1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

bugee
23. led 2012

@xavera @babka Nebojte, mimčo mění polohu až do 35tt, určitě se vám ty vaše cácorky ještě otočí hlavičkou dolů 😉 Můj prcek tak nebyl ještě nikdy... Na všech kontrolách byl vždy stejně - naštorc vleže na zádech, i teď na 4D, navíc si nejsem vůbec vědomá toho, že by se někdy vůbec jakkoli otočil... Ale samozřejmě doufám, že až přijde čas, tak si taky "postaví hlavu" (teda zatím snad jen takto v bříšku 🙂 ).

@xavera Ty jdeš na kontrolu kdy?

bugee
23. led 2012

Musím se vám přiznat, že jsem dnes poprvé podlehla a koupila jsem prckovi 3 kojenecká body (bílá bez vzoru) a dvě roztomilá žlutá pyžámka (samozřejmě jsem dostala hned vynadáno, že proč žlutá, když je to kluk - tak si trvám na tom, že žlutá je neutrální a že se mi nechce mrně oblékat jen do modré, protože předpokládám, že většina věcí, co dostaneme od kamarádky a ostatních bude modrá...). Včera jsem dostala seznam věcí, které má kamarádka k dispozici, jedu k ní ve středu to probrat a rozhodnout se, co vezmu a pozeptat se na detaily věcí, které budu muset dokoupit. Ale už se docela těším, že budu dávat výbavičku dohromady, že se budu zabývat takovýmito "blbostmi" a užívat si je 🙂

xavera
23. led 2012

@bugee já mám kontrolu v pátek. To by měla být prohlídka ve 30.tt - tedy nějaká pořádnější - poloha placenty, množství plodové vody, velikost miminka. Tak už jsem moc zvědavá, jak je Violka velká a kolik váží. To mi vlastně nikdy nikdo neřekl kromě biometrie ve 20.tt - kolik má stehenní a pažní kost atd....jdu na toto vyšetření ke své doktorce, tak douám, že na to má patřičné vybavení.

xavera
23. led 2012

@bugee žlutá je krásá barva a na chlapečka proč ne..bude to andílek. Mě by taky nudilo vše v modré.

xavera
23. led 2012

@bugee já ještě ani nevím, co vše je potřeba. Už aspoň vím, co jsou to dupačky a bodýčko 😀 ...ty ale píšeš o pyžámkách. V tom novorozeně spí? v pyžámku? jsem hrozná 😒
pak si taky říkám, že je potřeba koupit prostěradlo, mantinel a peřinku s polštářkem. Potřebuje to ale novorozeně? Nespí náhodou v zavinovačce? a švagrová zas mluví o nějakém spacím vaku.....jsem z toho úplně mimo 😕 budu asi muset pohledat na nějaké diskusi.....

bugee
23. led 2012

@xavera 😀 😀 😀 Vidím, že se znalostmi ve věcech miminek jsi na tom stejně jako já 😀 Taky netuším, jestli spí mrně v pyžámku, ale předpokládám, že by to jinak neprodávali 😀 😀 😀 Myslím, že ty začátky budou zábavné 😉

bugee
23. led 2012

@xavera Co se týče další kontroly, jdu příští pátek, také je to ta velká jako u Tebe tento pátek - a také jdu ke své doktorce, takže též doufám, že má veškeré vybavení a že provede vše, jak má 😕 Jsem zvědavá, co napíšeš v pátek Ty...

pentagras
23. led 2012

@xavera mám notas vedle sebe, většinou ležím na boku, na zádech mi je blbě ale nebo si ho dám na nohu v polosedě, já to dodržuju, nic nedělám, bojím se ☹

pentagras
23. led 2012

@bugee prosím tě, pustili mě z nemocnice a hned jsem musela ke svýmu dr, ten mě prohlídl a řekl neexistujem zalehnout, nic nedělat, nepodcenovat situaci, potom mi začal vyprávět že by\ rád po tom všem co jsem musela absolovovat aby jsme to dotáhli to zdárného konce a jak se rodí mimča dřív jak je to blbý atd, no má pravdu, kvůlli mimču to dám ale je to opruz nejvetší, všichni říkaj at si to užívám že pak si nelehnu ale já už se teším až ta doba pak přijde 🙂

pentagras
23. led 2012

@bugee jo na kontrolu jdu za týden ale podle mě se nic moc nezmění, jako to mi řekl dr rovnou a hlavně když chodím, cítím tlak na podbřišek.

