1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

flyaway
29. lis 2011

@werinka1 Tak mu řekni, že to je úděl nás, žen - nevíme co chceme, ale nedáme pokoj, dokud to nedostaneme 😀
Tak držím palečky, ať stejně jako přišla, tak i odejde 😉

xavera
29. lis 2011

@flyaway já jsem živnostník, takže v tomhle ti moc nepomůžu. Nikdy jsem zaměstnaná nebyla, na živnosťák pracuji už od studií. U mě to bude s nemocenskou i mateřskou jinak.

flyaway
29. lis 2011

@xavera Tak to jo, to je jasný 🙂

cuddle
autor
29. lis 2011

@flyaway
@werinka1 holky tak ja po této ms - teda spise potratu kdy jsme krvacela 8 dni už toho mam fakt dost....a ms klidne rok nechci videt....... ☹
jinak mam vypsanou zadost na lazne, uz to jen nechat podepsat v caru a muzu to podat....

werinka1
29. lis 2011

@flyaway 😀 To mu musim říct 😀 No jo, snad to bude už dobrý a mrcha zmizí nejdéle do pondělka.
@cuddle No já to posledně měla taky dlouhý, ale tuhle jsem zbožně vyhlížela. To je parádička, ty lázně, já tam byla před cca 3 roky, jsou to fajn procedůry, určitě si krásně odpočineš. Akorát se mi teda stýskalo a trochu jsem se nudila. Mohla jsem si vybrat Františkovy nebo Mariánské. Tak jsem jela do Mariánek, protože to od nás nebylo moc daleko. No a bohužel ženský jezdí spíš do Františkových. Takže já byla na hotelu s důchodcema, nikdo v mym věku a volno jsem měla téměř celé odpoledne až do večera. Ale zato jsem si připadala jako hvězda, protože když jsem se prošla po chodbě v župánku, dědouškům vypadávali zubní náhrady 😀

cuddle
autor
29. lis 2011

@werinka1 ja prave proto volila Frantiskovi pred Klimkovicema, to jsou moznosti lecby neplodnosti, no a domlouvam se s kamoskou , abychom jely spolu, snad to klapne a vyrazime, ale pry je tam hodne devcat naseho veku, narozdil od tech KLimkovic, kde se zase leci same pohybove ustroji - po autonehodach, vozickari, o berlich a samo hodne duchodcu o francouzskych holich, takze i proto frantiskovky - je tam kulturni program, kino, aquapark atd.

werinka1
29. lis 2011

@cuddle No, budu vám držet palce, ale měla bych z toho obavu. Myslim, že vás pošlou spolu. Já jsem nic takovýho teda nedomlouvala, tak nevim, ale zdálo se mi, že v tomhle na výběr moc neni. Dr.vyplnil žádost, mohla jsem si vybrat jestli teda ty Mariánky nebo Františkovy, ale pak jsem jen čekala kdy mam nastoupit. V žádnym případě by mi neumožnili si vybrat. Prostě nastoupíš tehdy a musíš. Dokonce myslim, že tam byla sankce kdybych si vzpomněla, že nepojedu. Samozřejmě třeba nemoc by určitě omluvili.

tina74
29. lis 2011

@xavera @flyaway Já to mám jako OSVČ tak, že mám zálohy nastavené podle příjmů z loňského roku, resp. výše příspěvků na důchodové pojištění... Když mám vysloveně nemocenskou, ten měsíc se nepočítá. Když pracuji částečně, nemá to na zálohy ani výši mateřské vliv. Ty to má jako zaměstnanec jinak...

werinka1
29. lis 2011

@cuddle Jo a to mi vlastně řekli, že ten výběr kam taky neni jistej. Když na to přijde, můžou mě klidně poslat kam rozhodnou oni. Ale třeba se od té doby mohlo něco změnit, nebo každá pojišťovna má jinej přístup....

tina74
29. lis 2011

@cuddle Jo, jo, já jsem loni přes vánoční svátky a Silvestra krvácela 12 dní☹ Nejen krvácela, ale měla jsem i pěkné křeče. Děloha šílela z nitroděložního tělíska, co jsem dostala po operaci☹ Dokud jsem brala 3 měsíce hormony, bylo to OK, ale pak bylo 14 dní, kdy už jsem je měla dobrané a čekala jsem na vyjmutí, a to nějak neprobíhalo dobře. Nakonec jsem dostala injekci, aby se to zastavilo, protože se mi blížila závěrečná hysteroskopie a nesměla jsem ani špinit...

cuddle
autor
29. lis 2011

@werinka1 no ja si to zjistovala, pokud si to osefujes predem v laznich sama, a domluvis si termin nez ti poslou dopis tak je to dobry, navic to budeme podavat stejny den, tak i toto trochu hlidame....zkusim v laznich domluvit typ pokoje a ze muzu z prace az po domluve atd.

