zdravá a my je takhle zbytečně jen stresujeme.

bugee
25. lis 2011

@tina74 @xavera Přesně jak to vysvětlila Tina: na velkém ultrazvuku zjistili, že není srdeční akce nebo že je srdeční vada neslučitelná se životem apod.

No, v každém případě jsme teď poslouchali srdíčko, cca 138 tepů za minutu, vše se zdá OK, prcek se tam mele jako by nacvičoval spartakiádu... 🙂 Takže se na vše pokusím zapomenout, pustím si nějakou hezkou muziku a budu mu zpívat 😉 Vy to udělejte taky tak, Xavera ať si užije plavání, Tino, ty si zatancuj a přeju vám oběma hezký páteční večer!

tina74
25. lis 2011

@bugee Hezký večer a hezký víkend! 😉

xavera
26. lis 2011

@bugee
@tina74
ahoj holky, včerejší těhotenské plavání bylo docela náročné. Nebylo to plavání, ale aquaaerobik s různými pomůckami a do rytmu svěží hudby. Přišlo mi to pro těhotné tedy docela dost, tak jsem se od poloviny raději trochu ulejvala. Prostředí bazénu super, voda celkem teplá, cvičitelka fajn, holek nás bylo 7, bazén celý pro sebe. Budu přemýšlet, jestli vůbec chodit, protože břicho mě zhruba od poloviny cvičení začlo dost bolet. Říkám si, že cvičitelka musí sice vědět, co dělá, ale na druhou stranu jí můžu být já i mimi ukradená. Tak to ještě zvážím, možná si začnu chodit jen sama v klídku plavat a k tomu dále chodit na jógu a pilates. Tohle bylo opravdu trochu moc 😒

kuc
27. lis 2011

Děvčata, okamžitě přestaňte číst takováto témata, vás se nic takového netýká, vše je v pořádku!!!!!!!!!!
Ale chápu Vás pamatuju si tu úlevu když mi doktor asi v 28 týdnu řekl, tak a jsme snad za vodou, i kdyby se nedejbože teď něco stalo, tak už má mimčo velkou naději na přežití. Ale chci vám nalít trochu optimismu do žil, a také se i trochu pochlubit. Bojujte holky moje, stojí to za to. Tento týden mě to moje zlatíčko Kubíček udělal neskutečnou radost. Ve čtvrtek jsme měli třídní schůzky a tam jsem se dozvěděla že patří mezi čtyři nejlepší ve třídě, zatím samé jedničky v páté třídě, a že mu jednoznačně doporučují gympl. Také mě paní učitelka polechtala moje rodičovské ego, když mi řekla že je to moc hodný kluk, slušný a pozorný a je na něn vydět jak se mu věnujeme. No a včera jsme byli v Domažlicích na závodech v judu, a tam skončil třetí v jeho váhové kategorii, měl trochu smůlu protože váhu do 50kg překročil jen o 0,6 kg tak byl v 55 nejlehčí a také nejmladší.
V rozlosování dostal jako prvního soupeře toho největšího a nejsilnějšího ale nedal mu to zadarmo. A nakonec soknčil ze šesti závodníků na třetím místě a trenér ho moc chválil že se snaží, a bronzová je taky přece medaile . Tak žádné strachy a za pár let se budete táké dmout pýchou jako teď tady já . Opatrujte se hlaďte bříška zpívejte svým miminkům a hlavně pohodu a pozitivní myšlení. Myslím na vás.

bugee
27. lis 2011

@xavera Pokud se na to necítíš, tak si choď zaplavat pouze sama, já jsem taky při gravidjóze některé cviky nedotáhla tam, kam ty ostatní, přišly mi nepříjemné a až moc náročné zejména na břišní svaly... Rozhodni se pouze a jen podle toho, jak se cítíš, nikomu jinýmu do toho nic není, každá má navíc jiný průběh těhotenství a tělesnou stavbu, myslím, že to ani specializovaná cvičitelka nemůže sama odhadnout.

bugee
27. lis 2011

Jinak, holky, já mám za sebou hororovou noc, málem mi manžel volal sanitku 😒 - usnula jsem úplně v pohodě na zádech jako vždycky, pak když se poprvé probudím, tak se přetočím na levý bok... Dnes jsem se po dvou hodinách probudila a nebylo mi vůbec dobře, skoro jsem nemohla dýchat, nezlepšilo se to, ani když jsem se přetočila na ten levý bok, vůbec jsem se nemohla nadechnout, tak jsem si sedla a jako by mě vzala hrozná křeč na hranici žeber a břicha (bránice??? vůbec netuším, co to může být), zkusila jsem všechny možné polohy vsedě, vleže, pořád jsem nemohla dýchat... Pak jsem vstala a chodila po bytě, zkoušela jsem se nadechnout, jenže přes tu křeč to nešlo, začalo se mi dělat mdlo, skoro jsem s sebou sekla... musela jsem vzbudit manžela, ten se ptal, co mi je, vůbec jsem mu nebyla schopná nic říct, protože prostě nevím, co to bylo... Trvalo hodinu a půl, než to odeznělo - musela jsem se podepřít ještě jeho polštářem a peřinou, úplně zaklonit a pak si to místo pod prsy lehce masírovat, aby křeč povolila... Bylo to děsný, jednu chvilku jsem si myslela, že je se vším konec. Manžel mi pak udělal čaj, po pár douškách se mi udělalo líp, ale když jsem ho s chutí vypila celý, zase se to vrátilo - nevím, nějaký pocit, že se zkrátka do toho břicha nevejdu a že mi praskne a nemůžu z toho dýchat... Chvilkama jsem mohla dýchat jen minimálně jakoby povrchně. Nakonec jsem nějak z vyčerpání usnula vsedě a ráno se probudila s bolestí hlavy, protože jsem ji měla nepřirozeně zkroucenou dozadu. Pořád mě bolí bránice a všechno okolo, je to z tý křeče zřejmě namožený, při nádechu to cítím a bojím se, aby křeč nepřišla znovu. Vůbec nevím, co mám dělat. Neslyšela jste o něčem podobném některá z vás?

