1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
30. lis 2011

@libuska29 ahoj! Předně velká gratulace k těhotenství. Je mi moc líto, že máš takovou velkou starost ☹ já s tímto nemám zkušenost, tak ti neporadím. Snad doktoři vědí co dělají, když tě nechávají doma a nemusíš ležet v nemocnici. Držím Ti moc moc palce, ať je vše v pořádku a krvácení už konečně ustane. Snad některá jiná holčina ti tu poradí, nebo zkus pohledat v jiné diskusi tady na koníkovi.

xavera
30. lis 2011

@tina74 🙂 další, co začla po velkém ultrazvuku řešit kočárky 🙂 holky, my to tu už máme jako rituál. Jasně písnu ti.

babka
30. lis 2011

@xavera
@tina74 tak klidně můžete, holky, i nějaké recenze kočárků psát přímo sem, ať jsem taky v obraze. Asi bych se taky měla začít zamýšlet 😉 I když po včerejšku jsem zjistila, že snad ani nebudu muset, protože švagrová je trošku cvok 😀 - už máme zajištěný hromady oblečení, i autosedačku do auta.. Já to tedy zatím nechci raději vědět, ale i tak....

pentagras
30. lis 2011

@xavera aha, já nestíhám vše číst, snad jim to oboum dobře dopadne..

tina74
1. pro 2011

@xavera Moc děkuji!

tina74
1. pro 2011

@libuska29 Ahoj, s hematomem zkušenosti nemám. Lehce jsem špinila někdy v 8. týdnu, ale nakonec to nebylo nic vážného. Tak moc přeji, ať vše dobře dopadne, hematom zmizí a zbytek těhotenství je poklidnější.

tina74
1. pro 2011

@bugee Pořád na Tebe myslím. Snad se neděje nic vážného...

xavera
1. pro 2011

Ahoj holky, tak se mi kontrolní biometrie posouvá z úterka na čtvrtek. Volali mi z Gennetu, že paní doktorka nebude celý týden ordinovat. Takže mě přehodili jinému doktorovi. Tak si tak říkám, jestli to má tedy vůbec smysl, když sama tato doktorka mi říkala, že je dobré aby kontroloval stejný doktor na stejném přístroji. Každý může měřit krapet jinak. Ale zase na druhou stranu budu slyšet zase jiný názor. Tento pan doktor má prý příšerné chování, ale zase je považován za kapacitu....tak to tak asi nechám.... 😒

Jinak koukám, že se tu dnes nic neděje, částečně to je dobře, že je u všech asi vše v pořádku, na druhou stranu starostlivě vyhlížím bugee - už mě ta holka vážně trápí.

babka
1. pro 2011

@xavera A ke komu jdeš? nejdes náhodou k Mudr. Kulovanému? Na toho jsem totiž slyšela hodně negativních reakci. Byla jsem v rozpacích,když jsem k němu měla jít na ten screening v 1. trimestru a nakonec jsem byla překvapena. Moc milý pan doktor a očividně rozumí tomu,co dělá.

xavera
1. pro 2011

@babka ahoj, ano přesně k tomu. Našla jsem si na něj diskusi na internetu a holky z něho byly tedy všechny pěkně nešťastné. Ale tys mě teď povzbudila, tak snad to bude fajn. Nemusí na mě dělat zrovna ťuťu ňuňu, ale bude stačit, když mi vše vysvětlí. V té diskusi si holky totiž stěžovaly, že jim ani neodpověděl na dotazy. Že když měly ssebou na ultrzvuku druhé dítko, byl nevrlý že prý to není žádné kino. Skoro prý ani neodpověděl na pozdrav. Tak ale i kdyby, hlavně že rozumí své práci.

babka
1. pro 2011

@xavera tak já tam sice byla sama, tak nevím, co by říkal na publikum 🙂, ale měla jsem z něj opravdu dobrý pocit. Na dotazy odpovídal úplně normálně a hezky se se mnou přivítal i rozloučil. Ale hlavní je, že svojí práci rozumí. Oni tihle odborníci na člověka často působí dost nepřístupně. Já jsem asi zvyklá, dřív měla jsem nějaké problémy se srdcem, tak chodím na kontroly k jednomu panu profesorovi, který taky připadá spoustě lidí nepříjemný. Ale je to prostě odborník a zlatý člověk, jen asi působí na některé lidi divně, protože se soustředí na práci a není rád, když ho něco zbytečně rozptyluje. Tak hlavně, ať ti to dobře dopadne!

