1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 u nas byl rozhovou s embryolozkou pred OPU asi 2-3 dny a ta se mnou prosla cenik a rikala co bychom si meli nechat udelat a co co stoji a kdy to budeme platit , zakrouzkovala mi to a tak jsem vedela presne, prave jsem se ji ptala, co jako kdyz nebude zrale zadne vajicko a ona rikala, ze toho by se nebala, ze to jsou opravdu vyjimecne pripady, pak samo by na ICSI ani PK nedoslo a penizky by vraceli, probehl by jen odber a stimulace, ale nedoslo by na ET, cili to je jakoby ten 4ty pokud , pojistovna to ma jako bez transefu embryii

cuddle
autor
18. črc 2011

@leeela krasny taky jsem mela 18, ale nakonec jsme dali jen 12, pac kdyby jsme to udelali jako ty 6 a zbytek, tak platime 2x PK, protoze je to kazdy jiny system a musi byt zvlast a to je u nas v caru 5500,- takze jsme se radeji rozhodli dalsi 4 nechat napichnout ICSI za priplatek, a oplodnilo se 11, prirozene bychom asi moc sanci vzhledem k spermiogramu nemeli, ale chapu, mam i cenik obilnaku a tam je do 6 oocytu a pak taky platis kazde zvlast

cuddle
autor
18. črc 2011

@tygrisek09 neboj to utece a hlavne ty mas ohlazeniho Frantiska, takze neni co resit 😀

cuddle
autor
18. črc 2011

@bublenudle zrovna jsem nedavno psala ze obdivuju jak do toho jdete i na 3ti pokus s takovym elanem, ja hrozne pred stimulkou stresovala , aby vsechno bylo dobry, aby uz se zacalo a tak, a docela me to vycerpava byt porad optimisticky naladena, tak hlavne at to vyjde a 3 je to stastne cislo 😉

flyaway
18. črc 2011

@leeela Krásný, mám radost! 🙂 Koukám, že za pár dní / týdnů tu bude samá těhule 😀
Pěkně odpočívej, máš za sebou těžký den 😉

tygrisek09
18. črc 2011

@cuddle chtělo by to ten kalendář trochu popostrčit

flyaway
18. črc 2011

@cuddle Prosím Tě, nevíš, zda se dělá OPU i o víkendu?

flyaway
18. črc 2011

@tygrisek09 Věřím tomu, že za pár měsíců se nad těmito řádky budeme dobře bavit, jak jsme byly legračně nedočkavý a nervózní 😉

bublenudle
18. črc 2011

@cuddle Vis,ja bzla na jare strasne smutna kdyz jsem mela mimodelozni tehu..zjistila jsem to v den kdy mi umrela babicka,a potvrzeno druhy den den a to jsem mela zase svatek..byla jsem v 7tt..sice mimodelozni ale otehotnela jsem a sama..takze vim,ze tehu muzu byt 😵 😵 😵 a i pres ten obrovskej smutek z potratu,me to silene nakoplo 😵 😵 😵 vim,ze tentokrat to vyjde,a ze mimi budu mit....strasne se tesim 😵 😵 😵 😵 ted to prostemusi vyjit 🙂 a dve 😵 hihi

cuddle
autor
18. črc 2011

@flyaway nevim taky jsem se ptala, myslim, ze ano , ale asi jen jeden den a nevim jestli to nebyla nedele, oni jsou tam dalo by se rict denne, ale myslim, ze pokud je moznost to udelat v patek, tak to udelaji , jako me, ultrazvuk byl ve stredu, jeste mi rekl, ze si mam vzit dnesni davku leku a jeste vecer pichnout preglyn, abych sla na odber v patek , vsak uvidis jak to bude vychazet, stimulka je 10.12 dnu, tak nekdy to vyjde i do vikendu

cuddle
autor
18. črc 2011

@bublenudle tak to je hlavni, samo chapu, ze neuspech cloveka asi trochu dostane, ale tak hlavni je verit a byt optimista je tu spousta holek, kterym nevyslo 1IVF a bud vysel pak hned KET nebo 2 IVF, holt kazdy reagujeme trosku jinak a byt temi stastnymi, kterym vyjde 1IVF na vybornou holt nemuzeme byt vsechny, to by byla krasa kdyby IVF melo 100% vubec bych nestresovala, nebala se, a pomalu bych rekla uzivala si to, protoze bych vedela ze vysledek bude krasne miminko 🙂