xavera
23. led 2012

@pentagras já na tom boku prostě už nemůžu - strašně mě z toho bolí rameno, loket a krk....ach jo.
To chápu, že to striktně dodržuješ, když čtu, co ti tvůj doktor řekl. Mě doktorka tak moc nevystrašila. Uvidíme ale, jak páteční kontrola.

xavera
24. led 2012

@bugee
ahoj, tak jak mám te´d moře času, tak jsem krapet prozkoumala diskusi o tom, do čeho dávají spát maminky novorozence. 🙂 trochu se to liší, ale zprůměrovaně mi vyšlo toto:
body + dupačky + rychlozavinovačka. Kolem miminka často ještě stočí kojící polštář, aby byl jako v takovém tunýlku. Tu zavinovačku nejlépe na mašli, protože často se dělá na sucháč, a to prý mimi rozkopne.
Tloušťku body, dupaček a zavinovačky samozřejmě zvolit podle ročního období.

(Tak myslím, že když ty máš koupená pyžamka - úplně v pohodě to zasupluje body a dupačky )

Pozor!....některé děti ovšem svázání nesnesou, a pro ty je pak lepší spací pytel, mají v něm více pohybu.
Extrémní případy miminek vyžadují svázání zavinovačkou až do roka, jiné chtějí dávno peřinku, nebo dokonce vůbec nic, aby měly zcela volný pohyb. Takže na tohle si všechno přijdeme až časem 🙂 no bude to vážně sranda 🙂

jajinka28
24. led 2012

Ahoj holky, tak mi včera manžel řekl, že kolegyně z práce předčasně porodila, už ve 28tt☹..no, mrazí mě z toho ještě dnes...jak na tom miminko je bohužel neví, tak snad je v pořádku..
jinak já už jsem z toho ležení a nic nedělání docela zničená...ležím už od 11. prosince a už mi z toho hrabe..snažím se číst, poslouchám hudbu, koukám na filmy, ale je to děs, jsem už protivná sama sobě 😠 po těch lécích na srdce mi je dost blbě, takže si to užívám, ale nejduležitější je, aby byla beruška v pořádku, tak musím zatnout zuby a vydržet.

Ohledně spinkání miminek - moje sestra, co má dvě děti mi říkala, že se jí nejvíc osvědčily zavinovačky, hlavně prý ze začátku...miminku to prý dává pocit jako mělo v děloze..bezpečí a klidu. v pozdějším věku, cca od 6.měsíců byl fajn spací pytel, měla klid v tom, že se jí děti v noci neodkopávali z peřinky..na spaní taky dávala body a dupačky....

pentagras
24. led 2012

@xavera právě, ješte má čas, je malá, musíme to vydržet 🙂

jajinka28
24. led 2012

kdo má možnost, mrkněte na pořad "Sama doma", dnes samá zajímavá témata ohledně pořízení výbavy, porodnic, kojení atd. 🙂 😉

bugee
24. led 2012

Holky, díky za postřehy a rady ohledně zavinovaček a spacích pytlů, zítra večer jedu za tou svou kamarádkou pro výbavičku, taky se jí ještě poptám 😉 Doufám, že snad ta pyžámka užiju, no a když ne, tak jsem vyhodila 200 korun, no 🙂

Jinak vám všem moc moc moc držím palce a myslím na vás, abyste vydržely 2v1 co nejdýl a aby byly ty vaše holčičky v pořádku, to je nejdůležitější.

