1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
21. pro 2011

@cuddle Užij si vánoční svátky u rodičů, rozmazluj se a těš se na Nový rok - přinese Ti jistě vše vytoužené 🙂

bugee
21. pro 2011

@xavera Četla jsem o škytavce, ale mimís jí ještě neměl - je to legrační, viď? A třeba si tam opravdu luská do rytmu... kdo ví 😉

bugee
21. pro 2011

@werinka1 Tak jak? Čekáme na Tvé zprávy z Prahy! 🙂

werinka1
22. pro 2011

Ahoj holkyyyyyy, jsem tu z té Prahyyyy. 🙂 To jste hodné, že jste na mě myslely a já mohu potvrdit relativně dobré zprávy 🙂 🙂 🙂 Nemůžu teda vyloženě skákat metr vysoko, ale když mi včera MUDr. Mára vyjádřil svoje stanovisko, tak jsem skoro vyskočila 🙂 Verdikt je takový: Mam dvě narovno postavené možnosti. Buď zkusit další IVF nebo operaci. Skoro se přikláněl spíš k dalšímu pokusu a neviděl důvod proč by to nemohlo klapnout, když hned napoprvé to vyšlo (skutečně vyzdvihl to, že jsem otěhotněla na první pokus, tak proč ne podruhé). To že došlo k zamlklému potratu, no, prostě se to stává. Ve dvaceti málokdy, ve třiceti je bohužel tahle skutečnost častější a třeba ve čtyřiceti už hodně častá. Takže rozhodně ne kvůli myomu! Můj myom je v současné době v takovém stádiu, že skoro nestojí za řeč! Vůbec nezasahuje do dutiny děložní!!!!!!!!!!!!!!!!! Je jakoby v té stěně, ale má 2 cm, takže do 2 cm se bere jakoby na hraně, tudíž neřeší se, hlavně nesmí růst. V těhotenství prý teda poroste na 100%. To už je věc jiná. Bohužel mi nepotěšil s tím, že on to vidí na 90% na endometriózu. I když se o ní nikde ve zprávě nezmiňují, tak jeho názor vzhledem k těm srůstům je takový, že tam ta endoška je. Takže z toho radost nemam, postupně si sbíram všechno co jde ☹ Kdybych se přiklonila k operaci, tak mi řekl, že nemůže vyloženě říct, že si tim výrazně pomůžu. Rozhodně by odstranili levý vejcovod. bohužel ten je zánětlivě změněnej natolik, že ho vidí na utz a to je hodně špatně. Je naplněn nějakou tou tekutinou. Prostě ten je vyloženě ho odstranit. Pak by možná, ale fakt jen možná, když by v tom bříšku byli, zkusili odstranit myom. Ale jak řikal, je malej, pokud neporoste, těžko by ho i hledali a pak se děloha dalších půl roku hojí.....samozřejmě by se pokusili odstranit srůsty a tu endošku, ale vrací se to zpět, takže výrazná pomoc tam neni a navíc já tam mam srostlou tu zadní část dělohy k těm střevnim kličkam, tudíž tam mluvil i o riziku poškození a poranění střev a skončit s vývodem, byť třeba dočasně.......no to je asi jasný, že neni o co stát. Když sem se ptala jak s tim druhym vejcovodem, nevyloučil, že bude na 100% neprůchodný. Oni to nezkoušeli, takže ač jsou tam srůsty a vejcovod se nemůže pohybovat, ještě to neznamená, že je neprůchodný. Řekl, že přirozené těhotenství by asi v rovině zázraku bylo, ale co se týče IVF, nevidí důvod proč do toho nejít!!!!!Děloha je v pořádku 🙂 Mam to zkonzultovat s CAR, jim se prý nemusí akorát zdát ten levej vejcovod, kterej (má to takovej specifickej název, něco scal....) je prostě plnej tý tekutiny, která by i údajně mohla znemožnit uchycení toho embryjka, protože je to nějaké svinstvo a ústí to do dělohy, ale jinak bych si tou další operací výrazně k lepšímu úspěchu IVF nepomohla. Řekl teda zkusit a po dalšim neúspěchu kdyžtak jít na operaci. Samozřejmě pokud jsem bez potíží jako je nebolestivá a nijak výrazně silná MS, nebolestivý styk atd. Což já ZATIM (ťuk ťuk ťuk) tohle můžu potvrdit. Kdyby tam byly ale problémy, hodně silná MS, velké sraženiny, bolesti břicha atd. tak pak by byla vhodná ta operace.
Jinak je pan doktor moc milej. Sice je to "byznys", bere si za to 2500Kč, má na pacientku cca něco kolem půl hodiny (tipuju, odhadem, nijak jsem to vyloženě nestopovala), takže prostor pro nějaký diskuse a rozmlouvání tam neni páč se mu to tam hromadí, ale zároveň nemůžu říct, že by to chtěl odfláknout. Vyptal se mi na všechno od různých operací, přes genetiku, imunologii, četl tu mojí lék.zprávu, vyšetřil mě, vysvětlil mi moje možnosti. Neřešil jen můj myom, ale zkouknul to komplexně. Pochopil že mi jde o jediný - mít co nejdříve vlastní mimčo. A tak k tomu přistupoval. Měla jsem z něj rozhodně pocit, že ten člověk ví o čem mluví! Jeho vyšetření, orientace na UTZ (moje dr. na myom přišla až když sem jí to vyloženě řekla atd atd). On dokázal na UTZ rozeznat spoustu věcí, fakt jsem odcházela s pocitem, že to je člověk na svym místě a že má zkušenosti.
Byli jsme včera také na imunologii pro výsledky. Nejsem z nich vela moudrá. Každopádně hubim spermie, takže doporučeno IVF a pak taky mluvila něco o špatném krevním zásobování embryjka a že budu muset brát nějakej Prednison. Ona to teda podala jako že to bylo příčinou potratu. Dr. Mára se vyjádřil tak, že to nelze takhle jednoznačně říct. Ale když to další IVF bude posichrovaný tim Prednisonem, tak to prostě musí klapnout 😀

