1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
18. led 2012

@xavera Hurá, už jsem začala mít obavy... 🙂 🙂 🙂

bugee
18. led 2012

@tina74 Taky mám pocit, že to teď letí, Tobě zbývá týden a mě tři dny do konce 2. trimestru!!! A @xavera už má 30tt - to je krása 🙂 Budu v klidu, až budu mít ukončený 34tt - to už mě vezmou na Mělník 🙂 Ale to je ještě daleko...

bugee
18. led 2012

@flyaway Těším se na Tvé zítřejší zprávy - kdy jdeš na UZ?

flyaway
18. led 2012

@bugee Nakonec jsme to odložili až na pátek - manžel chce být u toho a bohužel má ve čtvrtek ráno důležitou poradu, tak jsem to přesunula. Jeden den navíc už přežijeme... 🙂
V ten pátek jdeme hned ráno na sedmou, tak dám hned dopoledne vědět 😉

jajinka28
18. led 2012

AHoj holky, tak dnešní den byl teda perný🙂dnes mi odebírali 13 zkumavek krve ( naštěstí nadvakrát) 😖 byly to testy na cukrovku, genetika, trombofilie a já nevím co ještě..skrz to moje srdce..v noci jsem se moc opět nevyspala, protože ta naše cácorka opět celou noc tak řádila, takže už se těším do pelechu, jsem úplně vyřízená..taky jsem absolvovala opět gynekologickou prohlídku ( výsledky stejné jako min. týden ☹ ) a taky opět kontrola srdce ( bez léků se prý neobejdu)..
toť mě dnešní hlášení, krásný večer všem 🙂 😉

bugee
18. led 2012

@flyaway OK, to je dobře, že tam bude, je to zážitek 😉

bugee
18. led 2012

@jajinka28 Chuděrko malá ☹ to je děs, co všechno musíš podstupovat. Kdyby aspoň výsledky byly co k čemu... No, možná je pozitivní už "jen" to, že je vše tak, jako minulý týden, ať to tak vydrží co nejdýl (ještě cca 16 týdnů) 😉 Odpočívej a pořádně se vyspi, to je teď nejdůležitější! Hezký večer i Tobě.

xavera
18. led 2012

@jajinka28 ahoj, co to tu čtu...moc ti držím palce a posílám energi, ať to povinné ležení zvládáš co nejlépe. ☹ kamarádce přišli také na srdeční vadu až v těhotenství, taky byla doma na rizikovém, rodila kvůli tomu císařem a asi půl roku po porodu šla na operaci srdce. Cítí se dobře a holčička je šikovná půlroční treperenda 🙂 moc držím palečky, aby jsi měla stejně "hladký" průběh. Byla jsi obcházet kočárky? to teď můžeš? Chápu, že vše se na internetu vybrat nedá, ale radši to nech na nějakého vyslance.

xavera
18. led 2012

@flyaway takže v pátek UZ...krása 🙂 chudinko, snad ty nevolnosti ustojíš a nečekají tě prozvracené 3 měsíce. Já když si vzpomenu na svůj první trimestr...je mi blbě ještě teď 😒

xavera
18. led 2012

@tina74 gratuluji k opravené postýlce, já se o víkendu mrknu na net a nějakou už taky objednám, pak to bude chtít dokoupit spoustu věcí ....matraci, chránič, peřinku, polštářek, povlečení, mantinel, kapsář, možná nebesa? Ráda bych asi vše v sněhobílé barvě, určitě alespoň pro začátek, aby to čerstvě narozené miminko bylo jako andílek na obláčku 🙂 jak jsem tak trochu pokoukla, všude se to hemží medvídky a zajíčky...to mě nějak nebere.

Vypadla ti kyčle 😨 teda, tak opatrně, snad ti to nezačne nějak zlobit....mě kyčle pobolívají už asi 4 roky, tak čekám, jak se to v těhotenství pěkně znásobí..klepu na zuby, zatím dobrý...

