1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
11. pro 2011

@xavera já jsem nad 3D ultrazvukem taky váhala, nakonec jsem si řekla, že to třeba bude dobrý zážitek, tak jsem byla minulý týden. Naše mrně se ovšem vůbec nechtělo ukazovat, neustále si dávala před obličej ručičky i nožičky, takže nemáme jedinou použitelnou fotku. Video jsem ani natáčet nenechávala. Paní doktorka se snažila snad hodinu naši malou dámu přemluvit ke spolupráci, ale marně 🙂 Ale zážitek to byl prima, docela jsem se při pozorování té naší malé artistky pobavila. A aspoň vím, že má nádherný ouško 😀

tina74
11. pro 2011

@xavera @babka A ohledně toho 3D ultrazvuku jsem četla, že někde dávají druhý termín zdarma, když to napoprvé nevyjde optimálně...
Já jsem se původně chtěla objednat spíš na večer, aby bylo miminko aktivní a bylo co pozorovat, ale teď nevím, jestli tam není lepší jít, když spinká... Když naše miminko cvičí, tak je to fakt mazec...

babka
11. pro 2011

@xavera @tina74 já už jsem žádný další termín nechtlěla. Už jsem váhala i předtím, jestli vůbec trápit mimčo zbytečným ultrazvukem a když jsem viděla, že se o malé fakt nelíbí, tak se bez toho obejdu 🙂 Stálo mě to nakonec jen 500 kč, mám dvě fotky, na kterých tedy není nic moc vidět, ale beru, že se mi doktorka hodinu věnovala. Stálo to za to, ale už to naše mrně trápit nebudu. Holt si počkám do dubna, abych si ji pořádně prolídla 😉 Já jsem na tom ultazvuku byla v jednu odpoledne, myslela jsem, že malá bude spinkat, ale cvičila v bříšku jako blázen. Docela mě to překvapilo, vetšinu z tch jejích pohybů jsem vůbec necítila

111janinka
11. pro 2011

@bugee taky tě ráda "vidím" 😉 Vánoce mi letos vůbec nepřipadnou vánoční... to počasí... žádný sníh.... no ale postupně se snažím uhňácat nějaký to cukroví, dárečků je letos poskrovnu... pořád myslím jen na Karolínku a většina dárečků je stejně pro ni 😉
Jinak se máme dobře (ŤUK ŤUK) užíváme si to už bez nevolností, chodíme cvičit a všechny vyšetření zatím v pořádku 🙂
Mimochodem... předporodní kurz můžu jen a jen doporučit 😉

bugee
11. pro 2011

@111janinka Jéje, tak Tys to vzala hopem - už předporodní kurz? 😉 Na to se chystám až v březnu, doufám, že do té doby vydržím 😉 Kvůli játrům mám se cvičením a jakýmkoliv normálním těhu režimem utrum, ale co se dá dělat, snad to zvládnu i tak 🙂 Jsem ráda, že Tobě je dobře a můžeš si už vše plně vychutnávat.
My cukroví naštěstí neděláme (dostáváme krabici od manželovy babičky), no a manžel ho stejně moc nejí, protože hodně cvičí a nechce nabrat... Já ho teď ani nemůžu.
Jinak jsme dnes udělali velký vánoční úklid a výzdobu, tak aspoň něco, už to tu dýchá trošku Vánocema, začínám se celkem těšit, ale ty příští s miminkem budou určitě o dost lepší, takže se spíš ještě víc těším na ty další 😉

xavera
12. pro 2011

Ahoj, díky všem za názory ohledně 3D ultrazvuku. Tak jsem si dnes volala do Gennetu, abych ho potvrdila. Takže příští pondělí jdu na to. Když obrázek pěkně vyjde, přibalím ho i rodičům a tchánovcům mezi dárečky pod stromeček. Snad bude malá spolupracovat 🙂