werinka1
22. pro 2011

Tak to je sloh, holky, na to abyste si vzaly dovču 😀

flyaway
22. pro 2011

@werinka1 Já dovču mám, takže jsem si to už stihla přelouskat 😀
No super zprávičky, mám z toho radost!!! 😀 😀 😀
Takže hned v lednu další IVFko, ne? 😉
Já teď ten prednison beru taky, prý nemůže ublížit, jen pomoci 🙂
Vážně jsi mi holka udělala radost, moc Ti to přeju - přeci jen to budou pěkný Vánoce, viď? 😵

werinka1
22. pro 2011

@flyaway Děkujuuuuu 🙂 Mam taky radost. Sice na tom nejsem zrovna ukázkově, ale zvedlo mě to ode dna a rozhodně věříme, že se zadaří. No, vypadá to, že ještě pojedem na tu Homolku jak nám doporučuje moje gyn., ale to spíš jen proto, abych měla opravdu klid, že se na to podívá ještě jeden odborník (odborníci). Já osobně bych na to možná i prděla, ale ten muj s tim pořád otravuje, že pro jistotu......Jen nevím, jak se na to bude tvářit moje doktorka. Ona láteřila, jak mi s timhle můžou dělat IVF a předtim že nikdy těhotná nebudu a že to nedonosim a tenhle doktor mi napsal zprávu na A4 se závěrem, že klidně IVF. Navíc moje paní doktorka ho vůbec nezná. Jak ta se tvářila když jsem jeho jméno vyslovila.....Ušklíbla se, z výrazu tváře se dalo vyčíst, to je jako kdo? O tom sem rozhodně nikdy neslyšela. To je jako odborník na myomy?? Přitom on byl pozvananej do pořadu Sama doma na ČT1, kde ho skutečně představili jako odborníka na děložní myomy.
Moc doufam, že mi další IVF posvětí i na tý Homolce a budu moct s dobrým pocitem jít do dalšího pokusu. Jen škoda, že nemáme mrazáčky 😒
Vánoce budou skutečně o něco veselejší. 2.1. jdu hned k dr.(vyřídit dopor.na Homolku), na to se fakt netěšim, jak ta se bude tvářit.....vyloženě mi řekla ať jí přinesu do vyjádření od Máry. Ještě skutečně počkam na vyjádření doktorů na Homolce a pokud bude jejich názor přibližně totožnej s tim Márovo, tak jí opouštim a ať si holka deptá někoho jinýho.....
A co ty???Jak se těhulkuje???Ty si byla předevčírem jestli se nepletu???Tak to budete s příchodem nového roku slavit dvojnásob viď 😉 🙂