xavera
1. pro 2011

@babka máš úplnou pravdu, taky nesmím věřit všemu co si kde přečtu. Ještě jednou díky za dobrou referenci. 🙂

bugee
2. pro 2011

Ahoj holky 🙂 hlásím se po týdnu v nemocnici 😖
Teď vám jen napíšu, že děkuju moc za podporu a že mimi je v pořádku. Jen já mám nějaké trable s jaterními testy (to, co jsem ze soboty na neděli prožila, byla zřejmě žlučníková kolika, ale nikomu se to nepodařilo na stopro diagnostikovat). Byla jsem na pohotovosti, v neděli večer hospitalizována na Bulovce a pustili mě (na mou žádost) dnes před chvilkou... Večer vám sem napíšu víc - teď jen, že pokud nemáte problém s dutou žílou, můžete spát klidně na zádech a nebojte se toho, u mě to bylo opravdu něco jiného. Dostala jsem v noci dvě infúze a od pondělí ráno už zase vše OK, bez bolestí a na zádech jsem proležela v nemocnici celý ten týden. Všechny vás zdravím a večer ahoj! Jdu se trochu prospat.

babka
2. pro 2011

@bugee Ahoj, to je super, že už jsi zase fit 🙂 Tak pěkně s prckem odpočívejte 😉

tina74
2. pro 2011

@bugee Fuj, to jsem si oddechla! 🙂 Hlavně že se miminku nic nestalo, už jsem z toho začínala mít fakt blbý pocit☹

xavera
2. pro 2011

@bugee hurá!!!! žiješ...

