1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

tina74
8. únor 2012

@bugee To věřím, já jsem taky velice spokojená s oblečením, které jsem koupila tady na MK. Je zachovalé, většina kousků vypadá jako nových. A cena byla taky spíše symbolická na to, kolik toho je.
My nakonec taky nebudeme mít přebalovací pult. Koupila jsem jen přebalovací podložku a budu ji dávat tam, kde mi to zrovna bude vyhovovat.

pentagras
8. únor 2012

@tina74 tak pokud jsou tak super, tak jo, a už ti přišli???? Je to tak hezké jak na obrázku??

pentagras
8. únor 2012

@tina74
@xavera
no u mě nikdo neví, testy všechny ok, jsem i v pohodě a stejně mi padaj, tak uvidíme po porodu 🙂

pentagras
8. únor 2012

@bugee tak to je parááda!!!! Bud ráda, já už tam jsme za šílený peníze, vše kupujeme nové, nemáme nikoho kdo by něco dal, všechny mají bud miminka ted nebo už velké děti ☹

tina74
8. únor 2012

@pentagras Tak se taky zkus zeptat na methionin, jestli bys ho nemohla brát - už teď nebo alespoň po porodu. U měla se taky nic nenašlo, ale moji obvodní lékařku nepadlo tohle řešení a zabralo.

tina74
8. únor 2012

@pentagras Jsou minimálně tak hezké jako na obrázku🙂 A velice pečlivě ušité - já jsem na to dost háklivá, když někde není úplně rovný steh, něco je špatně zapošité nebo nedejbože odněkud trčí niť☹

tina74
8. únor 2012

Holky, jsou Vaše miminka touhle dobou taky nějak klidnější? Ve srovnání se situací před pár týdny? Myslíte, že už tam mají méně místa? Podle tabulek by zlatíčko mělo mít už 40 cm, což je vážně síla! Vůbec si nedokážu představit, jak se tam může vejít.
Dnes se nějakou dobu nehlásilo, tak jsem po několika měsících vytáhla AngelSounds. To byl ale skok! V mžiku se otočlo tak o 45 stupňů, nějak se mu to nelíbilo. Srdeční akci jsem nicméně slyšela a pak se už i hýbalo.
Mám pocit, že ho celkově cítím jen občas, ale někdy je to o to výraznější. Včera mi zničeho nic neskutečně promasírovalo vnitřnosti a pak byl zase klid.

bugee
8. únor 2012

@tina74 Můj drobek dělá prostocviky jen několikrát denně (dnes např. ráno v osm, pak kolem jedné, kolem páté a v osm večer...), trvá to od pár kopanců někdy až hodinu, ale že by mi dával najevo svou přítomnost pořád, to ne. Nejaktivnější bývá, když jdu spát - kolem jedenácté - asi jak se natáhnu v posteli, břicho se tak nějak rozlije do placata, tak to vyvádí 🙂

xavera
8. únor 2012

@tina74 naše miminko klidnější není. Leží tam polohou hlavička dolů, zádíčka na mém pravém boku, nožičky a ručičky na mém levém boku. Velice často si všechny čtyři packy natahuje střídavě nebo najednou. Strašně mě to šťouchá a dloube. Přes břišní stěnu jsou tam pak cítit takové tvrdé plošky - asi chodidýlka a pěstičky. Tak je vždy hladím, když je takhle hodně vystrčí. Zajímalo by mě, jestli se jí to líbí, nebo jestli to vůbec cítí. Když se takhle natahuje, tak samozřejmě vystrkuje zadek na druhé straně. Takže hladím i tu zadečkovou bouličku. Další bouličky se mi dělají kolem pupíku, to jsou asi kolínka a lokýtky. Když se tam malá rozjede, je to úplná lambáda pohybů. Takhle je aktivní hlavně, když si lehnu na záda. Možná se jí to nelíbí, protože jakmile se přetočím na bok, docela se uklidní. Taky se mi zdá, že jí více vyhovuje, když spím na pravém boku, protože pak leží jakoby na zádíčkách. Jinak pod žebra mne kopla zatím asi jen jednou, stále čekám, kdy to přijde v plné palbě 😀 jo a co do četnosti - to moc nepočítám, ale určitě každou hodinu aspoň 10 minut, někdy víc.