Křeče mívám taky. Většinou navečer a chytají mě do chodidla nebo do lýtka. To chodidlo je horší - vždycky se mi úplně zkroutí prsty a bolí to teda strašně. Nic moc nepomáhá, ale to zkrátka musíme nějak přežít.

xavera
18. led 2012

@bugee Takže v sobotu 4D Uz - to je bezva. těším se, jak budeš nadšená 🙂
Přemisťuješ nábytek? To je jak my s manželem 😀 kupujeme vše nové. Vymalováno máme napůl, tento víkend chceme vybrat tapetu a závěsy se záclonami. Mimochodem z nové postele a matrací jsme nadšeni. Krásně se na ní spí a já spím poprvé v životě na pořádné posteli a ne na nějaké válendě či rozkládacím gauči jako doposud. Je to úžasná změna 🙂

Ptáš se, jak jsem na to s kontrakcemi...no, mám je nadále, myslím že magnesium to nijak neovlivňuje. Většinou při chůzi, nebo při změně stavu ze sedu do stoje a následné chůze. Víc než 10 denně jich zatím není, tak doktorce zatím nevolám, ale rozhodně jich je víc než před týdnem. Další kontrolu mám příští pátek, tak uvidíme, co mi poví příště k čípku a jestli mi nakáže ležet 😒 . Každopádně jsem radši přestala chodit cvičit a omezila jsem se jen na 2 x týdně rehabilitace po práci.

Když si přečtu někde na netu informace k 30.tt, píší často, že začínají pokusné kontrakce dělohy, takže to asi je normální. Jsem zvědavá, jestli vám to za pár týdnů taky začne. 😕

xavera
18. led 2012

@pentagras taky jen ležíš holka? 😒 ach jo..drž se, musí to být hrozně težké. Hlavně ať se princezna udrží v pelíšku co nejdéle.

bugee
18. led 2012

@xavera Jsem ráda, že ses ozvala 🙂 K těm kontrakcím by Ti asi řekla svoje pocity nejlépe @babka, je k Tobě termínem nejblíž, já zatím s ničím takovým zkušenosti nemám, ale jsem cca 2,5 týdne za Tebou, takže jen doufám, že ty Tvoje jsou fakt jen tréninkové-pokusné a že bude vše příští pátek na kontrole v pořádku 🙂 Je dobře, že jsi ubrala ze cvičení, určitě to pomůže.
Novou postel máme asi 3 roky, předtím jsme spali na zemi na cca 5cm "vysokých" slamnících, které byly fakt drsné (strávili jsme na nich 5 let, vážně hrůza, každé ráno po probuzení jsem se cítila jako bych spala na karimatce, pod kterou jsou šišky a kameny...), takže když jsme konečně koupili masivní postel s opravdovými zdravotními matracemi, byli jsme oba jak v ráji a doteď si ji nemůžeme vynachválit 😉 Tak ať vám dobře slouží 🙂
Dnes jsem byla poprvé v životě (!!!) v obchodě s miminkovskými věcmi, celý jsem ho prošla a vyšla jsem ven jak Alenka z říše divů... 😉 Za prvé je to všechno šíleně přepatlané, za druhé předražené a za třetí absolutně nevím, jak se v tom vyznat, co budu skutečně potřebovat, abych si nenaběhla 😉 Myslím, že ten začátek bude pěkná fraška...
Zatím dobrou, opatruj se!

