1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

xavera
16. únor 2012

@flyaway já nechápu, že tě nechají takto trpět. Já zavolala své doktorce, že mám křeče a ona ať hned přijdu a napsala mi magnézko.

tina74
16. únor 2012

@hp S tou chutí na sladké to musím vzít do určité míry zpět. Právě jsem si uvědomila, že do sebe peru pořádné množství cukrů v ovoci. Právě jsem totiž zbaštila plný talíř na kousky nakrájených jahod a kiwi. A do Vánoc jsem každý den pila spoustu čerstvého jablečného moštu, někdy i litr za den. Na druhou stranu ale (skoro) vůbec nejím klasické sladkosti - čokolády, bonbóny, zákusky... To mám spíš chuť na něco slaného...

tina74
16. únor 2012

@flyaway Určitě si nechej něco napsat. Je škoda, aby ses takhle cítila, když se tomu nejspíš dá snadno odpomoct. Mně magnézium bezvadně zabralo na křeče v lýtkách. Nedokážu si představit, že bych se s nimi musela zbytečně trápit každé ráno.

flyaway
16. únor 2012

@xavera Já právě byla u mého doktora, ale kromě toho, že mi do průkazky napsal, že mám bolesti, tak nic. Tak doufám, že v tom CARu se k tomu postaví trochu jinak.
Jinak teda koukám, že už jsi ve 34. týdnu, to už je krása! 😵
Teď už vlastně, pokud by se mimísek narodil, tak by bylo vše v pořádku, viď 🙂? Kolik teď vlastně vážíte (teda jako Violka 😀 )?
No já už se tak těším, až se tu začnou postupně objevovat fotečky těch našich pokladů...! 😵

xavera
16. únor 2012

@flyaway ještě to nezakřikávej. Jen ať tam cácorka vydrží co nejdéle 🙂 Říkají že to chce ukončený 34. tt - to budu mít příští úterý podle OPU, nebo příští pátek podle MS. Nevím, kolik váží teď, ale na posledním měření 27.1. měla 1700 g. To už je vlastně 3 týdny, tak snad pěkně nabírá 🙂 podle knížky je to teď cca 200 g týdně, tak jestli jedeme správně, měla by mít už přes 2 kg - doufám 🙂

flyaway
16. únor 2012

@xavera Tak to už je pěkně velká holka 🙂 ! Já to myslela samozřejmě tak, že ať tam vydrží co nejdéle, ale že už teď budou asi ty nervíčky z předčasnýho porodu trošku menší, když je překročen ten "kritický bod" 🙂 .
To nás ještě čeká pořádný kusanec cesty... 😀

flyaway
16. únor 2012

@tina74 No pravda, čekala jsem, že když mu to říkám už podruhý, že to s ním trochu hne, ale očividně je ten můj doktor vůči nářkům imunní 😀 . Mě zatím chytla křeč do nohy jen jednou, ale to teda pořádná, chvíli jsem nemohla vůbec chodit 🤐 .
S tím bříškem nevím, pokud mi i v CARu řeknou, že o nic nejde, tak to asi vzdávám a holt to přetrpím - třeba to se začátkem 2. trimestru odezní samo 😎 .
Teda ale musím říct, že když si tady čtu o tom čerstvým jablečným moštu, tak u toho počítače úplně slintám 😀 . Asi vytáhnu odšťavňovač a zpracuju pár jablíček, co jsem dostala od našich, mňam... 🙂

hp
16. únor 2012

@tina74 Jo v ovoci je taky celkem dost cukru,nedělá mi problém Každý den slupnout 5 mandarinek a 2 pomeranče 🙂 .S tím už také končím.Jako správná dietářka si jdu udělat salátek.Sleduji prostřeno a obávám se,že pak do břucha pustim ještě něco dobrého 😀 U tohoto pořadu se nedá odolat při dezertu musim odcházet od tv 😀

hp
16. únor 2012

@xavera Tak to malinká vážila ve 31 týdnu 1700g?Ptám se kvůli kamarádce teď jí vážili a prcek měl 1295(nenechala si říct pohlaví),tak jsem myslela,že čeká holčičku.Já měla ve 30,1710 😉 Právě máme s kámoškou stejný TP.

xavera
16. únor 2012

@hp měla 1670 g v den 30+0 podle MS ( 30+3 podle OPU ) , prý odpovídala rozměrově 31+1 podle biometrie.
Paní doktorka říkala, že jí pěkně vykrmuji 🙂 ale bere si sama, žádný vitamíny nejím, ani se nijak necpu. ( že prý na ten týden je průměr 1500 g)

hp
17. únor 2012

@xavera Ahoj,tak jsem šla k doktr.s krkem a předepsala mi tež Bioparox 🙂 ,takže díky.Jen mam špatný pocit z toho vdechování...... ☹ kvůli mimošovi.