babka
8. únor 2012

@tina74 náš drobek je pár posledních týdnů opravdu klidnější, však jsem si už kvůli tomu dělala starosti, ale určitě to souvisí s polohou a ubývajícím místem v bříšku. Naše mimi leží už asi 3 týdny ve stejné poloze - hlavička nahoře na mém levém boku (z mého pohledu) - pořádně mě hlavou tlačí pod žebry, když se natahuje - někdy mám pocit, že chce z bříška tudy ven 🙂 Pak má po levém boku tělíčko, dole zadeček a nožičky jí končí úplně dole vpravo na boku. Občas, když vím, že nespí, tak ji na nožičkách polechtám a ona pak kopne 🙂 Takže je asi lechtivá 😀 Jinak se ale moc nehýbe, kopání ani boxování moc často necítím, spíš se tam tak líně převaluje.

bugee
8. únor 2012

Tak jsem v devět psala, že nic moc a od té doby až doteď se mi vlnilo břicho jak při tsunami 😉 Kopance a dloubance jsou trošku nepříjemné, když mi zajede po stranách do třísel, ale jinak nevidím extra bouličky, jak mám placentu vepředu, tak je ta břišní stěna vážně asi dost silná - jenom se mi celé břicho vlní 🙂

xavera
9. únor 2012

@tina74 tak co tvoje noha? Byla jsi včera na procházce? Zajímalo by mě, jestli se ti to po tom zase zhoršilo.

xavera
9. únor 2012

holky, tak mám potvrzeno ze všech stran - od doktorů, porodních asistentek, z knížek a pod, že je důležité udržet miminko v bříšku do konce 34. tt. To se prý dotvoří plíce a pak by mělo být vše v pohodě, pokud by se narodilo předčasně. Toto datum si kroužkuji v kalendáři a až ho překročím, začnu zařizovat, nakupovat, možná trochu cvičit nebo i sexovat? konečně taky na procházku....vše samozřejmě s mírou, ale už nebudu tak vyplesklá z poslíčků a ani nebudu jen ležící spící. Tak pro vás ostatní je toto datum taky už v dohlednu, tak zatím pěkně ležte, odpočívejte a dopékejte. 🙂

bugee
9. únor 2012

@xavera Ty se máš, už to máš za pár 🙂

Já mám tohle datum (pro mě až 10.3., to je ještě přesně měsíc!) zakroužkované už od své registrace do porodnice - tehdy jsem se musela zaregistrovat u Apolináře, kde berou všechny rodící maminy s nedonošeňátky v jakémkoli stadiu, kdežto v okreskách jako je Mělník (kde jsem původně chtěla rodit se svou doktorkou) bohužel až právě od ukončeného 34tt... Takže také doufám, že to dotáhnu až tam, akorát v tuhle chvíli už je jisté, že kvůli riziku cholestázy budu rodit u Apolináře a ne na Mělníce se svou doktorkou (i kdybych to dotáhla až do konce) - převzali si mě do péče, právě jsem se vrátila z rizikové těhotenské poradny a jsem dál objednána na velký UZ ve 32tt, na kontrolu jaterek a další rizikovou poradnu ve 33tt... No, jedno významné pozitivum to má - ušetřím 20tis. za svou doktorku u porodu 😝

jajinka28
9. únor 2012

@xavera tak to je krásné, ještě chviličku musí Violinka vydržet a pak už budem všechny tady klidnější, že pokud by přišla na svět dříve, tak bude v pořádku...je to neuvěřitelné, jak to letí...vzpomínám, jak jsem začala se stimulkou a ty jsi měla pozitivní testík a teď už jen chvilku a malinká princeznička bude na světě!🙂
Moc se ale ještě pořád opatruj, ať to tady nezakřikneme 🙂

jajinka28
9. únor 2012

@bugee taky jsem chtěla na Mělník, ale Mudr. mi od samého začátku říkal, ať radši zvolím Apolináře nebo Podolí, že moje těhu je hodně rizikové, tak ať je o mě i miminko pořádně postaráno...
Tak se v Mělníce potkáme třeba při druhém porodu 😀

