1.IVF v červenci, srpnu 2011. Přidejte se také.

cuddle
27. čer 2011

ahoj holky, v červenci nás čeká 1IVF - jste natom podobně? pojďme do toho spolu 😉

babka
20. únor 2012

@tina74 Já právě tvrdnutí břicha vůbec nepociťuju zatím. Možná je to ale tím, že mi prcek i normálně děsně tlačí na děložní stěnu a vlevo mám břicho skoro pořád jako kámen ☹ Ale jak píše xavera, v tvém týdnu už je to normální a do 10ti případů za den se to nijak neřeší -to mi říkali i v porodnici.

bugee
20. únor 2012

@babka Krásná váha, mimču se u Tebe krásně daří, jen tak dál 🙂

bugee
20. únor 2012

U nás kontrolní biometrie zítra ráno, také se těším a doufám, že bude vše OK, že prcek nabral 🙂
Tvrdnutí břicha občas také mívám, ale zatím ne moc často (z dlouhého sezení za počítačem, když na procházce přeženu tempo no a taky po orgasmu 😉, což se tedy stane zřídka, ale to je asi nejsilnější - mimčo je pak dělohou úplně obemknuto, někde jsem četla, že to pociťuje jako obejmutí 🙂 )

pentagras
20. únor 2012

@xavera jj, děkuju za rady, tak jsem vzala obě 🙂))

pentagras
20. únor 2012

Holky a chůvičky už máte koupené????

tina74
20. únor 2012

@pentagras Já mám monitor a chůvičku v jednom od AngelCare... Dohromady jsem platila 3099 Kč. Je to pěkná pálka, ale připadalo mi to míň, než obojí kupovat jednotlivě.

bugee
20. únor 2012

My ze začátku chůvičky nepotřebujeme - máme 2+kk - v jednom pokoji bude ze začátku spát vždy jeden s mimčem a druhý vedle, aby se vyspal (i když pokud bude křik jako když nanožeberou, tak si neumím představit, že ten ve druhém pokoji bude spát 😉 ). Koupím je až před dovolenou, tu jsme naplánovali na konec června, takže času dost 🙂

bugee
20. únor 2012

@tina74 Monitor dechu mám od kamarádky vč. nových baterií, ten budu dávat určitě pořád, neumím si představit, jak se hrůzou budím, že malé nedýchá... Kamarádky tchyně ten monitor jednou nasadila špatně, zapadl do spacího pytle, začal pískat na poplach a kámošku málem vezli... 😉

tina74
20. únor 2012

@pentagras Je to Angelcare AC 401 a vypadá takhle:

xavera
20. únor 2012

@pentagras chůvičky mám - ale zatím u našich, tak ti nepovím, jaký je to typ. Dostala jsem je od kamarádky. Máme malý byt, tak to z počátku jistě nebudu potřebovat a vše uslyším na plný pecky 🙂 ale začnu využívat, až začnem jezdit na výlety a na chatu. Monitor dechu jsem dostala od jiné kamarádky. Je to taková tvrdá deska, která se vloží pod matraci. Doufám, že to pak nezapomenu v noci vypínat, jinak vzbudíme celý barák 😀 Je to tento typ: http://www.detske-chuvicky.cz/p/babysense-ii

tina74
20. únor 2012

@bugee @xavera Chůvičku jsem nejdřív nechtěla kupovat vůbec. Ze začátku asi budu mít mimčo pořád u sebe. (Teď se mi docela líbí představa, že si ho přes den, kdy budu chtít dělat nějakou práci v přízemí buď budu nosit ve vložné tašce k Teutonii nebo ho rovnou dám do kočárku, kterému buď pořádně umyju kola nebo na ně dám návleky.)
Když jsem pak ale zkoumala ceny monitorů dechu, tak se mi tenhle model zamlouval - funkčně i cenově. Zrovna jsem jej našla v nějaké akci. A chůvička se později určitě bude taky hodit...

pentagras
20. únor 2012

@tina74 to je super, to se mi taky líbí ale máme monitor dechu zvlášt, tak musím sehnat chůvičky taky zvlášt, tak pokukuju 🙂

xavera
20. únor 2012

Holky, tak nechci nic zakřikávat, ale dneškem končím 34.tt podle OPU... 🙂 což je ona magická hranice. Ve středu jdu na kontrolu a uvidíme, jestli mi nastane normální režim. První co udělám, že zavolám do Podolí a objednám se na předporodní kurz. Taky jsem si objednala tady na koníkovi přes bazar super knížku - http://www.kenny.cz/Publikace-Nezna-naruc-rodicu/ - což je hodně opěvovaná publikace, ale v obchodech děsně drahá. Manžel se na ni taky moc těší, protože toho se chudáček děsí nejvíce, že nebude s miminkem umět manipulovat.