bugee
2. pro 2011

Holky, ani nevíte, jak jsem šťastná, že jsem zase doma 🙂 🙂 🙂 A že vás tady čtu a že je u vás vše v pořádku (alespoň v porovnání se mnou) 😉
No, takže ta brániční křeč pokračovala v neděli odpoledne tak intenzivně, že už jsem si zase nemohla ani sednout, lehnout a nemohla dýchat (jen povrchně, trošku do břicha, ale vůbec jsem se nemohla nadechnout do plic) a představa, že takhle strávím celý zbytek večera a noc a druhý den ráno v takovémhle stavu do práce... nepředstavitelná... Nakonec jsem svolila k pohotovosti. Cestou volal manžel rodičům a maminka mu řekla, že podobně to měla v těhotenství ona, když měla problémy se žlučníkem. Tak jsem si myslela, že mi dají něco na uklidnění podrážděného žlučníku a pojedu zase domů. Na pohotovosti byla asi 80-tiletá doktorka mluvící špatně česky, která tam byla zavolaná sestrou k těhotné (to jako ke mně)... Když přišla, ptala se mě: Takže vás bolí břicho, ale těhotná nejste, že? 😠 Během našeho hovoru několikrát zapomněla, v kolikátém týdnu jsem, takže jsem se opravdu začala bát, co se mnou bude 😒 Nakonec mě poslala na Bulovku na gynekologickou ambulanci. Tam jsem čekala hodinu a půl, než dorazila doktorka, během té doby už mi i bolestí tekly slzy, nemohla jsem si tam sednout a čekat, jak to bolelo, tak jsem tam korzovala dokolečka celou hodinu a půl... 😢 Sestra mi pak naměřila tlak 137/78!!! Takový jsem v životě neměla - spíš 110/60, takže první riziko - vysoký tlak, naštěstí bez teploty. Doktorka mi prohmatala břicho, vylezla jsem na kozu a začala vyšetřovat čípek pomocí zrcadel (narvala do mě dvě velká kovová, byl to vážně zážitek - pro mě obvykle jsou dost velká už ta dětská...), pak mi dělala vnitřní ultrazvuk a pak ještě vnější. Uklidnila mě, že mimi je v pořádku, odpovídá velikostí a hýbe se a ani děloha, čípek nebo cokoli jiného spojeného s těhotenstvím nevykazuje nějaké abnormality. Tím mě tedy alespoň částečně uklidnila. Nicméně mi řekla, že jsou nutná další vyšetření, a tak mě poslala k hospitalizaci na gynekologické oddělení, to už bylo půl osmé večer. Ihned mi napíchli infúzi algifenu, která mi během dvou hodin uvolnila tu křeč, další mi pak odstranila zbytek bolestí, a ty už se nevrátily 🙂 Nabraly mi krev a ihned večer mi ještě sdělili, že jaterní testy jsou výrazně zvýšené a že mě pošlou na sono břicha, aby zjistili stav jater a žlučníku. Druhý den bohužel nefungoval centrální ultrazvuk, tak mi nakonec dělali normální ultrazvuk na gyndě, kde se nějaká gynekoložka snažila najít něco nenormálního na játrech a žlučníku... nenašla nic. Během zbytku týdne mi pak dělali další odběry krve (např. na žloutenky, mononukleosu apod., nic nenašli) a byla jsem ještě na vyšetření u hematologa, který mě prohmatal a řekl, že to bude souviset s tím těhotenstvím - že spousta žen má problémy se žlučníkem, když se začne děloha tlačit nahoru, utlačuje ostatní orgány a navíc hladiny hormonů rozhodí prostředí ve žlučníku a podráždí ho... Ale že to prý není nic, kvůli čemu bych měla být nadále hospitalizovaná (to bylo úterý). Od té doby jsem se snažila vynutit propuštění domů, ale doktorka o tom nechtěla ani slyšet a každý den mě posílala na jeden z těch speciálních testů... fakt nechápu, proč se všechny nedaly udělat v jeden den, už jsem mohla být doma dávno. Další problém byl, že jsem od ošetřujících doktorů a sester během celého týdne nedostala žádnou kloudnou informaci o svém stavu a o tom, na jak dlouho to tam se mnou vypadá (při jedné vizitě mi dokonce nějaký doktor řekl, že i v mém stavu jsou připraveni na případnou operaci... 😕 čímž mě absolutně vyděsil, ale vůbec mi neřekl, co by jako chtěl operovat...). Mám drsnou dietu, ze začátku jen tekutou, pak kašovitou, nijak jsem se nevzpírala ji jíst, ale mezi jednotlivými jídly mi bylo blbě z hladu, kručelo mi v břiše a měla jsem strach, že mi to zase podráždí např. žaludek a bude další problém na světě. Ptala jsem se doktorky, jestli mi může manžel dovézt něco ke svačinám (ovoce, rohlíky, apod.), nejdřív na mě koukala jako na někoho, kdo si stále něco vymýšlí... pak mi odsekla, že jsem v nemocnici a že tam dostanu oběd, snídani a večeři, co jsem jako čekala? Tak jsem se jí znovu slušně zeptala, že mi opravdu po 2-3hodinách od jídla není dobře, tak co by mi mohl přivézt. Nakonec mi řekla, že rohlík, banán nebo čerstvé žervé. Stejně podrážděně reagovala, když jsem se jí ptala, jestli můžu brát dál svoje těhotenský multivitamíny - nejdřív se mi vysmála, že ze sebe nechávám tahat peníze, ale prý jak chci a jestli chci nastavit přesná pravidla, že tedy dobře...ale mě šlo především o to, abych si ten žlučník nebo co znovu nepodráždila a nenarušila tím celý ozdravný proces... Zkrátka měla jsem pocit, že tam s námi mluví jak s nesvéprávnými a že jim je děsně zatěžko, když chce člověk jakékoliv informace navíc oproti tomu, co jsou oni ochotni sdělit, což nebylo skoro nic. Dokonce došlo na to, že jsem včera volala svému kamarádovi chirurgovi, jestli tam nemá někoho známého a jestli by mi nemohl zjistit, jak na tom jsem a kdy tak bych mohla jít domů. Volal tam, zjistil, že tu ošetřující doktorku zná a vyptal se na mě. Ta hned pak přiběhla jak divá (trochu naštvaná), ale alespoň jsem z ní dostala první konkrétní informace o výsledcích jaterních a ostatních testů a informaci, že bych teoreticky mohla odejít dnes, ale že je proti, že by si mě tam chtěla nechat ještě do pondělka. Ptala jsem se, co můžou oni udělat navíc, když budu doma ležet, držet dietu a brát prášky dle jejich rozpisu... Na to mi odpověděla, že jsou pro mě zřejmě jiný priority než zdraví, ale abych si uvědomila, že jsem teprve v půlce těhotenství a játra mám jen jedny... Nechápu souvislost s tím, na co jsem se ptala... Nakonec jsem si dnes při ranní vizitě musela propuštění opravdu prosadit a měla jsem z toho celkem nervy, ale já už tam nemohla být - od postele otlačená ze všech stran, zejména kostrč, navíc se mi tam osypal celý obličej, protože tam bylo přetopeno, hrozný vzduch a navíc ta příšerná nuda (protože mě od pondělka opravdu už nic nebolelo a bylo mi úplně dobře jako před tou kolikou), bez možnosti procházky na čerstvém vzduchu!
V propouštěcí zprávě mám výsledky jaterních testů - jsou zvýšené, ale myslím, že to žádná katastrofa není, během toho týdne klesly všechny hodnoty alespoň 4x!!! Budu se dál samozřejmě léčit - hned v pondělí jedu za svojí internistkou kvůli štítné žláze, nechám si tam znovu odebrat ty jaterky a poradit si co dál. Zatím zůstávám na neschopence a pokračuju v dietě - v Globusu jsem si nakoupila svoje oblíbené dietní jídlo, piju těhu čaj (hrozně mi chyběl - v nemocnici se pije celou dobu černý neslazený - což nechápu, když by se v těhotenství pít neměl), mám u sebe svoje psí miláčky (už jsem byla i na jedné kratší procházce), večer dorazí manžel z práce a zase bude vše v pořádku 🙂
V nemocnici jsem zhubla 1,5kg, takže mám zas co dohánět 😉, no a dnes končím dvacátý týden, takže akorát zítra začátek druhé poloviny těhu 🙂 Mimi se začalo více vrtět, dělá mi pravidelně vybouleniny na podbřišku a dloube mě jak o závod, takže se už těším na příští týden na velký ultrazvuk a doufám, že bude i nadále vše v pořádku.
Ještě jednou - díky za podporu, jsem ráda, že vás zase čtu a že jste i s miminkama OK! 🙂 🙂 🙂