flyaway
18. črc 2011

@bublenudle Teda jo, Ty jedna cestovatelko 🙂 Manžel taky pořád lítá po světě, to já jsem teda puťka domácí, co se cestování týká 🙂. Na dovču jo, ale pracovně mě to nějak nebere - holt asi potřebuju tu svoji postýlku 😕
Nebudeš se pak na té mateřské nudit, když jsi zvyklá na takovou akci? 😀 I když - s těma dvojčatama si užiješ akce víc než dost 😀
Já chodím do Heliosu, tak uvidím, jak budu chválit za pár týdnů... 🙂
Tak držím palečky, ať Ti ms dorazí přesně tehdy, kdy budeš potřebovat a příjemný začátek "přípravky" 😉

flyaway
18. črc 2011

@cuddle No mě právě 10. den vychází na sobotu, takže si nejsem jistá, jak to vlastně všechno bude - holt budu muset vyčkat do toho čtvrtka, chjo... 🙄

cuddle
autor
18. črc 2011

@flyaway tak to bud uplne v klidu, 10 ty den by ti pripadne koncila stimulka, pak mas pregnyl a OPU nejdriv v pondeli mozna az streda

bublenudle
18. črc 2011

@flyaway hahah,no ja se uz tesim,jak budu doma...tohle je posledni vzlet za hranice,pak se budu venovat jen stimulaci,tak jsem si to naplanovala 😵 no,snad Buh da,ja bych ty dvojcatka fakt moooc chtela...pak musime dat vsichni sraz 😉 sraz kocarku,bude to super.... 😀

bublenudle
18. črc 2011

@cuddle vis,ja vim,ze proste jednou budu miminko mit a budu moc pysna maminka....takze s tim pocitam 😵 😵 😵 😵 musime tomu proste verit.....

111janinka
18. črc 2011

Tak jsem doma z práce a hurá studovat co se tu dnes událo 😉 Co všechny děláte že tu můžete přes den přispívat????!!! 😠 Já makala po dovolené jako magor ☹
Zítra mě čeká druhý ultrazvuk... jsem neuvěřitelně napnutá jak pomohlo zvýšení dávek k růstu a pokud mi opět nesdělí počet, drze si mrknu do karty 😉 Už bych se měla dozvědět termín OPU - BOJIM BOJIM
cuddle psala o konzultaci s embryologem.... to by asi bylo vhodné aby tam byl i manža?

111janinka
18. črc 2011

Pozorně sleduju debatu ohledně neschopenky po OPU. Fakt bych si moc přála, aby mi to vyšlo na pátek. To bych si vzala sick day a víkend by stačil - a bylo by vyřešeno. Jenže dost možná mi to naplánují už na čtvrtek ☹ Obávám se, že dva dny by byly problém, všichni mají dovolenou a zastupuju asi 4 kolegyně. Dva dny z týdnu - to šéfka nebude mít radost, resp. to bych asi v pátek musela dorazit ☹

flyaway
18. črc 2011

@111janinka Neblázni, kdyby Ti bylo blbě, přece nepovalíš do práce jen proto, že se všichni dovolenkují 😠 - zdravíčko máš jen jedno!
Tak já osobně v těchto dnech pracuju z domu, takže na jednom monitoru práce, na druhým Modrý koník 😀
A jak se jinak cítíš, bříško nebolí...? 🙂

tygrisek09
18. črc 2011

@flyaway kéž bys měla pravdu

111janinka
18. črc 2011

@flyaway Pravděpodobně si nechám poradit v CAR už zítra a nahlásila bych to, což by tedy nic nezměnilo na rozladění mé šéfky (kterou mimo jiné tento týden právě taky zastupuji a ona je schopná dovolenou přerušit - jak je zodpovědná - a pak mi to možná dokonce vyčítat ☹ asi by záleželo na tom, jestli jí prozradím důvod 😉 )
Pracovat z domu - to je sen! 😉 ale jak se znám, asi by mě nic nenutilo a flákala bych se, pak bych všechno doháněla na poslední chvíli 😉
Bříško mě pobolívá snad od začátku 😀 ale je fakt, že mi teď vadí o něco víc i třeba sezení (jak si bříško mačkám), jsem moooc nafouklá, a řekla bych, že co mi zvedly ty dávky, pociťuji jistou změnu v zažívání 😕