111janinka
12. pro 2011

@bugee to mě moc mrzí, že máš zdravotní komplikace ☹ A obzvlášť kolem Vánoc je asi dost nepříjemné dodržovat nějaký stravovací režim 🙄 Holt ale musíme přijmout, že teď nejsme zrovna "svobodné" a že bychom měli pro prcka udělat jen to nejlepší 😉
Já letos peču jen pro zábavu, beztak to doma nikdo nejí, ale aspoň to pěkně voní a na stole to bude pěkně vypadat... kačenky na místní řece se pak budou mít dobře 😀
K tomu kurzu - vybrala jsem si takovou dloooouhou verzi 🙂 je to jednou týdně celkem 15x 2 hodinky. Jednu hodinu cvičíme a druhou se vzděláváme. Opravdu velice zajímavé, protože to vede paní s dlouholetou praxí na porodním sále a má mooooc zkušeností z praxe. Je velice příjemná a třeba budu mít nakonec to štěstí, že bude mít službu až bude chtít Karolínka na svět 😉

bugee
12. pro 2011

@111janinka Měla bych to brát z té pozitivní stránky - určitě nenaberu tolik, co bych nabrala, kdybych se mohla čímkoli cpát (zrovna na Vánoce jsem se na různé dobroty nesmírně těšila a říkala si, že na to nebudu moc koukat, když se to stejně s ostatními kily tak nějak zamaskuje... 😉 ). Alespoň pak nebudu mít takovou fušku se shazováním 🙂. Jen mi občas dochází inspirace, strava je trochu jednotvárná, a přesto, že jsem zvyklá se stravovat celkem zdravě, tak tohle je i na mě trošku moc 😠
Jak popisuješ ten kurz, tak to musí být fajn. Budu Ti držet palce, abys na tu příjemnou paní narazila u porodu, taky bych tam chtěla někoho, kdo mě spíš povzbudí.

bugee
12. pro 2011

@xavera V pondělí na Tebe budu myslet, aby sis ze 3D odnesla hezký zážitek, fotku a DVD, které budou stát za to. Snad bude holčička hodná a udělá Tobě a ostatním, kteří budou poděleni, radost 🙂
Já jdu až 21. ledna, ale už se taky těším (alespoň na něco) - mezitím jdu 29.12. na tu úžasnou cukrovku 😝, no a pozítří na kontrolní jaterky, tak doufám, že vyjdou dobře, abych měla alespoň do konce roku relativní klid v duši...

xavera
13. pro 2011

@bugee díky 🙂 uvidíme, jak bude aktivní. Včera po józe byla tak hodná, že se neozvala až do dnešního rána. Večer při usínání jsem až znejistěla a chtěla jít pro Angelsound, abych si poslechla srdíčko. Opravdu to od toho 17.týdne nebylo ani jednou, že by tak dlouho v kuse nekopla. Pocítila jsem jí až ráno v 5:30, kdy vstává můj manžel do práce a bavili jsme se - asi jsem ji hlasem probudila. Tak nevím, jestli to bylo tou jógou, nebo si prostě po dlouhé době potřebovala pořádně odpočinout.
Tak ať ti ty jaterky dobře dopadnou, ať máš klidnější svátky. Test na cukrovku mezi svátky, to je tedy nadělení. Mě to chtěli dát taky tak, ale nebudu v Praze, tak mi to šoupli hned do Nového roku.

jajinka28
13. pro 2011

AHoj holky, moc Vás po delší odmlce zdravím! Jsem moc ráda, že se mají Vaš miminka čile k světu a vše je v pořádku🙂 Jen chudák @bugee koukám, trápí játra, tak snad to bude vše brzo v pořádku, moc držím pěsti.
Jinak koukám, že se chystáte na 3D ultrazvuky, určitě tam běžte, je to nádherný zážitek! My jsme první 3D fotku dostali při prvním screeningu a bylo to moc krásné..teď nám 3D obrázek miminka ukazují při každé kontrole, ale ne pokaždé je to dobře vidět, protože se miminko buď moc chruje nebo prostě odmítá spolupráci🙂takže se při každé kontorle těším na reálný obrázek mrňouska a je krásný vidět, jak se mu obličejíček mění...
Mě bohožel pořád trápí záda, je to čím dál horší, doslova mi ochrnují nohy...taky mi při poslední kontrole zjistili, že se otvírám a tvrdne mi děloha a čípek ☹ ...takže nic pozitivního ☹ ..ale snad se to uklidní a nebudu muset trávit Vánoce v nemocnici..holt my holky co jsme si ty zlatíčka tak vybojovaly to nemůžem mít jednoduché🙂
Moc Vás zdravím a Vašim zlatíčkům posílám velké pohlazení, opatrujte se a mějte se krásně🙂

bugee
13. pro 2011

@jajinka28 Vidím, že nejsem jediná, kdo se potýká s nějakými obtížemi - budu Ti moc držet palce, aby bylo vše dobré - z děložního čípku, protože jsem po konizaci, mám taky strach, ale zatím se drží... Záda jsou prevít, mě taky bolí každý den (teď už i ráno, když vstávám, v případě, že spím víc jak 6 hodin, takže se snažím spát míň ☹), ale nemám až takové obtíže, jak píšeš Ty. Snad se Ti to nebude víc zhoršovat. Myslím na Tebe, dej o sobě občas vědět a drž se!