cuddle
autor
29. lis 2011

@tina74 ja mela taky krece,a le to spis ted pricitam tomu, ze diky tomu HCG jsem dostala injekci proto krvaceni, cili na jednu stranu uz bylo po vsem, telo se chtelo vycistit a zbavit se plodu, sliznice atd. a na druhou stranu mi dali leky, abych nekrvacela...takze se to tam asi pralo a tim padem to bylo delsi a byly i ty krece k tomu

tina74
29. lis 2011

Holky, tak dobrou noc! Brzy ráno mám kontrolu, tak si ještě připravím věci a pokusím se usnout. Snad toho naspím trošku víc než včera...

flyaway
29. lis 2011

@cuddle Taky jsem dostala injekci proti krvácení, ale mě se to spíš oddálilo, na sílu a délku ms to nemělo vliv, ba naopak jsem to měla slabší než třeba po prvním ET, kdy jsem HCG ani neměla 😕
Ale řekla bych, že tělo bylo zmatený, páč i po stimulaci estrofemu jsem neměla ani 4mm sliznice - to jsem měla víc i v nestimulovaným cyklu 😒

flyaway
29. lis 2011

@cuddle A Ty už jsi teď v pracovním procesu? A neschopenku na lázně si necháš napsat v CARu, od obvoďáka nebo až v lázních?

werinka1
29. lis 2011

@cuddle Tak to jo, snad vám to vyjde, s kámoškou to musí bejt krásnej celoměsíční mejdan 🙂

pentagras
29. lis 2011

Ahojky holky, všechny zdravím, přeju pěkný večer, opět se sem dostávám až takhle pozdě, neíte někdo co je s Gabu???? Dlouho se mi neozvala. ☹

@xavera
@bugee
jak se máte pořád co mimískové, kočárek už mám vybranej, jupí, ted ještě co je všechno potřeba, holky nemáte někde napsanou výbavičku jakou potřebujem na dubnový mimča??? Já jsem uplně ko, protože mi nemá kdo poradit ☹

cuddle
autor
30. lis 2011

@flyaway ja jdu zitra do prace, takze dnes posledni relax den doma, neschopenku pry vypisou v laznich

xavera
30. lis 2011

@tina74
@flyaway
taky tak, jak píše Tina...zálohy dle příjmu. Mateřská bude ale v mém případě legrační - minimální. Je to nějak 7600 Kč, pak rodičovská 220 000 Kč, rozděleno do dvou nebo tří let. Zvyšovat zálohy nemělo po veškerých zjišťováních na sociálce smysl, nebo´t by to mělo minimální vliv na výši mateřské a tudíž je výhodnější si teď spořit do prasátka a pak jet ze zásob 😒 ...no ale stejně to bude asi krapet divoké období, vzhledem k tomu že ještě vybíráme nové auto, takže se bude splácet.....

xavera
30. lis 2011

@tina74 tak jak jsi se na dnešek vyspala? u mě je to čím dál horší. Dělá se mi mdlo při ležení na pravém boku, na zádech...takže zbývá stále jen ten levý bok. Každou chvli na wc, do toho malá kope...no nic, nebudu si stěžovat, to se prostě musí vydržet. Jen jsem celou noc přemýšlela o @bugee, jestli je v pořádku ☹
A co dnešní kontrola?

xavera
30. lis 2011

@pentagras ahoj, o Gabu nic nevíme, byla tu asi před 2 týdny a stála před obrovským rozhodnutím. Najdi si to v diskusi. Jak jim to dopadlo nikdo z nás neví ☹

Teď se trochu strachujeme i o @bugee. V noci na neděli měla hororový zážitek s dýcháním, od té doby tu nebyla. tak snad je v pořádku.

S výbyvičkou na mimi mi pomohla @cuddle . Poslala mi seznam na mail, tak ti ho určitě ráda pošle taky 🙂