xavera
27. lis 2011

@bugee bože bugee, co to čtu - to je tedy děs. Já bych tu záchranku už asi volala. Vůbec o tomhle nic nevím, jen si myslím, že to můžeš mít z toho usnutí na zádech. Mě se po pár minutách na zádech dělá mdlo a taky horší dýchání, tak se přetáčím na bok. Ležet takhle třeba 2 hodiny, možná by se mi stalo to samé co tobě - nevím, radši nebudu riskovat. Nemůžeš si zavolat doktorce ( třeba já mám její soukromé číslo a mohu volat kdykoliv )? Nebo pro jistotu zajeď přecijen na pohotovost?

xavera
27. lis 2011

@bugee tak jsem trochu brouzdala a vesměs všude píšou toto:, že děloha tlačí na dolní dutou žílu a tím se poruší krevní oběh ženy. Projeví se to tak, že se ženě udělá špatně, až na omdlení. Spousta holek taky píše o tom, že nemohou dýchat. Tak možná jsi tak ležela opravdu dlouho a došlo u tebe jakémusi šoku ☹

xavera
27. lis 2011

@bugee jak si to tak znova po tobě čtu, to je opravdu horor. Chudinko, cos zkusila ☹ já si myslím, že se ti to už nevrátí. Postupně to odezní, jak to rozdýcháš - dělala bych si hluboké nádechy do břicha, abych tu bránici pěkně roztáhla. Na zádech už ale nespi - někdo si podkládá polštáře a spí kvůli podobným problémům v polosedě. Já to asi brzy taky zkusím, protože ze spaní na boku mě bolí celé tělo, hlavně záda.

bugee
27. lis 2011

@xavera O dolní duté žíle vím, ale usínám na zádech každý den a zatím jsem žádné nepříjemné pocity neměla... No, v každém případě už si na záda nelehnu. V noci, když jsem se snažila popadnout dech a trochu se rozdýchat, tak to nešlo vůbec, myslela jsem právě na dýchání z jógy do břicha, ale dělalo se mi tak špatně, že mě i sebemenší nádech působil křeč a bolest... Chvilku jsem myslela, že z toho přijdu i o mimi, jak hrozně mi bylo. Ale pak jsem si uvědomila, že spodek břicha až k pupku je úplně v pohodě, tak jsem přestala panikařit.
Teď jsem se vrátila z venku, byli jsme s manželem na cca hodinové procházce se psy, snažila jsem se při ní trochu protáhnout a pomalu zvýšit hloubku dýchání, docela to pomohlo, bránice povolila a dýchá se mi už mnohem líp. Jsem úplně vyčerpaná po té noci, jdu si zkusit polosednout a trochu si odpočinout. Díky moc za povzbuzení a hezkou neděli!

xavera
27. lis 2011

@bugee tak se drž, ať ti je lépe a lépe. Zítra si určitě volej své doktorce. Já si užívám den v práci. Mám zítra nějaký termín odevzdání a pracovní dny mi již jaksi nestačí 😒 mám pocit, že se má kreativita i IQ prudce snižují.

flyaway
27. lis 2011

@bugee No páni, bugeenko, co to čtu? 😨
Buď na sebe opatrná! Chápu, že Tě to muselo vystrašit, takový dramata uprostřed noci 😒 .
Tak hlavně ať už je dobře a nic podobného se neopakuje! 🙂

babka
28. lis 2011

@bugee Páni, to tedy zírám, co tě to o víkendu potkalo. Doufám, že už se to nebude opakovat. Já taky ještě často usínám na zádech, asi bych toho měla nechat ☹

@tina74@bugee Já tyhle katastrofický články tu občas taky ☹ Vždycky si říkám, že už na internet nepolezu a nic takového číst nebudu, ale čas od času mi to nedá. No nebylo by to bez internetu lepší? Raději bych žila v blažené nevědomosti, co se všechno ještě může stát...

tina74
28. lis 2011

@bugee Až teď se zase dostávám na MK. Přes víkend jsem si totiž zakázala počítač. V noci z pátku na sobotu jsem měla šílené bolesti hlavy, zad, nohou, zubů...
No ale to není nic proti tomu, co píšeš. Jsem v šoku!☹ Vůbec netuším, co by to mohlo být, jen vím, že se nedoporučuje spát na zádech nebo na břichu. Já sama se o to snažím, ale zatím se mi to daří jen částečně. Od břicha jsem si poslední týden už skoro odvykla, ale na záda se někdy ve spánku otočím. Nevím, jak se tomu dá zabránit...
Tak snad už je Ti líp a podaří se Ti zjistit, co mohlo být příčinou a jak se tomu vyhnout. Dej prosím vědět.

tina74
28. lis 2011

@babka Já už to raději opravdu číst nebudu. Nemá to smysl. Minulý týden mě to fakt zbytečně rozhodilo....