1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
3. led 2012

@babka @flyaway Díky moc za tipy! Úpletové/pletené šaty by teď byly skutečně ideální. A teplé punčocháče se taky budou hodit🙂 Zítra zkusím něco sehnat...

hp
3. led 2012

Přeji všem snažícím se a ěťastným těhulkám do Nového roku 2012 krásné,zdravé dětičky 🙂

kuc
4. led 2012

Ahoj děvčata píšu až nyní i když se zpožděním přeji všem krásný nový rok 2012 , těhulkám krásná zdravá miminka, bezbolestný a nekomplikovaný porod, a našim snažilkám aby ty příští vánoce slavili již s vrnícími uzlíčky v náručí. Co je s jájinkou 28 před vánoci psala že má nějaké komplikace, dlouho se neozvala mám o ni docela strach, tak snad se nic neděje

flyaway
4. led 2012

Děvčata, teda dneska ten den hezky začal - od včerejška mě tak bolelo a píchalo v podbřišku, že už jsem myslela na nejhorší a dneska jsem se vzbudila taky s bolestmi břicha, ale z poněkud jiného důvodu 😅 . Tak jsem střemhlav zamířila na WC (teda jestli se tomu tak dá říct s tou mou pajdavou nohou 😀 ) a než jsem tam dorazila, tak jsem přemýšlela, kterou stranou se k té míse otočit 🤐 .
No, pokud to nebylo způsobeno něčím špatným, co jsem snědla, tak se mám v příštích týdnech opravdu na co těšit 🙄
Holky, a takový ten stálý bolestivý tlak v podbřišku doprovázený občasnou bodavou bolestí na jednom místě je v tom počátku těhu normální? Mudr. mě ujišťoval, že jo, ale ráda bych se ujistila u vás, coby mé druhé rodiny 🙂

babka
4. led 2012

@flyaway To máš tedy hezký začátek dne 🙂
Co se týká toho tlaku a píchání v podbřišku, tak to mě na začátku těhu trápilo taky. Dokonce mě tak moc píchalo a tlačilo kolem vaječníku, že jsem skončila v nemocnici s podezřením na mimoděložní těhu ☹ Naštěstí to po pár dnech polevilo a pak už to bylo dobré. Nevím, jak dlouho jsem ten tlak v podbřišku cítila, poté, jak to bylo na začátku hrozné, jsem to pak už ani nevnímala.

xavera
4. led 2012

@flyaway ahoj, gratuluji k nevolnostem 😉 mě bolelo na začátku bříško taky moc. Takové píchání a hlodání hlavně v jednom místě - někde mezi močákem a pupkem. Začlo to již týden po ET. Stpňovalo se to opravdu moc, bolelo to hlavně v noci - úplné křeče. Dostala jsem na to tablety - myslím že hořčík a to mi do dvou dní pomohlo. Po 14ti dnech braní mi ho zase zakázali, pak už se bolest v takové míře nevrátila. 🙂

flyaway
4. led 2012

@babka Díky za uklidnění, já věděla, že mi to pomůže 😀
Ono než se člověk přesvědčí, že je drobek kde má být a než mu začne tlouct srdíčko, tak tomu prostě nějak skoro nejde uvěřit, že je to vážně pravda 🙂 . Ale je mi jasný, že teď už se strachu asi nezbavím... 😎

flyaway
4. led 2012

@xavera Jéééé, já věděla, komu napsat o radu, vy mě vždycky tááák krásně uklidníte, děkuji 😀
Mě hlodalo taky pár dní po ET, pak nic a začalo to až předevčírem v noci trochu a včera večer hodně, ráno už zas nic, tak uvidíme, zatím to není nic, co bych nezvládala. V pondělí jdu konečně na ten UTZ, tak bych se kdyžtak poptala, zda by mi ten hořčík třeba taky nepomohl.

xavera
4. led 2012

@flyaway opravdu to nebude nic nekalého 🙂 . Jen kdybys k tomu začla špinit jako já,, tak si hned lehni a odpočívej. Na kontrolu se nehrň. Tehdy mi toto radili telefonicky v CARu a UTZ i kontrolní odběr HCG posunuli o týden, abych se zbytečně nepohybovala. Ale toto tě snad nečeká 🙂

flyaway
4. led 2012

@xavera Tak je pravda, že Ty jsi špinila opravdu hodně a dlouho 😒 - no a vidíš, jaká je z toho princezna 😉 . Já to nechci zakřiknout, ale zatím nebyl ani náznak špinění (a to to kontroluju pravidelně 🙂 ). Zítra tam zavolám, že už mi ta antibiotika zabrala, takže chirurgického zákroku netřeba, nicméně neschopenku vidím ještě min. na jeden týden - no a to se obávám, že se mi rozjedou nevolnosti ve velkém, tak nevím, nevím 🤐 . Ale tak home office bych snad ještě mezi běháním na záchod zvládla 😀

xavera
4. led 2012

@flyaway to je skvělé, že ti antibiotika pomohla a bolest ustupuje 🙂 a určitě do práce se teď nehrň. Hezky doma v klídku a teploučku. Držím palce, ať ti není zle stále. Třeba to byl jen ojedinělý záchvěv na přivítanou těhulení 🙂