tina74
2. pro 2011

@bugee 😕 😕 😕 Ještě že už jsi zpátky, musel to být pěkný horor! Na několika místech Tvého líčení událostí jsem se ale docela zasmála, tak jsem ráda, že Tě nadobro neopustila dobrá nálada🙂
Píšu jen v krátkosti, za chvíli se jedeme podívat na kočárek...

bugee
2. pro 2011

@tina74 No, ta dobrá nálada se mi vrátila, když jsem dorazila domů a mohla jsem se pomazlit se svými miláčky 🙂 Mezitím jsem se totiž ještě stačila rozčílit v lékárně, že mě nikdo s tím pupkem nepustí (čekala jsem tam ve frontě půl hodiny) a pak mi nějaká stará nemocná paní koukala a dýchala přes rameno - když jsem jí řekla, jestli jí něco říká "diskrétní zóna", tak se na mě obořila, co by mi tam tak asi vykoukala, tak jsem jí řekla, že mi funí do ucha a že mi to vůbec není příjemné, navíc že mě může nakazit... nechápavě kroutila hlavou... trošku si ty poslední dny připadám jak Alenka v říši divů... buď mám absolutně pomýlené představy o lidech a životě nebo se teď shodou okolností setkávám se samými divnými, arogantními a hloupými lidmi... Ale jsem absolutně šťastná, že je mimi OK a že jsem doma 🙂
Dej pak vědět, jaký kočárek jste vybrali, jak si těhu užíváš a tak... Ráda si přečtu zprávy od někoho normálního 😉

bugee
2. pro 2011

@xavera A co Ty? Koukám, že zkrácený úvazek - to je dobře, taky jsem si v nemocnici uvědomila, jak jsem jela na víc jak plný plyn, v jakém zápřahu jsem byla... Určitě se do takového tempa už nevrátím.
A s tou biometrií Ti budu držet palce, uvidíš, že bude všechno v pořádku. Ke které doktorce normálně chodíš? Já jdu ve středu ke Kilijánové, tak jestli to náhodou není ta samá... abych taky nemusela k tomu doktorovi Kulovanému...