S tím ostatním si už pak určitě poradíme 😉 A bude to vážně sranda...

xavera
24. led 2012

@jajinka28 koukám na to, zrovna o kojení.....

jajinka28
24. led 2012

@xavera tak jsem si říkala, že porod bude fuška, ale ještě zvládnout kojení... 😕 😉 kamarádka co rodila v Podolí neměla moc dobrou zkušenost, prý se na ni sestřičky tvářily, jakože jak to, že to neumí 😒 a nakonec ji v tom pomohla její ségra, která si ji vzala "do parády"
Tak snad budeme mít víc štěstí🙂
Ty jdeš na kurz za 14 dní??budu se těšit na info, taky se musím objednat..termín sis mohla vybrat nebo ti ho přidělí podle kapacity?

xavera
24. led 2012

@jajinka28 já slyším ze všech stran od kamarádek i od vlastní maminky, jak je kojení bolestivé, rozpraskané bradavky, záněty, antibiotika...hrůza. Jsem z toho docela vyděšená. Všichni mi říkají, jak si mám bradavky zvykat - drhnout froté žínkou každý den. Ale já někde četla, že by to mohlo způsobit kontrakce dělohy, takže v mém případě něco, co opravdu nepotřebuji. Takže nic nedrhnu a zeptám se v pátek své doktorky na kontrole a pak v tom kurzu nějaké laktační poradkyně.

Já mám první hodinu kurzu v pondělí 6.2. Je to v Podolí, platit se to bude včetně částky za otce u porodu. Chtěla jsem jít tam, abych si zároveň prohlídla prostředí, porodní sál, atd.... Volala jsem paní co to má v Podolí na starosti a řekla jí, zda mi může nabídnout nějaký odpolední kurz, aby stíhal manžel po práci. A ta paní chtěla vědět termín porodu. Na základě těchto informací mi nabídla konkrétní termín v 16:30. ostatní kurzy probíhají prý celý den od rána, mají jich asi dost, takže je z čeho vybírat.

jajinka28
24. led 2012

@xavera no právě, s tím kojením to asi nebude sranda☹...o tom masírování bradavek jsem taky četla, ale můj Dr. mi to striktně zakázal, prý bych v tom svém stavu tím malou poslala rovnou z břicha ven 😒 ..tobě Dr. kontrolovala prsa? mně masérka řekla, že je to důležité právě kvůli kojení, jestli nemám vpáčené bradavky atd..
Na ten kurz jsem zvědavá, docela se těším..manžel tedy bude na kurzu s tebou??můj se taky chystá..
Už aby jsme ty naše uzlíčky štěstí měly hezky v náručí, viď🙂

xavera
24. led 2012

@jajinka28 mě prsa nikdy neprohlížela. Myslím, že bradavky nemám ploché ani vpáčené...takové normální cecíky 🙂
Já se na kurz taky už těším. Konečně mi někdo vysvětlí jak a kdy dýchat. manžel chce jít se mnou na tu první hodinu o porodu, další dvě lekce budou o kojení a starání se o mimi - tam být nemusí - vše mu doma předvedu 🙂
Manžel bude u porodu se mnou - ani jsem ho nijak nepřemlouvala, chce tam být, bere to jako samozřejmost.
Bude to krásné, mít je v náručí, ale zatím ať se pěkně dopékají tam kde mají 😉

pentagras
24. led 2012

@jajinka28
@xavera
holky jo je to tak jak tu píšete, chodila jsem dokud jsem neulehla na kurz k porodní asistentce, masírováání bradavek přísnej zákaz, vyvolává kontrakce, je to prokázaný, snad někde v číně(nebo v nějaký týhle zemi) myslím toto dělají jako rituál k vyvolání porordu.To nám zdůraznila několikrát, jinak se prodávají formovače bradek a amjí se používat snad o d 28 tt, nebo tak nějak, není to jen pro vpáčené ale i malé, když jsem se ptala co to znamená pojem malé, každý si pod tím představí něco jiného, paní mi řekla narovinu že pokud nemám špunty tak at si ty formovače koupím, tak už je mám doma, radši.