cuddle
autor
18. črc 2011

@111janinka ja tam byla sama - pokud jsi tam jeste nebyla tak nevim, me o tom rekl doktor Sula na ultrazvuku, ze jestli jsem uz mluvila s embryolozkou a postupu IVF, tak rikam, ze ne a volal nahoru, ale byla sobota, tak jsme se dohodli, ze dojdu v pondeli a manzel byl v praci, ale bylo to kratke
spis zhodnotila to co jsme uz probirali predtim, moznosti IVF vzhledem k spermiogramu, doporuceni na ICSI a ukazovala mi ty stadia vajicek a kdy se kontroluji a jake zavadeji, jake mrazi - prosli jsme ceny, zakrouzkovala mi co se me tyka a hlavne dala mi papiry, ktere jsem musela donest v den OPU - podpisy nas obou, byly tam info, ze manzel potvrzuje, ze sperma je od nej a ze slouzi vyhradne k oplozeni mych vajicek
kolik chceme zavest embryjek, jestli chceme vhodna embryjka co zbydou mrazit, pak protokol pred narkozou o zdravotnim stavu, pak nejake papiry pred OPU ohledne postupu a papiry odhledne postupu ET atd. to jsem doma vyplnila podepsala a v den OPU donesla a predala

cuddle
autor
18. črc 2011

@111janinka no ja druhy den bych teda nebyla schopna fungovat, nezareagovala jsem uplne nejlip a zbytek dne po OPU jsem propsala a v sobotu jsem rano byla na injekci proti hyperstimulaku a bricho me bolelo festovne, ale tak ted uz bych vedela , ze si v klidu muzu dat i nejake kapicky proti bolesti agolutin a nedelat statecnou bez nich, no ale uklidnim te, ze na 4 ty den se to zacalo trochu zlepsovat 😀 😀 😀

flyaway
18. črc 2011

@cuddle No vidíš, musím se předzásobit pomocníkama proti bolesti, nutridrinkama a v neposlední řadě i těhu testama, ať jsem připravená na vše... 😀

cuddle
autor
18. črc 2011

@flyaway jojo presne tak a hlavne dobrou a optimistickou naladou 🙂

111janinka
18. črc 2011

@cuddle zas a znovu děkuji za užitečné informace 😉 předpokládám tedy, že pokud už mám stanoveno co a jak má být, tak vyfasuju minimálně nějaký ty papíry. Trošku mě zaráží, že v našem CARu nedělají vyšetření před narkózou, tuším, že někde v diskuzích jsem četla že to jinde dělají 😨
Jinak jsi mě tedy dost uklidnila ! 😀 Ale na bolesti nesejde, hlavně aby ta naše oběť byla co k čemu 😉
Stále odoláváš testování?! 😉 😉 😉

cuddle
autor
18. črc 2011

@111janinka no vyplnila jsi tam nejaky dotazy a ten anesteziolog prisel a ptal se, a pokud tam bylo neco co ho zajimalo zkoumal dal, u me jsem merili tlak, pak mivam ted po hormonech zvysenej a rikal pred narkozou ze mi davaji nejaky lek, ktery ho ma udrzovat v norme
ano odolavam testovani, zkusim to asi ve stredu, ale jak se znam tak to bude bile a kdyz budu mit pozitvini tehu test tak to bude tak o 10 dni pozdeji nez vsichni ostatni...., ale uz jsem navstivila lekarnu a koupila dnes testiky

werinka1
18. črc 2011

Tak tu čtu, že ICSI si necháváte udělat většinou když je problém se spermiogramem. My máme spermíky ok, ale pochopila jsem to tak, že je větší šance, že se oplodní když to tam rovnou "vpíchnou" nebo to při dobrém spermiu neni nutný???Přeci jen jde o dost kaček....

werinka1
18. črc 2011

@cuddle Tak nevim, ale tyhle informace nám vůbec nikdo nedal 😒 Že by to třeba nechali až po OPU....když bude jasný, že je CO oplodňovat a transferovat??

cuddle
autor
18. črc 2011

@werinka1 zalezi kolik budes mit vajicek, prirozene doporucuji opravdu pri dobrem spermiu, pohyblivosti atd a me rekli, ze pokud by bylo jen 5 vajicek a min, doporucili by mi i tam ICSI, ale zase ze u tech prirozene se oplodnich je pak vetsi sance, ze dobehnou
tak uvidis, dej na doporuceni caru maji zkusenosti , a ano je to dost peneze, cca 1000 na vajicko