ivcik83
4. led 2012

@trinity1973 Ahojky kočko tak na tu zkušenost jak utíkám po dvoře v košilce a s peřinou asi hned tak dlouho nezapomenu :D A ten kukuč mojeho když mě viděl jak mě převáží venkem ten byl taky k nezaplacení :DD

xavera
4. led 2012

Holky, tak dnešní prohlídka v poradně mne krapet rozhodila 😒 čípek mám měkký, mimi už dost nízko. Ptala jsem se doktorky, že mívám občas při chůzi takové pocity ztěžknutí dělohy, cítím jí pak hodně tlačit jakoby na konečník a vagínu a nemohu v tu chvíli moc jít. Zhruba po 2 minutách to přejde. Řekla mi, že jsou to kontrakce. 😒 dostala jsem Magnesium brát 3 x denné a sledovat se, kolik takových příhod denně mám. Pokud víc než 10, tak to bude blbý a budu muset zalehnout. Tak mám zas o čem přemýšlet....

bugee
4. led 2012

@xavera Jéje, to není moc příjemné... ☹ Doufám, že Ti magnesium zabere. Zkus se víc šetřit a odpočívat. Držím palce, ať se to zlepší!

bugee
4. led 2012

Jen sem nakukuju - sama mám pakárnu a doufám, že to miminku nedá zabrat - včera jsem byla v práci přes 12 hodin, dnes už od 7h30 a ještě stále jsem... ☹ Dělám tu po...nou roční závěrku a moc do zpěvu mi není.

trinity1973
5. led 2012

@ivcik83 koho by napadlo,že budem s peřinkou a v košilce běhat po dvorku...a pak ten "převozník",drncal se mnou po až na pokoj. 😀
kuklu na hlavu 😀

bugee
5. led 2012

Tak děvčátka milá, včera jsem zkysla v práci do 23h15 ☹, domů jsem se dovlekla kolem půlnoci a do půl druhé mě prďolka tak silně kopal, že jsem nemohla usnout... No a dnes budíček v 5h30 a hurá zpět do práce ☹ Už jsem celkem grogy, ale snad to do oběda doděláme a pak už budu jen odpočívat 🙂

Přeju všem hezký den a hlavně žádné těhu komplikace!

tina74
5. led 2012

@xavera To je tedy nepříjemné☹ Kdy máš další kontrolu? Někdy dřív?
Můžu mít hloupý dotaz? Tu měkkost čípku zjistila paní doktorka jak přesně? Já jsem měla teď posledně kontrolu bez ultrazvuku, ale právě zaměřenou na "ohledání" čípku a břicha. Čípek teď pan doktor vyšetřoval podruhé během těhotenství, když nepočítám preventivní kontrolu, kterou jsem měla zároveň s prvním ultrazvukem v 8. týdnu.
Příště (po 4 týdnech) mám zase stejnou kontrolu, v únoru už opět ultrazvuk a pupečníkové průtoky. Mezitím 3D/4D.
Já teď začínám mít zvláštní bolesti pod žebry, když nějakou dobu chodím. Nevím, jestli je to tím, že mi břicho začíná tlačit nahoru. Včera večer mě dokonce bolela i žebra samotná a vzadu páteř v místě, kde jsou uchycená.
Jinak mám momentálně naštěstí jen zcela povrchní starosti. Včera jsem strávila několik hodin v nákupním centru Chodov, zašla do doporučených, ale i spousty dalších obchodů ve snaze koupit si pletené šaty. Vyzkoušela jsem si jich asi 12 (velikost L nebo XL) a byla jsem z toho úplně zděšená. Na moji postavu to bohužel není to pravé ořechové. Vypadala jsem jako kříženec slona, mamuta a velryby nebo nějaký brouk☹ Tenké nohy a pak véééélikááánské tělo. Fakt hrůza. Navíc mi všechny šaty (i když byly na první pohled a pro normální postavu) dost dlouhé, sahaly buď těsně pod zadek nebo do půly stehen. Strašně se zkrátí tím, že musí urazit tak dlouhou cestu přes prsa a přes břicho. Takže budu pátrat dál a zatím si nějak vystačím s tím, co mám...

xavera
5. led 2012

@tina74 ahoj, další kontrolu mám normálně dle těhu průkazky za 3 týdny. Mám si ty kontrakce počítat a kdyby jich bylo hodně, zavolat a kontrola by byla hned a s odesláním na neschopenku. Měkkost čípku zjistila vnitřním vyšetřením - asi pohmatem. Také mi čípek zatím nikdo moc nekontroloval, naposledy před 2ma měsíci tahle doktorka, ale tenkrát byl tuhý. Tak počítám, že teď už to bude hlídat a příště mi ho zase vyšetří.