xavera
22. pro 2011

@werinka1 ahoj, tak to jsou krásné zprávy! Hlavně to o děloze a žádném myomu uvnitř. Moc ti gratuluji. Takže si užiješ svátky a v lednu pěkně šupky na IVF! Paráda 🙂 ....ta tvá doktorka je s prominutím pěkná kr....a tedy. Jak ti mohla říci tamtu hrůzu, když je to celé úplně jinak 😠

xavera
22. pro 2011

@flyaway myslím na tebe, jak si těhulíš 🙂 tfuj tfuj, ať se mimís pěkně zavrtává 🙂

xavera
22. pro 2011

Holky, tak já jsem zase nachcípaná ☹ prostě to na mě někdo naprskal, protože já na sebe dávám pozor, nikde jsem neprochladla. Rýma a bolest v krku. Teplota naštěstí zatím ne. Zašla jsem si dnes na ORL a dostala Bioparox - lokální antibiotikum do krku a Nasivin do nosu, to mi ale v lékárně rozmluvili a doporucili Pinosol. Tak jsem si ho vzala. Mám zalehnout, ale to teď bohužel vůbec není možné. Musím prostě do pátku něco v práci akutně dodělat. Navíc máme dnes večírek, tak asi zalehnu až místo něj. Ach jo, to to dopadlo. Nemyslím si, že budu do štědrého dne fit, když se mi to teprve rozjíždí, tak se bojím, že budu muset zůstat na štědrý den doma, abych nenakazila zbytek rodiny a hlavně malé neteřinky ☹. Manžel poprvé v životě nebude se svou širokou rodinou na Moravě, ale s námi v Praze a jestli já budu v posteli, tak mi ho bude strašně líto. Nedokážu si představit, že budeme na Štědrý den sami doma. Nechystali jsme totiž vánočního vůbec nic, ani rybu ani stromek, vše jsme počítali že si užijeme u našich. ☹ ☹ no nic, nějak to dopadne, třeba se stane zázrak a nebude tak zle.

flyaway
22. pro 2011

@werinka1 Budu na Tebe myslet a držet palce! 🙂
A příští rok budeš nepochybně maminou! 😉
Jojo, v úterý putoval drobek ke mě - byla to legrace, jak mi ho tam ukazovali na obrazovce, čiperku jednoho, pořád utíkal, asi to bude divoch 😀 . Jinak dle doporučení mudra se snažím se moc nepozorovat, ale v podbřišku mi teda pěkně pobolívá, tak doufám, že to se drobek zavrtává 😵

flyaway
22. pro 2011

@xavera Zlati, to mě teda mrzí, onemocnět zrovna před Vánocemi 😒 .
Třeba je to jen nějaká chvilková záležitost a za chvilku to přejde - ale každopádně bys zalehnout měla, ať má tělo šanci se s tím poprat.
A děkuju za tfuj tfuj, myslím, že si to drobek vzal k srdci, úplně ho cítím, jak mě "kouše" 😀

xavera
22. pro 2011

@flyaway snad máš pravdu. 26. mám navíc narozky....tak by bylo fajn, abych nebyla úplně chcíplá. 🙂

pentagras
22. pro 2011

@flyaway děkuju moc, už se nemůžu dočkat 🙂
@bugee děkuju 🙂

pentagras
22. pro 2011

Všem Vám přeju kouzelné vánoce a štastný Nový rok 2O12 🙂 🙂

bugee
22. pro 2011

@xavera Jsem na tom podobně - nejdřív mě 2 dny bolelo v krku, teď mám záchvaty dávivého kašle, je to děsný, bolí mě z toho i celý břicho. Navíc tou jaterní dietou, jak skoro nemastím, se mi děsně zhoršila zácpa, čtyři dny jsem si nedošla a dneska už jsem měla takový tlaky a křeče v břiše, na toaletě jsem byla už čtyřikrát a nic, měla jsem pocit, že mi prasknou střeva, dokonce jsem začala krvácet z konečníku, takže mám náběh na skvělý hemoroidy ☹ Nakonec jsem musela poslat manžela do lékárny, přivezl mi glycerínové čípky, po děsném zážitku, který bych porovnala ke znásilnění chlapa chlapem, to nakonec "klaplo", hrozně se mi ulevilo, ale vůbec si neumím představit, že to tak už bude pořád...
V každém případě doufám, že Tobě bude brzy mnohem líp a že si užiješ hezké poklidné vánoční svátky 😉