xavera
24. led 2012

@jajinka28
@pentagras
holky, tak mi to nedalo a volala jsem laktační poradkyni ze stránek www.kojeni.cz. Ptala jsem se jí no tu přípravu bradavek.
Prý: když jsou bradavky normální - tedy ne ploché ani vpáčené, tak s nimi vůbec nic nedělat.
Cokoliv bychom dělaly - drhly, kroutily vytahovaly atd....stejně je to jiný typ záhulu, než co nám způsobí sání miminka. Bylo by nám to prý k ničemu a navíc bychom si mohly ještě ublížit. Říkala, že vše závisí na správné technice kojení a sání. Zpočátku to prý bude celkem husté, než si zvyknem, ale po 14ti dnech správného kojení už bychom měly zvládat v pohodě. Ještě poradila mastičku na popraskané bradavky Purelan. Prý daleko lepší než Bepanten, protože se nemusí před kojením omývat.
Takže jsem zas o něco chytřejší a nad prsama přestávám přemýšlet 🙂

jajinka28
24. led 2012

@xavera tak děkuju za info! já jsem se teda študovala a myslím, že mám bradavky ok, takový dva dudlíky 😀 tak snad to bude naší princezně dostatečně vhod 😀
těch prvních 14 dnů to bude mazec, ale co, zvládly to jiné, tak my to zvládnem taky 🙂
Bezva tip na tu mastičku, díky 😉

jajinka28
24. led 2012

holky a už jste zvažovaly, jestli vaničku nebo ten kyblík??@xavera, viděla jsi to dnes v Tv, co na to říkáš??
mně přijde vanička lepší v tom, že se tam může mimčo mrskat a taky že je menší šance, že ho nepřitopím jako v tom kyblíku, když ta paní ukazovala manipulaci s miminkem, doela bych se asi bála, aby mi blbým pohybem nevlětěla pod vodu 🙂

xavera
24. led 2012

@jajinka28
já o tom kyblíku slyšela už i jinde a od švagrové ( ta ho používá už i na druhé dítě a je moc spokojená ), ale vůbec se mi to nelíbí. 😠
Jsem rozhodnutá jednoznačně pro vaničku, do ní vytvarované lehátko, že nemusíš mimi nijak držet ani podpírat, ale krásně si ho přehledně myješ oběma rukama a všude se mu dostaneš.
V tom kyblíku je skrčené, jednou rukou musíš držet hlavičku aby si neloklo a druhou se mu dosat do podpaždí pod kolínka mezi nožičky...nevim nevim.
Ale jak říkali, že některé děti se ve vaničkách bojí otevřeného prostoru, tak třeba když to nebude Violce vyhovovat, zkusíme kýbl 😕

pentagras
24. led 2012

@jajinka28 no my rozhodně vaničku 🙂 , ty taky budeš mít holčičku?A jak se bude jmenovat??My dáme Valentýnku 🙂
@xavera dík za info 🙂 Už máte vše nakoupený??
Holky jako mě ten kýbl přijde šílenej, držet dítě za hlavu, jinak spíš řešíme jakou podložku, jestli molitanovou nebo tu klasickou 🙂

pentagras
24. led 2012

@bugee my máme zavinovačky na střídačku a i pyžámka 😵

cuddle
autor
24. led 2012

ahoj holky, prisla jsem pozdravit - koukam cila diskuze o miminkach, no utika to koukam rychle...
ja odjizdim v nedelu do lazni na mesic a dnes nam dosel dopis s pozvanim na pripravku zaciname 8.3 takze hned po laznich... tak se tu pekne opatrujte a aby jste byly vsechny cele, kdyz se vratim z lazni, zadne predcasne prekvapka, pekne je tam drzte prdolky dokud to jde 🙂

pentagras
24. led 2012

@xavera jo ještě ktomu ležení, já těch prvních 14 dní jsem myslela že mi hlava upadne a i bok, ale už se to poddalo, a ted už je to ok, ale ze začátku mě po dvou dnech bolelo celý tělo.