Nevím moc, jak se teď chovat, když se to děje při chůzi, tak asi pochůzky spíše omezit.. Gravidjógu mi ale nezakázala, na pilates se asi radši vyprdnu. Přijde mi, že mít kontrakce na začátku sedmého měsíce je hodně brzy. Ještě uvažuji, že bych se vnutila na prenatálku do Podolí, kde budu i následně rodit. Aby mne viděl ještě nějaký porodník a uslyším druhý názor.

Že tě bolí pod žebry - to zatím nemám....nevím, asi to souvisí s růstem dělohy vzhůru a tlačením orgánů směrem pod žebra - řekla bych že je to normální. Ale pro klid duše si můžeš brnknout doktorce a zkonzultovat to.

jojo, oblíkání....to je kapitola sama pro sebe 🙂

xavera
5. led 2012

@bugee díky za podporu. Asi budu muset omezit pochůzky, ale zase hýbat se přeci musím...všude i píšou, jak je rychlá chůze v těhotenství prospěšná. Aby ze mně pak nebyla za chvilku ochablá koule 😒

fuj ta práce tvoje teda, snad už to budeš mít volnější a pořádně si odpočineš.

tina74
5. led 2012

@xavera Já jsem to měla taky tak - pohmatem (prstem) a nebylo to moc příjemné, i když zase taková hrůza to nebyla.
S těmi žebry to není zatím velký problém, ale asi už na ně všechno začíná tlačit. Miminko se dosud hlásí jen pod pupíkem, ale už se to nejspíš brzy změní. Jinak mám pocit, že se mi děloha hodně roztáhla do stran. Někdy, když ležím na boku, tak se docela divým, kde až cítím jeho pohyby.

tina74
5. led 2012

@bugee Ty seš teda drak! A co testy na cukrovku? Už máš výsledky? Já jdu zítra, tak jsem na to moc zvědavá...

tina74
5. led 2012

@babka Zatímco s šaty to včera nedopadlo dobře, punčocháče z M&S už mám na sobě a jsem spokojená🙂 Šaty jsem dnes ale ještě nakonec objednala těhotenské přes internet na http://www.happymum.cz/ ve velikost XL. Snad mi budou sedět líp a budou dost dlouhé...

babka
5. led 2012

@tina74 tak to jsem ráda, že jsi s punčocháči spokojená, zatím se mi osvědčily jako nejlepší z těch, které jsem zkoušela 🙂 Díky za odkaz na ty stránky, mají tam opravdu hezké věci. Asi popřemýšlím, jestli přece jen něco těhu nepřikoupím 🙂

flyaway
5. led 2012

@xavera Jejda mankote, teda to jsou radosti 😒
Tak snad bude vše v pořádku, každopádně by ses měla víc šetřit.
Což teda platí také pro @bugee , která s tím svým workoholismem zřejmě nedá pokoj až do porodu 😝

ivcik83
5. led 2012

@trinity1973 😀 To bylo teda 😀 😀 Ještě teť ho vidím 😅

bugee
5. led 2012

No, děvčata, zase jsem v práci 12h ☹ už jsem myslela, že to skončilo (po včerejším maratonu) a dnes se vyvrbily další jobovky... Teď jedu domu, asi nakouknu zítra.
Jinak cukrovka OK, jaterky OK. V sobotu mám poradnu, tak uvidíme, dám vědět. Zatím papa!

xavera
6. led 2012

@bugee ach jo, holka...tak snad aspoň dnes už to máš volnější. Já bych správně měla v práci taky pořádně zabrat a abych stíhala projekty dle představ mých i klientů, potřebovala bych pracovní dobu jako máš teď ty, ale nějak se nechci přepínat, tak se mi to všechno krapet vleče 😒 prostě to mám trochu na háku 😝 je to trapné, ale říkám si, že zdraví miminka i mé je přednější. Taky typ mé práce je úplně jiný než tvůj a je mi jasné, že u tebe jen tak odejít ve čtyři domů prostě nejde. Tak posílám hodně sil, hlavně ať se nepřepneš a nechytneš ještě nějako chřipajznu.

hp
6. led 2012

@xavera Ahojky,už jsem tu párkrát písla ze začátku těhu,ale pak jen sem tam jukla,jak se máte.Ve středu jsem byla na kontrole a mam to samé co ty.Čípek kritic.číslo 2 a takové stahy břícha ☹ Předepsal mi také magnesium 1x denně(to je,aby nám netvrdla bříška).Mam se šetřit.Byla jsem z toho celkem zdrcená,tak jsem ještě včera navšívila kamarádku co dělá porodní sestru a řekla mi žádné dlouhé procházky,minimální záběr na břicho(takže neuklízet,nic nezvedat,neohybat se moc a tak)jo a taky nehladit břicho na to také reaguje děloha ☹ Prostě mazec,takže odpočívam s nohama nahoře a na kontrolu jsem obj.za 14 dní.Tak se šetři ať je mimi taky spokojené 😉pa

cuddle
autor
6. led 2012

@bugee
@xavera
@hp holky ja nevim, ale práce je nyní vedlejší, hlavně myslete na sebe a na miminko, když už máte to štěstí .... já bych se šetřila a raději šla na rizikáč, hlavně ať je mrnous co nejdyl v bříšku....drzte se 😉