bugee
22. pro 2011

@werinka1 Samé dobré zprávy, takže v novém roce další IVF, to by bylo, aby se už štěstí neobrátilo 🙂 🙂 🙂

bugee
22. pro 2011

@flyaway Mimínek se určitě labužnicky noří do peřinky, to si piš! 🙂

bugee
22. pro 2011

@pentagras Také Tobě hezké svátky 🙂

jajinka28
23. pro 2011

Moje milé bojovnice!
tento rok byl plný velkých změn a očekávání, děkuji Vám, že jsem tady našla to, co člověk s naším příběhem tolik potřebuje - podporu a pochopení! V těch nejtěžších chvílích jste mi pumpovaly tolik potřebnou sílu a energii do žil, a proto MOCKRÁT VÁM VŠEM DĚKUJI!
Přeji Vám všem, ať ty letošní Vánoce jsou plné roztomilých šťouchanců a kopanců ve Vašich bříškách, osatním bojovnicím jako je @cuddle, @flyaway a @werinka od srdíčka přeji, ať jsou tyto Vánoce plné vnitřního klidu a vyrovnanosti, ať Vám dají sílu, protože jsme bojovnice a ty se přece nevzdávají!🙂každá z nás by mohla napsat příběh o bolesti, o zoufalých závěrech lékařů na naši adresu a holky moje zlatý, věřte mi prosím, ale zázraky se dějí!!tady je hned několik "zázraků"🙂 když mi před rokem jedna paní řekla, že do roka přiletí čáp, neskutečně jsem ji vynadala, byla jsem už po tom všem na samém dně..doktoři ode mě dávali ruce pryč, léčitelé taky...verdikt - vy ani váš manžel dítě mít NIKDY nebudete neskutečně bolel a zraňoval..a teď ??zázrak se opravdu stal, proto i Vy věřte, na každou z Vás tam nahoře kouká miminečko, jen to dělá napínavé, jako to dělala naše Karolínka🙂 a teď??teď už mi děla ostudu🙂včera jsem dostala takovou kopačku do močáku, až jsem si ucvrkla 😀
I když se známe "jen" virtuálně, každá z Vás jste mi svým způsobem přirostla ke srdíčku a i přes to všechno špatné, jsem moc ráda, že jsem našla Vás..
Asi to bude znít divně, ale mám Vás rada🙂
Užijte si krásné Vánoce a @flyaway, čekám na zprávičku o // 😉 🙂

werinka1
23. pro 2011

@jajinka28 Tyhle řádečky, který si nám všem napsala, jsou tak strašně krásný a plný optimismu, že jsem snad na 100% přesvědčená, že já, @flyaway i @cuddle nejdéle příští rok // prostě najdem! Určitě jsme si všechny přirostly k srdíčku a je jen obrovská škoda, že jsme každá z jinýho kouta republiky a těžko se někdy pospolu sejdem "naživo". Ale i tak jsme si obrovskou podporou, pro mě teda na 200% a jsem za vás moc ráda. 🙂

werinka1
23. pro 2011

@xavera jak je? už je to lepší?? já se letos až divim, že odolávám veškerym rýmičkam, bolení v krku apod.

flyaway
23. pro 2011

Holky, také bych chtěla vám všem moc poděkovat za podporu, rady a účast - myslím, že najít takovou partu není jen tak a já jsem hrozně ráda, že jsem každou jednu z vás měla možnost poznat, byť třeba jen virtuálně. 😉
Všem těhulkám přeji příjemný zbytek těhulkování a všem nastávajícím těhulkám brzký úspěch! 😵
Přeji krásné prožití svátků vánočních i šťastný vstup do Nového roku! 🙂