tina74
13. pro 2011

@jajinka28 Jak to s tím čípkem zjistili? Máš pokaždé i vaginální vyšetření? Nebo bylo paní doktorce divné to břicho a pak Tě zkontrolovala? Já jsem měla poslední vaginální vyšetření na začátku listopadu a vlastně ani nevím, kdy budu mít další. Možná během příští kontroly na konci prosince. Mezi tím tři ultrazvuky přes břicho.
A jak se to bude řešit? Budou čípek sešívat? Každopádně přeji, aby se vše zdárně vyvíjelo!

A co vy ostatní holky? Kontrolují vám čípek pokaždé?

tina74
13. pro 2011

Holky máte něco napsáno k čípku v těhotenské průkazce? Já tam mám z 15. týdne CS 0-1. Co když se taky otevírám a nikdo to teď 2 měsíce ani nezjistí?

jajinka28
13. pro 2011

@tina74 u mě to zjistil skrz ty záda..lekl se, že mě ty záda bolí protože mám dělohu nějak přirostlou jakoby k zádům, tak mě vyšetřil - to bylo ještě vše v pořádku a při další kontrole u něj mě vyšetřil znovu a to to právě zjistil..mám hrozný tlak v břiše a při tom vyšetření to pekelně bolelo...

jajinka28
13. pro 2011

@tina74 sešívat mě zatím nebudou, na kontrolu jdu příští týden tak se uvidí co a jak dál...teď se nesmím ani hnout z postele a beru léky..

jajinka28
13. pro 2011

@bugee děkuju moc bugee..hodně mě to vylekalo a asi to umocnilo ještě když se mě zeptal, jestli necítím kontrakce ☹ v tu chvíli jsem si uvědomila tu hrůzu, co by se mohla stát...

tina74
13. pro 2011

@jajinka28 Já jsem teda na nic upozorněna nebyla. Jen na začátku listopadu pan doktor říkal, že mám na pohmat tvrdší břicho. Když zjistil, že mám lehkou zácpu, usoudil, že to bude tím. Čípek prohlížel...
Teď jsem ale našla nějaké divné odkazy k mé poznámce v průkazce, tak jsem z toho docela vyděšená. Např. tohle:
http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/zkraceni-d...
Asi se ve čtvrtek, kdy mám screening srdce, zeptám, jestli by se někdo raději nepodíval, jestli je všechno v pořádku. A nebo panikařím zbytečně?

cuddle
autor
13. pro 2011

ahoj holky , koukam uz fotky pupiku , teda pekne se zakulacujete ....

no ja jsem si vcera podala zadost na ty lazne, dnes volala pani, ze jeste chteji spermiogram a pak jak jsem to poslala, tak psala, ze to hned posila revizni lekarce ke schvaleni, tak asi to bude v pohode a v druhe polovine ledna budu moci vyrazit....

ja ve volnem case zacala pect, letos poprve, jinak pece spise mamka a pak nam to nabali, ale tak chtela jsem nam udelat hezkou atmosku i kdyz manzel podotkl , kdo to bude jist....no tak asi letos povezu mamce krabicku vymenou 😀 😀 😀 😀
zatím mam linecke kyticky a perníčky ( no nadavala jsem u toho , ale nakonec jsem tam neco natřela ), dnes jsem upekla Florentynky ( jeste na na musim zitra koupit horkou cokoladu ) a nakonec jeste udelam asi rafaelo kulicky a tim asi koncim 😀

bugee
13. pro 2011

@jajinka28 Jak to čtu, tak mi úplně běhá mráz po zádech - a já měla hrůzu při představě, že budu možná rodit ve 30tt kvůli selhání jater... připadala mi ta představa příšerná...6,5 měsíční nedonošený uzlíček ☹
Ale nesmíš se kvůli tomu stresovat, to Ti nepomůže. Věř, že to bude v pořádku a já Ti budu moc držet palce. Tfuj tfuj tfuj!!!