xavera
17. únor 2012

@hp ahoj, já to z toho měla taky smíšené pocity...je to pěknej humus. Ale prý je to opravdu OK, tak nám nezbývá, než jim věřit. Snad ti to brzy zabere.

hp
17. únor 2012

@xavera Jsi mě uklidnila,díky.Je to,jak, kdybych to posílala přímo do břucha ☹ Mam 4x fouknout po 6 hodinách............hlavně ať to zabere,abych nemule antobiotika normální.No nemáme to hold jednoduché 🙂

bugee
18. únor 2012

@hp Ahoj, hlavně, ať Ti to zabere a je Ti líp! Mimčo bude určitě v pořádku - placenta spoustu sajrajtu odbourá a nepustí 😉

bugee
18. únor 2012

@flyaway Co Tvé bříško? Je to lepší? Víš, někdo může mít takové bolesti v místě, kde jsou nějaké jizvy nebo srůsty po zánětech, na které je se zvětšující dělohou velký tlak a musejí se poddat, povolit... Tak snad Tě to brzy přejde, držím palce 😉

bugee
18. únor 2012

Mě je dobře každý den tak do 17h, pak většinou dorazí menší kolika 😒 No a pak kolem 19h je mi zase dobře. Asi kdybych celý den nic nejedla, tak by to bylo v pohodě, už tak se snažím zmenšit porce, jíst častěji, aby ten zpomalený metabolismus tu trošku jídla vždy celou zpracoval, než si dám další. Ale evidentně to můžu ovlivnit jen částečně - mimís se prostě do těch orgánů tlačí čím dál víc... Myslím, že by se to do TP dalo přežít, i kdyby měla kolika být na každodenním programu, zkrátka zatnu zuby, ono to do pár minut až pár desítek minut přejde, ale spíš se bojím, že se díky tomu zvýší opět jaterky a doktoři nebudou chtít dál riskovat...
Kromě toho mě díky nemastné dietě trápí pořád urputné zácpy, stolice se prostě naštosuje až na konci a udělá se z ní obrovský kámen, nepomáhají ani čípky (čípek je dobrý akorát k tomu, že ve střevech vyvolá křeče, takže se stahují, snaží se stolici vytlačit ven, ale včera jsem si opět roztrhla konečník, když mi čípek zabral... 😢 )
Jinak je mi fajn, užívám si procházky se psy a to, že už nemusím do práce (i když nějaké resty ještě mám a slíbila jsem, že dvě dopoledne se příští týden ukážu) a už se těším, až budu moct začít trénovat s epi-nem 🙂 V úterý ráno jdu na velký UZ k Apolináři, jsem zvědavá, kolik chlapeček za ty poslední týdny nabral (měl by mít cca 1,6kg).
Všem hezký víkend pokud možno bez bolístek a trápení 🙂

flyaway
18. únor 2012

@bugee Vidíš to, to mě nenapadlo, že by to mohlo být třeba po slepáku - místo nejhorších bolestí by odpovídalo. Ale věřím tomu, že teď jak jsem dobrala Utrogestan, tak se mi taky trochu uleví.
Koukám Ty si taky celkem "užíváš" každodenních zážitků, ach jo 😒 . S tou zácpou musím říct, že mi na to strašně pomáhají ty tzv. zelené potraviny - nejdřív jsem to vyzkoušela a moc tomu nevěřila, ale musím říct, že u mě fakt zabírají 🙂 . Jinak natržený konečník jsem měla cca před měsícem (po průjmech z antibiotik přišla lehká zácpa) a skvěle se mi zhojil pomocí Framikoinu, do pár dní bylo po bolesti.
Jo a úplně jsi mě přesvědčila o tom epi-nu, taky do toho půjdu, když jsem si přečetla ty reference - když už pro nic jinýho, tak pro tu psychickou podporu 🙂 .
Držím palečky na úterní UZ, ať už je chlapeček pořádnej kus chlapa! 😉

pentagras
19. únor 2012

Ahojky holky, tak už se začínám taky bát a tešit zárověn, epi-no v mém případě zakázáno ☹ ☹ vůbec nesmím, tak doufám že to nějak dám 🙂

xavera
19. únor 2012

@pentagras ahoj! ptala ses doktorky?