bugee
23. pro 2011

Ahoj děvčátka, taky jsem moc ráda, že vás mám 😉 Našla jsem mezi vámi obrovskou podporu a porozumění, moc mi to pomáhá, když je zle. Raduju se se všemi těhulkami, že se konečně stalo pár zázraků, na které už jsem nevěřila 🙂 a doufám, že se jich ještě pár stane - alespoň pro @flyaway, @cuddle a @werinka...
Krásné, klidné svátky, plné pohody a radosti všem 🙂

xavera
23. pro 2011

Milé holky, i já Vám všem děkuji za spoluúčast, porozumění a podporu. Moc si vážím toho, že jsem zde našla spřízněné duše, na které se mohu kdykoliv obrátit s žádostí o radu, či jen osobní názor. Moc to pro mne znamená. Přeji všem klidné prožití Vánoc a mnoho veselí s vašimi nejbližšími. 🙂

etra
25. pro 2011

Milá děvčata, milé nastávající mamiky, děkuji za vaši podporu v letních měsících.Nakukuju i teď, abych zjistila, že zázraky se dějí a snad i já vyplním sobě a svému manželovi naše největší přání mít dítě. Máme nejvyšší čas a tak v lednu začneme bojovat zase 😀

Přeji krásné vánoční svátky! Myslím na vás, spojují nás stejné radosti i bolesti. Ať se sny splní nám všem! 😉
Petra

bugee
27. pro 2011

Holky moje zlatý, takový Vánoce, jako jsem měla já, bych nepřála nejhoršímu nepříteli... Nekonečné záchvaty dávivého kašle (až na zvracení), bolest krku, bolest zubů, rýma, tři dny v kuse bolest hlavy z ucpaných dutin, teplota naštěstí jen 37,5. Z kašle mě brzy bolelo celé břicho, některé záchvaty byly tak silné, že se mi břicho svíralo do křečí, bála jsem se, aby to neudělalo něco s placentou ☹ Mezi těmi nápory kašle jsem si na Štědrý den dala jen předkrm, večeři jsme měli až druhý den k obědu... 😒 Celé dny jsem propotila v posteli, z toho mě bolí záda. Ani jednu noc jsem nemohla spát, musela jsem pouze sedět, v pololeže mě to nutilo dávit... Nakonec jsem vždycky na chvilku usnula vsedě. Už jsem myslela, že budu muset zase na pohotovost a následně do nemocnice, ze dne na den se vše zhoršovalo. ☹ Včera v poledne se jako mávnutím kouzelného proutku vše obrátilo výrazně k lepšímu - začala jsem odkašlávat (doporučuji sirup od Dr. Weisse "Originální bylinný sirup STOPKAŠEL" - můžou i těhotné a zabírá), rýma mi dovolila konečně trochu dýchat (po pití a inhalaci Vincentky) a od té doby je to čím dál lepší. Záchvaty kašle přetrvávají, ale už je to snesitelné. Cítím se jako znovuzrozená a doufám, že mi ten pocit alespoň pár dní vydrží. Taky doufám, že už jsem si "kurňa" teď v prosinci vybrala těch patálií až až a že už bude dobře.
Snad se vám Vánoce vydařily o dost lépe 😉 !!!

babka
27. pro 2011

@bugee Tak to je smůla, takhle prožít Vánoce, ale hlavně, že už Ti je lépe! Já jsem si období nachlazení užila na podzim, tak doufám, že už budu mít teď pokoj. Ale aspoň sis to odbyla v tomhle roce a v tom novém 2012 už Tě čekají určitě samé prima věci 😉

bugee
28. pro 2011

@babka Jojo, už mi je o hodně líp, je to paráda 🙂 Moje zoufalství se rozplynulo a už zas mám pozitivní pohled na svět 🙂 No a v novém roce nás všechny čekají jen samé prima věci 🙂

bugee
28. pro 2011

@flyaway Musím Ti velmi velmi vynadat!!!! Vůbec se neozveš, žádná zpráva nikde a když se podívám na Tvůj profil, zjistím, že máš // jak z Prahy do Brna 🙂 🙂 🙂 Mám husí kůži jako blázen! Potichoučku gratuluju, drž se a dej v pátek vědět, jak dopadla krev, moc moc moc moc moc Ti přeju, aby byl tento závěr roku pro Tebe konečně tím šťastným!!! 🙂 🙂 🙂