tina74
2. pro 2011

@bugee Já už začínám být fakt nesvéprávná. Vůbec mě nenapadlo, že zavírají už ve 20:00 hod, takže jsme tam jeli zbytečně a zítra ráno si to budeme muset zopakovat☹ Ale když to není nic horšího... 🙂
To, co jsi popisovala, opravdu není normální chování. Taky bych si to nenechala líbit... No a Bulovka mě už pěkně děsí☹ Tam Ti tehdy taky zpackali odstranění vejcovodu, že jo?
U mě je všechno zatím v pohodě. Jediné, co se mě trošku překvapilo, je, že jsem v poslední poradně měla stopy krve v moči. Na pohled ale nebylo nic vidět, zjistili to těmi testovacími proužky. Není to ale prý nic dramatického, může prasknout žilka...
Jinak miminko hezky roste, břicho taky a váha stoupá... 🙂 Miminko mi zatím další boule nedělalo, ale už ho cítím mnohem víc. Někdy před spaním až moc🙂
No a já jsem už doma. Práci jsem na následujících 9 měsíců zabalila. I tak ještě musím nějaké drobné resty dodělat, ale už to není nic závratného.
Miminku jsem včera nakoupila pár maličkostí k Vánocům a začali jsme řešit kočárek. Uvažujeme o Teutonii Be You.
Cvičit ani plavat jsem teď nechodila. Pořád jsem se nemohla zbavit kašle, ale už to začíná být lepší.
Tak dobrou noc! Jsem ráda, že ses ozvala, už jsem z toho byla fakt nervózní...

xavera
5. pro 2011

@bugee to je příběh tedy, tušila jsem, že jsi v nemocnici....hlavně že už jsi doma, mimi je v pořádku ty zvolníš tempo a pěkně si začneš těhotenství užívat a chystat vše potřebné 🙂 na ty divný lidi kolem se vyprdni, je to jejich smůla že mají v sobě tolik špatného.

Ano, taky jsem zvolnila. V 16hod odcházím domů, což jsem v životě nezažila. Stihnu ještě zařídit spoustu věcí včetně cvičení a jít spát relativně brzy.

Měla jsem jít k paní dr. Březinové. Z Gennetu mi volali a přesunuli termín a změnili doktora. Kilijánovou neznám, ale určitě by ti dali vědět, kdyby se něco měnilo 🙂

bugee
5. pro 2011

@tina74 Byli jste se v sobotu podívat na ten kočárek? Vybrali jste?
Jojo, byla to Bulovka, kde jsem tenkrát byla na odstranění vejcovodu... ze kterého mi tam nechali trčet kousek, ve kterém se bohužel uhnízdilo po IVF další embryo ☹ Už jsme mohli mít doma dvouletého prcka...
Krev v moči... s tím zatím žádné zkušenosti nemám (alespoň něco se mi vyhýbá 😉 ), tak doufám, že to budeš mít v pořádku. Kdy jdeš na další kontrolu? Neměla bys mít teď někdy velký ultrazvuk?
Držím Ti palce, aby i ten kašel konečně ustoupil a mohlas zase chodit cvičit. Já mám s jakýmkoli cvičením nebo plaváním utrum 😖 Ale jsou horší věci... Takže si nestěžuji 🙂

bugee
5. pro 2011

@xavera Mám pocit, že Tobě naskakují ty týdny mnohem rychleji, než nám všem 😉
Dr. Březinovou neznám, ale budu na Tebe myslet, doufám, že Tvé obavy pan doktor rozptýlí - v nemocnici jsem ležela s paní, byla 24-25tt a podle UTZ odpovídala hlavička trošku jinému týdnu než bříško a než ručičky s nožičkama... (něco o týden dopředu, něco o týden dozadu) takže je to asi úplně normální, jen chtějí mít jistotu.
Taky jsem nikdy nezažila končit v práci dřív a užít si zbytek dne... To je moc dobře, že sis to tak mohla zařídit.
A jak to máš s váhou?