tina74
19. led 2012

@xavera Taky jsem moc ráda, že jsi v pořádku. Včera to byla skoro telepatie. Říkala jsem si, že je už fakt hrozně divné, že se tak dlouho nehlásíš a že to snad není nic vážného, koukla jsem sem a už tam byla zpráva🙂
Z té postýlky mám fakt radost. Pokřivenou bych ji používat nechtěla, ale zase bych neměla dobrý pocit z toho, kdybychom ji jen tak vyhodili a z pohodlnosti kupovali místo ní jinou, která by stejně nebyla tak kvalitní. A tahle už prostě má svoji historii. O Vánocích jsem dokonce u rodičů našla nějaké fotky, jak v ní ležím🙂 Pan truhlář mi potvrdil, že je z bukového dřeva a prohlásil, že ještě dalších 50 let vydrží🙂 Dnes jedu koupit kvalitní barvu schválenou pro miminka (bez škodlivých látek, odolnou proti slinám, potů) a o víkendu už se možná pustíme do broušení a natírání. Do postýlky musím ještě objednat matraci na míru, postýlka je o něco větší než 60 x 120 cm. Naštěstí jsem našla dodavatele, u kterého je to asi jen o 20 % dražší, když je na zakázku. Jen pořád nevím, z jakého materiálu. Hodně se teď pro miminka vyrábí matrace z kokosu nebo pohanky. Co budeš kupovat Ty? Jinak mantinel a prostěradlo už mám, k nim ještě pár doplňků/hraček do pokojíčku ze stejné kolekce. Nakonec jsem zvolila něco jiného, než jsem původně zamýšlela (i když tohle řešení bylo o hodně složitější), protože mi přišlo, že všechny ty sety do postýlek na internetu jsou si hrozně podobné (i když na nich není zrovna medvídek nebo zajíček) a už se mi nějak okoukaly. Až budu kupovat peřinku a polštář, ráda bych taky zvolila jednobarevné povlečení (bílé nebo smetanové, aby ladilo k mantinelu atd.). Mám ale pocit, že miminko stejně bude muset nějakou dobu spát v zavinovačce/spacím pytli, nebo ne? Takže zatím počkám, mám už něco vyhlídnuté, ale myslím, že nějakou dobu je čas (do roku nebo i déle?). Jen tu zavinovačku, resp. spací pytel budu muset dořešit. Najednou nevím, jestli je to dobrý nápad s tím pleteným pytlem, když se po narození miminka bude blížit léto. Možná to nechám až na dobu od půl roku (tj. podzim/ zimu) a na jaro/léto ještě zvolím látkový nebo rychlozavinovačku. Ještě fakt nevím, budu si k tomu muset něco přečíst.
Dnes jedu pro doplňky ke kočárku (nánožník, slunečník, tašku a adaptér na autosedačku). Čekali jsme celých 6 týdnů! Doufám, že přišel správný dezén...
Včera jsem vyklidila část své skříně a naskládala tam všechny oblečky a další věci pro miminko. Docela jsem koukala, kolik toho všeho je... Až bude hotový pokojíček, přemístím to tam, ale zatím jsem nechtěla, aby se to povalovalo po krabicích.
@bugee Já jsem byla z první obhlídky miminkovského oblečení taky pěkně rozčarovaná. Nic se mi nelíbilo a ty ceny mě docela vyšokovaly. Ne že bych chtěla na miminku šetřit, ale nějak jsem nechápala, proč jsou ty malinkaté svetříčky a tričínka ještě dražší než pro dospělé. Při představě, že miminko ze všeho za pár měsíců vyroste, mě polil pot. Vzhledem k tomu, že jsem neměla možnost koupit něco od kamarádek, byla jsem ráda, že jsem našla ty dva balíky hezkých věcí za velice příznivou cenu tady na koníkovi. A pak byly kolem Vánoc výprodeje, kdy jsem taky neodolala a ještě přikoupila něco nového v neutrálních barvách. Teď už toho máme fakt víc než dost. Nevím, jestli jsem to lehce nepřehnala...
@bugee @xavera Co se týká pohodlné postele, tak vím, o čem mluvíte. Já jsem taky nějakou dobu spala na různých nepohodlných válendách v pronajatých bytech (a měla pořád problémy se zády), a když jsem si pak koupila vlastní byt, nejdřív jsem pořídila postel s kvalitní pohodlnou matrací.
Jinak kyčle už je v pořádku, křeče dnes zatím žádné... Co se týká kontrakcí, zatím jsem nic nepozorovala. Ani nevím, jestli bych to poznala ☹ Ale představuju si to tak, jako když jsem měla loni to tělísko, nebrala už hormony a děloha z toho začala šílet. To ale byly už skoro křeče... Včera jsem taky četla, že kolem 30. týdne by to mělo začít, tak jsem zvědavá...

tina74
19. led 2012

@bugee @xavera A ještě jsem na něco úplně zapomněla. Včera nastal velký přelom - miminečko se mi už prokopalo nad pupík🙂

babka
19. led 2012

@xavera já tedy zatím žádné kontrakce necítím,ale to neznamená,že nejsou. Zrovna dnes mě doktorka poslala na monitor,protože jsem moc necítila pohyby a na monitoru mi naměřili pravidelne kontrakce. Já přitom necítím vůbec nic.
Takže si mě nechali v nemocnici na pozorování, dostavám magnesium do žíly ☹

tina74
19. led 2012

@babka Jejda, Ty teď ležíš v nemocnici? A magnesium do žíly? To by člověk nevěřil, co všechno se může zkomplikovat...☹
To, že máš kontrakce a necítíš je, není moc povzbuzující. Co když už je mám taky, ani o tom nevím!? Zase mám nad čím přemýšlet....☹
Tak ať je hlavně u Tebe všechno v pořádku a co nejdřív Tě pustí domů.

jajinka28
19. led 2012

@babka mně taky dávali magnesium do žíly a ulevilo se mi..já teda ale kontrakce cítila...teď už jsem "pouze" na lécích v tabletách, beru asi 7 tablet denně..
tak hlavně ať se to brzy urovná a jste brzo s miminkem doma, držím pěsti!