xavera
30. lis 2011

@pentagras Gabulenka naposledy 12.11. - str 209 ☹

tina74
30. lis 2011

@xavera Ahoj, kupodivu jsem se tentokrát vyspala velice dobře, i když jsem šla spát o půlnoci a vstávala v 6 hod🙂 Upustili jsme ale od toho včerejšího upozorňování, když budu na zádech. Snad si to tělo nechá postupně nějak vštípit. Ještě nedávno jsem si nedokázala představit, že bych nespala na břiše a najednou už se na ně prostě nepřetáčím. Při vědomí už toho nejsem schopná, už by to docela bolelo. Tak to možná postupně přešlo i do podvědomí....
A kontrola dopadla velice dobře 😵 Miminko dnes bylo výjimečně klidné, asi spalo a jen malinko hýbalo ručičkama. Jsme celí zkontrolovaní a přeměření (např. holení kost) a všechno odpovídá. Za 14 dní nás ještě čekají ty srdeční vady.
Jojo, ta mateřská je docela síla. Loni to šlo ještě na poslední chvíli s poměrně malými náklady navýšit tak, že mohla být 29.000/měsíčně. Teď už je to podle důchodového pojištění a nevyplatí se to navyšovat. Já jsem si v prosinci preventivně ještě zaplatila o něco málo vyšší zálohu, tak mi to o pár tisíc zvýšilo letošní nemocenskou, ale mateřskou už to neovlivní. Tu budu mít taky +/- 8.000 Kč☹ Ale lepší něco než nic. Jsem docela ráda, že jsem si nemocenské pojištění zařídila. Dřív jsem ho vůbec neměla a první neschopenku v životě jsem si nechala vystavit až teď po IVF. (Třeba po revizích a kontrolních hysteroskopiích jsem hned zase pracovala, jednou jsem dokonce šla na pracovní akci přímo z nemocnice. Po operaci dělohy jsem byla doma dva dny + víkend a do práce jsem šla ještě se stehy🙂

Seznam od @cuddle už taky mám🙂 Je velice inspirativní, tak touto cestou ještě jednou děkuji!

@bugee už mi tedy ale dělá taky pořádné starosti! ☹ ☹ ☹ Moc doufám, že jen odpočívá a nechce se jí k počítači a příčinou nejsou nějaké zdravotní komplikace.

tina74
30. lis 2011

A už mi dnes začal 20. týden! Hurá! 🙂🙂🙂 Podle dnešní zprávy miminko odpovídá velikostně 19+2.

cuddle
autor
30. lis 2011

@xavera
@tina74 jsem ráda, že to nekomu pomohlo, taky jsem to dostala, clovek si aspon pocte, vytikne a postupne skrta co ma a pripadne dopisuje nebo vymenuje svoje vybrane veci....

xavera
30. lis 2011

@tina74 paráda, moc ti gratuluji..máš ukázkové mimiko 🙂 jen tak dál!!!

to já začínám mít krapet nervíky na svou kontrolu příští úterý. Půjde o kontrolní biometrii. Manželovi ani rodičům jsem o tom vůbec neřekla. Když to vyjde tentokrát také tak různě, už se s tím nejspíš svěřím, ať to nenesu vše sama. 😒

tina74
30. lis 2011

@xavera Chápu, jsou to nervy☹ Jen si laicky myslím (a doufám), že všechny ty rozměry snad těžko můžou být úplně podle tabulek. Věřím, že to bude v pořádku a budu na Tebe moc myslet!

xavera
30. lis 2011

@tina74 díky za podporu 🙂 třeba bude mít tentokrát vše naopak - hlavičku pozadu, ruce nohy přerostlé 🙂 co mě relativně uklidňuje, že když se vše zprůměrovalo, vyšlo z toho stáří 20+0. A to jsem přesně na den byla. Nebudu na to myslet, ničemu by to neprospělo. Uvidíme v úterý.

libuska29
30. lis 2011

Ahojte holky, promiňte, že Vám sem lezu. Pročítám Vaše příběhy a je to mazec čím vším si musíme procházet při cestě za miminkem. Já jsem byla v srpnu na 2.IVF, zadařilo se, nejprve to vypadalo na dvojčátka, ale nakonec čekáme 1 miminko. Co mě trápí je hematom. Nejprve mi ho zjistili na začátku těhu, řekli mi, že je z toho dvojčete. Pak byl klid, ale pak jsem ve 14.týdnu začala krvácet a byla jsem v nemocnici. Po týdnu mě pustili a od té doby špiním a krvácím ☹ Hematom mám stále a doma mám nařízený přísný klidový režim. Tak jen čekáme co bude dál a modlíme se ať to prcek vydrží až do konce. Nemáte s tím některá zkušenosti? Četla jsem, že po IVF jsou hematomy časté, ale co jsem četla tak se objevily jen na začátku těhu a pak byl klid. No musíme věřit, že to dobře dopadne. Přeji všem těhulkám pohodové těhotenství a snažilkám co nejkratší cestu za svým vytouženým cílem...

tina74
30. lis 2011

@xavera Dnes jsem se byla poprvé podívat na kočárky a mj. mě zaujala i značka Teutonia, co máš Ty. Nemohla bys mi prosím do IP napsat, kde jste tak dobře pochodili? Vím, že jsi před časem psala, že se Vám podařilo koupit jej za příznivou cenu...