bugee
13. pro 2011

@tina74 Tinko, zbytečně se neboj, 0-1 je v pořádku, mě dělala doktorka vaginální vyšetření až minulý týden (předtím naposledy začátkem října!), pokud máš nějaké pochybnosti, tak si k doktorce zítra zavolej, ať Tě uklidní, ale myslím, že panikaříš zbytečně 😉

bugee
13. pro 2011

@cuddle Ohledně pupku si říkám - kam až... a pak taky kam s ním...trochu mě to děsí, že mám ještě 4 měsíce před sebou... včera po večeři jsem měla takový tlaky v břiše, že jsem si připadala jak Bibendum 🙂

Taky bych jela někam na relax do lázní - vzpomínám si po operaci slepáku, když jsem byla ve Františkových, bylo to naprosto skvělý... bahenní zábaly, perličková koupel, lázeňské oplatky, léčivá pramenitá voda a všude taková pohoda, klídek. Určitě si to skvěle užiješ, nabereš síly a pozitivní energii a pak už mimču nebude nic bránit, aby se u Tebe usadilo natrvalo. Do toho přijde nějaký to roztomilý adopťátko jako má ma.ja a rázem budeš péct cukroví několik krabic 🙂
Jinak jsi šikulka, na ty Florentýnky a Rafaelo kuličky se mi úplně seběhly sliny... 😉

tina74
13. pro 2011

@bugee Už jsem tam volala, abych se zbytečně nestresovala. 0-1 je fyziologický nález🙂
Ale i Tobě moc děkuji za ujištění🙂

tina74
13. pro 2011

@bugee A co se týká břicha, zjistila jsem teď zajímavou věc. Pár dní nepiju Magnezii, protože nám došla a zapomněli jsme ji přikoupit, a večer už břicho nemám tak nafouklé. Tak nevím, jestli je to náhoda, nebo to má skutečně nějakou příčinnou souvislost☹ Ale je to rozdíl...

tina74
13. pro 2011

@bugee A jakto, že Ti najednou už nenaskakují týdny? Vůbec jsem si neuvědomila, že mi zítra už začne dvaadvacátý🙂

bugee
13. pro 2011

@tina74 Už mi zase tt naskakují 🙂 Něco jsem špatně nastavila v profilu... Jsem ráda, že jsi se s tím čípkem uklidnila 😉 S tou Magnézií nevím, já jí piju tak dvě sklenky denně, zbytek čaje a vodu, takže Ti k tomu nic neřeknu - spíš, že nafouklá bývám i tak pěkně - každý večer mám břich jak balón, do rána zase splaskne a je klid, celé dopoledne super a od oběda zase začíná nepříjemně nabývat a napínat se... Ale to už asi lepší nebude... A pokud bude jediná další "komplikace" rostoucí a dmoucí se břicho, tak budu nejšťastnější těhule na světě 😉
Hezký večer, zítra ráno jdu na jaterky, výsledky budou až ve čtvrtek, to zas budou nervy 😠

tina74
13. pro 2011

@bugee Budu na Tebe myslet. Snad ve čtvrtek budeme mít obě jen ty nejlepší zprávy!🙂

bugee
14. pro 2011

@tina74 Tak výsledky budou až v pátek, čekání o celý jeden den delší ☹

werinka1
14. pro 2011

Holky moje zlatý, proč já?????? Proč zrovna já?????????????????Co jsem komu udělala??? 😢 😢 😢 Byla jsem dnes na vyndání stehů a za svojí dr., která mi dělala laparku a hysteroskopii. Řekla mi, že mi nebude mazat med kolem pusy, prostě na férovku, prej je to zlý, je to hodně zlý. Doslova - Vy jestli někdy budete těhotná, tak to bude zázrak přírody. A pokud už byste otěhotněla, tak to nejspíš nedonosíte. 😢
Co je horší pro třicetiletou ženskou, která chce děti????? Já mam pocit, že se mi totálně zhroutil svět 😢

darazv
14. pro 2011

@werinka1 je smutne čo preživaš prajem ti z celeho srdca mat dieta neviem sice tvoj pribeh ale sa ma to chytilo za srdce,podstupila si imunologiu?