bugee
9. únor 2012

@jajinka28 Nejsme my ženský děsně divný? Všichni okolo mě litujou, jak trpím, čím jsem si prošla, ať už to mám za sebou a že určitě do druhýho mimča už nepůjdu... No a mě bude letos 37 (!), ještě nemám ani to první mimčo a už přemýšlím, kdy si půjdu pro mražáčky na KET 🙂

xavera
9. únor 2012

@bugee
@jajinka28
holky, u Apolináře to máte stoprocentně nejlepší. Máš pravdu @jajinka28 ..hrozně to uteklo, ale přecijen by bylo fajn, aby tam vydržela co nejdéle, takže do termínu ještě 7 týdnů.
@bugee jak se tedy počítá konec 34.tt? Je to 33+6 nebo 34+6?

bugee
9. únor 2012

@xavera Ukončený 34tt je 33+6 🙂 Kolik dní Ti zbývá?

bugee
9. únor 2012

Děvčátka, od rána mě bolí v krku (už zase!!!!! ☹ ), jdu si dát septisan, horký čaj a na chvíli si lehnu, snad to je jen obyčejné škrábání, které tím zaženu.

leeena_4
9. únor 2012

Ahoj holky,nezlobte se, že vám sem lezu, ale určitě tu máte zkušenosti s lékama na stimulaci a potřebovala bych poradit, jestli se pero na Puregon dá použít i na Orgalutan. Děkuju, podud poradíte a ať se vám tu všem hezky daří 🙂

xavera
9. únor 2012

@bugee vychází mi to na 20.2. podle OPU, 23.2. dle PM, 16.2. dle UZ z 12.tt....... 😀
Já se ale stále upínám k tomu OPU i s termínem porodu, takže 11 dní.

xavera
9. únor 2012

@bugee néé ☹ tak to rychle zažeň!

xavera
9. únor 2012

@leeena_4 ahoj...já to netuším ☹

jajinka28
9. únor 2012

@leeena_4 bohužel také netuším ☹

gabulenka
9. únor 2012

Ahoj holky, tak hlásím info z včerejší kontroly na diabetologii. Tak jak jsem čekala. Píchám si 3x denně 3 jednotky inzulinu a pokračuju v dietě. Jsem fakt nadšená ☹ Ale co by člověk neudělal, že 😉 Hlavně aby byla Terinka ok 😉
@xavera tak to už máš za pár, to je super 😉
@bugee jejda, tak se pěkně kurýruj, ať je brzo dobře 😉
@leeena_4 tak to bohužel taky nevím ☹
Jinak děkuju za info ohledně toho padání vlasů, poptám se doktorky. Uvažuju o ostříhání toho zbytku, co na hlavě mám na nějaký mikádo. K tomu řeším to, že mi nedošla zatím nemocenská, tak nevím, kde je zas chyba. Koukám na netu po kočárkách a nevím si rady...

bugee
9. únor 2012

@leeena_4 Také nevím - radši se zeptej ve svém CARu. A hodně štěstí, ať se zadaří - tfujtfuj! 🙂

bugee
9. únor 2012

@xavera 11 dní, to je krása 🙂 To se ani nestačíš rozkoukat 😉 A Violka by měla mít tou dobou přes dvě kila, ale jestli je větší, tak je možná bude mít i dřív - to je už opravdu velké miminko 🙂 Jdete s @babkou na řadu první, doufám, že vás nikdo z nás tady nepředběhne, že dojdete obě do 40tt a my budeme postupně následovat 😉

leeena_4
9. únor 2012

@bugee děku moc holky
vám všem děkuju za odpvěď a ať vám hezky prcci rostou 🙂

bugee
9. únor 2012

@xavera @tina74 Právě mi přišlo poštou EPI-NO... 🙂 Vybalila jsem ho a hned vyzkoušela, jinak ho samozřejmě nechám na dobu, která je předepsaná (dřív jak od 36tt cvičit nebudu, abych tím něco nespustila). Nečekala jsem žádné zázraky, kvůli tomu jsem si to přeci koupila, protože mám strach, že jsem extra úzká a hlavička neprojde... Ale nikdy jsem se neměřila a nevím, co jsem vlastně čekala, no a teď už vím - začínám na pěkných 15cm ☹ Neumím si představit, že nacvičím na 30-31cm (!), jestli jo, tak to bude příběh z oblasti sci-fi 😲