pentagras
20. únor 2012

@xavera jj, dík, monitor dechu máme, tak kouknu na net 🙂

babka
20. únor 2012

@tina74 @pentagras @bugee @xavera My jsme chůvičku zatím taky nekupovali, zase tak velký byt neméme, abychom neslyšeli, co se vedle děje. Asi pak pořídíme na návštěvy k našim a manželovým rodičům. Monitor dechu podědíme po jednom mimi z příbuzenstva - nevím jaká je to značka, ještě jsem ho neviděla 🙂

tina74
20. únor 2012

@xavera To je nádhera! 🙂 Moc gratuluju!🙂
My ještě musíme vydržet 3 týdny. Zatím se nic abnormálního neděje, tak snad to tak ještě chvíli zůstane...

xavera
20. únor 2012

@tina74 to víš že ano, je to vlastně jen pár dní 🙂

pentagras
20. únor 2012

@xavera holka, se máš že už jsi to překonala, nás to ještě čeká, doufám že to taky dáme 🙂

xavera
20. únor 2012

@pentagras věřím, že ano. Ty hlavně opravdu nic nedělej vzhledem k tomu otevírání.

pentagras
20. únor 2012

@babka já taky zjištuju co a jak, pak je ale mám v plánu 🙂

pentagras
20. únor 2012

@xavera stejně to uteklo, já se taky v těch týdnech nevyznám, jsem dnes 30 + 0 a ukazuje mi to tu 31 ale dr mi řekl že by bylo uplně fajn do 35 tt ukončenýho, že pak je to super a hlavně by mě nechali u nás v porodce a nepřeváželi mimčo jinam.Tak snad to dám, doufám.

xavera
20. únor 2012

@pentagras to ti ukazuje správně 🙂 29+6 je poslední den 30.tt., 30+0 už je první den 31.tt. 🙂 takže doktor ti říká do 34+6...to je za 5 týdnů - určitě to dáš 🙂 musíš se prostě hodně šetřit.

bugee
20. únor 2012

@xavera Gratuluju k ukončenému 34tt 🙂 🙂 🙂 To je paráda, mám radost s Tebou. Nás to s Tinou čeká cca za 3 týdny, ale to prostě musíme dát 😉

bugee
20. únor 2012

@pentagras A Ty to dáš zkrátka taky 😉 Holt to máš těžší, ale zvládneš to 🙂

bugee
20. únor 2012

Pořád si ale dělám starosti, co dělá @jajinka28 - neobjevila se tu od 9. února, to už je docela dlouho 😒 Tak doufám, že "jen" leží v nemocnici a všichni se o ní hezky starají 😉

tina74
20. únor 2012

@bugee Taky vydržíme - musíme, nemáme na výběr🙂

bugee
20. únor 2012

@babka No a Ty jsi vlastně ještě o kousek dál než @xavera, takže už to máš taky v kapse 🙂 Když vidím ten započatý 35tt u Tebe, tak si říkám, že to snad ani není možný, jak to uteklo... a za chvilku budeme mít v náruči to naše štěstí, na které jsme se tolik načekali 🙂

babka
20. únor 2012

@bugee Strašně to letí, až mě to děsí. Ale na druhou stranu už se strašně těším, až bude drobek z bříška venku. Vím, že se o něj budu bát i potom, ale takhle mi to přijde, že to člověk nemá "vůbec pod kontrolou" a musí věřit doktorům... Dneska mi zase nasadila doktorka brouka do hlavy tím, že mám hraniční množství plodové vody. Prý je to normální, ale zase mi to samozřejmě nedalo a zkoumala na internetu, co to všechno může znamenat. Musím se na to pořádně zeptat ve ČT v poradně.

hp
20. únor 2012

@bugee Ahojky,děkuji,ale zdá se, že mi Bioparox nepomáhá ☹ Přes den je to dobré, ale ráno se to nedá vydržet.Pbávám se antibiotik ☹

bugee
20. únor 2012

@hp To mě mrzí, máš teploty? Nebo kašel? S Bioparoxem nemůžu radit, nikdy jsem ho nebrala. Mě zabral na bolest v krku a zánět hrtanu Septisan (první dny jsem ho cucala i častěji, než je uvedeno) a na kašel ten sirup od Dr. Weisse - ten byl fakt skvělej (předtím týden léčby se Stodalem, který mi vůbec nezabral), ale to už jsem Ti psala... Daří se Ti se vypotit? Na krk je třeba dát priesnitz (studené mokré dospod, navrch suché), no a nalít se až po krk horkým čajem s medem a pak se potit a potit a potit, dokud ti nesleze kůže 😉 Není to nic příjemnýho, ale když to zkusíš přes noc, tak to zaspíš a přežít se to dá. Budu Ti držet palce, ať je líp - vím, jak mi bylo a jak se to bez pořádných léků táhlo... 😒