pentagras
19. únor 2012

@xavera jj, ptala, mám zákaz, otvírám se a bude prý hůř a mohla by mi prasknout voda, tak jak jsem myslela, a ještě bych prý mohla chytnout infekci jak se otvírám, říkala jestli vůbec do 36tt doběhnu že budu ráda at nedelám žádný blbosti, že porodím tak jako tak, tak si to radši nebudu objednávat, abych něco nepo...ale škoda no ☹

pentagras
19. únor 2012

holky ještě jakou jste si objednali zavinovačku, zimní nebo už letní, já furt nevím kterou, mám termín 30 dubna ale asi to nedáme tak dlouho ale ted teda nevím jakou objednat 🙂 dík za radu

bugee
19. únor 2012

@pentagras Ahoj, koupila jsem jednu fleecovou (na léto) a jednu s mykanou ovčí vlnou (myslím, že na ten duben bude vhodná, možná ještě na květen, trochu také doufám, že ta ovčí vlna bude působit v chladnu teple a ve vedru jako izolace, uvidíme, no a pak zas na září a říjen - samozřejmě záleží, jak bude prcek velkej, třeba se do ní ještě vejde trošku dýl).
S tím epi-nem je to škoda, na druhou stranu ale je třeba dodržet vše tak, abys neriskovala předčasný porod, no a jestli budeš rodit trochu dřív, tak zas ten trénink s epi-nem potřeba nebude - holčička bude menší a odrodíš ji určitě bez větších problémů v pohodě 🙂
To já mám obavy, chlapečci bývají větší a můj muž se narodil jako 4,5kg (!!!) obřík, tak když to dotáhnu do 36tt a bude prcek větší, nebude vadit, když si tím vyvolám porod o chvilku dřív 😉

xavera
20. únor 2012

@pentagras ahoj...no tak to chápu. Důvěřuj doktorce. Držím moc moc palce, ať doběhnete co nejdál!! Zavinovačky - já mám 2 fleecové od Emitexu do autosedačky - viz můj fotoblog. Jedna je teplejší, jedna lehčí. Ty jsou ale vyloženě jenom do autosedačky. Pak mám ještě 3. Jedna je klasická bílá načančaná s volánky a mašličkami 🙂 další 2 jednoduché bílá a žlutá na sucháč - takové jakoby prošívané dečky. Jestli je to letní nebo zimní netuším, mám to vše od kamarádek a v těch teplotách se zatím moc neorientuji. Vždycky se to dá celé přikrýt ještě dekou, nebo přiobléci dítě uvnitř.

tina74
20. únor 2012

@pentagras Ahoj, já mám jednu bílou miminkovskou s volánkem a mašličkou, která je nejmenší (75x75 cm) a nejlehčí. Pak mám další "letní" 85x85 cm a jednu s mykanou ovčí vlnou 95x95, která by měla v zimě hřát a v létě chladit. Myslím, že všechny můžeme použít do postýlky i do kočárku. Do autosedačky mám ještě fleecovou deku, která se v podstatě taky zavine jako zavinovačka. U té je důležité, že má 3 otvory na popruhy.

babka
20. únor 2012

Ahojte holky, tak dnešní kontrolní ultrazvuk dopadnul dobře, jsem si oddechla, že to naše mrně hezky roste. Už máme skoro 2,3kg, všechny hodnoty v normě. Takže to vypadá, že minule nás ta mladá doktorka prostě špatně změřila 🙂

tina74
20. únor 2012

@babka To už je krásná váha🙂 My se budeme "vážit" zítra, tak jsem moc zvědavá.

@babka @xavera Ke konci minulého týdne jsem párkrát měla pocit, jakoby mi tvrdlo břicho. Moc jsem si to předtím nedovedla představit, ale myslím, že je to "ono". Jako by se břicho zatnulo nebo najednou ztěžklo - špatně se to popisuje. Stalo se mi to, když jsem něco vyřizovala v centru a delší dobu chodila, a pak taky na poště, když jsem ve frontě chvíli držela balíky. Myslíte, že už je to v této době normální nebo by mě to mělo znepokojovat? Zítra se na to na kontrole každopádně zeptám. Bylo to vždycky jen na chviličku, a když jsem se zastavila (nebo v případě balíků je položila), hned se to zase normalizovalo. (Před týdnem jsem měla zcela v pořádku čípek a na monitoru neměla kontrakce, tak snad ještě neporodím☹

xavera
20. únor 2012

@babka krása 🙂 jen tak dál - my máme kontrolu ve středu, tak doufám, že bude taky zase měření miminka.

xavera
20. únor 2012

@tina74 Jak to popisuješ, je to ono. ( to já pociťovala od půlky prosince ) neboj, je to v pořádku. Já už si o tom přečetla dost a dost. Od 30. týdne je to úplně normální, děloha se trošičku trénuje. Říkají do 10ti stahů denně je norma. Ale samozřejmě to řekni doktorce, jistě tě uklidní 🙂

tina74
20. únor 2012

Mně se to stalo asi jen 2x nebo 3x během jednoho dne, tak snad to bude opravdu OK. Děkuji!🙂
Zítra se na to ale určitě zeptám...

pentagras
20. únor 2012

@pentagras
@bugee
@tina74
Dík za rady, tak jsem vzala jednu tu a jednu tu 🙂 a je to 🙂 ,jinak teda už zbalím asi radši tu tašku, uvidímee ve čt, jdu na kontrolu tak jsem taky zvědavá jak se co pohlo 🙂