jajinka28
19. led 2012

@xavera taky už jsem tě tady postrádala a bála se..já mám taky nejvíc kontrakcí při chůzi nebo když se zvednu ze židle nebo tak něco 😒 kolikrát mám pocti, že už ze mě malá snad vypadne ☹ je to šílenej pocit..
zkus se opravdu šetřit, radši míň pohybu, přeci jen tam ještě Violka musí chvilku vydržet 🙂

xavera
19. led 2012

Ahoj holky, díky všem za rady. Já se cítím jinak skvěle, jen to tuhnutí břicha - člověk ale nepozná, co je normální a co ne. Ani to tuhnutí není nijak bolestivé a podle mne si ho často ani nevšimnu, takže vlastně ani nevím, kolik za den jich mám. Jak to tady čtu a že @babka je v nemocnici, radši jsem si před chvilkou volala k doktorce, že zítra ráno dorazím na mimořádnou kontrolu. Tak uvidíme, jestli vám příště napíšu už taky z nemocnice 😒

flyaway
19. led 2012

Děvčátka, můžu se zeptat, kdy zhruba vám začaly nevolnosti, respektive kdy jste začaly zvracet? Ne že by mi to chybělo, to zase nééé 😀 , ale přemýšlím o návratu do práce a nerada bych hned v prvním týdnu odpadla kvůli tomu, že se mi to rozjede naplno 😒 . O víkendu se přehoupnu do osmého týdne, tak si tak říkám, že to buď teprve přijde a nebo jsem jedna z těch šťastných, co to ustojí "jen" těmi nevolnostmi, které se při troše dobré vůle dají nějak přežít...

xavera
19. led 2012

@flyaway to má asi každá jinak, ale mě začlo být šoufl 6. den po ET a to vydrželo až do 12.tt. Ne, že bych celou dobu prozvracela na wc. Někdy bylo hůř, někdy líp, ale tak nějak blivno konstantně. Nejhůř se zvracením většinou navečer.

jajinka28
19. led 2012

@flyaway u mě to přišlo v 9.týdnu a blinkala jsem i v noci 🙂 🙂 🤐 😖

bugee
19. led 2012

@flyaway Doufej, že budeš ta šťastná 🙂 Já měla jen dvakrát náběh na nevolnost, a to jsem si jí způsobila zcela sama tím, že jsem si nalačno dala těhotenský multivitamín 😖 Zase jsem si pak vyžrala tu jaterní koliku, takže... možná lepší si občas ublinknout 😉

flyaway
19. led 2012

@xavera
@jajinka28
@bugee
Holky děkuju 🙂 . Koukám, že je to opravdu individuální, takže těžko vědět, s čím počítat a na co se připravit 🙄.
Uvidím, jak se to bude vyvíjet, koneckonců práce není zajíc, že? 🙂
Teď hlavně, ať je zítra vše v pořádku, vše ostatní je teď podružné 😎

bugee
19. led 2012

@flyaway Přesně tak - tfuj tfuj tfuj, ať máte zítra ten nejlepší zážitek 🙂

babka
19. led 2012

Ahoj holky,děkuji za podporu. Docela mě právě překvapilo,že vůbec nic necítím a na monitoru vyběhly docela hezky kopečky. Doktorka se divila,že o tom nevím. Jinak je ale všechno v pořádku. Čipek zavřeny a nezkrácený,nic nenasvědčuje tomu,že by se dělo něco špatného. Prý si mě tu nechají jen chvíli na pozorovani, jestli se děloha po tom magneziu uklidní. Miminko je taky o.k. Ultrazvuk i průtoky,všechno v normě. Jen se mi teď asi 2 dny min hýbe ☹
Prý je to možná polohou-sedí si tam v bříšku jako paša a asi mu to je pohodlne (takže je zatím hlavičkou nahoru). A nebo narozdíl ode mě ty kontrakce vnímá a neví chudáček,co se děje.
Doufám,že se to uklidní a pustí nás brzo domů. Předem se omlouvám za případné překlepy,ale píšu z mobilu a T9 má občas svoji hlavu 🙂

bugee
19. led 2012

@babka Jéžiš, vůbec se neomlouvej za překlepy, napsalas to úplně skvěle 😉
Důležité je, co píšeš - že se miminku daří dobře, UZ i průtoky v pořádku, to je moc dobře. Snad Tě brzy pustí a bude vše v naprostém pořádku. Drž se! 🙂

flyaway
20. led 2012

Děvčátka, je to tááám 😀 !!! Bušíme o stošest, měříme 1,6cm a odpovídáme 8tt+0 😵
Za tři týdny krev a opět UTZ 🙂

tina74
20. led 2012

@flyaway Tak to je bomba! Embryjko je pořádný macík🙂 Mooooooc gratuluju!