bugee
5. pro 2011

Musím říct, že je pohoda být zase doma 😉 Na druhou stranu jsem si myslela, kolik nebudu mít času a kolik toho nezvládnu, ale za prvé jsem pořád nějak unavená (asi mi ty játra dávají o sobě vědět) a za druhé mi dnes doktorka řekla, že mám mít "klid na lůžku", tak ať ho dodržuji, že to není žádná sranda 😒 Trochu mi poklesla nálada, těšila jsem se, že začnu konečně shánět vánoční dárky, dělat výzdobu a tak. Na pečení cukroví se vykašlu, stejně z něj nemůžu nic - prý budu mít Vánoce "na sucho" - vtipná doktorka 😠 Dnes jsem měla vařené kuřecí prso s vařenou rýží 😢 Zítra asi těstoviny s lilkem - možná si je budu moct trochu zakapat olivovým olejem 🙂 Na co se v lednici podívám, to nemůžu, a o to větší na to mám chuť 🙂
Co se mne týče, břicho roste, že nevím, kde se zastaví (za chvíli asi nedosáhnu na kliku od dveří 😀), ale vzhledem k dietě váha stále klesá, mám už jen celé 2,5kg navrch.
Zítra si volám na výsledky dnešní krve - štítná žláza a jaterky, ve středu velký ultrazvuk a ve čtvrtek těhotenská poradna, kde se rozhodne, co se mnou dál (neschopenka, riziková poradna... a tak).

bugee
5. pro 2011

Jo a zrovna před chvílí jsem měla břicho na jedné straně asi o 3cm vyšší a tvrdé, na druhé straně propadlinu a pak se tam začal prcek mlít, že jsem se musela smát... Co tam asi vyvádí? 🙂

tina74
5. pro 2011

@bugee Kočárek už máme doma🙂 Velice podobný, jako má Xavera. Můžeš se podívat do jejího fotoalba.
Velký ultrazvuk jsem asi v podstatě měla minulý týden. Pan doktor přeměřoval různé části těla (např. holenní kost) a kontroloval různé orgány. Miminko je o 2 dny větší. Příští týden mám ještě speciální ultrazvuk na vyloučení srdečních vad. Nevím, jestli paní doktorka bude zkoumat ještě něco dalšího...
S tou krví jsme to řešili jen v poradně. Sestřička říkala, že to sice píše do karty, ale že to pan doktor teď asi nebude řešit, pokud to nebude opakovaný nález. Myslím, že říkala něco v tom smyslu, že to může souviset s výraznějšími pohyby miminka... A to naše fakt docela řádí...
A co se týká mého břicha, manžel předevčírem prohlásil, že už vypadám jako před porodem. Tak jsem ho ujistila, že to je teprve začátek a bude tak minimálně 4 x hůř🙂 Myslím, že se docela zhrozila i moje máma, která mě neviděla od konce října a teď jsem jí poslala první pořízené fotografie.
Pomalu si už začínám připadat neforemně, přes břicho se už vůbec neohnu třeba k pračce nebo myčce. Na druhou stranu mi to ale dělá dobře, jak to bříško a v něm miminko roste, takže si vůbec nemůžu stěžovat🙂

tina74
5. pro 2011

@bugee Tak to se mi stalo někdy v 18. týdnu. Jen ta boule byla ještě o něco větší. Nejdřív jsem se docela vyděsila, ale pak jsem se taky musela smát. Hlavně jsem řešila, která část těla to vlastně byla...

bugee
5. pro 2011

@tina74 No, mě to přišlo dost tvrdý, tak jestli to byl zadeček 😉 Normálně cítím takový šťouchance, dloubance a lehký vlnění podbřišku, sice dost často, ale tohle byl asi první pořádnej kotrmelec 🙂
Taky se raduju z rostoucího bříška, doufám, že se miminku daří dobře a pořád mu připomínám, že tam má vydržet alespoň do začátku dubna 😉
Biometrii mám spojenou s ultrazvukem na srdeční vady teď ve středu... Moc si přeju, ať je vše OK.
Jestli je Tvoje mimčo o dva dny napřed, tak ještě můžeme rodit obě najednou 😀

babka
5. pro 2011

@bugee
@tina74 tak ty bříška vám docela závidím, já mám pocit, že to moje vůbec neroste ☹ Sice už ho neschovám, ale připadá mi poslední 2-3 týdny pořád stejně velké...